Полезные материалы

Найбільший підняту вагу

  1. Як піднімати великі ваги

Якщо ви всерйоз цікавитеся бодібілдингом, то, швидше за все, знаєте, який був найбільший підняту вагу людиною, і хто це зробив. Йдеться про знаменитого силача Поле Андерсоні, який в середині минулого століття вважався найсильнішою людиною світу і іменувався в пресі «підйомним краном».

Пол Андерсон народився в 1932 році, а тренуватися зі штангою почав, коли йому виповнилося 20 років. Найбільший піднятий людиною був зареєстрований в 1957 році. Це була штанга з «млинцями», загальна маса яких становила 2 844 кг. І рекорд Андерсона до сих пір не зміг побити жоден важкоатлет.

На початку 50-х рр. минулого століття спортсмен почав виступати на професійній арені. Причому відомий випадок, коли в одному з нічних клубів Лас-Вегаса він тричі присів зі штангою, вага якої становив 526 кг. І для Андерсона в цьому не було нічого незвичайного - адже присідання з обтяженням були його улюбленою вправою.

А ось жим спортсмен любив не дуже. Однак це не завадило йому і тут досягти чудових результатів. Зокрема, Пол міг 11 раз вичавити правою рукою 136 кг, і 7 разів зробити те ж саме лівою.

Як піднімати великі ваги

Як піднімати великі ваги

Звичайно, не кожен спортсмен здатний піднімати великі ваги. Адже успіх Пола Андерсона полягає не тільки в регулярних тренуваннях, а й в особливій схильності до даного виду спорту.

Однак якщо ви докладете певних зусиль, то зможете працювати з великими вагами. Головне, підійти до вирішення цього завдання відповідально, щоб не завдати шкоди організму.

Незалежно від того, чи прагне людина навчитися піднімати великі ваги в жимі лежачи, або просто працюючи зі штангою, необхідно діяти поетапно. Почніть з тренування ніг, оскільки вони відіграють в даному процесі дуже важливу роль.

Саме в нижній частині тіла концентрується енергія, яку ви потім використовуєте для виконання вправи. І важливо, щоб ноги були готові до високих навантажень. Якщо ви хочете підняти найбільшу вагу в історії, необхідно розвинути всі своє тіло.

Слід подбати і про м'язи спини, адже вони також беруть участь в підйомі ваг. Крім того, ці м'язи захищають ваш хребет від травм і пошкоджень. Так що займіться їх зміцненням ще до того, як почнете піднімати великі ваги.

Коли працюєте зі штангою, не забувайте про стабільність. Ви повинні виробити власний ритм, якого будете дотримуватися. І неважливо чи йде мова про жим лежачи або підйомі штанги з положення стоячи.

Щоб підняти велику вагу, у вас повинні бути досить сильні плечі і трицепси. Вони, як правило, залучаються до роботи десь на середині жиму. І саме завдяки м'язам даної групи можна довести вправу до кінця.

І останнє, про що ви повинні пам'ятати, щоб домогтися успіху, це тренування зап'ясть. Щоб не травмувати зв'язки і сухожилля, працюючи з високими навантаженнями, обов'язково зміцните їх.

Для цього можна використовувати гантелі, еспандери, різні вправи, де в якості обтяження виступає власну вагу вашого тіла. Причому проводити подібні тренування необхідно регулярно - тільки в даному випадку вони будуть досить ефективними.

Про великих вагах

Вам будуть цікаві: