Полезные материалы

Продукти з високим вмістом білка: топ-50 джерел протеїну

  1. Функціональне значення білків: корисні властивості протеїнів
  2. Класифікація білкових продуктів
  3. Топ-50 продуктів з високим вмістом білка - самі «надійні» джерела протеїну
  4. Створюємо ідеальний раціон харчування на основі білкових продуктів: топ-5 рекомендацій дієтологів

Всім привіт, дорогі друзі! ? Радий знову зустрітися з вами на території здорового способу життя - Start-health!

Виснажливі тренування в тренажерному залі і регулярні аеробні заняття на свіжому повітрі, вправи з гантелями будинку і вивчення дієвих дієтичних методик - вірний спосіб домогтися підтягнутого тіла.

Постійні відвідувачі блогу вже встигли запам'ятати фундаментальне правило, на якому будуються всі наші статті - тільки комплексний підхід зможе забезпечити бажаний результат без шкоди для здоров'я.

Якщо не дотримуватися правильного харчування, то фізичні навантаження виявляться марною тратою часу.

Не дивно, що у наших передплатників виникає ряд актуальних питань: З яких продуктів повинен переважно складатися раціон, щоб схуднути? Яка їжа сприяє збільшенню м'язової маси? Що потрібно їсти, щоб не товстіти? Яку їжу можна назвати найкориснішою?

Сьогодні я приготував для вас цінний інформаційний артефакт, володіючи яким можна істотно збільшити ефективність кожного прийому їжі. ?

Після прочитання статті ви зможете скласти смачне, корисне меню, що допомагає не тільки скорегувати недоліки фігури, але і поліпшити загальний стан вашого здоров'я. Продукти з високим вмістом білка - джерело гастрономічного світу, про яку зараз ми і поговоримо.

Функціональне значення білків: корисні властивості протеїнів

Пропоную почати з визначення, друзі.

Білки - це високомолекулярні органічні елементи і важливий ресурс, що забезпечує багато процесів життєдіяльності в організмі.

Білки - це високомолекулярні органічні елементи і важливий ресурс, що забезпечує багато процесів життєдіяльності в організмі

Для того щоб ми відчували себе добре і були у гарному настрої, необхідно регулярно вживати білкові продукти, значимість яких для людини неможливо переоцінити. Протеїни, як їх ще називають вчені, виконують різні функції в організмі:

  • Каталітична (забезпечення важливих хімічних реакцій).
  • Структурна (формують цитоскелет і клітини).
  • Захисна (виведення з організму шкідливих речовин, створення міжклітинних сполучних тканин, «боротьба» на стороні імунітету з вірусами і бактеріями).
  • Регуляторна (контролюють рух клітини по клітинному циклу).
  • Сигнальна (білкові молекули передають органічну «інформацію» між клітинами, тканинами і органами).
  • Транспортна (забезпечення переміщення малих молекул по організму).
  • Резервна (енергетичні запаси організму на випадок виникнення стресових ситуацій).
  • Рецепторная (виступають в якості іонних каналів і є каталізаторами багатьох хімічних реакцій).
  • Рухова (переміщення клітин по організму, виділяють енергію для скорочення м'язів).

Досить широкий функціональний спектр для органічно речовин, доступ яких на продовольчому ринку країни не обмежений. Можливо, пора виправити ситуацію і почати користуватися дарами природи, які приховані в продуктах?

Упевнений, що ви поділяєте мою точку зору, тому пропоную продовжити наше молекулярне подорож. ?

Всьому свій час: «Друзі, я ні в якому разі не принижував важливість для організму вуглеводів і жирів, але про них ми поговоримо трохи пізніше. Білки - найбільш нешкідливий для фігури джерело енергії, тому саме поліпептиди є перевагою будь-якого спортсмена.

Також необхідно зауважити, що в протеїнової їжі міститься значна частина вуглеводів і жирів, тому харчування можна назвати комплексним, але з переважанням в структурному складі білкових волокон ».

Класифікація білкових продуктів

Хлопці, в складанні щоденного раціону нам допоможуть дослідження вчених, які поділяють білки в залежності від їх природного походження. На сьогоднішній день різниться два основних види поліпептидів:

Думаю, що на цих групах ми не будемо загострювати нашу увагу - все гранично зрозуміло. ? Білкова їжа в свою чергу класифікується на 5 категорій:

  • М'ясо та птиця.
  • Риба та морепродукти.
  • Фрукти та овочі.
  • Насіння і горіхи.
  • Кисломолочні вироби.

Природно, що в кожній категорії є більш корисні продукти, які мають низький вміст жиру і вуглеводів, при цьому «багаті» білками.

Для того, щоб скласти щоденний раціон, в якому буде присутній їжа з найбільшою концентрацією поліпептидів, пропоную перейти до основної частини нашого дослідження.

Універсальна їжа: «Їду з високим вмістом білків можуть їсти як вегетаріанці, так і м'ясоїди. Стежити за фігурою за допомогою протеїнових продуктів, які є невід'ємною частиною правильного харчування - актуальна методика схуднення XXI столітті ».

Топ-50 продуктів з високим вмістом білка - самі «надійні» джерела протеїну

Нарешті настав час поділитися з вами найповнішим списком продуктів з високим вмістом протеїнів.

На просторах інтернету більш детальну компіляцію знайти майже неможливо, принаймні, на момент написання мною цієї статті. Топ-50 продуктів, «багатих» протеїнами, спеціально для передплатників Start-health.ru:

ПродуктГрами білків на 100 грам продукту

1. Пісний яловичий стейк 28,8 2. Фарш з яловичини 23,6 3. Копчена яловичина 28,2 4. Свинячі відбивні (пісні) 16,4 5. В'ялений окіст 11,4 6. ростбіф 22,5 7. Кролятина 20,7 8. Оленина 19,5 9. Печінка (яловича, свиняча, бараняча) від 17,4 до 18,8 10. Курячі грудки від 20,8 до 23,6 11. М'ясо індички 21,6 12. Курча 18,7 13. Курячі яйця 12,7 14. Молоко сухе незбиране 25,6 15. Зернистий сир від 14,2 до 18,0 16. Густий грецький йогурт 11,2 17. Тверді сорти сиру від 24,2 до 26,8 18. Тофу 17,4 19. Перепелині яйця 11,9 20. Тунець від 22,7 до 28,5 21. Палтус 18,9 22. Сьомга (лосось) 20,8 23. Нерка 25 2 24. Кумбрія 18,2 25. Тілапія 23,5 26. Дорадо 21,2 27. Восьминіг (каракатиця) 28,0 28. Кальмар 18,0 29. Креветки (м'ясо краба) 28,7 30. Анчоуси 22,8 31. Сардини 23,6 32. Консервований тунець від 18,9 до 25,6 33. Ікра (мінтаевая, осетрова) від 28,2 до 28,8 34. Квасоля 22,3 35. Сочевиця 24,1 36. Арахісове масло 25,2 37. Кешью 17,4 38. Мигдаль 18,6 39. Фундук 16,1 40. Волоський горіх 13,8 41. Арахіс 26,3 42. Соєві боби 16,2 43. Горох цільний 23,0 44. Паростки пшениці 25 , 5 45. кінву 16,2 46. Вівсяна крупа 11,9 47. Гречана ядриця 12,6 48. Пшоно 12,0 49. Насіння соняшнику 20,7 50. Локшина «Соба» 16,4

Я представив вашій увазі таблицю джерел протеїну - джерело поліпептидів. ?

Білкова дієта для набору маси або позбавлення від підшкірного жиру за допомогою сушки ? Не проблема, хлопці. Тепер ми володіємо цінними знаннями про найкориснішою їжі, «багатою» протеїнами.

Друзі, перед вживанням їжі також звертайте увагу на кількість у продукті жирів і вуглеводів. Так, наприклад, в яловичині таких органічних речовин набагато менше, ніж у свинині. Однак незалежно від цих показників компіляція складається з найкориснішою їжі з високим вмістом білка.

Продукти рослинного походження: «Овочі та фрукти в цей список я« включати »не став, адже в них насправді концентрація протеїнів не така велика.

Однак без цієї їжі засвоєння білкових продуктів буде відбуватися дуже повільно і не принесе бажаної користі. «Багаті» клітковиною фрукти і овочі апріорі повинні бути в щоденному раціоні сучасної людини ».

Створюємо ідеальний раціон харчування на основі білкових продуктів: топ-5 рекомендацій дієтологів

Для того щоб ви змогли максимально ефективно використовувати набуті знання, я пропоную ознайомитися з порадами працівників медицини і професійних дієтологів.

Топ-5 простих правил:

  • Корисні властивості соєвих продуктів.

Сучасна гастрономія пропонує людині альтернативний варіант харчування, «багатий» протеїнами - соєві продукти. Вибравши м'ясо або молочні вироби, виготовлені з трав'янистої рослини, що відноситься до сімейства «бобові», можна істотно урізноманітнити свій раціон.

Така їжа знижує рівень холестерину в крові, сприяє схудненню і є ефективним засобом профілактики ракових захворювань. Жінкам соєві продукти допомагають при клімаксі, завдяки вмісту в них ізофлавонів і кальцію. Така їжа знижує рівень холестерину в крові, сприяє схудненню і є ефективним засобом профілактики ракових захворювань

  • Повністю виключіть зі свого раціону напівфабрикати.

У цьому пункті я навіть пояснювати нічого не стану, друзі. Кожен передплатник нашого блогу знає, що в таких продуктах мінімізовано кількість корисних вітамінів і мікроелементів, а смакові якості їжі досягаються, завдяки використанню хімічних підсилювачів. Ми ж не вороги своєму організму, правда. ? У цьому пункті я навіть пояснювати нічого не стану, друзі

  • Збалансуйте своє харчування.

У будь-якому комплексному підході важливий баланс - гармонійно поєднуйте білкові продукти, що мають в структурному складі корисні жири (легко засвоювані) і «швидкі» вуглеводи. Якщо знати міру, то невелика кількість будь-яких органічних речовин, що надійшли в організм разом з їжею, піде нам на користь.

Для отримання більш докладної інформації про продукти, які потрібно буде повністю виключити зі свого раціону, раджу ознайомитися зі змістом цієї статті .

  • Пам'ятайте про правило-заборона «ЖЖ».

Позбавляйтеся від всього Жирного та Жареного в вашому щоденному раціоні, хлопці - це вірний шлях до появи зайвих сантиметрів на талії. Адже ми збираємося на веб-сторінках Start-health, щоб позбавлятися від ненависних кілограмів, а не навпаки. ?

Страви виходять не менш смачними, якщо їх зробити на пару або закоптити, приготувати на вугіллі або за допомогою методу гасіння.

Канцерогени, присутні в жирній їжі - це основна причина серцево-судинних захворювань. Уже сьогодні запитайте, хлопців: З'їсти шкідливу їжу або жити довго, не нарікаючи на здоров'я? Канцерогени, присутні в жирній їжі - це основна причина серцево-судинних захворювань

  • «Підключайте» фантазію.

Ні для кого не секрет, що з однакових продуктів можна приготувати абсолютно різні за смаковими характеристиками страви. Друзі, щоб прийом їжі не став буденністю, використовуйте свою кулінарну фантазію - віднімайте кілька цікавих рецептів і постарайтеся їх реалізувати на власній кухні.

Талант кухарів з ресторанів з зірками Michelin дозволяє готувати з найпростіших продуктів, вирощених на грядці, гастрономічні шедеври. Я нескінченно впевнений, що наші передплатники самостійно можуть «порадувати» себе смачною і корисною їжею. ?

Вам також буде важливо дізнатися про норми споживання білків. Всесвітня Організація Здоров'я рекомендує з'їдати протягом дня приблизно 0,5 грама протеїнів на 1 кілограм своєї ваги - система розрахунку потрібної кількості поліпептидів досить проста. Наприклад, якщо ви важите 60 кг, то обмежтеся 30 грамами білка.

Однак для людей, хто активно займається спортом і щодня приділяє увагу своєму здоров'ю за допомогою аеробних тренувань або силових навантажень, слід збільшити добову норму в 2-3 рази. Наприклад, якщо ви атлет з вагою тіла - 60 кг, то вживайте не менше 70-80 грамів протеїнів протягом дня. Однак для людей, хто активно займається спортом і щодня приділяє увагу своєму здоров'ю за допомогою аеробних тренувань або силових навантажень, слід збільшити добову норму в 2-3 рази

Переваги XXI століття: «На сьогоднішній день найбільша концентрація білка присутній в порошкових сумішах протеїну, розроблених спеціально для приготування коктейлів.

Таке харчування затребуване не тільки професійними бодибилдерами, а й рядовими жителями сучасних мегаполісів, які заповнюють запас енергії в своєму організмі за допомогою протеїнового напою прямо на робочому місці ».

Особисто я сьогодні прикупив ось таку штуку.

Особисто я сьогодні прикупив ось таку штуку

Це сироватковий протеїн. Буду вживати відразу після тренування. подивимося на результати через місяць. ?

Дорогі друзі, в цій статті ми детально розібрали користь білків і їх функціональне вплив на організм, виявили топ-50 продуктів, «багатих» полипептидами і ознайомилися з рекомендаціями дієтологів - тепер ми можемо з упевненістю заявити, що знаємо про продукти з високим вмістом протеїну абсолютно Усе.

Кожен з вас після прочитання статті здатний самостійно змінити свій раціон, «фундаментом» якого стане білкова їжа.

Якщо у вас є доповнення до представленого мною матеріалу, то не забудьте залишити коментар - ваші поради, засновані на особистому досвіді, допоможуть багатьом нашим передплатникам.

Діліться своїми успіхами і переживайте разом з нами невеликі «поразки», спокусившись на шкідливу їжу, адже спільно досягати результатів набагато простіше і цікавіше.

Хлопці, харчуйтеся правильно і не забувайте про заняття спортом! Всім поки і до швидких зустрічей на веб-сторінках нашого блогу! ?

Не дивно, що у наших передплатників виникає ряд актуальних питань: З яких продуктів повинен переважно складатися раціон, щоб схуднути?
Яка їжа сприяє збільшенню м'язової маси?
Що потрібно їсти, щоб не товстіти?
Яку їжу можна назвати найкориснішою?
Можливо, пора виправити ситуацію і почати користуватися дарами природи, які приховані в продуктах?
Уже сьогодні запитайте, хлопців: З'їсти шкідливу їжу або жити довго, не нарікаючи на здоров'я?