Полезные материалы

NEWSru.com :: У Швейцарії заарештований колишній міністр енергетики РФ Євген Адамов. США звинувачують його в крадіжці $ 9 млн

  1. NEWSru.com :: У Швейцарії заарештований колишній міністр енергетики РФ Євген Адамов. США звинувачують...
  2. NEWSru.com :: У Швейцарії заарештований колишній міністр енергетики РФ Євген Адамов. США звинувачують...
  3. NEWSru.com :: У Швейцарії заарештований колишній міністр енергетики РФ Євген Адамов. США звинувачують...
  4. NEWSru.com :: У Швейцарії заарештований колишній міністр енергетики РФ Євген Адамов. США звинувачують...
  5. NEWSru.com :: У Швейцарії заарештований колишній міністр енергетики РФ Євген Адамов. США звинувачують...
  6. NEWSru.com :: У Швейцарії заарештований колишній міністр енергетики РФ Євген Адамов. США звинувачують...

NEWSru.com :: У Швейцарії заарештований колишній міністр енергетики РФ Євген Адамов. США звинувачують його в крадіжці $ 9 млн

Американська влада звинувачує колишнього міністра енергетики РФ Адамова в крадіжці 9 млн доларів, він заарештований
За версією американського правосуддя, Адамов вкрав у Міністерства енергетики США 9 мільйонів доларів
Вкрадені Адамовим гроші повинні були піти на допомогу Росії в утилізації ядерних відходів

У Швейцарії в понеділок був заарештований колишній міністр енергетики РФ 65-річний Євген Адамов . В даний момент він чекає у в'язниці рішення про екстрадицію в США. Прокуратура Піттсбурга звинувачує 65-річного Адамова в шахрайстві, відмиванні грошей і низці інших злочинів, які можуть забезпечити йому довгі роки тюремного ув'язнення в США.

За версією американського правосуддя, Євген Адамов вкрав у Міністерства енергетики США 9 мільйонів доларів, пише The New York Times .

Нібито вкрадені Адамовим гроші повинні були піти на допомогу Росії в утилізації ядерних відходів. Звинувачення пред'явлені Адамову в Піттсбурзі - за місцем знаходження його нерухомого майна. У колишнього міністра в Піттсбурзі є будинок вартістю 200 000 доларів. Адамов також є співвласником консалтингової компанії, що базується в цьому місті, повідомили адвокати Адамова.

Євген Адамов був заарештований в столиці Швейцарії Берні. До Швейцарії Адамов прибув для переговорів з місцевою владою, які заморозили банківський рахунок його дочки. Дочка Адамова навчається в Бернському університеті. У 1999 році американська компанія Olmeka LTD відкрила на її ім'я в одному з банків рахунок на 250 000 доларів. Адвокат Адамова Лені Брюер назвав всі пред'явлені його підзахисному звинувачення "безпідставними".

Представник федерального управління юстиції Швейцарії Фольк Галлі підтвердив, що Адамов заарештований на прохання міністерства юстиції США і перебуває в ув'язненні. Ордер на його арешт був виданий окружним судом західного округу штату Пенсільванія. У середу Адамов буде допитаний, передає РІА "Новости". За словами Галлі, Адамов буде виданий США, якщо сам погодиться на процедуру спрощеної екстрадиції. В іншому випадку Швейцарія звернеться до США за формальним запитом на екстрадицію Адамова. За словами Галлі, зазвичай ця процедура займає 40 днів, однак цей термін може бути продовжений до 60 днів.

Увечері стало відомо, що Адамов відмовився від процедури спрощеної екстрадиції в США. Про це повідомив РІА "Новости" Фольк Галлі.

За словами Галлі, в ході допиту Адамов відмовився від екстрадиції в США, де він звинувачується в шахрайстві і відмиванні грошей. Тепер Швейцарія має намір звернутися до США за формальним запитом на екстрадицію Адамова, пояснив Галлі. Зазвичай ця процедура займає 40 днів, однак цей термін може бути продовжений до 60 днів.

МЗС Росії домагається зустрічі російських консульських співробітників c Адамовим, повідомляє "Інтерфакс". За словами офіційного представника МЗС Росії Олександра Яковенко, російські представники "вже вступили в контакт з адвокатом Адамова, який спілкувався з затриманим".

Про звинувачення проти Адамова стало відомо напередодні візиту президента Буша в Східну Європу і Росію, де він зустрінеться з прибалтійськими лідерами і президентом Росії Володимиром Путіним.

Президент Путін відправив Адамова у відставку на початку 2001 року під час перестановок в своєму уряді. Відставка збіглася з розслідуванням, яке проводило підрозділ російського парламенту по боротьбі з корупцією, в ході якого Адамова звинуватили в отриманні особистої вигоди від ділових угод під час перебування на посаді міністра.

Путін звільнив Адамова після секретного Доповіді про корупцію

Євген Адамов був міністром ядерної енергетики Росії з 1998 по 2001 рік. Він був звільнений Володимиром Путіним 28 березня 2001 року. Його відставка збіглася з доповіддю антикорупційного комітету Держдуми РФ .

- Колишній глава Минатома - носій секретної інформації

У доповіді думської комісії підтверджувалися звинувачення Адамова в корупції, які він неодноразово спростовував. Цитується виступ Адамова в Думі. "З тих пір, як я став міністром, на мої особисті рахунки не було надходжень", - говорив він. Але доповідь спростував ці заяви: до 1998 року Адамов був президентом зареєстрованої в США - в Монревіле, в Пенсільванії, консалтингової фірми Omeka LTD.

Представником компанії в Росії була дружина Адамова, а офіс компанії був зареєстрований на його домашню адресу. Ставши міністром, Адамов пішов з поста глави фірми, поступившись цим місцем своєму американському партнеру Марку Каушанський. Але в кінці 1999 року з п'ятимільйонного активів компанії 3,15 млн контролювалися Адамовим, 1,5 млн - його дружиною і 450 тисяч - Каушанський.

У 1996 році, ще керуючи дослідним інститутом НДІКІЕТ, Адамов підписав контракт з іранським ядерним агентством з надання експертного висновку щодо іранської ядерної програми. Цей контракт порушував існуючі правила, і в грудні 2000 року Генпрокуратура почала розслідування щодо незаконного експорту технологій, пов'язаних зі зброєю масового ураження, писала в 2001 році газета The Moscow Times .

Також у доповіді говориться, що коли Адамов став міністром, всі міжнародні угоди Міністерства з атомної енергії проходили через дочірній "Конверсбанк". Потім Адамов наказав керівництву останнього продати контрольний пакет акцій банку "МДМ", пов'язаному з близькими до Кремля людьми - Олександром Мамутом і Романом Абрамовичем. Так "МДМ" отримав контроль над такими привабливими угодами, як 12-мільярдний контракт по збройному плутонію. Про все це The Moscow Times повідомляла, посилаючись на доповідь думської комісії. Газета згадала також про різні спекуляції навколо можливого зв'язку між появою доповіді і майбутнім другим читанням закону про ввезення в Росію відпрацьованого ядерного палива або протистоянням Адамова з такими супротивниками, як РАО "ЄЕС Росії".

У грудні 1998 року Держатомнагляд повідомляв тодішньому прем'єру Примакову, що "все нещодавно призначені співробітники міністерства не здатні забезпечувати безпечну і стабільну роботу ядерних підприємств". Іншими словами, Адамов призначав на ключові пости в міністерстві людей, які не мають відповідного досвіду, тобто, комісія звинуватила його в кумівстві, конфлікт інтересів і створенні загрози для національної безпеки, повідомляло раніше "Радіо Свобода" .

Сам Адамов наполягає на тому, що він чистий перед законом. "Багато разів мені пропонували мільйонні хабарі, але я завжди відмовлявся", - заявляв Адамов.

Адамов спеціалізувався на переробці ядерних відходів і захищав реактори чорнобильського типу

Після закінчення холодної війни міністерство енергетики США почало співпрацювати з російськими чиновниками з метою вилучення ядерного матеріалу зі старих боєголовок і створення більш безпечних умов на російських реакторах.

Найжахливіша ядерна аварія в історії сталася 26 квітня 1986 року, коли вибухнув реактор на Чорнобильській АЕС на Україні, убивши 20 робочих і розсіявши радіацію, яка, як стверджують експерти, буде продовжувати вбивати людей ще протягом багатьох років. Розсекречені після краху СРСР документи розкривають наявність проблем при будівництві реактора і містять скарги на неякісне обладнання, пише The New York Times (Переклад на сайті Inopressa.ru ).

Адамов контролював очищення Чорнобиля, повідомив адвокат Адамова Лені Брюер. Перш ніж стати міністром, Адамов очолював московський інститут, який розробляв реактори чорнобильського типу - західні фахівці вважають цей тип застарілим і небезпечним.

Відносини Адамова з Заходом були нестабільними. Після краху СРСР в 1991 році інститут, який він очолював, почав агресивно добиватися допомоги західних урядів і комерційних контрактів. Однак американські урядовці вказували, що його інститут продає ядерні технології Ірану.

Незважаючи на чорнобильську аварію, Адамов залишився вірним прихильником тієї моделі реактора, яка там використовувалася, і атомної енергії в цілому, і при президентові Борисі Єльцині в 1998 році став міністром атомної енергетики. У грудні 2000 року він піддав критиці уряд України за закриття Чорнобильської АЕС і наполягав на тому, що вона безпечна.

У 2001 році, коли Адамова вже відправили у відставку, США почало розслідування відносин між Питтсбургской консалтинговою фірмою Адамова і компанією, яка скуповує збройовий уран, витягнутий зі старих російських боєголовок, переробляє його і продає американським АЕС.

Колишній глава Минатома РФ є носієм секретної інформації

Глава комітету Держдуми з енергетики, транспорту і зв'язку Валерій Язєв заявив, що колишній керівник Минатома РФ Євген Адамов повинен бути негайно повернутий до Росії, особливо з урахуванням того, що він є носієм секретної інформації, прямо пов'язаної з національною безпекою Росії.

"Те, що Адамов, будучи міністром атомної промисловості, був носієм вищих секретів, - очевидна річ, і треба все зробити, щоб повернути його в Росію", - сказав Язєв журналістам в середу, коментуючи затримання Адамова в Швейцарії в зв'язку з вимогою США про його екстрадиції в Америку.

Депутат вважає, що російський уряд повинен вжити "дуже активні заходи" з тим, щоб Адамов повернувся в РФ. За словами Язєва, колишній міністр володіє "дуже великим об'ємом інформації, включаючи відомості про наш ядерну зброю".

Глава думського комітету вважає, що проти Адамова висунуті надумані звинувачення.

"Я вважаю, що ці звинувачення надумані, американці завжди не любили Адамова, вони не задоволені його діяльністю по відстоюванню інтересів Росії в іранських атомних програмах", - сказав депутат.

Крім того, зауважив він, відомо, що Генпрокуратура перевіряла діяльність Адамова і ніяких протизаконних дій з його боку виявлено не було.

ДОВІДКА

Адамов Євген Олегович народився 28 квітня 1939 року в Москві.

У 1962 році закінчив Московський авіаційний інститут за фахом "інженер-механік".

З 1962 по 1986 рік працював на посадах інженера, ст. інженера, керівника групи, заст. начальника відділу, головного інженера, зам. директора ІАЕ ім. Курчатова.

З 1986 по 1998 рік - директор Науково-дослідного і конструкторського інституту енерготехніки (НДІКІЕТ) Минатома РФ.

З березня 1998 року - міністр РФ з атомної енергії.

Затверджувався на посаду міністра РФ з атомної енергії в складі кабінетів Сергія Кирієнка (квітень 1998 г.), Євгенія Примакова (вересень 1998 г.), Сергія Степашина (травень 1999 г.), Володимира Путіна (серпень 1999 г.) і Михайла Касьянова ( квітень 2000 р.)

У березні 2001 року президент РФ Володимир Путін зняв з поста міністра атомної енергетики Євгена Адамова, призначивши на цю посаду академіка Олександра Румянцева, директора Інституту імені Курчатова.

Доктор технічних наук, професор, академік Російської академії інженерних наук.

Автор понад 100 опублікованих наукових робіт. Володіє англійською мовою.

Одружений на Пінчук О.П., 1953 року народження.

Має двох дочок (від першого шлюбу - Адамова Ірина Євгенівна, 1962 р.н., від другого - Адамова Ірина Євгенівна, 1975 р.н., вчиться в Бернському університеті Швейцарії).

NEWSru.com :: У Швейцарії заарештований колишній міністр енергетики РФ Євген Адамов. США звинувачують його в крадіжці $ 9 млн

Американська влада звинувачує колишнього міністра енергетики РФ Адамова в крадіжці 9 млн доларів, він заарештований
За версією американського правосуддя, Адамов вкрав у Міністерства енергетики США 9 мільйонів доларів
Вкрадені Адамовим гроші повинні були піти на допомогу Росії в утилізації ядерних відходів

У Швейцарії в понеділок був заарештований колишній міністр енергетики РФ 65-річний Євген Адамов . В даний момент він чекає у в'язниці рішення про екстрадицію в США. Прокуратура Піттсбурга звинувачує 65-річного Адамова в шахрайстві, відмиванні грошей і низці інших злочинів, які можуть забезпечити йому довгі роки тюремного ув'язнення в США.

За версією американського правосуддя, Євген Адамов вкрав у Міністерства енергетики США 9 мільйонів доларів, пише The New York Times .

Нібито вкрадені Адамовим гроші повинні були піти на допомогу Росії в утилізації ядерних відходів. Звинувачення пред'явлені Адамову в Піттсбурзі - за місцем знаходження його нерухомого майна. У колишнього міністра в Піттсбурзі є будинок вартістю 200 000 доларів. Адамов також є співвласником консалтингової компанії, що базується в цьому місті, повідомили адвокати Адамова.

Євген Адамов був заарештований в столиці Швейцарії Берні. До Швейцарії Адамов прибув для переговорів з місцевою владою, які заморозили банківський рахунок його дочки. Дочка Адамова навчається в Бернському університеті. У 1999 році американська компанія Olmeka LTD відкрила на її ім'я в одному з банків рахунок на 250 000 доларів. Адвокат Адамова Лені Брюер назвав всі пред'явлені його підзахисному звинувачення "безпідставними".

Представник федерального управління юстиції Швейцарії Фольк Галлі підтвердив, що Адамов заарештований на прохання міністерства юстиції США і перебуває в ув'язненні. Ордер на його арешт був виданий окружним судом західного округу штату Пенсільванія. У середу Адамов буде допитаний, передає РІА "Новости". За словами Галлі, Адамов буде виданий США, якщо сам погодиться на процедуру спрощеної екстрадиції. В іншому випадку Швейцарія звернеться до США за формальним запитом на екстрадицію Адамова. За словами Галлі, зазвичай ця процедура займає 40 днів, однак цей термін може бути продовжений до 60 днів.

Увечері стало відомо, що Адамов відмовився від процедури спрощеної екстрадиції в США. Про це повідомив РІА "Новости" Фольк Галлі.

За словами Галлі, в ході допиту Адамов відмовився від екстрадиції в США, де він звинувачується в шахрайстві і відмиванні грошей. Тепер Швейцарія має намір звернутися до США за формальним запитом на екстрадицію Адамова, пояснив Галлі. Зазвичай ця процедура займає 40 днів, однак цей термін може бути продовжений до 60 днів.

МЗС Росії домагається зустрічі російських консульських співробітників c Адамовим, повідомляє "Інтерфакс". За словами офіційного представника МЗС Росії Олександра Яковенко, російські представники "вже вступили в контакт з адвокатом Адамова, який спілкувався з затриманим".

Про звинувачення проти Адамова стало відомо напередодні візиту президента Буша в Східну Європу і Росію, де він зустрінеться з прибалтійськими лідерами і президентом Росії Володимиром Путіним.

Президент Путін відправив Адамова у відставку на початку 2001 року під час перестановок в своєму уряді. Відставка збіглася з розслідуванням, яке проводило підрозділ російського парламенту по боротьбі з корупцією, в ході якого Адамова звинуватили в отриманні особистої вигоди від ділових угод під час перебування на посаді міністра.

Путін звільнив Адамова після секретного Доповіді про корупцію

Євген Адамов був міністром ядерної енергетики Росії з 1998 по 2001 рік. Він був звільнений Володимиром Путіним 28 березня 2001 року. Його відставка збіглася з доповіддю антикорупційного комітету Держдуми РФ .

- Колишній глава Минатома - носій секретної інформації

У доповіді думської комісії підтверджувалися звинувачення Адамова в корупції, які він неодноразово спростовував. Цитується виступ Адамова в Думі. "З тих пір, як я став міністром, на мої особисті рахунки не було надходжень", - говорив він. Але доповідь спростував ці заяви: до 1998 року Адамов був президентом зареєстрованої в США - в Монревіле, в Пенсільванії, консалтингової фірми Omeka LTD.

Представником компанії в Росії була дружина Адамова, а офіс компанії був зареєстрований на його домашню адресу. Ставши міністром, Адамов пішов з поста глави фірми, поступившись цим місцем своєму американському партнеру Марку Каушанський. Але в кінці 1999 року з п'ятимільйонного активів компанії 3,15 млн контролювалися Адамовим, 1,5 млн - його дружиною і 450 тисяч - Каушанський.

У 1996 році, ще керуючи дослідним інститутом НДІКІЕТ, Адамов підписав контракт з іранським ядерним агентством з надання експертного висновку щодо іранської ядерної програми. Цей контракт порушував існуючі правила, і в грудні 2000 року Генпрокуратура почала розслідування щодо незаконного експорту технологій, пов'язаних зі зброєю масового ураження, писала в 2001 році газета The Moscow Times .

Також у доповіді говориться, що коли Адамов став міністром, всі міжнародні угоди Міністерства з атомної енергії проходили через дочірній "Конверсбанк". Потім Адамов наказав керівництву останнього продати контрольний пакет акцій банку "МДМ", пов'язаному з близькими до Кремля людьми - Олександром Мамутом і Романом Абрамовичем. Так "МДМ" отримав контроль над такими привабливими угодами, як 12-мільярдний контракт по збройному плутонію. Про все це The Moscow Times повідомляла, посилаючись на доповідь думської комісії. Газета згадала також про різні спекуляції навколо можливого зв'язку між появою доповіді і майбутнім другим читанням закону про ввезення в Росію відпрацьованого ядерного палива або протистоянням Адамова з такими супротивниками, як РАО "ЄЕС Росії".

У грудні 1998 року Держатомнагляд повідомляв тодішньому прем'єру Примакову, що "все нещодавно призначені співробітники міністерства не здатні забезпечувати безпечну і стабільну роботу ядерних підприємств". Іншими словами, Адамов призначав на ключові пости в міністерстві людей, які не мають відповідного досвіду, тобто, комісія звинуватила його в кумівстві, конфлікт інтересів і створенні загрози для національної безпеки, повідомляло раніше "Радіо Свобода" .

Сам Адамов наполягає на тому, що він чистий перед законом. "Багато разів мені пропонували мільйонні хабарі, але я завжди відмовлявся", - заявляв Адамов.

Адамов спеціалізувався на переробці ядерних відходів і захищав реактори чорнобильського типу

Після закінчення холодної війни міністерство енергетики США почало співпрацювати з російськими чиновниками з метою вилучення ядерного матеріалу зі старих боєголовок і створення більш безпечних умов на російських реакторах.

Найжахливіша ядерна аварія в історії сталася 26 квітня 1986 року, коли вибухнув реактор на Чорнобильській АЕС на Україні, убивши 20 робочих і розсіявши радіацію, яка, як стверджують експерти, буде продовжувати вбивати людей ще протягом багатьох років. Розсекречені після краху СРСР документи розкривають наявність проблем при будівництві реактора і містять скарги на неякісне обладнання, пише The New York Times (Переклад на сайті Inopressa.ru ).

Адамов контролював очищення Чорнобиля, повідомив адвокат Адамова Лені Брюер. Перш ніж стати міністром, Адамов очолював московський інститут, який розробляв реактори чорнобильського типу - західні фахівці вважають цей тип застарілим і небезпечним.

Відносини Адамова з Заходом були нестабільними. Після краху СРСР в 1991 році інститут, який він очолював, почав агресивно добиватися допомоги західних урядів і комерційних контрактів. Однак американські урядовці вказували, що його інститут продає ядерні технології Ірану.

Незважаючи на чорнобильську аварію, Адамов залишився вірним прихильником тієї моделі реактора, яка там використовувалася, і атомної енергії в цілому, і при президентові Борисі Єльцині в 1998 році став міністром атомної енергетики. У грудні 2000 року він піддав критиці уряд України за закриття Чорнобильської АЕС і наполягав на тому, що вона безпечна.

У 2001 році, коли Адамова вже відправили у відставку, США почало розслідування відносин між Питтсбургской консалтинговою фірмою Адамова і компанією, яка скуповує збройовий уран, витягнутий зі старих російських боєголовок, переробляє його і продає американським АЕС.

Колишній глава Минатома РФ є носієм секретної інформації

Глава комітету Держдуми з енергетики, транспорту і зв'язку Валерій Язєв заявив, що колишній керівник Минатома РФ Євген Адамов повинен бути негайно повернутий до Росії, особливо з урахуванням того, що він є носієм секретної інформації, прямо пов'язаної з національною безпекою Росії.

"Те, що Адамов, будучи міністром атомної промисловості, був носієм вищих секретів, - очевидна річ, і треба все зробити, щоб повернути його в Росію", - сказав Язєв журналістам в середу, коментуючи затримання Адамова в Швейцарії в зв'язку з вимогою США про його екстрадиції в Америку.

Депутат вважає, що російський уряд повинен вжити "дуже активні заходи" з тим, щоб Адамов повернувся в РФ. За словами Язєва, колишній міністр володіє "дуже великим об'ємом інформації, включаючи відомості про наш ядерну зброю".

Глава думського комітету вважає, що проти Адамова висунуті надумані звинувачення.

"Я вважаю, що ці звинувачення надумані, американці завжди не любили Адамова, вони не задоволені його діяльністю по відстоюванню інтересів Росії в іранських атомних програмах", - сказав депутат.

Крім того, зауважив він, відомо, що Генпрокуратура перевіряла діяльність Адамова і ніяких протизаконних дій з його боку виявлено не було.

ДОВІДКА

Адамов Євген Олегович народився 28 квітня 1939 року в Москві.

У 1962 році закінчив Московський авіаційний інститут за фахом "інженер-механік".

З 1962 по 1986 рік працював на посадах інженера, ст. інженера, керівника групи, заст. начальника відділу, головного інженера, зам. директора ІАЕ ім. Курчатова.

З 1986 по 1998 рік - директор Науково-дослідного і конструкторського інституту енерготехніки (НДІКІЕТ) Минатома РФ.

З березня 1998 року - міністр РФ з атомної енергії.

Затверджувався на посаду міністра РФ з атомної енергії в складі кабінетів Сергія Кирієнка (квітень 1998 г.), Євгенія Примакова (вересень 1998 г.), Сергія Степашина (травень 1999 г.), Володимира Путіна (серпень 1999 г.) і Михайла Касьянова ( квітень 2000 р.)

У березні 2001 року президент РФ Володимир Путін зняв з поста міністра атомної енергетики Євгена Адамова, призначивши на цю посаду академіка Олександра Румянцева, директора Інституту імені Курчатова.

Доктор технічних наук, професор, академік Російської академії інженерних наук.

Автор понад 100 опублікованих наукових робіт. Володіє англійською мовою.

Одружений на Пінчук О.П., 1953 року народження.

Має двох дочок (від першого шлюбу - Адамова Ірина Євгенівна, 1962 р.н., від другого - Адамова Ірина Євгенівна, 1975 р.н., вчиться в Бернському університеті Швейцарії).

NEWSru.com :: У Швейцарії заарештований колишній міністр енергетики РФ Євген Адамов. США звинувачують його в крадіжці $ 9 млн

Американська влада звинувачує колишнього міністра енергетики РФ Адамова в крадіжці 9 млн доларів, він заарештований
За версією американського правосуддя, Адамов вкрав у Міністерства енергетики США 9 мільйонів доларів
Вкрадені Адамовим гроші повинні були піти на допомогу Росії в утилізації ядерних відходів

У Швейцарії в понеділок був заарештований колишній міністр енергетики РФ 65-річний Євген Адамов . В даний момент він чекає у в'язниці рішення про екстрадицію в США. Прокуратура Піттсбурга звинувачує 65-річного Адамова в шахрайстві, відмиванні грошей і низці інших злочинів, які можуть забезпечити йому довгі роки тюремного ув'язнення в США.

За версією американського правосуддя, Євген Адамов вкрав у Міністерства енергетики США 9 мільйонів доларів, пише The New York Times .

Нібито вкрадені Адамовим гроші повинні були піти на допомогу Росії в утилізації ядерних відходів. Звинувачення пред'явлені Адамову в Піттсбурзі - за місцем знаходження його нерухомого майна. У колишнього міністра в Піттсбурзі є будинок вартістю 200 000 доларів. Адамов також є співвласником консалтингової компанії, що базується в цьому місті, повідомили адвокати Адамова.

Євген Адамов був заарештований в столиці Швейцарії Берні. До Швейцарії Адамов прибув для переговорів з місцевою владою, які заморозили банківський рахунок його дочки. Дочка Адамова навчається в Бернському університеті. У 1999 році американська компанія Olmeka LTD відкрила на її ім'я в одному з банків рахунок на 250 000 доларів. Адвокат Адамова Лені Брюер назвав всі пред'явлені його підзахисному звинувачення "безпідставними".

Представник федерального управління юстиції Швейцарії Фольк Галлі підтвердив, що Адамов заарештований на прохання міністерства юстиції США і перебуває в ув'язненні. Ордер на його арешт був виданий окружним судом західного округу штату Пенсільванія. У середу Адамов буде допитаний, передає РІА "Новости". За словами Галлі, Адамов буде виданий США, якщо сам погодиться на процедуру спрощеної екстрадиції. В іншому випадку Швейцарія звернеться до США за формальним запитом на екстрадицію Адамова. За словами Галлі, зазвичай ця процедура займає 40 днів, однак цей термін може бути продовжений до 60 днів.

Увечері стало відомо, що Адамов відмовився від процедури спрощеної екстрадиції в США. Про це повідомив РІА "Новости" Фольк Галлі.

За словами Галлі, в ході допиту Адамов відмовився від екстрадиції в США, де він звинувачується в шахрайстві і відмиванні грошей. Тепер Швейцарія має намір звернутися до США за формальним запитом на екстрадицію Адамова, пояснив Галлі. Зазвичай ця процедура займає 40 днів, однак цей термін може бути продовжений до 60 днів.

МЗС Росії домагається зустрічі російських консульських співробітників c Адамовим, повідомляє "Інтерфакс". За словами офіційного представника МЗС Росії Олександра Яковенко, російські представники "вже вступили в контакт з адвокатом Адамова, який спілкувався з затриманим".

Про звинувачення проти Адамова стало відомо напередодні візиту президента Буша в Східну Європу і Росію, де він зустрінеться з прибалтійськими лідерами і президентом Росії Володимиром Путіним.

Президент Путін відправив Адамова у відставку на початку 2001 року під час перестановок в своєму уряді. Відставка збіглася з розслідуванням, яке проводило підрозділ російського парламенту по боротьбі з корупцією, в ході якого Адамова звинуватили в отриманні особистої вигоди від ділових угод під час перебування на посаді міністра.

Путін звільнив Адамова після секретного Доповіді про корупцію

Євген Адамов був міністром ядерної енергетики Росії з 1998 по 2001 рік. Він був звільнений Володимиром Путіним 28 березня 2001 року. Його відставка збіглася з доповіддю антикорупційного комітету Держдуми РФ .

- Колишній глава Минатома - носій секретної інформації

У доповіді думської комісії підтверджувалися звинувачення Адамова в корупції, які він неодноразово спростовував. Цитується виступ Адамова в Думі. "З тих пір, як я став міністром, на мої особисті рахунки не було надходжень", - говорив він. Але доповідь спростував ці заяви: до 1998 року Адамов був президентом зареєстрованої в США - в Монревіле, в Пенсільванії, консалтингової фірми Omeka LTD.

Представником компанії в Росії була дружина Адамова, а офіс компанії був зареєстрований на його домашню адресу. Ставши міністром, Адамов пішов з поста глави фірми, поступившись цим місцем своєму американському партнеру Марку Каушанський. Але в кінці 1999 року з п'ятимільйонного активів компанії 3,15 млн контролювалися Адамовим, 1,5 млн - його дружиною і 450 тисяч - Каушанський.

У 1996 році, ще керуючи дослідним інститутом НДІКІЕТ, Адамов підписав контракт з іранським ядерним агентством з надання експертного висновку щодо іранської ядерної програми. Цей контракт порушував існуючі правила, і в грудні 2000 року Генпрокуратура почала розслідування щодо незаконного експорту технологій, пов'язаних зі зброєю масового ураження, писала в 2001 році газета The Moscow Times .

Також у доповіді говориться, що коли Адамов став міністром, всі міжнародні угоди Міністерства з атомної енергії проходили через дочірній "Конверсбанк". Потім Адамов наказав керівництву останнього продати контрольний пакет акцій банку "МДМ", пов'язаному з близькими до Кремля людьми - Олександром Мамутом і Романом Абрамовичем. Так "МДМ" отримав контроль над такими привабливими угодами, як 12-мільярдний контракт по збройному плутонію. Про все це The Moscow Times повідомляла, посилаючись на доповідь думської комісії. Газета згадала також про різні спекуляції навколо можливого зв'язку між появою доповіді і майбутнім другим читанням закону про ввезення в Росію відпрацьованого ядерного палива або протистоянням Адамова з такими супротивниками, як РАО "ЄЕС Росії".

У грудні 1998 року Держатомнагляд повідомляв тодішньому прем'єру Примакову, що "все нещодавно призначені співробітники міністерства не здатні забезпечувати безпечну і стабільну роботу ядерних підприємств". Іншими словами, Адамов призначав на ключові пости в міністерстві людей, які не мають відповідного досвіду, тобто, комісія звинуватила його в кумівстві, конфлікт інтересів і створенні загрози для національної безпеки, повідомляло раніше "Радіо Свобода" .

Сам Адамов наполягає на тому, що він чистий перед законом. "Багато разів мені пропонували мільйонні хабарі, але я завжди відмовлявся", - заявляв Адамов.

Адамов спеціалізувався на переробці ядерних відходів і захищав реактори чорнобильського типу

Після закінчення холодної війни міністерство енергетики США почало співпрацювати з російськими чиновниками з метою вилучення ядерного матеріалу зі старих боєголовок і створення більш безпечних умов на російських реакторах.

Найжахливіша ядерна аварія в історії сталася 26 квітня 1986 року, коли вибухнув реактор на Чорнобильській АЕС на Україні, убивши 20 робочих і розсіявши радіацію, яка, як стверджують експерти, буде продовжувати вбивати людей ще протягом багатьох років. Розсекречені після краху СРСР документи розкривають наявність проблем при будівництві реактора і містять скарги на неякісне обладнання, пише The New York Times (Переклад на сайті Inopressa.ru ).

Адамов контролював очищення Чорнобиля, повідомив адвокат Адамова Лені Брюер. Перш ніж стати міністром, Адамов очолював московський інститут, який розробляв реактори чорнобильського типу - західні фахівці вважають цей тип застарілим і небезпечним.

Відносини Адамова з Заходом були нестабільними. Після краху СРСР в 1991 році інститут, який він очолював, почав агресивно добиватися допомоги західних урядів і комерційних контрактів. Однак американські урядовці вказували, що його інститут продає ядерні технології Ірану.

Незважаючи на чорнобильську аварію, Адамов залишився вірним прихильником тієї моделі реактора, яка там використовувалася, і атомної енергії в цілому, і при президентові Борисі Єльцині в 1998 році став міністром атомної енергетики. У грудні 2000 року він піддав критиці уряд України за закриття Чорнобильської АЕС і наполягав на тому, що вона безпечна.

У 2001 році, коли Адамова вже відправили у відставку, США почало розслідування відносин між Питтсбургской консалтинговою фірмою Адамова і компанією, яка скуповує збройовий уран, витягнутий зі старих російських боєголовок, переробляє його і продає американським АЕС.

Колишній глава Минатома РФ є носієм секретної інформації

Глава комітету Держдуми з енергетики, транспорту і зв'язку Валерій Язєв заявив, що колишній керівник Минатома РФ Євген Адамов повинен бути негайно повернутий до Росії, особливо з урахуванням того, що він є носієм секретної інформації, прямо пов'язаної з національною безпекою Росії.

"Те, що Адамов, будучи міністром атомної промисловості, був носієм вищих секретів, - очевидна річ, і треба все зробити, щоб повернути його в Росію", - сказав Язєв журналістам в середу, коментуючи затримання Адамова в Швейцарії в зв'язку з вимогою США про його екстрадиції в Америку.

Депутат вважає, що російський уряд повинен вжити "дуже активні заходи" з тим, щоб Адамов повернувся в РФ. За словами Язєва, колишній міністр володіє "дуже великим об'ємом інформації, включаючи відомості про наш ядерну зброю".

Глава думського комітету вважає, що проти Адамова висунуті надумані звинувачення.

"Я вважаю, що ці звинувачення надумані, американці завжди не любили Адамова, вони не задоволені його діяльністю по відстоюванню інтересів Росії в іранських атомних програмах", - сказав депутат.

Крім того, зауважив він, відомо, що Генпрокуратура перевіряла діяльність Адамова і ніяких протизаконних дій з його боку виявлено не було.

ДОВІДКА

Адамов Євген Олегович народився 28 квітня 1939 року в Москві.

У 1962 році закінчив Московський авіаційний інститут за фахом "інженер-механік".

З 1962 по 1986 рік працював на посадах інженера, ст. інженера, керівника групи, заст. начальника відділу, головного інженера, зам. директора ІАЕ ім. Курчатова.

З 1986 по 1998 рік - директор Науково-дослідного і конструкторського інституту енерготехніки (НДІКІЕТ) Минатома РФ.

З березня 1998 року - міністр РФ з атомної енергії.

Затверджувався на посаду міністра РФ з атомної енергії в складі кабінетів Сергія Кирієнка (квітень 1998 г.), Євгенія Примакова (вересень 1998 г.), Сергія Степашина (травень 1999 г.), Володимира Путіна (серпень 1999 г.) і Михайла Касьянова ( квітень 2000 р.)

У березні 2001 року президент РФ Володимир Путін зняв з поста міністра атомної енергетики Євгена Адамова, призначивши на цю посаду академіка Олександра Румянцева, директора Інституту імені Курчатова.

Доктор технічних наук, професор, академік Російської академії інженерних наук.

Автор понад 100 опублікованих наукових робіт. Володіє англійською мовою.

Одружений на Пінчук О.П., 1953 року народження.

Має двох дочок (від першого шлюбу - Адамова Ірина Євгенівна, 1962 р.н., від другого - Адамова Ірина Євгенівна, 1975 р.н., вчиться в Бернському університеті Швейцарії).

NEWSru.com :: У Швейцарії заарештований колишній міністр енергетики РФ Євген Адамов. США звинувачують його в крадіжці $ 9 млн

Американська влада звинувачує колишнього міністра енергетики РФ Адамова в крадіжці 9 млн доларів, він заарештований
За версією американського правосуддя, Адамов вкрав у Міністерства енергетики США 9 мільйонів доларів
Вкрадені Адамовим гроші повинні були піти на допомогу Росії в утилізації ядерних відходів

У Швейцарії в понеділок був заарештований колишній міністр енергетики РФ 65-річний Євген Адамов . В даний момент він чекає у в'язниці рішення про екстрадицію в США. Прокуратура Піттсбурга звинувачує 65-річного Адамова в шахрайстві, відмиванні грошей і низці інших злочинів, які можуть забезпечити йому довгі роки тюремного ув'язнення в США.

За версією американського правосуддя, Євген Адамов вкрав у Міністерства енергетики США 9 мільйонів доларів, пише The New York Times .

Нібито вкрадені Адамовим гроші повинні були піти на допомогу Росії в утилізації ядерних відходів. Звинувачення пред'явлені Адамову в Піттсбурзі - за місцем знаходження його нерухомого майна. У колишнього міністра в Піттсбурзі є будинок вартістю 200 000 доларів. Адамов також є співвласником консалтингової компанії, що базується в цьому місті, повідомили адвокати Адамова.

Євген Адамов був заарештований в столиці Швейцарії Берні. До Швейцарії Адамов прибув для переговорів з місцевою владою, які заморозили банківський рахунок його дочки. Дочка Адамова навчається в Бернському університеті. У 1999 році американська компанія Olmeka LTD відкрила на її ім'я в одному з банків рахунок на 250 000 доларів. Адвокат Адамова Лені Брюер назвав всі пред'явлені його підзахисному звинувачення "безпідставними".

Представник федерального управління юстиції Швейцарії Фольк Галлі підтвердив, що Адамов заарештований на прохання міністерства юстиції США і перебуває в ув'язненні. Ордер на його арешт був виданий окружним судом західного округу штату Пенсільванія. У середу Адамов буде допитаний, передає РІА "Новости". За словами Галлі, Адамов буде виданий США, якщо сам погодиться на процедуру спрощеної екстрадиції. В іншому випадку Швейцарія звернеться до США за формальним запитом на екстрадицію Адамова. За словами Галлі, зазвичай ця процедура займає 40 днів, однак цей термін може бути продовжений до 60 днів.

Увечері стало відомо, що Адамов відмовився від процедури спрощеної екстрадиції в США. Про це повідомив РІА "Новости" Фольк Галлі.

За словами Галлі, в ході допиту Адамов відмовився від екстрадиції в США, де він звинувачується в шахрайстві і відмиванні грошей. Тепер Швейцарія має намір звернутися до США за формальним запитом на екстрадицію Адамова, пояснив Галлі. Зазвичай ця процедура займає 40 днів, однак цей термін може бути продовжений до 60 днів.

МЗС Росії домагається зустрічі російських консульських співробітників c Адамовим, повідомляє "Інтерфакс". За словами офіційного представника МЗС Росії Олександра Яковенко, російські представники "вже вступили в контакт з адвокатом Адамова, який спілкувався з затриманим".

Про звинувачення проти Адамова стало відомо напередодні візиту президента Буша в Східну Європу і Росію, де він зустрінеться з прибалтійськими лідерами і президентом Росії Володимиром Путіним.

Президент Путін відправив Адамова у відставку на початку 2001 року під час перестановок в своєму уряді. Відставка збіглася з розслідуванням, яке проводило підрозділ російського парламенту по боротьбі з корупцією, в ході якого Адамова звинуватили в отриманні особистої вигоди від ділових угод під час перебування на посаді міністра.

Путін звільнив Адамова після секретного Доповіді про корупцію

Євген Адамов був міністром ядерної енергетики Росії з 1998 по 2001 рік. Він був звільнений Володимиром Путіним 28 березня 2001 року. Його відставка збіглася з доповіддю антикорупційного комітету Держдуми РФ .

- Колишній глава Минатома - носій секретної інформації

У доповіді думської комісії підтверджувалися звинувачення Адамова в корупції, які він неодноразово спростовував. Цитується виступ Адамова в Думі. "З тих пір, як я став міністром, на мої особисті рахунки не було надходжень", - говорив він. Але доповідь спростував ці заяви: до 1998 року Адамов був президентом зареєстрованої в США - в Монревіле, в Пенсільванії, консалтингової фірми Omeka LTD.

Представником компанії в Росії була дружина Адамова, а офіс компанії був зареєстрований на його домашню адресу. Ставши міністром, Адамов пішов з поста глави фірми, поступившись цим місцем своєму американському партнеру Марку Каушанський. Але в кінці 1999 року з п'ятимільйонного активів компанії 3,15 млн контролювалися Адамовим, 1,5 млн - його дружиною і 450 тисяч - Каушанський.

У 1996 році, ще керуючи дослідним інститутом НДІКІЕТ, Адамов підписав контракт з іранським ядерним агентством з надання експертного висновку щодо іранської ядерної програми. Цей контракт порушував існуючі правила, і в грудні 2000 року Генпрокуратура почала розслідування щодо незаконного експорту технологій, пов'язаних зі зброєю масового ураження, писала в 2001 році газета The Moscow Times .

Також у доповіді говориться, що коли Адамов став міністром, всі міжнародні угоди Міністерства з атомної енергії проходили через дочірній "Конверсбанк". Потім Адамов наказав керівництву останнього продати контрольний пакет акцій банку "МДМ", пов'язаному з близькими до Кремля людьми - Олександром Мамутом і Романом Абрамовичем. Так "МДМ" отримав контроль над такими привабливими угодами, як 12-мільярдний контракт по збройному плутонію. Про все це The Moscow Times повідомляла, посилаючись на доповідь думської комісії. Газета згадала також про різні спекуляції навколо можливого зв'язку між появою доповіді і майбутнім другим читанням закону про ввезення в Росію відпрацьованого ядерного палива або протистоянням Адамова з такими супротивниками, як РАО "ЄЕС Росії".

У грудні 1998 року Держатомнагляд повідомляв тодішньому прем'єру Примакову, що "все нещодавно призначені співробітники міністерства не здатні забезпечувати безпечну і стабільну роботу ядерних підприємств". Іншими словами, Адамов призначав на ключові пости в міністерстві людей, які не мають відповідного досвіду, тобто, комісія звинуватила його в кумівстві, конфлікт інтересів і створенні загрози для національної безпеки, повідомляло раніше "Радіо Свобода" .

Сам Адамов наполягає на тому, що він чистий перед законом. "Багато разів мені пропонували мільйонні хабарі, але я завжди відмовлявся", - заявляв Адамов.

Адамов спеціалізувався на переробці ядерних відходів і захищав реактори чорнобильського типу

Після закінчення холодної війни міністерство енергетики США почало співпрацювати з російськими чиновниками з метою вилучення ядерного матеріалу зі старих боєголовок і створення більш безпечних умов на російських реакторах.

Найжахливіша ядерна аварія в історії сталася 26 квітня 1986 року, коли вибухнув реактор на Чорнобильській АЕС на Україні, убивши 20 робочих і розсіявши радіацію, яка, як стверджують експерти, буде продовжувати вбивати людей ще протягом багатьох років. Розсекречені після краху СРСР документи розкривають наявність проблем при будівництві реактора і містять скарги на неякісне обладнання, пише The New York Times (Переклад на сайті Inopressa.ru ).

Адамов контролював очищення Чорнобиля, повідомив адвокат Адамова Лені Брюер. Перш ніж стати міністром, Адамов очолював московський інститут, який розробляв реактори чорнобильського типу - західні фахівці вважають цей тип застарілим і небезпечним.

Відносини Адамова з Заходом були нестабільними. Після краху СРСР в 1991 році інститут, який він очолював, почав агресивно добиватися допомоги західних урядів і комерційних контрактів. Однак американські урядовці вказували, що його інститут продає ядерні технології Ірану.

Незважаючи на чорнобильську аварію, Адамов залишився вірним прихильником тієї моделі реактора, яка там використовувалася, і атомної енергії в цілому, і при президентові Борисі Єльцині в 1998 році став міністром атомної енергетики. У грудні 2000 року він піддав критиці уряд України за закриття Чорнобильської АЕС і наполягав на тому, що вона безпечна.

У 2001 році, коли Адамова вже відправили у відставку, США почало розслідування відносин між Питтсбургской консалтинговою фірмою Адамова і компанією, яка скуповує збройовий уран, витягнутий зі старих російських боєголовок, переробляє його і продає американським АЕС.

Колишній глава Минатома РФ є носієм секретної інформації

Глава комітету Держдуми з енергетики, транспорту і зв'язку Валерій Язєв заявив, що колишній керівник Минатома РФ Євген Адамов повинен бути негайно повернутий до Росії, особливо з урахуванням того, що він є носієм секретної інформації, прямо пов'язаної з національною безпекою Росії.

"Те, що Адамов, будучи міністром атомної промисловості, був носієм вищих секретів, - очевидна річ, і треба все зробити, щоб повернути його в Росію", - сказав Язєв журналістам в середу, коментуючи затримання Адамова в Швейцарії в зв'язку з вимогою США про його екстрадиції в Америку.

Депутат вважає, що російський уряд повинен вжити "дуже активні заходи" з тим, щоб Адамов повернувся в РФ. За словами Язєва, колишній міністр володіє "дуже великим об'ємом інформації, включаючи відомості про наш ядерну зброю".

Глава думського комітету вважає, що проти Адамова висунуті надумані звинувачення.

"Я вважаю, що ці звинувачення надумані, американці завжди не любили Адамова, вони не задоволені його діяльністю по відстоюванню інтересів Росії в іранських атомних програмах", - сказав депутат.

Крім того, зауважив він, відомо, що Генпрокуратура перевіряла діяльність Адамова і ніяких протизаконних дій з його боку виявлено не було.

ДОВІДКА

Адамов Євген Олегович народився 28 квітня 1939 року в Москві.

У 1962 році закінчив Московський авіаційний інститут за фахом "інженер-механік".

З 1962 по 1986 рік працював на посадах інженера, ст. інженера, керівника групи, заст. начальника відділу, головного інженера, зам. директора ІАЕ ім. Курчатова.

З 1986 по 1998 рік - директор Науково-дослідного і конструкторського інституту енерготехніки (НДІКІЕТ) Минатома РФ.

З березня 1998 року - міністр РФ з атомної енергії.

Затверджувався на посаду міністра РФ з атомної енергії в складі кабінетів Сергія Кирієнка (квітень 1998 г.), Євгенія Примакова (вересень 1998 г.), Сергія Степашина (травень 1999 г.), Володимира Путіна (серпень 1999 г.) і Михайла Касьянова ( квітень 2000 р.)

У березні 2001 року президент РФ Володимир Путін зняв з поста міністра атомної енергетики Євгена Адамова, призначивши на цю посаду академіка Олександра Румянцева, директора Інституту імені Курчатова.

Доктор технічних наук, професор, академік Російської академії інженерних наук.

Автор понад 100 опублікованих наукових робіт. Володіє англійською мовою.

Одружений на Пінчук О.П., 1953 року народження.

Має двох дочок (від першого шлюбу - Адамова Ірина Євгенівна, 1962 р.н., від другого - Адамова Ірина Євгенівна, 1975 р.н., вчиться в Бернському університеті Швейцарії).

NEWSru.com :: У Швейцарії заарештований колишній міністр енергетики РФ Євген Адамов. США звинувачують його в крадіжці $ 9 млн

Американська влада звинувачує колишнього міністра енергетики РФ Адамова в крадіжці 9 млн доларів, він заарештований
За версією американського правосуддя, Адамов вкрав у Міністерства енергетики США 9 мільйонів доларів
Вкрадені Адамовим гроші повинні були піти на допомогу Росії в утилізації ядерних відходів

У Швейцарії в понеділок був заарештований колишній міністр енергетики РФ 65-річний Євген Адамов . В даний момент він чекає у в'язниці рішення про екстрадицію в США. Прокуратура Піттсбурга звинувачує 65-річного Адамова в шахрайстві, відмиванні грошей і низці інших злочинів, які можуть забезпечити йому довгі роки тюремного ув'язнення в США.

За версією американського правосуддя, Євген Адамов вкрав у Міністерства енергетики США 9 мільйонів доларів, пише The New York Times .

Нібито вкрадені Адамовим гроші повинні були піти на допомогу Росії в утилізації ядерних відходів. Звинувачення пред'явлені Адамову в Піттсбурзі - за місцем знаходження його нерухомого майна. У колишнього міністра в Піттсбурзі є будинок вартістю 200 000 доларів. Адамов також є співвласником консалтингової компанії, що базується в цьому місті, повідомили адвокати Адамова.

Євген Адамов був заарештований в столиці Швейцарії Берні. До Швейцарії Адамов прибув для переговорів з місцевою владою, які заморозили банківський рахунок його дочки. Дочка Адамова навчається в Бернському університеті. У 1999 році американська компанія Olmeka LTD відкрила на її ім'я в одному з банків рахунок на 250 000 доларів. Адвокат Адамова Лені Брюер назвав всі пред'явлені його підзахисному звинувачення "безпідставними".

Представник федерального управління юстиції Швейцарії Фольк Галлі підтвердив, що Адамов заарештований на прохання міністерства юстиції США і перебуває в ув'язненні. Ордер на його арешт був виданий окружним судом західного округу штату Пенсільванія. У середу Адамов буде допитаний, передає РІА "Новости". За словами Галлі, Адамов буде виданий США, якщо сам погодиться на процедуру спрощеної екстрадиції. В іншому випадку Швейцарія звернеться до США за формальним запитом на екстрадицію Адамова. За словами Галлі, зазвичай ця процедура займає 40 днів, однак цей термін може бути продовжений до 60 днів.

Увечері стало відомо, що Адамов відмовився від процедури спрощеної екстрадиції в США. Про це повідомив РІА "Новости" Фольк Галлі.

За словами Галлі, в ході допиту Адамов відмовився від екстрадиції в США, де він звинувачується в шахрайстві і відмиванні грошей. Тепер Швейцарія має намір звернутися до США за формальним запитом на екстрадицію Адамова, пояснив Галлі. Зазвичай ця процедура займає 40 днів, однак цей термін може бути продовжений до 60 днів.

МЗС Росії домагається зустрічі російських консульських співробітників c Адамовим, повідомляє "Інтерфакс". За словами офіційного представника МЗС Росії Олександра Яковенко, російські представники "вже вступили в контакт з адвокатом Адамова, який спілкувався з затриманим".

Про звинувачення проти Адамова стало відомо напередодні візиту президента Буша в Східну Європу і Росію, де він зустрінеться з прибалтійськими лідерами і президентом Росії Володимиром Путіним.

Президент Путін відправив Адамова у відставку на початку 2001 року під час перестановок в своєму уряді. Відставка збіглася з розслідуванням, яке проводило підрозділ російського парламенту по боротьбі з корупцією, в ході якого Адамова звинуватили в отриманні особистої вигоди від ділових угод під час перебування на посаді міністра.

Путін звільнив Адамова після секретного Доповіді про корупцію

Євген Адамов був міністром ядерної енергетики Росії з 1998 по 2001 рік. Він був звільнений Володимиром Путіним 28 березня 2001 року. Його відставка збіглася з доповіддю антикорупційного комітету Держдуми РФ .

- Колишній глава Минатома - носій секретної інформації

У доповіді думської комісії підтверджувалися звинувачення Адамова в корупції, які він неодноразово спростовував. Цитується виступ Адамова в Думі. "З тих пір, як я став міністром, на мої особисті рахунки не було надходжень", - говорив він. Але доповідь спростував ці заяви: до 1998 року Адамов був президентом зареєстрованої в США - в Монревіле, в Пенсільванії, консалтингової фірми Omeka LTD.

Представником компанії в Росії була дружина Адамова, а офіс компанії був зареєстрований на його домашню адресу. Ставши міністром, Адамов пішов з поста глави фірми, поступившись цим місцем своєму американському партнеру Марку Каушанський. Але в кінці 1999 року з п'ятимільйонного активів компанії 3,15 млн контролювалися Адамовим, 1,5 млн - його дружиною і 450 тисяч - Каушанський.

У 1996 році, ще керуючи дослідним інститутом НДІКІЕТ, Адамов підписав контракт з іранським ядерним агентством з надання експертного висновку щодо іранської ядерної програми. Цей контракт порушував існуючі правила, і в грудні 2000 року Генпрокуратура почала розслідування щодо незаконного експорту технологій, пов'язаних зі зброєю масового ураження, писала в 2001 році газета The Moscow Times .

Також у доповіді говориться, що коли Адамов став міністром, всі міжнародні угоди Міністерства з атомної енергії проходили через дочірній "Конверсбанк". Потім Адамов наказав керівництву останнього продати контрольний пакет акцій банку "МДМ", пов'язаному з близькими до Кремля людьми - Олександром Мамутом і Романом Абрамовичем. Так "МДМ" отримав контроль над такими привабливими угодами, як 12-мільярдний контракт по збройному плутонію. Про все це The Moscow Times повідомляла, посилаючись на доповідь думської комісії. Газета згадала також про різні спекуляції навколо можливого зв'язку між появою доповіді і майбутнім другим читанням закону про ввезення в Росію відпрацьованого ядерного палива або протистоянням Адамова з такими супротивниками, як РАО "ЄЕС Росії".

У грудні 1998 року Держатомнагляд повідомляв тодішньому прем'єру Примакову, що "все нещодавно призначені співробітники міністерства не здатні забезпечувати безпечну і стабільну роботу ядерних підприємств". Іншими словами, Адамов призначав на ключові пости в міністерстві людей, які не мають відповідного досвіду, тобто, комісія звинуватила його в кумівстві, конфлікт інтересів і створенні загрози для національної безпеки, повідомляло раніше "Радіо Свобода" .

Сам Адамов наполягає на тому, що він чистий перед законом. "Багато разів мені пропонували мільйонні хабарі, але я завжди відмовлявся", - заявляв Адамов.

Адамов спеціалізувався на переробці ядерних відходів і захищав реактори чорнобильського типу

Після закінчення холодної війни міністерство енергетики США почало співпрацювати з російськими чиновниками з метою вилучення ядерного матеріалу зі старих боєголовок і створення більш безпечних умов на російських реакторах.

Найжахливіша ядерна аварія в історії сталася 26 квітня 1986 року, коли вибухнув реактор на Чорнобильській АЕС на Україні, убивши 20 робочих і розсіявши радіацію, яка, як стверджують експерти, буде продовжувати вбивати людей ще протягом багатьох років. Розсекречені після краху СРСР документи розкривають наявність проблем при будівництві реактора і містять скарги на неякісне обладнання, пише The New York Times (Переклад на сайті Inopressa.ru ).

Адамов контролював очищення Чорнобиля, повідомив адвокат Адамова Лені Брюер. Перш ніж стати міністром, Адамов очолював московський інститут, який розробляв реактори чорнобильського типу - західні фахівці вважають цей тип застарілим і небезпечним.

Відносини Адамова з Заходом були нестабільними. Після краху СРСР в 1991 році інститут, який він очолював, почав агресивно добиватися допомоги західних урядів і комерційних контрактів. Однак американські урядовці вказували, що його інститут продає ядерні технології Ірану.

Незважаючи на чорнобильську аварію, Адамов залишився вірним прихильником тієї моделі реактора, яка там використовувалася, і атомної енергії в цілому, і при президентові Борисі Єльцині в 1998 році став міністром атомної енергетики. У грудні 2000 року він піддав критиці уряд України за закриття Чорнобильської АЕС і наполягав на тому, що вона безпечна.

У 2001 році, коли Адамова вже відправили у відставку, США почало розслідування відносин між Питтсбургской консалтинговою фірмою Адамова і компанією, яка скуповує збройовий уран, витягнутий зі старих російських боєголовок, переробляє його і продає американським АЕС.

Колишній глава Минатома РФ є носієм секретної інформації

Глава комітету Держдуми з енергетики, транспорту і зв'язку Валерій Язєв заявив, що колишній керівник Минатома РФ Євген Адамов повинен бути негайно повернутий до Росії, особливо з урахуванням того, що він є носієм секретної інформації, прямо пов'язаної з національною безпекою Росії.

"Те, що Адамов, будучи міністром атомної промисловості, був носієм вищих секретів, - очевидна річ, і треба все зробити, щоб повернути його в Росію", - сказав Язєв журналістам в середу, коментуючи затримання Адамова в Швейцарії в зв'язку з вимогою США про його екстрадиції в Америку.

Депутат вважає, що російський уряд повинен вжити "дуже активні заходи" з тим, щоб Адамов повернувся в РФ. За словами Язєва, колишній міністр володіє "дуже великим об'ємом інформації, включаючи відомості про наш ядерну зброю".

Глава думського комітету вважає, що проти Адамова висунуті надумані звинувачення.

"Я вважаю, що ці звинувачення надумані, американці завжди не любили Адамова, вони не задоволені його діяльністю по відстоюванню інтересів Росії в іранських атомних програмах", - сказав депутат.

Крім того, зауважив він, відомо, що Генпрокуратура перевіряла діяльність Адамова і ніяких протизаконних дій з його боку виявлено не було.

ДОВІДКА

Адамов Євген Олегович народився 28 квітня 1939 року в Москві.

У 1962 році закінчив Московський авіаційний інститут за фахом "інженер-механік".

З 1962 по 1986 рік працював на посадах інженера, ст. інженера, керівника групи, заст. начальника відділу, головного інженера, зам. директора ІАЕ ім. Курчатова.

З 1986 по 1998 рік - директор Науково-дослідного і конструкторського інституту енерготехніки (НДІКІЕТ) Минатома РФ.

З березня 1998 року - міністр РФ з атомної енергії.

Затверджувався на посаду міністра РФ з атомної енергії в складі кабінетів Сергія Кирієнка (квітень 1998 г.), Євгенія Примакова (вересень 1998 г.), Сергія Степашина (травень 1999 г.), Володимира Путіна (серпень 1999 г.) і Михайла Касьянова ( квітень 2000 р.)

У березні 2001 року президент РФ Володимир Путін зняв з поста міністра атомної енергетики Євгена Адамова, призначивши на цю посаду академіка Олександра Румянцева, директора Інституту імені Курчатова.

Доктор технічних наук, професор, академік Російської академії інженерних наук.

Автор понад 100 опублікованих наукових робіт. Володіє англійською мовою.

Одружений на Пінчук О.П., 1953 року народження.

Має двох дочок (від першого шлюбу - Адамова Ірина Євгенівна, 1962 р.н., від другого - Адамова Ірина Євгенівна, 1975 р.н., вчиться в Бернському університеті Швейцарії).

NEWSru.com :: У Швейцарії заарештований колишній міністр енергетики РФ Євген Адамов. США звинувачують його в крадіжці $ 9 млн

Американська влада звинувачує колишнього міністра енергетики РФ Адамова в крадіжці 9 млн доларів, він заарештований
За версією американського правосуддя, Адамов вкрав у Міністерства енергетики США 9 мільйонів доларів
Вкрадені Адамовим гроші повинні були піти на допомогу Росії в утилізації ядерних відходів

У Швейцарії в понеділок був заарештований колишній міністр енергетики РФ 65-річний Євген Адамов . В даний момент він чекає у в'язниці рішення про екстрадицію в США. Прокуратура Піттсбурга звинувачує 65-річного Адамова в шахрайстві, відмиванні грошей і низці інших злочинів, які можуть забезпечити йому довгі роки тюремного ув'язнення в США.

За версією американського правосуддя, Євген Адамов вкрав у Міністерства енергетики США 9 мільйонів доларів, пише The New York Times .

Нібито вкрадені Адамовим гроші повинні були піти на допомогу Росії в утилізації ядерних відходів. Звинувачення пред'явлені Адамову в Піттсбурзі - за місцем знаходження його нерухомого майна. У колишнього міністра в Піттсбурзі є будинок вартістю 200 000 доларів. Адамов також є співвласником консалтингової компанії, що базується в цьому місті, повідомили адвокати Адамова.

Євген Адамов був заарештований в столиці Швейцарії Берні. До Швейцарії Адамов прибув для переговорів з місцевою владою, які заморозили банківський рахунок його дочки. Дочка Адамова навчається в Бернському університеті. У 1999 році американська компанія Olmeka LTD відкрила на її ім'я в одному з банків рахунок на 250 000 доларів. Адвокат Адамова Лені Брюер назвав всі пред'явлені його підзахисному звинувачення "безпідставними".

Представник федерального управління юстиції Швейцарії Фольк Галлі підтвердив, що Адамов заарештований на прохання міністерства юстиції США і перебуває в ув'язненні. Ордер на його арешт був виданий окружним судом західного округу штату Пенсільванія. У середу Адамов буде допитаний, передає РІА "Новости". За словами Галлі, Адамов буде виданий США, якщо сам погодиться на процедуру спрощеної екстрадиції. В іншому випадку Швейцарія звернеться до США за формальним запитом на екстрадицію Адамова. За словами Галлі, зазвичай ця процедура займає 40 днів, однак цей термін може бути продовжений до 60 днів.

Увечері стало відомо, що Адамов відмовився від процедури спрощеної екстрадиції в США. Про це повідомив РІА "Новости" Фольк Галлі.

За словами Галлі, в ході допиту Адамов відмовився від екстрадиції в США, де він звинувачується в шахрайстві і відмиванні грошей. Тепер Швейцарія має намір звернутися до США за формальним запитом на екстрадицію Адамова, пояснив Галлі. Зазвичай ця процедура займає 40 днів, однак цей термін може бути продовжений до 60 днів.

МЗС Росії домагається зустрічі російських консульських співробітників c Адамовим, повідомляє "Інтерфакс". За словами офіційного представника МЗС Росії Олександра Яковенко, російські представники "вже вступили в контакт з адвокатом Адамова, який спілкувався з затриманим".

Про звинувачення проти Адамова стало відомо напередодні візиту президента Буша в Східну Європу і Росію, де він зустрінеться з прибалтійськими лідерами і президентом Росії Володимиром Путіним.

Президент Путін відправив Адамова у відставку на початку 2001 року під час перестановок в своєму уряді. Відставка збіглася з розслідуванням, яке проводило підрозділ російського парламенту по боротьбі з корупцією, в ході якого Адамова звинуватили в отриманні особистої вигоди від ділових угод під час перебування на посаді міністра.

Путін звільнив Адамова після секретного Доповіді про корупцію

Євген Адамов був міністром ядерної енергетики Росії з 1998 по 2001 рік. Він був звільнений Володимиром Путіним 28 березня 2001 року. Його відставка збіглася з доповіддю антикорупційного комітету Держдуми РФ .

- Колишній глава Минатома - носій секретної інформації

У доповіді думської комісії підтверджувалися звинувачення Адамова в корупції, які він неодноразово спростовував. Цитується виступ Адамова в Думі. "З тих пір, як я став міністром, на мої особисті рахунки не було надходжень", - говорив він. Але доповідь спростував ці заяви: до 1998 року Адамов був президентом зареєстрованої в США - в Монревіле, в Пенсільванії, консалтингової фірми Omeka LTD.

Представником компанії в Росії була дружина Адамова, а офіс компанії був зареєстрований на його домашню адресу. Ставши міністром, Адамов пішов з поста глави фірми, поступившись цим місцем своєму американському партнеру Марку Каушанський. Але в кінці 1999 року з п'ятимільйонного активів компанії 3,15 млн контролювалися Адамовим, 1,5 млн - його дружиною і 450 тисяч - Каушанський.

У 1996 році, ще керуючи дослідним інститутом НДІКІЕТ, Адамов підписав контракт з іранським ядерним агентством з надання експертного висновку щодо іранської ядерної програми. Цей контракт порушував існуючі правила, і в грудні 2000 року Генпрокуратура почала розслідування щодо незаконного експорту технологій, пов'язаних зі зброєю масового ураження, писала в 2001 році газета The Moscow Times .

Також у доповіді говориться, що коли Адамов став міністром, всі міжнародні угоди Міністерства з атомної енергії проходили через дочірній "Конверсбанк". Потім Адамов наказав керівництву останнього продати контрольний пакет акцій банку "МДМ", пов'язаному з близькими до Кремля людьми - Олександром Мамутом і Романом Абрамовичем. Так "МДМ" отримав контроль над такими привабливими угодами, як 12-мільярдний контракт по збройному плутонію. Про все це The Moscow Times повідомляла, посилаючись на доповідь думської комісії. Газета згадала також про різні спекуляції навколо можливого зв'язку між появою доповіді і майбутнім другим читанням закону про ввезення в Росію відпрацьованого ядерного палива або протистоянням Адамова з такими супротивниками, як РАО "ЄЕС Росії".

У грудні 1998 року Держатомнагляд повідомляв тодішньому прем'єру Примакову, що "все нещодавно призначені співробітники міністерства не здатні забезпечувати безпечну і стабільну роботу ядерних підприємств". Іншими словами, Адамов призначав на ключові пости в міністерстві людей, які не мають відповідного досвіду, тобто, комісія звинуватила його в кумівстві, конфлікт інтересів і створенні загрози для національної безпеки, повідомляло раніше "Радіо Свобода" .

Сам Адамов наполягає на тому, що він чистий перед законом. "Багато разів мені пропонували мільйонні хабарі, але я завжди відмовлявся", - заявляв Адамов.

Адамов спеціалізувався на переробці ядерних відходів і захищав реактори чорнобильського типу

Після закінчення холодної війни міністерство енергетики США почало співпрацювати з російськими чиновниками з метою вилучення ядерного матеріалу зі старих боєголовок і створення більш безпечних умов на російських реакторах.

Найжахливіша ядерна аварія в історії сталася 26 квітня 1986 року, коли вибухнув реактор на Чорнобильській АЕС на Україні, убивши 20 робочих і розсіявши радіацію, яка, як стверджують експерти, буде продовжувати вбивати людей ще протягом багатьох років. Розсекречені після краху СРСР документи розкривають наявність проблем при будівництві реактора і містять скарги на неякісне обладнання, пише The New York Times (Переклад на сайті Inopressa.ru ).

Адамов контролював очищення Чорнобиля, повідомив адвокат Адамова Лені Брюер. Перш ніж стати міністром, Адамов очолював московський інститут, який розробляв реактори чорнобильського типу - західні фахівці вважають цей тип застарілим і небезпечним.

Відносини Адамова з Заходом були нестабільними. Після краху СРСР в 1991 році інститут, який він очолював, почав агресивно добиватися допомоги західних урядів і комерційних контрактів. Однак американські урядовці вказували, що його інститут продає ядерні технології Ірану.

Незважаючи на чорнобильську аварію, Адамов залишився вірним прихильником тієї моделі реактора, яка там використовувалася, і атомної енергії в цілому, і при президентові Борисі Єльцині в 1998 році став міністром атомної енергетики. У грудні 2000 року він піддав критиці уряд України за закриття Чорнобильської АЕС і наполягав на тому, що вона безпечна.

У 2001 році, коли Адамова вже відправили у відставку, США почало розслідування відносин між Питтсбургской консалтинговою фірмою Адамова і компанією, яка скуповує збройовий уран, витягнутий зі старих російських боєголовок, переробляє його і продає американським АЕС.

Колишній глава Минатома РФ є носієм секретної інформації

Глава комітету Держдуми з енергетики, транспорту і зв'язку Валерій Язєв заявив, що колишній керівник Минатома РФ Євген Адамов повинен бути негайно повернутий до Росії, особливо з урахуванням того, що він є носієм секретної інформації, прямо пов'язаної з національною безпекою Росії.

"Те, що Адамов, будучи міністром атомної промисловості, був носієм вищих секретів, - очевидна річ, і треба все зробити, щоб повернути його в Росію", - сказав Язєв журналістам в середу, коментуючи затримання Адамова в Швейцарії в зв'язку з вимогою США про його екстрадиції в Америку.

Депутат вважає, що російський уряд повинен вжити "дуже активні заходи" з тим, щоб Адамов повернувся в РФ. За словами Язєва, колишній міністр володіє "дуже великим об'ємом інформації, включаючи відомості про наш ядерну зброю".

Глава думського комітету вважає, що проти Адамова висунуті надумані звинувачення.

"Я вважаю, що ці звинувачення надумані, американці завжди не любили Адамова, вони не задоволені його діяльністю по відстоюванню інтересів Росії в іранських атомних програмах", - сказав депутат.

Крім того, зауважив він, відомо, що Генпрокуратура перевіряла діяльність Адамова і ніяких протизаконних дій з його боку виявлено не було.

ДОВІДКА

Адамов Євген Олегович народився 28 квітня 1939 року в Москві.

У 1962 році закінчив Московський авіаційний інститут за фахом "інженер-механік".

З 1962 по 1986 рік працював на посадах інженера, ст. інженера, керівника групи, заст. начальника відділу, головного інженера, зам. директора ІАЕ ім. Курчатова.

З 1986 по 1998 рік - директор Науково-дослідного і конструкторського інституту енерготехніки (НДІКІЕТ) Минатома РФ.

З березня 1998 року - міністр РФ з атомної енергії.

Затверджувався на посаду міністра РФ з атомної енергії в складі кабінетів Сергія Кирієнка (квітень 1998 г.), Євгенія Примакова (вересень 1998 г.), Сергія Степашина (травень 1999 г.), Володимира Путіна (серпень 1999 г.) і Михайла Касьянова ( квітень 2000 р.)

У березні 2001 року президент РФ Володимир Путін зняв з поста міністра атомної енергетики Євгена Адамова, призначивши на цю посаду академіка Олександра Румянцева, директора Інституту імені Курчатова.

Доктор технічних наук, професор, академік Російської академії інженерних наук.

Автор понад 100 опублікованих наукових робіт. Володіє англійською мовою.

Одружений на Пінчук О.П., 1953 року народження.

Має двох дочок (від першого шлюбу - Адамова Ірина Євгенівна, 1962 р.н., від другого - Адамова Ірина Євгенівна, 1975 р.н., вчиться в Бернському університеті Швейцарії).