Полезные материалы

Як спланувати наповнення шафи-купе

  1. Визначтеся з габаритами
  2. Чітко позначте свої потреби
  3. Спідня білизна
  4. немнущіеся речі
  5. Речі на плічках
  6. брючніци
  7. аксесуари
  8. взуття
  9. Сумки
  10. валізи
  11. Постільна білизна
  12. Об'єктивно розподіліть зони і їх співвідношення
  13. Перевірте ще раз ергономіку

Наявність в будинку або квартирі зручних і правильно спланованих місць для зберігання - запорука комфортного існування і порядку. Давайте спробуємо розібратися, як підійти до організації внутрішнього наповнення шафи-купе. Адже саме ця конструктивна модель закритого шафи найбільш часто використовується в спальнях.

В обговоренні будемо використовувати слово «тремпель» (яка не стільки правильно, зате має всього одне значення), розуміючи під цим плечики (вони ж підвісні вішалки), щоб уникнути пересудів.

Коли піде мова про те, що орієнтиром повинні бути особисті речі (що стосується дітей, тут користуємося принципом «на виріст»), не варто дивуватися цьому. Адже худенька жінка зростом 160 см і високий (195 см) чоловік вагою понад 100 кг мають - абсолютно різні пропорції, нерозумно стандартизувати лінійку і змушувати їх користуватися однаковим набором секцій, якщо один і той же простір вони можуть використовувати набагато більш продуктивно - але кожен по -своєму.

Отже, як правильно спроектувати розташування секцій в шафі?

Визначтеся з габаритами

Перше, з чим потрібно розібратися - яка площа буде в вашому розпорядженні. Увійдіть в кімнату, в якій буде стояти шафа-купе, і, з огляду на наявність у ній інших предметів, позначте можливу і допустиму територію, яку можна виділити під шафу.

Глибина закритого шафи разом з системою - близько 60-65 см - це на той випадок, якщо секції будуть розташовані в одну лінію. Якщо ж у вас є можливість розташувати полки літерою П або Г і створити щось на зразок гардеробної кімнати, тут можете розраховувати глибину по 55 см з кожної зі сторін (так як закриваються стулки у нас будуть тільки безпосередньо при «вході» в зону шафи).

Відштовхуйтеся безпосередньо від особливостей вашої планування. І, звичайно ж, від загального розуміння, наскільки багато у вас речей. Адже якщо ви людина скромна і можете задовольнятися небагатьма речами, то правильніше зберегти простір кімнати і зробити шафу поменше.

Якщо ж ви завзятий шопоголік і постійно оновлюєте гардероб новинками, подбайте про те, щоб всю цю красу було куди розвішувати і класти. Адже дбайливе поводження і правильний догляд значно збільшують термін придатності одягу і її гарний зовнішній вигляд.

Шафа-купе краще проектувати до самої стелі. Зрозуміло, що до самих верхніх полиць добиратися важко і ви навряд чи будете ними користуватися часто, але наявність в будинку безлічі габаритних речей (подушок, ковдр, валіз, дорожніх сумок і коробок) не можна заперечувати. І краще нехай вони буде всередині шафи, ніж на ньому або, що ще гірше, просто розкидані по будинку.

Чітко позначте свої потреби

Запорука вдалої організації простору в шафі - правильне і конкретне розуміння своїх потреб (або потреб тієї людини, яка буде зберігати речі в цій шафі). Для зручності ми будемо говорити в цілому про призначення тих чи інших відсіків, а чоловіки / дружини і брати / сестри вже між собою можуть розподілити наявний простір надвоє, і кожен сам для себе вирішить, як, що і де він хоче мати у своєму розпорядженні.

Давайте перерахуємо основні зони, а ви самі для себе визначитеся, чи потрібні вам у цій шафі секції подібного роду і якщо так, то в якій кількості.

Спідня білизна

Висувні ящики глибиною від 15 і до 30 см.

  • для чоловіків: окремо білизна і шкарпетки
  • для жінок: окремо для шкарпетки панчішні вироби, шкарпетки, нижню білизну

для чоловіків: окремо білизна і шкарпетки   для жінок: окремо для шкарпетки панчішні вироби, шкарпетки, нижню білизну

немнущіеся речі

Немнущіеся речі зберігаються на полицях, висота полки не більше 40-45см.

  • для дітей: ширина 35-50 см
  • для чоловіків: ширина 50-70 см
  • для жінок: ширина 45-60 см

Речі на плічках

Тут довжину секцій краще визначити, вимірявши свою середньо статестическая річ з цієї категорії і додавши до розміру не менше 20 см для монтажу самої труби і припускаючи висоту гачка тремпеля.

  • Відділення для коротких речей (кофти, спідниці, сорочки, піджаки). Секції для коротких речей можуть перебувати одна під інший. При цьому невисоким людям варто подбати або про опускається нижню трубу механізмі, або про спеціальному гачку, щоб знімати без праці плечиків).
  • Відділення для довгих речей (костюми, пальто, вечірні сукні, довгі спідниці).

Відділення для довгих речей (костюми, пальто, вечірні сукні, довгі спідниці)

брючніци

Штани можна зберігати в складеному навпіл стані, а можна - в повний зріст - місце вони будуть займати відповідне.

аксесуари

Годинники, ремені, браслети та інші аксесуари пларільнее буде зберігати у висувних ящиках, розділених на осередки 10х10 см. Висота подібного відділення - близько 12 см.

взуття

Можна зберігати, ставлячи на полиці в один або 2 ряди або ж вішати на спеціальні кріплення. Подумайте і про високих чоботах, і про черевики по щиколотку, і про кросівках і легкого літнього взуття. Високо вгорі можна відвести кілька полиць для зберігання взуття в коробках.

Сумки

Сумки часто вішають на гачки або ставлять на полиці висотою не більше 50-60 см.

валізи

Валізи бувають абсолютно різних розмірів, тому відштовхніться від тих розмірів, якими найчастіше користуєтеся в поїздках і виділіть для них полки під стелею.

Постільна білизна

Також вимагає багато місця для зберігання у верхній частині шафи. Ширина полиць 50-80 см, висота не більше 60 см.

Об'єктивно розподіліть зони і їх співвідношення

Тепер, коли ви згадали про всі речі, які обов'язково повинні знайти собі місце в новому шафі, правильно розподіліть простір. Правильно, мало не в процентному співвідношенні, порахуйте, які речі і який обсяг пам'яті по відношенню один з одним.

Офісному працівнику тоді стане очевидно, що більшу частину гардероба займуть секції для костюмів, брюк і сорочок, а в дитячому шафі більше буде речей на полицях. Тут кожен повинен сам для себе визначити, як і де йому буде зручніше зберігати речі.

Тут кожен повинен сам для себе визначити, як і де йому буде зручніше зберігати речі

Перевірте ще раз ергономіку

Після того, як ви розподілили осередки, в реальному розмірі перевірте, наскільки заявлені висота і ширина відповідають вашим очікуванням. Запам'ятайте: що на кресленні виглядає просторим, в житті може мати значно більш скромні габарити, а висота, яка на розгортці здавалася маленькою, на ділі може виявитися недоступною для зручного щоденного користування.

Рулетка і кольорову крейду допоможуть вам схематично намалювати на чорновий стіні розташування полиць і зрозуміти, наскільки ви добре впоралися з етапом проектування.

От і все. Ви зробили ту роботу, яку не зможе за вас зробити ніхто - ні дизайнер, ні фахівець з конструювання шаф. Адже тільки ви розумієте всі нюанси організації свого особистого простору і зможете повністю задовольнити всі свої вимоги і врахувати побажання.

Далі справа за конструкторами, які перевірять ваші напрацювання, можливо, внесуть розумні коригування (мають технічну підгрунтя) і запустять шафа в виробництво. А вам залишиться тільки чекати установки ідеального і, що важливо, індивідуального простору для зберігання особистих речей.

Отже, як правильно спроектувати розташування секцій в шафі?