Полезные материалы

Як підготувати дитину до перельоту

Коли він замовкне? Дитина, кричить пару годин поспіль, надовго зіпсує настрій всім пасажирам

Поява в родині малюка - ще не привід для того, щоб відмовити собі в пристрасті до подорожей. Незважаючи на те що ваш багаж розростається спочатку через колясок і памперсів, а потім якихось пакетів з іграшками і нескінченними батончиками і тому подібними закусками, які малеча може поглинати в дорозі у величезних кількостях. Але слід розуміти, що поїздка з малюками все одно залишається нелегкою справою. Навіть якщо опустити той факт, що дорога не завжди корисна підростаючому поколінню, залишається ще поведінку дитини, яке може викликати роздратування навколишніх і неабияк зіпсувати настрій батькам. Втім, якщо правильно підготуватися і дотримати деякі прості правила, то подібних проблем можна уникнути. Напередодні сезону відпусток і сімейних поїздок редакція пропонує читачам деякі поради з організації поїздок з маленькими дітьми.

Психологічний НАСТРОЙ

У дітей і у тварин є одна загальна властивість - їх легко приголомшити різкими змінами у звичній для них середовищі проживання і в розпорядку дня. Зі звірятами все просто - на час подорожі їх садять в контейнер- "перевезення" з обмеженим оглядом. Зрозуміло, що з "людським дитинчам" таке не пройде. Єдиний вихід - заздалегідь підготувати його до майбутньої поїздки. Зробити це нескладно.

Планується поїздка РАЗОМ. Потрібно обговорювати майбутній вояж (хоч вилазку на вихідні, хоч двотижневу подорож в Таїланд ) В присутності дітей, а краще - за їх участю. Так вони почнуть звикати до факту, що їх очікують пригоди. Побічна вигода такого підходу полягає в тому, що у батьків з'являється можливість створити стимул для дитини: "Бачиш, яка цікава поїздка? ​​Але якщо хочеш поїхати, то давай постійно прибирай іграшки за собою". А киянка Ірина Коваленко, яка часто подорожує разом зі своїми трьома дітьми, радить також заздалегідь спантеличити малюка підбором речей, які йому дозволять взяти з собою. "Ми розповідаємо синові, що ось у нього є рюкзачок і він повинен сам визначитися, яку іграшку і носильні речі він покладе всередину", - говорить Ірина. Таким чином дитина бере участь в підготовці до майбутньої поїздки не тільки словом, а й ділом.

НЕ ЛЯКАЙТЕ. "Всі знають, що чимало навіть дорослих людей бояться літати літаками. Постарайтеся зробити так, щоб дитина не чув подібних розмов. Інакше він теж почне боятися перельоту, - ділиться спостереженнями киянин Віктор Медведєв . - Причому може навіть не зізнатися, що переживає. Будемо відвертими - тато чи мама можуть заглушити страх висоти невеликою дозою алкоголю. А що робити малюкові? У кращому випадку стане нервувати нишком (хоча в більшості випадків дітям подібні фобії невластиві, але варто перестрахуватися). Тому напередодні відпустки більше розповідайте, як це круто - літати вище хмар ".

Передпольотного ІГРИ. Педіатр 3-й дитячої поліклініки Оболонського р-ну м.Києва Олена Кобилинська радить заздалегідь пограти в дітьми "в літак". "Так батьки зможуть завчасно привчити дитину до того, що потрібно пристебнутися ременем безпеки під час зльоту і посадки (іноді це проста дія може викликати у дітей істерику). Або, наприклад, пояснити, що в зоні турбулентності лайнер буде трусити, але боятися цього зовсім не потрібно.

ЕКСКУРСІЯ. Якщо дитина летить в перший раз, добре, якщо ви побуваєте з ним в аеропорту до поїздки - щоб потім, безпосередньо перед перельотом, він виявився вже в більш-менш знайомої для нього обстановці.

ВИБИРАЄМО МІСЦЕ

Кращими місцями для пасажирів з дітьми вважаються перші ряди в обох салонах. Там більше простору перед кріслами, ніж в звичайних рядах. А просторіше всього - в першому ряду крісел другого салону. Якщо в родині підростає "вождь червоношкірих", якому не обійтися без руху, то ці місця саме для вас. Якщо ж дитина маленька, то на місцях в першому ряду, можна попросити підвісну люльку.

На реєстрацію сім'ї з дітьми краще приїхати раніше. Щоб встигнути зайняти зручні місця. Але не забувайте, що прогрес позбавляє від необхідності приїжджати в аеропорт заздалегідь. При купівлі авіаквитка через інтернет можна відразу відзначити бажані місця. Те ж саме можна зробити при онлайн-реєстрації. "Правда, далеко не завжди пасажир з дитиною може сам вибрати місця в салоні. Наприклад, багато простору біля крісел навпаки аварійних виходів, але, за правилами авіаперевезень, там дітей садити заборонено. Навіть не намагайтеся сперечатися зі стюардесами. Все одно відправлять в іншу частину салону, - розповідає працівниця відділу продажів однієї з авіакомпаній Валентина Петрова. - Або можлива ситуація, коли тільки в певних рядах на три крісла передбачено чотири кисневих маски. І дітей дозволено садити тільки туди ".

НЮАНСИ ОПЛАТИ. "Хоча вважається, що" інфанти ", т. Е. Діти у віці до двох років, летять безкоштовно і без надання місця, але все одно невелика плата стягується, - продовжує Валентина Петрова. - Мова йде про суму приблизно 10% від вартості квитка для дорослого. Якщо говорити про дітей постарше, то на чартерних рейсах ніяких знижок вже немає, а на регулярних можлива знижка 25-50% від тарифу в залежності від авіакомпанії. Аеропортові збори все одно однакові незалежно від віку. Це можна дивитися на сайтах тих же авіакомпаній ". Ось чому при купівлі квитків (особливо якщо мова йде про самостійну покупку через інтернет) вказувати немовляти потрібно в обов'язковому порядку. Інакше доведеться витрачати час і доплачувати вже в аеропорту.

[Tourism1]

ЗБИРАЄМО БАГАЖ

КОЛЯСКА. За словами Валентини Петрової, на більшості регулярних рейсів заборонено брати коляску в салон. Її здають в багаж. Але якщо буде пересадка, то коляска особливо маркується і здається в багаж перед трапом. І при виході ви її отримуєте. А після того як ви доберетеся до потрібного терміналу, знову здаєте коляску екіпажу. Але таке правило діє не скрізь. Тому проясніть ситуацію заздалегідь.

ДИТЯЧЕ ХАРЧУВАННЯ. "Авіабезпеки робить поблажок. Рідина повинна бути в ємностях до 100 мл, - попереджає Валентина Петрова. - Але часто співробітники виявляють розуміння. Якщо мама відіп'є з пляшечки, то їй дозволять пронести дитяче харчування на борт".

ЩО ВЗЯТИ НА БОРТ. "Візьміть в салон предмет, що нагадує маляті про будинок - ковдрочку, курточку. Знайома штучка дасть йому відчуття затишку, - розповідає Ірина Коваленко. - І заздалегідь вирішите, як бути з тим, якщо малюк захоче в туалет. Можливо, простіше взяти з собою горщик , ніж вислуховувати рев сина, якому закортіло, але він, бачте, гидує унітазом в бортовому туалеті ". У перельоті, що триває більше, ніж 2 год, дітей відвернуть від капрізнічанья книжки, улюблена іграшка, і все, що можна "схомячіть". "Мова йде про фруктах і легкі закуски (печиво, батончики, вафлі). Краще вибирати не дуже солодкі. Батончики - не найкращий вихід для такої ситуації, - розповідає Ірина. - Вони калорійні, дадуть багато енергії, яку дитині буде нікуди виплеснути".

В АЕРОПОРТУ


Набігався. Втомлений дитина мирно засне після зльоту

Закапайте в ніс дитині який-небудь препарат, звужує судини. "Це потрібно для того, щоб малюк легше переносив перепади тиску при зльоті та посадці, - пояснює Олена Кобилінська. - Простіше кажучи, щоб вушка не закладало. Але ця рекомендація необов'язкова. Капати потрібно тільки тоді, якщо батьки з досвіду знають про проблему. А для того, щоб малюка не нудило в польоті, погодуйте його легкою їжею: кашкою, фруктами. Але не давайте багато пити ". Зате дайте йому набегаться. Справа в тому, що головна проблема, з якою діти, а значить, їх батьки, стикаються в літаку, - це обмеження в просторі і русі. Цей фактор викликає сльози у дитини частіше, ніж перепади тиску або заколисування. Крім того, ще на землі малюкові доведеться смирно вистояти черги на контроль авіабезпеки, прикордонний контроль, при посадці. Тому дуже розумним буде, якщо батьки дозволять дитині побільше рухатися в проміжках між цими етапами подорожі. Тоді є шанс, що вже в аеропорту дитя досить втомиться для того, щоб заснути незабаром після зльоту. В цьому випадку вважайте, що вам дуже пощастило.

ТРУДНОЩІ ПЕРЕЛЬОТУ

З малюками, яким ще нудно дивитися в ілюмінатор, краще зайняти крісла біля проходу. Навіть якщо доведеться попросити сусіда помінятися місцями. Він оцінить вашу тактовність, коли юний пасажир почне проситися погуляти по салону.

Турбулентність. Цілком може бути, що в зоні турбулентності хтось із дорослих проявить ознаки страху або навіть запанікує. На дитину поведінку сторонніх найчастіше взагалі не зробить ніякого впливу. Але якщо він відчує нервозність батьків, то і сам переполошилися. Так що тата і мами повинні бути незворушними в будь-якій ситуації.

НУДОТА. "Якщо дитину закачує, то дайте йому цукерку або пиття з м'ятним присмаком. Це перевірений спосіб", - радить педіатр Олена Кобилінська.

Закладання вух. "Я тримаю під рукою пляшечку з водою, - каже Ірина Коваленко. - Дитина ковтає воду - і так вирівнює тиск". А немовлят можна просто прикласти до грудей.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Коли він замовкне?
Побічна вигода такого підходу полягає в тому, що у батьків з'являється можливість створити стимул для дитини: "Бачиш, яка цікава поїздка?
А що робити малюкові?