Полезные материалы

стадіони Афін

«Муніципальний футбольний стадіон Галаці»

Для початку повернемося день відвідування матчу АЕКа з «Паніоніос». Що б скоротати час до його початку я відправився до підніжжя пагорба Філотеіс, що знаходиться в парі кілометрів на південь від від Олімпійського стадіону, де за вказівками карти перебував ще якийсь стадіон. Як виявилося, там знаходився не тільки футбольний стадіон, а цілий спортивний комплекс з басейном, тенісними кортами, баскетбольними майданчиками, волейбольної ареною і навіть ларьок з кавою, хот-догами і нудьгуючим продавцем. Саме до нього я і попрямував, що б поповнити сили перед таким відповідальним справою, як огляд стадіону. Завдяки даному маневру вдалося розжитися не тільки каву, але і деякою інформацією. До вітрині кіоску було приліплені оголошення, як я вважаю про набір в дитячу футбольну команду в кутку якого красувалася назва цієї команди «FC Atlas Longlived». На очах з без того здивованого появою чужинця в цих краях продавця, оголошення було сфотографовано і попрощавшись я відправився безпосередньо до стадіону.

На мій жаль на ньому в той момент проходив ремонт. Замість смарагдового газону гола земля, завали будівельного сміття і трактор. Проте зрозуміти, що все це з себе представляє в нормальному стані було можна. Стадіон має одну повністю бетонну трибуну. Вона є частиною пагорба і вхід на неї перебувати зверху. Знизу трибуну від поля відокремлюють решітки і поглиблення. З трибуни відкривається прекрасний вид на гори. Гуляючи по ній вдалося наштовхнутися на забетонований цифру «1985» в одному з блоків. На скільки я знаю, таким чином зазвичай позначають дату будівництва, будемо вважати, що так воно і є. Хоча можливо до бетону на пагорбі могли розташовуватися і якісь лавочки і стадіон коштує тут з незапам'ятних часів. Інформації про це знайти не вдалося.

Інформації про це знайти не вдалося

Що стосується «Атласу Лонглівед», то це футбольна академія, яка була створена в 1994 році в результаті злиття ФК «Атлас Тімаракія» створеного в 1928 році і академії «Лонглівед», що бере початок 1965 році. Час від часу команда виступала в Кубку і нижчих лігах чемпіонату Греції, а так само літала на міжнародні товариські турніри. Серед відомих випускників академії називають півзахисника збірної Греції з 1978 по 1994 рр. Тасоса Мітропулоса.

Стадіон «Георгіос Камараса»

Не дивлячись на скасування недільних матчів в нижчих лігах, вирішив доїхати до стадіону «Георгіос Камараса», де грає ФК «Аполлон Смірніс», чий матч я розглядав в першу чергу. Що відбувається навколо стадіонів афінських команд Суперліги я до того моменту вже мав уявлення, а ось «пристрій і побут» команд рангом нижче викликали інтерес. Певну частку симпатії до команди додала одна з їх ультрас-груп «Basso Rango» використовує на своїй емблемі на сторінці в фейсбуці (і як пізніше з'ясувалося на банері, шарфах і футболках) вовка з радянського мультфільму «Ну, постривай!».

»

пруф: https://www.facebook.com/bassorango/

Стадіон «Георгіос Камараса» розташований в 10 хвилинах ходьби від станції метро «Perissos». На мій подив більшість графіті (а їх в районі будь-якого грецького стадіону ну ДУЖЕ багато) належали «перу" не фанатів «Аполлона», а фанам АЕКа. Мабуть позначається близькість розташування Олімпійського стадіону (4 ст. Метро вгору). Намальованого де-небудь вовка з мультфільму на жаль зустріти не вдалося, а було б так приємно перебуваючи за кілька тисяч кілометрів від дому споглядати рідних мультяшних персонажів.

Стадіон був побудований в 1948 році, в 2001 пережив реконструкцію і зараз вміщує 14,856 глядачів. Крім «Аполлона» під час перебудови «Караїскакіс» до ОІ-2004 пару сезонів тут провів «Олімпіакос», а трохи пізніше на 2 роки тут оселився пірейський «Етнікос». «Аполлон» є вельми скромним клубам. Він був створений в 1891 році. Так само як і «Паніоніос» спочатку клуб базувався Смирні (нині турецька Ізмір), але в результаті греко-турецької війни був змушений перебратися в Афіни. Всю свою історію клуб бовтається по нижчим лігам грецького футболу, починаючи від чемпіонату Афін і закінчуючи «Бета етніки» (Д2). Лише один раз клуб домігся права виступати в грецькій Суперлізі в сезоні 2013/2014, але зайнявши в ній передостаннє місце знову опустився в «Бету», де і грає до сих пір.

Лише один раз клуб домігся права виступати в грецькій Суперлізі в сезоні 2013/2014, але зайнявши в ній передостаннє місце знову опустився в «Бету», де і грає до сих пір

Під час мого візиту стадіон був з усіх боків закритий, тому глянувши на його нутрощі з розташованого поруч моста я відправився шукати місцевий фан-шоп. Пожвавлення спостерігалося на одному із запасних полів, де під пильним поглядом дорослих вихованці місцевої школи мірялися силами з кимось ще, а так само в одній з дверей адміністративної будівлі стадіону, де розташувалося щось типу кафе. Зайшовши всередину і піймавши на собі не самі привітні погляди немолодого виду греків я пояснив, що я турист з Росії, хотів би придбати шарф місцевої команди для колекції і поцікавився чи немає у їх команди магазину з атрибутикою. Після мого питання один з присутніх чоловіків показав жестом, що зараз спробує щось зробити і пішов кудись дзвонити. Через деякий час мені був принесений шарф. Від грошей при цьому настійно відмовилися. Не знаю, перший я російський турист, що забрів до них (хоча судячи по подив точно не один з багатьох), але таке ставлення було приємно. Загалом хороша команда «Аполлон Смірніс» і персонал чудовий, буде можливість - обов'язково загляньте на їх гру.

Стадіон «Апостолос Ніколаїдіс»

Джерело фото: http://www.stadia.gr/leoforos/leoforos.html

Далі мій шлях лежав до стадіону «Апостолос Ніколаїдіс» на якому своїх суперників приймає ФК «Панатінаїкос». Біло-зелені в випав на ті вихідні турі грали на виїзді, тому особливої ​​життя навколо стадіону очікувати не доводилося. Стадіон розташований в центрі міста поряд із станцією метро «Ambelokipi». Був відкритий в 1922 році, в 2001 і 2007 був реконструйований і на даний момент вміщає 16000 глядачів.

Був відкритий в 1922 році, в 2001 і 2007 був реконструйований і на даний момент вміщає 16000 глядачів

На мій скромний погляд даний стадіон - чемпіон по графіті. Майже кожен квадратний метр його стін до якого дотягується рука людини покритий фарбою: тут і черепа і конюшина і просто написи.

Майже кожен квадратний метр його стін до якого дотягується рука людини покритий фарбою: тут і черепа і конюшина і просто написи

У підтрибунних приміщеннях стадіону розмістився зал для занять кік-боксингом, бар, клубний магазин і приміщення фан-клубу. У продовженні полювання за шарфами я спробував потрапити в магазин, але той виявився закритий. У фан-клубі ж сказали, що нічим мені допомогти не можуть, магазин відкриється завтра, тоді і приходьте. Варто зазначити, що гуляючи по Афінам нестачі в шарфах Олі, ПАТ, АЕКа і навіть ПАОКа не відчувається. Поблизу площі Монастираки навіть є клубні магазини 3-х афінських команд, але я сподівався, що може на стадіоні вибір буде цікавіше і вдасться вицепіть який-небудь ексклюзив.

Поблизу площі Монастираки навіть є клубні магазини 3-х афінських команд, але я сподівався, що може на стадіоні вибір буде цікавіше і вдасться вицепіть який-небудь ексклюзив

Що б не повертатися до цієї теми я все таки доїхав до магазину на стадіоні на наступний день і чесно сказати, вибір розчарував. Акцент магазину зроблений виключно на баскетболі і представлений вибір досить убогий (шарфів взагалі 1 вид).

Олімпійський комплекс «Еллінікон»

Відгриміли пісні і отдиміла піротехніка на стадіоні «Караїскакіс», а разом з ними закінчилися і футбольні вихідні. Не задоволений Пірейський пляжами в понеділок я вирушив у Гліфаду. Гліфада розташована трохи південніше Афін на березі Саронічної затоки і вважається одним з найбільш елегантних і вишуканих передмість грецької столиці. Дістатися до неї можна за 45 хвилин на трамваї від площі Синтагма. Нарешті мені вдалося вдосталь насолодитися пляжами - вони тут на будь-який смак і колір: платні, безкоштовні, галькові, піщані. Можливо будній день, а може і просто вже не сезон зіграли свою роль і вони були небагатолюдно, хоча купаються все ж зустрічали, при тім не мала частина з них російськомовна.

Від Афін Гліфада відокремлена територією, раніше що була аеропортом «Еллінікон». До 2001 року «Еллінікон» був головним аеропортом Афін, а після був закритий і на його території розмістився спортивний комплекс з об'єктами для проведення ОІ-2004. Олімпійський комплекс включає в себе криту арену для проведення змагань з баскетболу та гандболу на 15 тисяч глядачів, бейсбольний стадіон, трасу для проведення змагань зі слалому на каное і каяках з трибунами на 7,600 глядачів, стадіон для проведення змагань з хокею з м'ячем на 7200 глядачів і софтбольного стадіон.

Після проведення ігор деякі з об'єктів втратили свою значимість в очах непопулярності у греків видів спорту для яких вони призначалися і як наслідок помітно втратили в зовнішньому вигляді. Врямя від часу їх фотографії в якості страшилок під гул журяться коментарів типу «скільки бабок просрали!» З'являються на різних ресурсах. Решта об'єктів використовуються і до цього дня (ну або до недавнього часу).

У квітні 2011 року в одному з терміналів будівлі аеропорту було відкрито музей. На території «Еллінікон» до сих пір перебувати афінський радіолокаційний центр. Під час розпочатого в 2015 році Європейського міграційного кризи аеропорт став притулком для біженців з Афганістану, Пакистану, Ірану, Марокко та інших країн. Станом на березень 2016 року у території аеропорту і в прилеглих будинках живе 4120 біженців. Якщо вірити інтернет, то вони зараз і є основними користувачами спортивних споруд. Крім того, деякі з них в теплу пору року окупують місцеві пляжі розбиваючи на березі свої курені.

джерело фотографії: http://www.wbur.org/onlyagame/2016/08/03/greece-baseball-olympics-refugees

Про все це я ще тоді не знав. Мною володіло бажання зрізати дистанцію до підноситься далеко стадіону «Еллінікон», але вже підходячи до будівель аеропорту я почав підозрювати щось недобре. Уздовж терміналів висіло сохне білизна, навколо бігали сильно смагляві навіть для греків діти, а проходять повз дорослі не по доброму поглядали на мій фотоапарат, мабуть прийнявши за чергового журналіста, який приїхав знімати їх горе для своєї несамовитий статейки. Обігнувши термінали аеропорту я уперся в КПП на якому пара нудьгуючих молодих людей у ​​формі і з автоматами побачивши мене трохи пожвавішала. Що б не ускладнювати собі життя і їх я з ходу видав тираду про те, що є туристом і метою візиту є перегляд стадіону. На це мені було дано вражає своєю лаконічністю відповідь «ноу». З автоматом не посперечаєшся і довелося розвертатися. Як говориться на «ноу!» І суду «ноу». Так я залишився без олімпійських об'єктів і стадіону «Еллінікон», втім, і без них мені вистачило вражень.

«Муніципальний стадіон Гліфади»

Вже безпосередньо в Гліфаде був оглянутий місцевий стадіон. Він знаходитися в парі кварталів від пляжів вглиб міста. Мабуть статут до того моменту мав необережність заблукати і мало не вийшов на поле місцевого гольф клубу, але пара чоловіків відсмикнув мене і перенаправили в потрібному напрямку. Стадіон виявився вельми простим і разом з тим симпатичним. Складається з невеликого адміністративної будівлі, впритул примикає до однієї з трибун. На протилежному боці ще одна трибуна. Її від поля відокремлює майданчик для стрільби з лука. Обидві трибуни кам'яні і вміщають 560 осіб.

Обидві трибуни кам'яні і вміщають 560 осіб

На стадіоні займаються спортсмени зі спортивного товариства «Посейдонас», утвореного в 1930 році, а так же дітлахи з академії футбольного клубу «Гліфадас». Основна команда «Гліфадаса» грає на стадіоні «Еллінікон» до якого я так і не дійшов.

Основна команда «Гліфадаса» грає на стадіоні «Еллінікон» до якого я так і не дійшов

Клуб був заснований в 1976 році. Цей самий логотип сильно нагадує емблему каталонської «Барселони». Спочатку клуб називався «Керавнос Гліфада», але після того як команда на початку 10-х домоглася великого успіху, вийшовши в «Гамма етніки» (Д3) вболівальники наполягли на перейменування клубу в ФК «Гліфада», що б він представляв все місто і вболівання за нього стало доступно уболівальникам інших міських команд.

Стадіон «Неа Смірна»

Стадіон «Неа Смірна»

Джерело фото: http://www.stadia.gr/nsmyrni/nsmyrni.html

Весь вечір, що залишився понеділка я стирчав на пляжі, а з настанням ночі вирушив назад. У вівторок ввечері я повинен був летіти в Москву, тому що б не тягатися з важкою сумкою по місту, після виписки я знову вирушив на пляжі Саронічної затоки.

На півдорозі зробив зупинку, щоб подивитися на стадіон «Неа Смірна» маячать між проїжджаємо мною будинків. Цей стадіон є домашнім для ФК «Паніоніос» гру якого проти АЕКа мені вдалося подивитися в минулу суботу. Стадіон був побудований в 1939 році. На початку 2000-х піддався реконструкції і зараз вміщує 11,700 глядачів. Навколо нього так само повно графіті і на жаль він теж виявився закритий.

На його території виявилося кафе і запитавши у барменши про магазин і можливості придбати шарф та перенаправила мене до отдихающіму за одним зі столів чоловікові. Той на моє прохання відповів про те, що шарфи є в магазині, але сьогодні він закритий і шарфом можна буде обзавестися тільки завтра. На жаль, завтра я вже повинен буду бути в Москві і ні з чим я відправився гуляти далі. Обходячи стадіон я дійсно натрапив на магазин і розташоване там же кафе, але двері були заборони, а всередині відбувалася бурхлива діяльність нагадує ревізію.

На цьому мої грецькі спортивні пригоди підійшли до кінця. Уже зараз моніторячи карти і згадуючи особливості розташування стадіонів, раз у раз я натикаюся на все нові арени і розумію, що побачене мною лише мала частина з усього різноманіття афінського футболу. Можливо як небудь я все таки повернуся в цей безумовно цікавий місто (до якого, втім, треба звикнути) і продовжу їх вивчення.