Полезные материалы

Конкурс «Міс Венесуела»: отрута взаємних спокус красунь і «небожителів»

  1. Кандидат через каси
  2. слово інсайдерам
  3. межі блиску
  4. Висока ціна успіху
  5. «Небожителі» за лаштунками?
  6. Мати або не мати
  7. посередники
  8. Точка першого контакту
  9. Повелитель краси
  10. Просто дружня послуга?
  11. Сила корони першої красуні

«Десятиліттями темна хмара витає над країною, занурюючи реальність в похмурі тони. Що колись було прекрасним, перетворилося в потворне; що було моральним, стало аморальним. Конкурс «Міс Венесуела» ... не міг бути винятком, він не міг врятуватися від цієї напасті. Ніщо не могло ».

«Прощай, міс Венесуела», роман Франсіско Суніага

Конкурс краси «Міс Венесуела - 2017» (Фото: новинне агентство EFE) Конкурс краси «Міс Венесуела - 2017» (Фото: новинне агентство EFE)

У Венесуелі мало в чому можна бути впевненим на сто відсотків.

У країні з одним з найвищих у світі рівнів насильства ніхто не може поручитися за те, що ввечері точно дійде до будинку живим або що вистачить грошей на їжу і ліки для сім'ї. Але є тут одна непорушна річ - подія, яка, незважаючи на обставини, відбувається незмінно, зачаровуючи світським блиском прикрас, нарядів і посмішок і маючи телерейтинги вище, ніж Андские гори: це конкурс краси «Міс Венесуела».

У ніч проведення конкурсу життя в містах завмирає, а соціальні медіа вирують коментарями. Жадані австрійські кристали, японський перли і російські алмази на короні переможниці своїм сяйвом наповнюють дівочі сни. Можна любити чи ненавидіти це дійство, але воно вас точно не мине - телеекрани покажуть всі подробиці, по крайней мере, ті, що потрапили в об'єктиви камер.

З часу першого конкурсу в 1952 році він став важливою частиною національної ідентичності Венесуели. «Міссологія» перетворилася майже в наукову дисципліну, на тему конкурсу пишуть дисертації, йому присвячують роботи «наукові експерти», йдуть нескінченні дискусії про переможців і переможених, в блогах і соцмережах обговорюють найдрібніші деталі.

Однак для деяких конкурсанток відбувається за лаштунками цього змагання зовсім не схоже на казку. Безпросвітна бідність і прагнення будь-що-будь відповідати ідеалам «неземної краси» змушують частину претенденток шукати допомоги у так званих небожителів - багатих і впливових покровителів, готових оплачувати наряди, походи в спортзал і пластичні операції, необхідні, щоб створити вигляд «ідеальної красуні ».

Критики кажуть, що на тлі наростаючого в Венесуелі хаосу все більше тих, хто прагне до корони королеви краси і йде на такі «операції». Через це нерідко руйнуються надії дівчат з усіх куточків Венесуели виявитися одного разу першою красунею країни.

Ті ж критики підозрюють, що самі функціонери і службовці конкурсу краси можуть грати роль звідників між що не мають достатніх коштів конкурсантками і «небожителями».

Витрати на участь у конкурсі потрібні більш ніж значні. За словами людей, знайомих з цією сферою, щоб пробитися в групу з 20 фіналісток, потрібні вкладення на суму приблизно 32 тисячі доларів. Це неймовірна цифра для країни, де останнім часом середня місячна зарплатня не перевищує ста доларів.

Кандидат через каси

Маріана - сором'язлива 22-річна светлокожая дівчина високого зросту (180 сантиметрів), з довгим чорним волоссям і тонкими рисами обличчя. Її менеджер - він же її візажист - свого часу зауважив її за касою в звичайній булочної штату Сулія, де вона працювала в перервах між навчанням в коледжі на факультеті підприємництва.

Її батько - простий зварювальник, а сім'я живе в скромному будинку. З тих пір як вона стала учасницею регіонального конкурсу краси - обов'язкового відбіркового етапу перед загальнонаціональним конкурсом «Міс Венесуела», майже всі кошти родини йдуть на її підготовку. Оплатити потрібно два місяці занять в спортзалі, а також курси правильного харчування, культури мови і ходьби на подіумі.

І витрати будуть тільки рости в міру того, як Маріана наближатиметься до фінального конкурсу.

За інформацією Міжнародного валютного фонду, нинішня тризначна інфляція в Венесуелі в наступному, 2018 році може «розігнатися» до 2300 відсотків, а ВВП, імовірно, за рік скоротиться на 12 відсотків. Витрати на участь у головному конкурсі краси в країні еквівалентні 924 мінімальним зарплатам, або сукупного доходу за 77 років роботи при мінімальному окладі.

Молоді жінки, які мріють про майбутнє в модельному бізнесі або рекламі, дивляться на такі витрати як на інвестиції - неминучу ціну за те, щоб виглядати бездоганно 24 години на добу сім днів на тиждень протягом як мінімум чотирьох місяців.

слово інсайдерам

Працюючий в індустрії розваг журналіст Дієго Монтальдо висвітлює конкурси «Міс Венесуела» вже більше 30 років і також приймає в них участь як інструктор з ораторського мистецтва.

Конкурс краси «Міс Венесуела - 2017» (Фото: новинне агентство EFE) Конкурс краси «Міс Венесуела - 2017» (Фото: новинне агентство EFE)

«Той, хто вирішує брати участь в головному конкурсі краси, відразу стає публічною фігурою, - говорить він. - Якщо дівчина бачить себе далі в модельному бізнесі, то участь у ньому дозволяє їй потім запитувати за роботу в десять разів більше звичайних розцінок ».

Цю думку підтверджує Вівіана Валенте, міс штат Португеса - 2016. За її словами, за дуже короткий час їй вдалося заручитися замовленнями в рекламі і публічній сфері, достатніми, щоб повернути гроші, вкладені в підготовку до конкурсу.

Дівчатам з простого народу такі витрати напевно здадуться величезними, але тільки не для наважиться Соуси - «короля» конкурсів краси, який заправляє цим заходом в якості президента з початку 80-х років. Він навіть не намагається приховувати свій розкішний спосіб життя і замашки імператора - все, що хоч якось пов'язане з конкурсом, здійснюється лише за його згодою.

Без тіні збентеження він визнає, що готовий платити, щоб побачити «досконалість» - ляльку Барбі у плоті з пропорціями 90-60-90.

«Якщо дівчині потрібно поправити носик, то ви забезпечуєте їй це. У нас справжня індустрія - індустрія краси, і ми повинні прагнути до досконалості. «Більш-менш» нам не підходить », - повідав Соусу в 2014 році в інтерв'ю Бі-бі-сі.

межі блиску

До портрета Соуси додамо, що він вважає за краще вибирати плаття вартістю від п'яти до десяти тисяч доларів, в залежності від дизайнера. Але зазвичай домовляються про те, що конкурсантки допомагають у створенні сукні, демонструють його і потім повертають.

Однак не всі витрати виявляються «поворотними». Претендентки на звання королеви краси витрачають близько десяти тисяч доларів на наряди, переважно люксових брендів. Речі від дизайнерських будинків Dolce & Gabbana, Louis Vuitton, Armani, Rayban і Louboutin незмінно постають погляду в Квінті - штаб-квартирі конкурсу «Міс Венесуела», начебто мова йде про килимових доріжках на показах мод в Парижі або Мілані.

Подовження зачіски за допомогою натурального волосся стало не менш важливим атрибутом, ніж одяг. За покупку і вплетення волосся можна викласти до 550 доларів.

«Спочатку я жила у подруги в Каракасі, поки один з друзів мого батька не дозволив мені зайняти його знімну квартиру, - розповідає міс штат Болівар - 2015 Алвані Гонкалвес. - Кожен день я купувала новий одяг - ти завжди повинна виглядати на всі сто ».

Судячи з її слів, заощадити вдалося тільки на оренді квартири - за все інше її батько платив сам.

Деякі дівчата залишають мрію про участь в конкурсі, коли стикаються з суворою «фінансової реальністю».

«Коли починаєш розповідати дівчатам, яке взуття і одяг їм необхідно носити, тоді виникає« природний відбір », - ділиться досвідом Естебан Веласкес, інструктор конкурсу« Міс Венесуела ». - У минулому році у мене було 200 дівчат, і після того як я повідомив їм [що їм буде потрібно], сто з них відмовилися від участі. Тут все дуже непросто ».

Деякі дівчата намагаються зібрати гроші «за місцем проживання» - в своїх районах і громадах. Але частина з них звертаються до «небожителів» - бізнесменам або чиновникам, прекрасно знають лаштунками конкурсів краси і готовим дати фінансову підтримку в обмін на те, щоб дівчина складала їм компанію або навіть надавала сексуальні послуги.

У бесіді Гонкалвес відразу обмовляється, що будь-яка, хто приймає для себе подібну угоду, швидше за все, промовчить про це. «Якщо їм щось пропонують, вони не базікають про це. Ніхто привселюдно не говорить: «Ця людина платить, а я складаю йому компанію». Такі речі зазвичай тримають при собі ».

Висока ціна успіху

На попередньому етапі претендентки витрачають до 90 доларів в місяць на заняття в спортзалі з персональним тренером - розкіш для сьогоднішньої Венесуели.

Конкурс краси «Міс Венесуела - 2017» (Фото: новинне агентство EFE) Конкурс краси «Міс Венесуела - 2017» (Фото: новинне агентство EFE)

Більш ніж двом десяткам дівчат, обраних для участі у фінальній стадії, організатори вже надають безкоштовний спортзал і оплачують «створення посмішки» - процедури по установці зубних вінірів та ендопротезування, покликані забезпечити конкурсанткам ідеальну посмішку.

Допомога пластичного хірурга - питання окреме.

Слово «тонка» відразу приходить на розум при погляді на Піну. Їй 25 років, її зріст - 162 сантиметри, а вага - 50 кілограмів. Вона прийшла на прийом до лікаря Пітеру Ромеру, відомому як «штатний» пластичний хірург конкурсу «Міс Венесуела». Піна хоче дізнатися, що він може запропонувати, щоб поліпшити її зовнішність.

В його кабінеті погляд відразу приковує величезна чорно-біле настінне фото найвищого в світі водоспаду Анхель, а ще добірка імплантатів для сідниць на столі доктора.

Ромер похвалив тіло Піни і запитав, що б вона хотіла підправити. Він намагається зняти її напруга, кажучи, що йому приємно, коли його пацієнти відчувають себе у нього розкуто.

У відповідь дівчина зізнається, що хоче виглядати як Едімар Мартінес - міс Венесуела - 2014.

Хірург точно визначає, що їй необхідно. Він пропонує чотири хірургічні процедури: ринопластику (коригування форми носа), маммопластику (коригування форми грудей), невелика зміна форми вух і ліпосакцію, щоб прибрати зайве з її стегон.

Ніхто не починає розмову про гроші до тих пір, поки Піна не покидає офіс доктора, а секретарі не простягає їй приблизний кошторис. На листку сума: 13, 800 доларів, не рахуючи 50 доларів за перший візит. Піна - дизайнер і отримує приблизно 60 доларів на місяць. Їй потрібно працювати 20 років, щоб сплатити запропоновані процедури. При цьому, за розхожій думці, більшість претенденток на звання королеви краси лягають під ніж пластичних хірургів.

Джерела, пов'язані з конкурсом краси, кажуть, що навіть в складній фінансовій ситуації деяким дівчатам вдається переконати «профільних» хірургів виконати операції безкоштовно, якщо вважається, що у конкурсантки особливо високі шанси на перемогу.

«Небожителі» за лаштунками?

П'ять молодих жінок, помітно нервуючи, чекають своєї черги в холі самого дорогого готелю в місті Маракайбо - столиці штату Сулія, в 700 кілометрах на захід від Каракаса. У холі приємна прохолода від кондиціонерів, на вулиці - нестерпна спека.

Дівчатам не терпиться довести приїхали на відбір представникам конкурсу «Міс Венесуела», що у них є все, щоб поборотися за титул. На питання, як вони будуть оплачувати витрати, якщо їх оберуть, все п'ять відповідають в один голос: «За допомогою спонсорів».

Кастинг перед регіональним конкурсом «Міс штат Сулія», січень 2017 роки (Фото: Ana Griffin) Кастинг перед регіональним конкурсом «Міс штат Сулія», січень 2017 роки (Фото: Ana Griffin)

Спонсори - явище не нове в цій справі. Починаючи з найперших конкурсів деякі дизайнери позичали дівчатам сукні для показу. А ще до появи соціальних ЗМІ візажисти і стилісти часом підтримували учасниць фінансами в обмін на деяку рекламу.

Однак за останні чотири роки на тлі наростаючих як сніжний ком проблем в економіці все більшу роль стали грати приватні спонсори, або «небожителі». Соціальний психолог і коментатор конкурсу «Міс Венесуела» Леонсио Барріос визнає, що «традиційно" постільний канал "є частиною світу шоу-бізнесу», і «Міс Венесуела» - не виняток. При цьому джерела стверджують, що «небожителі» не примушують конкурсанток до жодних зобов'язань.

Зазвичай, щоб представити дівчат потенційним спонсорам, організовують вечірки або вечері, за якими від спонсорів слідують пропозиції. Потім дівчата вирішують, приймати їх чи ні. Невідомо, скільки з них відповідають згодою, але, за словами людини, близької до конкурсу, приблизно одна з трьох погоджується на подібний «патронаж».

Мати або не мати

Аньель Стюарт знає всю таємницю конкурсів краси. Два роки вона намагалася перемогти на регіональному рівні і впевнена, що цього разу їй це вдасться. Вона зустрічалася з багатьма претендентками з усіх куточків країни і добре знає, як працює «тіньовий спонсорство».

«Мені не випадало такої можливості, але я знаю кількох конкурсанток - навіть деяких переможниць - і знаю, що таке відбувається часто, - каже Стюарт. - Дівчата йдуть на це, як очевидно, через те, що у них немає грошей, але вони хочуть перемогти, хочуть мати гарний вигляд. Згодом, вважаю, подібні відносини або перериваються назавжди, або закінчуються одруженням. Але було кілька дівчат, які звикли до наркотиків ».

За словами Стюарт, вона багато разів думала, чи варто і їй знайти для себе «небожителя», але завжди відкидала цю думку. «Йдеться про те, що треба проявити розум і кмітливість. Ви можете обзавестися такою людиною і говорити: «О, дякую, який милий жест з вашого боку!» Але це не означає, що я повинна відправлятися з ним до нього додому тільки тому, що він щось мені прислав. Що стосується мене, то я б діяла тонко і не без частки розрахунку ».

Однак інша молода жінка, яка просила не називати її імені, розповіла, що її відмова від пропозиції «небожителя» сам цей чоловік сприйняв, м'яко кажучи, негативно.

«Будь ти проклята! Я зроблю так, що тебе вб'ють. Я зроблю все, щоб зруйнувати твоє життя. Іди під три чорти, навіть не думай виходити на вулицю, якщо не хочеш, щоб твоє личко спотворили », - це лише деякі загрози, які вона отримала за СМС і особисто.

Дівчина залишила конкурс краси, а потім і країну.

посередники

Деякі конкурсантки, щоб покрити всі свої витрати, змушені звертатися за допомогою до багатьох спонсорам. «Для них ідеальний варіант - знайти покровителя в середовищі банкірів або будь-якого чиновника, [так як] вони пропонують найкраще забезпечення, а дівчина не зобов'язана складати компанію кільком чоловікам одразу. Ці «патрони», скажімо так, як правило, одружені чоловіки. Не варто говорити, що їх сім'ї не в курсі цієї частини їхнього життя, тому все відбувається в суворій таємниці », - розповіла дівчина, яка пережила загрози не відбувся спонсора.

За її словами, у деяких «небожителів» склалися особливо тісні відносини з «досвідченими в своїй справі» функціонерами конкурсу краси. Щороку «небожителі» домовляються про те, що ті знайдуть їм одну або кількох дівчат, представлять їх, при цьому всі подається так, що у дівчат не повинно виникнути почуття, що їх, по суті, схиляють до проституції ».

Тема «небожителів» і прихованого фінансування конкурсанток вийшла за межі області чуток після того, як Патрісія Веласкес - екс-міс Венесуела, а сьогодні актриса і модель - зізналася в 2014 році у своїй автобіографічній книзі «Без каблуків і без оглядки назад», що змушена була надавати секс-послуги, щоб оплачувати участь в конкурсі «Міс Венесуела - тисяча дев'ятсот вісімдесят дев'ять».

«З перших днів я зрозуміла: дозволити собі брати участь в конкурсі я зможу, якщо, використовуючи дані мені природою якості, знайду спонсора, - написала вона. - Не всім доводилося заходити так далеко, але помилково я вважала, що це мій єдиний шанс ».

Веласкес повідала, що її «покровителем» була людина років на 15-20 старше неї, з великим особою, величезними вусами і приємними манерами. «Я зробила все, щоб зачарувати його, і мені це вдалося. Він зняв мені квартиру в Каракасі і оплачував все, що потрібно було для конкурсу ». За її зізнанням, її зустрічі з «небожителя» відбувалися щотижня.

В травнем 2017-го, через три роки після одкровень Веласкес, Мігбеліс Кастелланос (міс Венесуела - 2013) зіграла в Майамі в п'єсі, присвяченій тіньовій стороні конкурсу «Міс Венесуела». П'єса називалася «Все за кращий шматок» (Anything For An Arepa) - метафора в іспанській мові, що означає необхідність зробити все що потрібно, щоб залишитися в живих.

У своєму монолозі, який вона назвала автобіографічним, Кастелланос розповідає про акуратні натяках свого боса (тут йде непряма відсилання до соусі) на те, що їй слід було б віддячити людини, який надав їй дорогі наряди для конкурсу «Міс Всесвіт».

«Тут сім пакетів, повних одягу, яку ти повинна носити під час конкурсу", - наводить вона в монолозі слова, нібито сказані босом. - Я відразу подумала: а хто заплатив за все це? Як я знаю, організатори погодилися виділити лише 300 тисяч боліварів, чого вистачило б на кофточку і пару штанів ... І тут він відразу додав: «А ось неймовірно дорогий гаманець, відправлений тобі моїм другом, який хотів би з тобою познайомитися».

«Я завмерла ... і ясно уявила собі ситуацію вечора в ресторані, який мені тоді доведеться з моїм« шанувальником », і то, як я буду змушена висловити йому подяку. Нізащо! Я не збираюся [таким чином] розплачуватися за подарунки від незнайомців ».

Сам Соусу каже, що все це неправда.

«Єдиним чоловіком, до якого я коли-небудь її відправляв, був психіатр, тому що у неї не все було в порядку з головою. Але не думаю, що вона до нього сходила », - заявив Соусу.

Але якщо повернутися до Патрісії Веласкес, то її слова здаються вельми правдивими головному інструкторові конкурсу «Міс Венесуела» Естебан Веласкесу (вони не є родичами). Веласкес не один рік керував внутрішніми процесами організації конкурсу. Також він був особистим менеджером декількох брали участь в ньому дівчат і навіть курував стала переможницею «Міс Інтернешнл --2015» Едімар Мартінес.

Він визнає, що таємне «піклування» вельми поширене, і вважає його шкідливим не тільки для конкурсу, а й для країни в цілому. «Це відбувається скрізь, - констатує він. - Але я прямо кажу дівчатам, що не працюю з повіями. Я знаю: в кінцевому підсумку це завжди буде їм тільки в мінус. Це неминуче. Ми живемо в країні, де люди продають себе за шматок мила. І відбувається це не тільки з конкурсом «Міс Венесуела» - це відбувається в університетах і супермаркетах ».

Точка першого контакту

Як розповів Естебан Веласкес, регіональні конкурси краси в Венесуелі набули великого поширення після першого регіонального змагання - «Міс штат Арагуа» - 15 років тому.

Місцеві конкурси дають дівчатам з периферії можливість потім поборотися за корону першої красуні країни.

За підсумками кожного такого заходу в регіоні вибирають 5-10 кращих дівчат. Потім Соусу і його команда формують пул учасниць загальнонаціонального конкурсу в Каракасі.

Ібраїм Рівас, як і Веласкес, працює менеджером конкурсу і каже, що вибирає прямий характер спілкування з дівчатами. Він дає чітко зрозуміти, що вони можуть на нього розраховувати в будь-якій ситуації, яка може підірвати їхню репутацію.

«Я не стану робити так, щоб будь-яка з конкурсанток поводилася як повія», - стверджує він.

Монтальдо, вже згаданий журналіст індустрії розваг, ведучий тренінгів з культури мовлення, запевняє, що завжди спілкувався [зі своїми підопічними] ясно і відверто, попереджаючи їх про ризики, що існують в модельному бізнесі, особливо зараз, коли Венесуела переживає важку економічну кризу.

У свою чергу візажист конкурсу «Міс Венесуела» Рональдо Перосо визнає: «Це тема, яка не дає спокою всім венесуельців. Я ось що вам скажу. Якби я був стрункою дівчиною 19 років від роду, зростом під метр вісімдесят, і хтось сказав би мені: «Ось тут один португалець, який володіє всіма складами-холодильниками [в штаті Міранда], він дуже тобою цікавиться», - то я б сів і почав переговори з ним ».

«Коли ти замислюєшся про це, про своїх батьків, маленькому брата, про освіту ... то тоді, в такий момент, не треба зі мною вести розмови про етику і принципи», - додає він.

Повелитель краси

Далеко не перший рік наважиться соусі віддають похвали за все, що він робить для конкурсу «Міс Венесуела», але його ж інколи і критикують, стверджуючи, що він перетворює конкурсанток в товар.

Насмілюся Соусу і учасниці конкурсу «Міс Венесуела - 2017» (Фото: новинне агентство EFE) Насмілюся Соусу і учасниці конкурсу «Міс Венесуела - 2017» (Фото: новинне агентство EFE)

Кубинець за народженням, він тримає в руках всі нитки конкурсу краси, причому настільки міцно, що навіть потрапив до Книги рекордів Гіннесса як людина, якій Венесуела зобов'язана двома поспіль виграними конкурсами «Міс Всесвіт». Крім того, до його заслуг відносять сім завойованих титулів «Міс Всесвіт» і шість титулів «Міс світу».

Все, що відбувається всередині і навколо конкурсу «Міс Венесуела», піддається його оцінює погляду. Все до останньої дрібниці.

Знаючі його люди говорять, що справжній Соусу - це не той невгамовний епатажний тип з телеекрану, що сиплються образливими словами на адресу фігур претенденток і покушающийся на їх самооцінку.

«Ні, люба, це у тебе не форми, це пагорби якісь», - типове для Соуси їдке зауваження, яким він якось удостоїв одну з дівчат, яким, як правило, 18-19 років.

В пору його вищої слави про нього говорили як про суворе професіонала, обачно одну людину, що своїм становищем вершителя доль юних конкурсанток.

Однак в 2013 році гендиректором Grupo Cisneros (компанія - організатор конкурсу «Міс Венесуела») призначили Адріану Сиснерос, дочка мільярдера Густаво Сіснероса.

З того моменту, як вважається, його майже абсолютний контроль над конкурсом став кілька розмиватися.

«У 2016 році фавориткою наважиться Соуси була дівчина, яка виграла до цього титул« Міс столичний округ ». Він хотів її перемоги і на національному конкурсі, але цього не сталося. Раніше наважиться сам вибирав журі конкурсу - зазвичай з числа своїх друзів з вищого світу. Але на цей раз суддів вибирала телекомпанія Venevisión », - повідав вже відомий нам журналіст Монтальдо.

Grupo Cisneros - комерційний конгломерат, куди входять компанії з самих різних галузей, включаючи телекомунікації, ЗМІ, професійний спорт, сферу нерухомості та пивоварну промисловість. За даними Forbes, стан Густаво Сіснероса оцінюється в 1,38 мільярда доларів.

У серпневому номері за 2015 рік видання La Razón, що виходить в Каракасі, вустами журналіста Мануеля Ісідро Моліно звинуватило Соусу в тому, що він зводить разом конкурсанток і «небожителів».

2 жовтня того ж року Соусу опублікував відповідь на сторінках сайту www.missvenezuela.com , Де відкинув «голослівні звинувачення». Він заявив, що всю свою 40-річну кар'єру присвятив одній меті: «Метою моєї роботи в індустрії краси завжди було прагнення забезпечити учасницям цілісну, естетично і етично правильну підготовку, яка сприяла б їх особистісному зростанню і дозволяла успішно конкурувати на міжнародній сцені».

Тим часом функціонери конкурсу відмовилися розмовляти з журналістами про ту ситуацію, пославшись на «занадто щільний графік». Коли з тим же проханням до них звернулися вдруге, відповіді не послідувало зовсім.

Просто дружня послуга?

Кілька цікавих альянсів виникло з знайомств юних конкурсанток з друзями Соуси і владними чиновниками.

Одна з претенденток на титул «Міс Венесуела», що побажала залишитися неназваною, розповіла, що сталося з нею одним ввечері.

Вона була на сімейній вечері в дорогому ресторані в Каракасі. За столиком неподалік сиділи Соусу і ще кілька людей, в тому числі його асистенти Ела Авалос та Херрі Леві, як згадує вона. «Я підійшла до них привітатися. За цим же столом були [бізнесмен] Антоніо Чамбра і [його тодішній помічник] Карлос Перса. Але в той момент я не знала, хто вони такі ». Вона попрощалася і повернулася за свій столик.

Антоніо Чамбра, осмілівши Соусу і Ана Кароліна Угарте (міс штат Монагас - 2013 і претендентка на титул «Міс світу - 2017») Антоніо Чамбра, осмілівши Соусу і Ана Кароліна Угарте (міс штат Монагас - 2013 і претендентка на титул «Міс світу - 2017»). (Фото: missverdadoculta ) Чамбра і Соусу настільки близькі, що головний імпресаріо конкурсу навіть став особою мережі магазинів свого друга.

Через кілька днів вона з подивом отримала повідомлення від Перси, котрий запрошував її зустрітися з його босом у того в офісі. Він також передав пропозицію забезпечити її всім чим завгодно, на випадок якщо це знадобиться їй для конкурсу. Вона подякувала Персі, але від пропозицій відмовилася.

Після цього вона зателефонувала Авалос та дорікнула, що та дарма дала її контактну інформацію незнайомого чоловіка. На це, за її словами, Авалос відповіла: «Ти вже доросла жінка. Ти знаєш, що ти робиш ... Тобі вирішувати, використовувати таку можливість чи ні ».

Журналісти зв'язалися з Авалос, але вона відмовилася відповідати на питання.

53-річний Чамбра - венесуельський бізнесмен, президент компанії Traki CCB Plus, CA, що володіє мережею універмагів. Спочатку його магазини продавали одяг, меблі та іграшки, але з недавніх пір включили до асортименту і продукти харчування.

Сила корони першої красуні

У Соуси є й інші впливові друзі, які, як видно, обожнюють королев краси і сам світ конкурсу красунь. Його часто фотографують разом з Октавіо масою, одним з президентів Banco Caroní.

Інструктор конкурсу краси Річард Лінарес, Октавіо Маса і наважиться Соусу (Фото:   Noticias 24 Carabobo   ) Інструктор конкурсу краси Річард Лінарес, Октавіо Маса і наважиться Соусу (Фото: Noticias 24 Carabobo )

У записах Маси в «Твіттері» є й інші знімки, які відображають його зв'язок з конкурсом «Міс Венесуела», як, наприклад, це фото, де він зображений з Авалос, колишньої асистенткою Соуси:

Октавіо Маса (в центрі) з колишньої асистенткою Соуси Елой Авалос (праворуч) Октавіо Маса (в центрі) з колишньої асистенткою Соуси Елой Авалос (праворуч). (Фото: Twitter)

Одне з недавніх фото ілюструє його романтичні відносини з Валерією Весполі (міс штат Монагас - 2015).

Октавіо Маса разом з Валерією Весполі, міс штат Монагас - 2015 (Фото: Twitter) Октавіо Маса разом з Валерією Весполі, міс штат Монагас - 2015 (Фото: Twitter)

Не всі відносини між впливовими чоловіками і претендентками на звання першої красуні обходяться без інцидентів. За різними даними, у колишнього глави Центробанку Венесуели Нельсона Мерентес був роман з учасницею конкурсу «Міс супранешнл --2015» , Яка в Instagram написала, що її кузина вкрала гроші і коштовності з будинку Мерентес. Як повідомляли місцеві ЗМІ, Мерентес багато разів бачили в оточенні різних лауреаток конкурсів краси.

На своїй сторінці в Instagram Ізер Бетанкур хвалиться, що її кузина вкрала гроші і коштовності з будинку Мерентес (Фото: Instagram) На своїй сторінці в Instagram Ізер Бетанкур хвалиться, що її кузина вкрала гроші і коштовності з будинку Мерентес (Фото: Instagram)

У інших, судячи з усього, відносини склалися краще.

60-річний Карлос Мата Фігероа - колишній губернатор штату Нуева-Еспарта. У нього звання генерала, а в 2010-2012 роках він очолював Міністерство оборони Венесуели. У січні цього року він одружився на 27-річній Алехандре Море - в минулому учасниці регіонального етапу конкурсу «Міс Венесуела».

Майкель Морено і Дебора Менікуччі Майкель Морено і Дебора Менікуччі. Париж, 31 грудня 2016 року. (Фото: Instagram)

Нинішній президент Верховного суду країни, 51-річний Майкель Морено, одружений на 26-річній Дебори Менікуччі - однієї з найвідоміших королев краси, яка представляла Венесуелу на конкурсі «Міс світу» в 2014 році.

На своїх сторінках в соціальних ЗМІ Менікуччі написала, що Соусу міг би стати непоганим нянькою для їх дитини.

Опозиційні політики, судячи з усього, також мають схильність до королевам краси. Карлос Окаріс, мер міського муніципалітету Сукре, зустрічається з Маріанхель Руїс - володаркою титулу «Міс Венесуела - 2002».

У свою чергу депутат Національних зборів від партії «За справедливість» (Primero Justicia) недавно припинив відносини з міс штат Варгас - 2016 Антонелло Массаро. А ось член ради муніципалітету Чакао після п'яти років тісного знайомства одружився із Сарою тиснув - міс штат Кохедес - 2016.

Насмілюся Соусу з дитиною Майкел Морено і Дебори Менікуччі (Фото: Instagram) Насмілюся Соусу з дитиною Майкел Морено і Дебори Менікуччі (Фото: Instagram)

Традиційно конкурс «Міс Венесуела» і все, що його оточує, практично не стикалися з політикою. Але ось уже кілька років Соусу регулярно розміщує в соціальних ЗМІ фото, де позує з людьми, пов'язаними з владою.

Йому подобається перебувати поруч з сильними світу цього. Наприклад, в ході президентської гонки в США він висловив підтримку тоді ще кандидату Дональда Трампа. В відеоінтерв'ю з соусом, записаному незабаром після виборів в Америці, він говорить: «Він [Трамп] і його дружина завжди дуже багато значили для мене».

Настільки теплі почуття поділяли не всі. Коли Трамп заявив про висунення своєї кандидатури 16 червня 2015 року, його зневажливі коментарі на адресу мексиканської емігрантів і порівняння їх з злочинцями боляче зачепили багатьох в різних країнах, в тому числі в Венесуелі.

Тільки коли Трамп у вересні 2015 року продав організацію , Що відповідала за конкурс «Міс Всесвіт», компанії WME / IMG, ці країни знову повернулися обличчям до конкурсу.

Пізніше Соусу відсвяткував перемогу Трампа: «Нас пов'язує дружба. Природно, я не втручаюся в політику ні тут, ні там, але завжди приємно бачити, як твій друг перемагає », - заявив він, демонструючи заставку на своєму телефоні, де вони з Трампом позують, дивлячись в камеру.

Насмілюся Соусу і Дональд Трамп (Фото: наважиться Соусу) Насмілюся Соусу і Дональд Трамп (Фото: наважиться Соусу)

Координатором при підготовці матеріалу виступила Лаура Веффер Сіфуентес.

«Небожителі» за лаштунками?
Я відразу подумала: а хто заплатив за все це?
Просто дружня послуга?