Полезные материалы

Політати за штурвалом літака (а може, навіть стати пілотом): Journey Russia

  1. Що за літаки
  2. Виберіть льотну школу або аероклуб
  3. Замовте тестовий політ
  4. Отримайте перші льотні «права»

Відчути себе підкорювачем неба не так складно і дорого, як злітати в космос або зняти фільм з Ді Капріо. «Покермувати» літаком може майже будь-яка людина старше 18 років і з 5 000 рублів в кишені. Так чому б ні?

Що за літаки

Лайнери, які піднімаються на 10 000 метрів і летять зі швидкістю 800 км / год, поки залишимо за бортом: навіть на других пілотів Boeing 737 або Airbus A320 вчаться три роки. Зате кабіна надлегкого двомісного літака відкрита для вас хоч завтра: радянський «кукурузник» Ан-2, американець Cessna, італієць Tecnam - вибір великий. Такі птахи літають на висотах від 100 до 1000 метрів, швидкість - 200 км / ч. Це добре: під час навчання ви навчитеся відчувати машину, адже чим вона менша - тим простіше зрозуміти, що до чого. А які відкриються пейзажі!

Виберіть льотну школу або аероклуб

Відчути себе підкорювачем неба не так складно і дорого, як злітати в космос або зняти фільм з Ді Капріо

Фото: istock / gettyimages.ru

Центри, які готують пілотів, базуються на приміських аеродромах. Найближчі шукайте через Яндекс, Google або в базі « школи пілотів ». Якщо плануєте піднятися в небо один-два рази, підійде будь-яка школа, де дають початковий урок пілотування (уточніть цей момент заздалегідь). Той, хто хоче стати пілотом, повинен з'ясувати трохи більше: дізнайтеся, чи готує навчальний центр до здачі іспитів на посвідчення пілота-аматора (PPL). Якщо школа є в списку Росавіації - значить точно готує.

Замовте тестовий політ

Це найпростіший шлях посидіти за штурвалом літака, нехай і в присутності інструктора. Ціна задоволення - від 5 000 рублів: замовляєте початковий урок пілотування, читаєте і слухаєте теорію, проходите передпольотний інструктаж на аеродромі, здаєте пілотові міні-іспит - і в небо. Звичайно, все складне робить інструктор, але вам дозволять взятися за штурвал і зробити кілька розворотів. Якщо ж ви мрієте брати літаки в оренду і літати поодинці - теж замовте тестовий політ (і не один), щоб зрозуміти, а чи треба.

Отримайте перші льотні «права»

Фото: istock / gettyimages.ru

Серйозний шлях в небо починається з отримання свідоцтва пілота-аматора, який також називають ліцензією приватного пілота, або коротко - PPL. Стати пілотом-любителем не дуже складно, але знадобляться гроші і час. Доведеться пройти медкомісію, прослухати 200-300 годин лекцій, провести в небі (налітати) мінімум 40 годин, а потім здати два іспити: пілотування і теорію. З моменту вступу до школи до отримання «прав» піде від півроку до 9 місяців і щонайменше 400 000 рублів - основну частину грошей ви віддасте за польоти. Однак можна платити не відразу, а за кожен окремо. Починати навчання краще в лютому, щоб до початку практики настала весна, а за нею і найсприятливіший для польотів літній сезон. Взимку і восени часто трапляється нельотна погода, а підніматися в небо важливо не рідше двох разів на тиждень, щоб не розгубити набуті вміння. Регулярно літати треба і після іспитів: навик впевненого пілотування приходить в середньому через 150 годин нальоту без тривалих перерв. Майте на увазі: ліцензія приватного пілота - для душі і романтики, заробляти вона не дозволяє. А ось брати пасажирів на борт - можна. Куди летимо, командир?

Дякую за допомогу в підготовці публікації:

пілотові-інструктору навчального центру авіакомпанії « ЧелАвіа »Владиславу Мезенцева (на фото); пілотові і засновнику центру « Літаємо без страху »Олексію Гервашу.

Так чому б ні?
Куди летимо, командир?