Полезные материалы

Adidas | Енциклопедія моди

  1. Історія компанії Adidas

Adidas AG (Адідас) - німецький промисловий концерн, який спеціалізується на випуску спортивного взуття, одягу,   сумок   ,   годин   , Окулярів, інвентарю та інших товарів, пов'язаних зі спортом Adidas AG (Адідас) - німецький промисловий концерн, який спеціалізується на випуску спортивного взуття, одягу, сумок , годин , Окулярів, інвентарю та інших товарів, пов'язаних зі спортом. Компанія є найбільшим виробником спортивних товарів в Європі і другим за величиною в світі, конкуруючи тільки з американською фірмою Nike . На даний момент генеральним директором Adidas є Герберт Хайнер (Herbert Hainer).

Історія компанії Adidas

Історія всесвітньо відомої компанії Adidas почалася в 1920 році в Баварії, в місті Херцогенаурах. Звичайне німецьке сімейство Дасслеров вирішило організувати власну справу з пошиття взуття, щоб поправити своє фінансове становище, сильно похитнулося після Першої світової війни, яка закінчилася поразкою Німеччини. На чолі виробництва встав молодий Адольф Дасслер (Adolf Dassler). Близько називали його Аді. Першою продукцією фірми стала ортопедичне взуття для спортсменів-інвалідів та домашні тапочки, матеріалом для яких служило списане військове обмундирування. Підошви вирізали зі старих автомобільних покришок. У липні 1924 року до виробництва приєднався старший брат Аді - Руді, Рудольф Дасслер (Rudolf Dassler). Результатом співпраці стала Gebrüder Dassler Schuhfabrik (Взуттєва фабрика братів Дасслер). Спочатку працювати доводилося в дуже обмежених умовах. Устаткування було розміщено в пральні їх матері, а через постійні перебої з електрикою брати іноді були змушені використовувати велосипед, переобладнаний в динамо-машину.

У парі Аді - Руді Адольф в основному займався виробництвом і генерацією ідей, в той час як його брата насамперед цікавили продажу. Разом ці два протилежних за характером людини представляли цілком успішний комерційний тандем. На фабриці працювало 12 осіб, які виготовляли до 50-ти пар в день. У парі Аді - Руді Адольф в основному займався виробництвом і генерацією ідей, в той час як його брата насамперед цікавили продажу У 1925 році Адольф винайшов перші в світі футбольні бутси з шипами, які викували для нього ковалі брати Целайн. Модель виявилася зручною, і разом з тапочками стала основною продукцією братів.

Виробництво зросло і вже не могло вміститися у дворі їхнього будинку. У 1927 році Дасслери орендували нову будівлю, штат був збільшений до 25-ти чоловік, а кількість випущених пар взуття - до 100 в день. Через деякий час доходи від продажів дозволили братам викупити будівлю фабрики. У 1928 році Дасслери запатентували шиповки, розроблені разом з Джозефом Вайтцером. На Олімпіаді 1928 року в Амстердамі в шиповану взуття «Dassler» виступили відразу кілька спортсменів. На наступній Олімпіаді 1932 року в Лос-Анджелесі німець Артур Йонат (Arthur Jonath), взутий в бутси бренду, став третім в бігу на 100 метрів. Найуспішнішим для компанії став 1936 рік, коли Аді Дасслер поїхав в Олімпійське селище з шиповану взуттям «Dassler», переконав американського бігуна Джессі Оуенса (Jesse Owens) виступати в них. Це було першою спонсорською підтримкою афроамериканця. Олімпіада в цей раз проходила в Берліні. Оуенс завоював чотири золоті медалі і встановив п'ять світових рекордів, що зміцнило репутацію фірми «Dassler» серед найзнаменитіших спортсменів. На братів тут же обрушився нескінченний потік листів від тренерів олімпійських збірних з усього світу, які бажають придбати чудову взуття. Продажі братів Дасслер перевищили 400 000 німецьких марок.

У 1938 році брати купили другу фабрику в герцогенаурах, після чого виробництво збільшилося до 1000 пар взуття в день. Однак в 1939 році почалася Друга світова війна, і не дивлячись на те, що обидва брати були членами нацистської партії, їх відправили на фронт, а на одній з фабрик нацисти намагалися налагодити виробництво протитанкових гранатометів. Природно, що обладнання для виробництва взуття не годилося для виробництва зброї, тому через рік Адольфа повернули з армії і змусили робити тренувальне взуття для німецьких солдатів.

Під час війни відносини між братами стали напруженими. У 1943 році, під час чергового повітряного нальоту союзників, Адольф і його дружина спустилися в бомбосховищі, де вже перебували Рудольф і його сім'я. «Брудні виродки знову тут», - сказав Адольф, маючи на увазі літаки союзників. Однак Руді ці слова здалися двозначними, він був переконаний, що брат мав на увазі не союзників, а його сім'ю. У 1945 році містечко Херцогенаурах потрапив в зону американської окупації. Рудольфа, так як він був набагато ближче до нацистської партії, ніж його брат, звинуватили в приналежності до елітних нацистським військам Waffen SS і посадили в табір для військовополонених. Руді сподівався, що Адольф визволить його звідти, проте той не зробив цього. В цей час Адольф, згідно контрибуції, займався виробництвом хокейних ковзанів для США, отримуючи за це в якості компенсації списану амуніцію американської армії.

У 1946 році окупація була закінчена і Руді повернувся додому. Сімейна справа довелося практично відновлювати заново. Компанія «Dassler» знову почала виробляти взуття з залишків військового обмундирування, сплачуючи своїм 47-ми найманим працівникам дровами, пряжею і т.п. Однак минулі сварки і тяготи післявоєнних років не забулися, і навесні 1948 року, після смерті батька, брати розлучилися назавжди, до кінця своїх днів зберігаючи мовчання про справжню причину сварки. Адольф забрав собі одну фабрику, а його брат - іншу, домовившись не використовувати назву і символіку сімейного підприємства. У 1946 році окупація була закінчена і Руді повернувся додому

Спочатку Адольф назвав свою фірму «Addas» (Adolf Dassler), а Рудольф - «Ruda» (Rudolf Dassler), але вже через деякий час перша перетворилася в «Adidas» (Adi Dassler), а друга в « Puma ». 18 серпня 1949 Адольф Дасслер порушив дане братові обіцянку не використовувати символіку "Фабрики братів Дасслер» і взяв дві смуги з колишньої емблеми. Він додав до них третю і запатентував вийшов символ як «Adidas», зареєструвавши, таким чином, свою фірму офіційно.

З 50-х років 20-го століття починається тріумфальний хід марки «Adidas» по планеті. У 1950-му році фірма створила бутси, пристосовані для гри в футбол при несприятливих погодних умовах. З 1952-ого Adidas став випускати спортивні сумки. Тоді ж Адольф познайомився з Віллі Зельтенрайхом, який зшив йому тисячу спортивних костюмів із трьома смужками уздовж рукавів. На Олімпійських іграх тисячі дев'ятсот п'ятьдесят два-го року бігун Еміль Затопек завоював три золоті медалі в спортивного взуття Adidas. У 1954 році збірна Німеччини з футболу, взута в Adidas, вперше стала чемпіоном світу з футболу. У 1956 році компанія підписала угоду з Міжнародним олімпійським комітетом про свою рекламу на Олімпійських іграх в Мельбурні. Популярність марки серед спортсменів росла з кожним роком. На олімпійських іграх 1960-го року більшість легкоатлетів виступали в спортивному взутті Adidas. На Олімпійських іграх 1968 року в Мехіко спортсмени, екіпіровані в Adidas, завоювали 37 золотих, 35 срібних і 35 бронзових медалей. Наступні 10 років були воістину тріумфальними і для Adidas, і для Німеччини в цілому.

У 1978 році Адольф Дасслер помер, і керівництво компанією перейшло до його дружини Катаріні, з яким вона успішно справлялася аж до своєї смерті в 1984 році У 1978 році Адольф Дасслер помер, і керівництво компанією перейшло до його дружини Катаріні, з яким вона успішно справлялася аж до своєї смерті в 1984 році. Після неї фірма дісталася синові Адольфа - Хорст Дасслер (Horst Dassler). Він налагодив міцні стосунки з Міжнародним олімпійським комітетом і Міжнародною федерацією футболу і навіть планував серйозно реформувати своє підприємство. Однак рання смерть 51-річного Хорста завадила нововведень. Сестри Хорста, яким у спадок перейшла компанія, швидко зрозуміли, що не зможуть компетентно керувати таким величезним підприємством. У 1989 році вони продали 80% своїх акцій французькому підприємцю Бернарду Тапі (Bernard Tapie), власнику футбольного клубу «Олімпік Марсель» (Olympique de Marseille) за 440 мільйонів німецьких марок (що сьогодні становить приблизно 243,918 мільйонів євро).

У той період з незрозумілих причин бренд «Adidas» втратив свою популярність. Марка стала сприйматися як щось нудне, утилітарне і вчорашнє. Незабаром становище стало просто катастрофічним: збитки компанії досягли ста мільйонів доларів. Найближчі конкуренти - американський Nike і британський Reebok - поступово завойовували позиції, перш належали Adidas, так як були креативніше, молодше і цікавіше. Тапі намагався виправити ситуацію: він переніс основні виробничі потужності в Азію, де робоча сила була значно дешевше, а також привернув до реклами марки популярну співачку Мадонну. Однак, в 1992 році до кризи Adidas додалися фінансові проблеми самого Тапі, що в результаті призвело до чергової зміни керівництва. У 1993 році група французьких інвесторів на чолі з Робертом Луї-Дрейфусом (Robert Louis-Dreyfus) викупила контрольний пакет акцій компанії. Незважаючи на те, що до того моменту бренд практично вмер, він мав величезний культурною та історичною спадщиною. Як сказав сам Дрейфус:

«Неможливо поховати таку торговельну марку як Adidas! Її потрібно просто розбудити ».

З цього моменту почався новий період в історії Adidas. До роботи в компанії були залучені найкращі менеджери і дизайнери з Reebok і Nike. Дрейфус поступово вивів виробництво в Індонезію, Китай і Таїланд. Було прийнято рішення про орієнтацію не тільки на професійний спортивний, а й на масовий ринок, так чи інакше причетний до світу спорту. Крім того, компанія відмовилася від співпраці з роздрібними мережами і приступила до створення власних фірмових магазинів. Всі ці зусилля поступово привели до значних результатів. У 1996 році Adidas став генеральним спонсором Олімпійських ігор, що негайно позначилося на зростанні продажів.

У 1997 році Adidas придбав французьку фірму Salomon Sports, провідного виробника товарів для зимового спорту, і взяв нову назву - Adidas-Salomon AG. Прагнучи завоювати популярність серед молоді, Adidas загострив увагу на нових види спорту, таких як стрітбол, а також на сучасні молодіжні течії. Це відразу викликало симпатії серед представників американських і європейських субкультур, особливо реп-культури і її всіляких варіацій. У США компанія стала настільки популярна, що зуміла зайняти 12-ти відсоткову частку на ринку спортивного одягу і 10-ти відсоткову частку на ринку спортивного взуття. У 1997 році Adidas придбав французьку фірму Salomon Sports, провідного виробника товарів для зимового спорту, і взяв нову назву - Adidas-Salomon AG

У 2001 році головою ради директорів компанії Adidas був офіційно призначений Герберт Хайнер (Herbert Hainer). Тоді ж відбулося офіційне розділення на Performance і Originals. В Adidas Performance представлені сучасні технології, що полегшують тренування спортсменам - так звані «розумні продукти». Емблемою цього напрямку залишається традиційний значок з трьома смужками. Adidas Originals (або інакше Adidas Sport Heritage) увібрав в себе всі самі модні і стильні тенденції зі світу спортивного одягу. Напрям призначений для повсякденного носіння, а не для спорту і занять фітнесом. Емблемою Adidas Originals стала одна з символік компанії, створена в 1972 році: так званий трилисник, кожен листок якого символізує олімпійський дух на трьох континентах.

У вересні 2004 року популярний англійський дизайнер Стелла Маккартні (Stella McCartney) спільно з Adidas розробила лінію жіночого одягу для тенісу, бігу, плавання та фітнесу, встановивши з компанією довгострокові ділові зв'язки. Представлена лінія отримала назву «Adidas by Stella McCartney». Це не перше партнерське співробітництво Adidas з медійними особистостями. Так, наприклад, 13 квітня 2004 року компанія оголосила про запуск нової лінії жіночого одягу, взуття та аксесуарів , Розробленої спільно з відомою хіп-хоп виконавцем Міссі Еліот. Колекція отримала назву «Respect ME» (в перекладі з англ. - поважай мене).

У 2005 році Adidas оголошує про продаж Salomon Group фінському концерну Amer Sports, а в серпні 2005 купує фірму свого головного європейського конкурента «Reebok». Це дозволяє компанії наблизитися з продажу до масштабів Nike. Таким чином, на сьогоднішній момент Adidas належать Reebok, Rockport (класична і повсякденне взуття), CCM (спорядження для хокею) і Taylor Made Golf (спорядження для гольфу). У 2008 році обсяг продажів компанії склав 10,799 мільярдів євро, чистий прибуток - 642 млн євро (зростання на 16,5%) з урахуванням показників компанії Reebok. У Росії продажу попередньо оцінюються в $ 400-500 млн.

У Росії, на відміну від решти світу в цілому, торгова марка Adidas набагато відоміший своїх конкурентів. Можливо, це пов'язано з тим, що вона імпортувалася в СРСР з 1979 року.

Офіційний сайт: www.adidas.com

Колекції Adidas в інтернет-магазині Wildberries.ru

Реклама колекції adidas by Stella McCartney осінь-зима 2013/14

Гравці Chelsea в рекламній кампанії Adidas

Джастін Бібер в рекламі Adidas Neo

adidas Originals by Jeremy Scott (Fall / Winter 2012 Lookbook)

adidas by Stella McCartney - SS12 collection

Рекламна кампанія adidas c Девідом Бекхемом

"All adidas" Katy Perry & Caroline Wozniacki Women Commercial