Полезные материалы

Техніка безпеки в тренажерному залі

  1. Загальні правила безпеки в тренажерному залі Незважаючи на те, що багато новачків вважають вступний...

Загальні правила безпеки в тренажерному залі

Незважаючи на те, що багато новачків вважають вступний інструктаж з техніки безпеки в тренажерному залі непотрібної формальністю, переоцінити його значення досить складно. Вся інформація, з якої познайомить Вас інструктор, це не просто теорія, це відточені на практиці корисні поради та правила, що пройшли перевірку часом.
Незважаючи на те, що багато новачків вважають вступний інструктаж з техніки безпеки в тренажерному залі непотрібної формальністю, переоцінити його значення досить складно
Після медичного огляду і вибору відповідної системи тренувань , Ви починаєте свій перший день в тренажерному залі. Не слід випускати з уваги правильний підбір форми. Від її зручності буде залежати і результат тренувань. Форма не повинна обмежувати Ваші руху і бути безпечною. Друге більше відноситься до взуття. Ніяких каблуків, бутс з шипами або шльопанців.
Після того, як Ви з'явилися в залі, слід забезпечити збереження цінних речей. Для цього документи, прикраси, телефон і гаманець найкраще здати адміністратору. Від годин так само краще позбутися на час. Без них Вам буде зручніше займатися, та й ризик розбити їх або подряпати під час тренування, досить великий.
Також подумайте про особисту гігієну. У залі Вам знадобиться рушник і антиперспірант з розмитою запахом. З ними комфортно займатися буде не тільки Вам, але і оточуючим. Взаємоповага в залі понад усе.

Не забудьте перед початком тренування позбутися від жувальної гумки. Це дуже важливо! У залі вона несе серйозну загрозу Вашому здоров'ю і навіть життю. Досить невдало вдихнути і вдавитися, що може привести до самих сумних наслідків.

Розминка перед тренуванням також є важливим елементом підготовки до тренування. Вона дозволяє не тільки психологічно налаштуватися, а й розігріти м'язи і розтягнути зв'язки. Ризик отримати травму під час тренування, не виконавши перед цим необхідну розминку, набагато вище.
Розминку слід проводити в два етапи. Перший - кардіонагрузку, Ви в помірному темпі 10-15 хвилин займаєтеся на велотренажері або біговій доріжці. Другий - розтяжка м'язів, безпосередньо перед початком виконання силових вправ. При розтяжці особливу увагу слід приділити м'язам задньої поверхні стегна, плечових суглобів і попереку.

Техніка безпеки при заняттях на тренажерах

Після всіх приготувань, Ви нарешті можете приступати до занять на тренажерах. Інструктор проведе Вам ознайомчу екскурсію по залу і, якщо Ви новачок, детально розповість про кожен тренажері, покаже, як на ньому правильно займатися.

Отже, прості правила поведінки в тренажерному залі під час тренування:

  1. Перед початком виконання вправи на кожному окремому тренажері, переконайтеся в його справності. У процесі виконання вправи контролюйте положення тіла і поставу - голова повинна лежати на підголівнику, а руки триматися за ручки. Можливо, Вам доведеться налаштувати тренажер під свої параметри, не нехтуйте цим. Конструкції спортивних снарядів забезпечують безпеку і максимальну залученість м'язів в роботу.
  2. Перед кожною вправою перевіряйте кріплення і фіксацію млинців на гантелях, а так само надягайте замки на гриф штанги. При виконанні вправи Вам не завжди вдасться утримати штангу в строго горизонтальному положенні. У цьому випадку без замків млинці злетять в сторону нахилу і можуть завдати серйозної травми Вам і оточуючим.
  3. Присідаючи зі штангою і виконуючи жим лежачи, завжди просите когось підстрахувати Вас. У цьому немає нічого страшного, набагато страшніше бути пригніченим штангою.
  4. Важкоатлетичний пояс є показником професійного підходу до виконання вправ, а вже ніяк не проявом слабкості. Він вбереже Ваш хребет від травм і перешкодить появі грижі, рівномірно розподіляючи напруга між м'язами разгибателями спини і стримуючи напруга в черевній порожнині.
  5. Виконуючи вправи, пам'ятайте про техніку, не поспішайте. Повільно і технічно правильно виконане вправу - запорука успіху всього тренування.
  6. Якщо Ви виконуєте вправи, використовуючи вільні ваги (гантелі або штангу), робіть це на безпечній відстані від інших людей і дзеркал. Незакріплений снаряд є джерелом більшої небезпеки.
  7. Ніколи не опускайте вагу до самого кінця. Ця поширена помилка вимикає м'язи з роботи і вимагає від Вас додаткових ривкових зусиль при піднятті вантажу. Технічно таке виконання вправ неправильно і до того ж несе величезну небезпеку для ваших суглобів (див. Наступний пункт).
  8. Чи не розгинайте суглоби до кінця. Необхідно стримувати амплітуду рухів, в іншому випадку вектор розподілу навантаження пройде прямо через суглоб. Таке виконання вправ дуже травматично.
  9. Уважно стежте за самопочуттям під час тренування. Якщо Ви відчуваєте брак повітря, у Вас темніє в очах, з'являється запаморочення, нудота, задишка, слабкість в колінах і м'язові спазми - негайно припиніть вправу і зверніться до тренера.
  10. Уважно стежте за водою, яку Ви взяли з собою в зал. Залишена на підлозі або тренажері відкрита пляшка може пролитися і спровокувати його замикання в разі підключення до мережі. Також пролита на підлогу вода несе велику небезпеку. На мокрій поверхні можна дуже легко послизнутися і отримати або нанести комусь серйозну травму.
  11. Заходити або сходити з тренажера можна тільки після його повної зупинки або фіксації. Працюючий тренажер може нанести серйозну травму.
  12. При виконанні вправи необхідно концентрувати увагу на тренажері і правильному виконанні вправи. Чи не відволікайтеся, озираючись на всі боки, інакше великий ризик втратити контроль над тренажером.
  13. Тренуватися в шльопанцях не тільки незручно, але й небезпечно. Підберіть собі зручну закрите взуття з неслизькою підошвою.
  14. Після завершення вправи завжди прибирайте за собою снаряди. Що лежать в хаотичному безладді млинці, гантелі, штанги можуть послужити причиною отримання травми іншими займаються.
  15. В кінці кожного тренування робіть невелику затримку (розтяжку). така розтяжка м'язів після тренування дозволить їм швидше відновитися, а також продовжить кровопостачання м'язів і суглобів, що позначиться тільки позитивно на ефективності тренування.

До цим правилам з техніки безпеки при заняттях в залі слід ставитися уважно і серйозно. Вони спрямовані на те, щоб убезпечити Вас і оточуючих під час тренування. Їх виконання дозволить Вам зробити власні тренування більш ефективними, в максимально короткі терміни добитися поставленої мети, уникнути ризику отримання серйозних і непотрібних травм.