Полезные материалы

Всі версії аварії Airbus-321. Політологи: Росії не вигідно говорити про теракт

  1. АВТОРИ:
  2. Орфографічна помилка в тексті:

10 листопада 2015 року, 15:12 Переглядів:

Жертвами катастрофи лайнера стали 224 людини. Фото: AFP.

Світ продовжує обговорювати трагедію, яка сталася в суботу, 31 жовтня, на території Єгипту - там зазнав аварії російський туристичний лайнер Airbus-321 компанії "Когалимавіа". На борту літака було 224 людини. Жодному з них не вдалося вижити. Серед загиблих - росіяни, 4 українці і 1 білорус.

Найбільша катастрофа в історії російської і радянської авіації вже завдала сильного удару по туристичній галузі і викликала паніку в авіаційній сфері - багато задумалися про збільшення рівня безпеки літаків. Скасовано сотні рейсів до Єгипту, тисячі туристів не можуть покинути популярний курорт. Багаж російських мандрівників повертається окремими лайнерами ...

МЗС України рекомендує нашим громадянам перед поїздкою в Єгипет враховувати ситуацію з безпекою в країні .

Однак найважливіше питання залишається відкритим - що стало причиною трагедії і чого насправді потрібно побоюватися.

1. Зовнішній вплив

Російська авіакомпанія "Когалимавіа", якій належить звалився літак А321, вважає причиною катастрофи зовнішній вплив, заявив журналістам гендиректор компанії Олександр Снаговський.

У компанії заявили, що А321, який зазнав катастрофи над Синайським півостровом, не міг зруйнуватися в повітрі через відмову будь-якої з технічних систем. При переході до падіння літак, швидше за все, отримав значні конструктивні пошкодження, вважають в "Когалимавіа".

При переході до падіння літак, швидше за все, отримав значні конструктивні пошкодження, вважають в "Когалимавіа"

Представник авіакомпанії також повідомив, що обидва двигуни А321 пройшли 26 жовтня пройшли бароскопіческій тест і ніяких проблем виявлено не було.

2. Проблемний борт і регулярні аварії

Airbus-321 належав "Когалимавіа", компанії, на рахунку якої вже було кілька аварій , Йдеться в програмі "Ранок з Україною" на каналі " Україна ".

"Цей конкретний борт був, що називається, битим і проблемним. Тобто його на землі деякий час назад вдарили машиною або телескопічним трапом. Та й раніше у нього було безліч технічних відмов", - повідомляє колишній працівник авіакомпанії, чиє ім'я не називається.

Раніше у літака було безліч технічних відмов - колишній працівник "Когалимавіа"

За його словами, люди, які піднімалися на борт літаків "Когалимавіа" вже ризикували.

"З лайнерами цієї компанії аварії відбувалися регулярно. У січні 2010-го їх Ту-154 здійснив аварійну посадку" на черево ". Тоді майже 40 пасажирів отримали серйозні поранення. У квітні того ж року аеробус, що летів з Єгипту до Москви, здійснив аварійну посадку в "Домодєдово". Тільки дивом пасажири обійшлися переляком. у 2011-му лайнер "Когалимавіа" загорівся прямо на злітній смузі Сургутского аеропорту. Тоді три людини загинули, ще 43 пасажири отримали травми ", - йдеться в сюжеті.

Після цієї трагедії авіакомпанія навіть змінила назву на "Метроджет". Але і це не допомогло перервати низку невдач, тому що справа не в банальному щастям, кажуть колишні співробітники компанії. Аеробусу А321, що розбився 31-го жовтня, було тільки 18 років. За мірками літаків це досить юний вік. Але незважаючи на це, на його роботу останнім часом активно скаржився екіпаж. Пілоти кілька разів зверталися до технік аеропорту Шарм-ель-Шейха: у літака відмовляли двигуни.

Пілоти кілька разів зверталися до технік аеропорту Шарм-ель-Шейха: у літака відмовляли двигуни

Однак поки що представники "Когалимавіа" заперечують будь-які припущення про те, що вони знали про несправність літака перед вильотом. Чи так це насправді, зараз з'ясовує прокуратура. Поки триває слідство, люди масово відмовляються літати лайнерами компанії, а "Ространснадзор" вже заборонив польоти всіх інших аеробусів А321, що належать "Когалимавіа".

Другий пілот Сергій Трухачов скаржився на технічний стан літака перед вильотом

Другий пілот в Єгипті російського лайнера Сергій Трухачов скаржився на технічний стан літака перед вильотом , Розповіла в інтерв'ю телеканалу НТВ його колишня дружина.

"Старша дочка з ним зідзвонювалися перед тим, як він полетів. Скаржився перед польотом, що технічний стан літака залишало бажати кращого", - розповіла вона телеканалу.

Варто відзначити, що днной версії дотримується керівництво Єгипту.

МНС РФ опублікувало знімки місця аварії Аirbus А-321 з космосу

3. Вибух

Американський інфрачервоний супутник зафіксував теплову спалах в той же час і в тому ж місці, де перед катастрофою перебував російський пасажирський літак Airbus A321 . Про це повідомляє NBC News з посиланням на високопоставлених чиновників оборони. За його словами, американські розвідники вважають, що спалах є свідченням вибуху на борту літака - це міг бути вибух в паливних баках або бомби.

Американський інфрачервоний супутник зафіксував теплову спалах перед катастрофою Airbus A321

У той же час інфрачервоний супутник не зафіксував ніяких свідоцтв попадання в літак ракети - за нею б залишався теплові плями. "Припущення про те, що літак був збитий ракетою, тепер не обговорюється", - сказав чиновник.

Інший чиновник також підтвердив слова першого джерела. Він заявив, що літак розпався в повітрі на великій висоті через "будь-якого вибуху".

В той же час частини звалився в Єгипті російського А321 досліджують на предмет вибухівки , Повідомив РІА Новини джерело в Каїрі.

"На досліджених частинах літака на даний момент слідів вибухових речовин не виявлено", - сказав він. При цьому джерело зазначило, що робота з дослідження триватиме "ще тривалий час".

Несправність всередині російського лайнера А321, що розбився в Єгипті над Синайським півостровом, призвела до пошкодження в правому борту літака до його падіння на землю . Про це 3 листопада повідомили інтернет порталу "Аль-Масрі аль-Яум" джерела в міжнародній комісії, що вивчає бортові самописці потерпілого краху лайнера.

За їхніми словами, "причиною падіння А321 стала несправність всередині літака, яка призвела до пошкодження в правому борту від хвостовій частині літака". Ті ж джерела, однак, не прояснили, чи було спочатку "пошкодження результатом будь-яких навмисних дій в самому літаку або це була технічна несправність".

Крім того, дослідження самописців вказує, що "переговори між командиром корабля і диспетчером аеропорту в Шарм-еш-Шейху (звідки вилетів А321) проходили в звичайному режимі і в них немає свідоцтв про виявлення будь-яких неполадок".

У пасажирів літака експерти виявили так звані вибухові травми

У той же час у пасажирів літака експерти виявили так звані вибухові травми. Більшість людей, за їхніми словами, які перебували в хвостовій частині лайнера, загинули від опіків.

Літак розвалився в повітрі. Фото: AFP

3. Теракт

На сьогоднішній день версія про теракт є найпоширенішою. Зокрема, про це заявили США і Великобританія, посилаючись на дані розвідслужб. Втім, Росія і Єгипет не поспішають з висновками і просять дочекатися результатів експертиз.

Через кілька годин після ПП в соціальних мережах і на сайтах, які використовують екстремісти, з'явилася заява єгипетського відділення терористичного угрупування "Ісламська держава" (забороненої в Росії) про те, що вона причетна до краху лайнера.

Зокрема, бойовики написали, що це саме вони збили російський борт в помсту за бомбардування авіацією РФ їх ​​території .

У свою чергу міністр транспорту Росії Максим Соколов назвав "недостовірною інформацією" заяву від імені "Ісламської держави" про причетність до краху літака А321 авіакомпанії "Когалимавіа" в Єгипті.

влада США визнають, що роблять висновок про версії теракту на борту російського авіалайнера A321 на основі перехоплених і розрізнених даних , Повідомляє газета Wall Street Journal з посиланням на джерела, близькі до розслідування.

Видання також повідомляє, що, за даними американської розвідки, вибуховий пристрій на борту російського літака могли розмістити бойовики осередку організації "Ісламська держава "На Синаї, які, як повідомили виданню джерела, не скоординували свої дії з лідерами ІГ в Іраку і Сирії.

Раніше британське видання Sunday Times з посиланням на власні джерела в уряді Британії повідомило, що в уряді Сполученого Королівства заявляють про отримання даних про причетність лідера осередку терористичної організації "Ісламська держава" на Синаї Абу Усами аль-Масрі до можливої ​​організації вибуху на борту російського лайнера А321 .

агентство Reuters з посиланням на члена комісії з розслідування катастрофи лайнера Когалимавіа повідомляє, що експерти комісії на 90% впевнені, що сторонній звук в кінці запису "чорного ящика" - це звук вибухає бомби.

"Показання і аналізи чорного ящика вказують на те, що це була бомба", - сказав єгипетський член слідчої групи, який попросив не називати його імені.

"Дані записи чорного ящика зараз говорять про те, що записаний (звук) був вибухом бомби. Ми на 90 відсотків впевнені, що це була бомба", - сказав агентству представник комісії з розслідування.

Влада Ізраїлю також заявили, що найімовірнішою причиною загибелі А321 в небі над Синайським півостровом є атака терористів .

Політологи: Росії не вигідно говорити про теракт

Політолог Олексій Гарань впевнений, до закінчення розслідування всі існуючі версії авіакрушенія мають право на існування. При цьому експерт вважає - інформація про те, що літак розбився в результаті теракту, зашкодить іміджу президента РФ Володимира Путіна.

"Потрібно говорити не про версії, а потрібно в першу чергу встановити правду. Розслідування йде. Очевидно, що різні версії виключати не можна. Але для Росії політично не вигідно говорити про теракт. Для Єгипту - зрозуміло, це удар по всьому єгипетському туризму, але для Росії не вигідно саме тому, що росіяни будуть пов'язувати таракт з подіями в Сирії і це буде удар по іміджу політики Путіна ", - заявив політолог.

Політолог-міжнародник Олег Волошин вважає, Росія не визнає авіакрушеніе в Єгипті терактом, так як до сих пір не прийняла рішення, як виходити з ситуації, що склалася.

"90% з того, що я чую, версії міжнародних експертів - це теракт. Ці версії зроблені вже після аналізу" чорного ящика ". Для мене внутрішньо зрозуміло, що це теракт. Тут вступає в гру політика, і велика політика. Ми ж пам'ятаємо , на Росії тавро країни, яка збила малайзійський літак ", - говорить політолог.

На думку Волошина, Росія буде використовувати трагедію в Єгипті в "пропагандистській війні".

"Росія буде намагатися вийти з репутації країни, яка спонсорує тероризм, в розряд країн, які постраждали від тероризму", - вважає експерт.

У той же час для Єгипту версія про теракт невигідна, тому що це поставить під питання безпеку туристів.

"З єгипетської сторони це зрозуміло. Єгипет уже втратив 70% туристів в Шарм-Ель-Шейху. Несправність, як би це цинічно звучить, була б набагато вигідніше владі Єгипту, ніж визнання факту, що рівень безпеки неадекватний і є ризик для туристів" , - упевнений Олег Волошин.

У свою чергу політолог Олександр Палій вважає, якщо версія про теракт підтвердиться, відповідальність за смерть росіян буде нести президент РФ Володимир Путін. Саме тому російська влада затягує висновки про причини авіакрушенія, впевнений політолог.

"Росії не вигідно озвучувати версію теракту, тоді Путін буде відповідальний своєю політикою в Сирії за смерть російських громадян і колапс туристичний індустрії Росії. Якщо вірна версія теракту, то російська держава безвідповідально влізло в війну в Сирії без усвідомлення наслідків. Що стосується Заходу, якби не було таких даних (про теракт, - Ред.), вони б цю інформацію не озвучували ", - говорить експерт.

Політолог Вадим Карасьов також переконаний, якщо версія про теракт підтвердиться, на російську владу можуть посипатися звинувачення в тому, що до терористичного акту привела політика Росії в Сирії.

"Чи не вигідно озвучувати версію про теракт ні Росії, ні Єгипту. В Єгипет перестануть їздити туристи, особливо з Німеччини. Там більшість туристів, особливо в курортах вищого класу, - німці. У Путіна є інша причина. Оскільки будуть звинувачувати російську владу в тому, що військова допомога в Сирії і бомбардування ІГІЛ привели до теракту на борту російського лайнера. до речі кажучи, російські громадяни зараз вивозяться з Єгипту - 11 тисяч осіб евакуювали. Заборонені авіарейси до Єгипту ", - говорить політолог Вадим Карасьов.

У той же час Карасьов вважає, що у російської влади є інформація, яка підтверджує версію про теракт.

"Росіяни не поспішають офіційно визнати цю версію, але з самого початку російська влада, очевидно, мала факти, що підтверджує версію про теракт. Відразу після катастрофи лайнера Путін переговорив по телефону з президентом Єгипту і чомусь з канцлером Німеччини Меркель. Я думаю, Путін поінформував Меркель, що це, можливо, теракт ", - говорить політолог і додає:" Тим фактом, що Путін ввів заборону на польоти до Єгипту, він фактично визнає теракт ".

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Всі версії аварії Airbus-321. Політологи: Росії не вигідно говорити про теракт". інші Світові новини дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОРИ:

Сергій Рюмочкін, Олександр Литвин

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ