Опера як мистецтво і розвага зародилася в Італії. Багато знаменитих опери, створені італійськими композиторами, до сих пір з успіхом йдуть у всіх театрах світу, в тому числі - в петербурзьких. Критик Дмитро Ренанскій розповідає, які оперні міські постановки варто відвідати, якщо хочеться провести романтичний вечір, побачити театральний треш або найвдалішу російську оперу за останнє десятиліття.
- У місті Петербург з італійським оперним театром, який, по ідеї, повинен складати базу для репертуару будь-якого поважаючого себе оперного театру, досить погано по різного роду причин. Найкраще, що я міг би порекомендувати, - це взяти квитки на «Сапсан» і з'їздити в Москву подивитися прекрасні вистави Великого театру: «Сомнабмулу» або «Травіату» або шикарну щойно видану постановку опери Верді «Дон Карлос», такий багатомільйонний чудовий театральний блокбастер. А якщо такої можливості або бажання немає, то і в Петербурзі можна знайти, чим поживитися.
Поза конкуренцією тут Михайлівський театр з двома своїми постановками. Перша постановка - це опера Пуччіні «Богема», одна з найпопулярніших опер в світі, яке поставив французький режисер Арно Бернар. Це дуже гарний і дуже якісно зроблений спектакль, який можна рекомендувати до перегляду абсолютно всім, хто не дуже любить радикальні прояви сучасного оперного театру. Ідеально підійде, наприклад, для романтичного вечора.
Вистава «Богема» у Михайлівському театрі
Другий спектакль в Михайлівському - це опера «Сільська честь» П'єтро Масканьї, яка відома ще й тому, що один з її фрагментів звучить у саундтреку «Хрещеного батька». «Сільську честь» в Михайлівському театрі поставила видатний режисер і кінорежисер Ліліана Кавані. Її спектакль - це класичний зразок італійського неореалізму. Це теж досить традиційного толку спектакль. Він колись йшов в Італії, а потім був викуплений і експортований в Петербург на сцену Михайлівського театру.
Для людей, які хочуть чогось більш жорсткого, чогось більш гострого, я рекомендував би сходити в камерний театр «Санкт-Петербург Опера» на постановку «Лючія ді Ламмермур». Відразу варто сказати, що це досить радикальний варіант, такий театральний треш. Дія перенесена в сучасну невідому умовну західну країну, головна героїня - готка, оточують її готи. Це досить цікавий експірієнс. І важливо ще й те, що цей сучасний белькантові репертуар, який в Петербурзі практично не представлений, можна подивитися в «Санкт-Петербург Опері».
А де, питається, Маріїнський наш театр, який начебто кузня всіх кадрів і, взагалі, головний оперний театр країни? У ньому з італійським репертуаром все не дуже добре. Спектакль, який можна гаряче рекомендувати, - це «Аїда» Верді, яка йде на сцені Концертного залу Маріїнського театру. Була вона поставлена кілька років тому італійським режисером Даніеле Фінці Паска, котрий відомий як автор кількох спектаклів цирку du Soleil. Коли два роки тому цей спектакль виходив, його промоутувати як «Аїда» від творців цирку du Soleil, але насправді нічого особливо циркового там немає. Це просто досить ладний і мінімалістичний, дуже милий спектаклік з непоганими голосами.
Вистава «Аїда» в Концертному залі Маріїнського театру
Колись, років, напевно, вісім назад, в Маріїнці йшов цілком великий спектакль Кирила Семеновича Серебренникова, його оперний дебют, «Фальстаф» Верді. Зараз цей спектакль не йде, але іноді його можна застати в афіші. Це треба обов'язково не пропустити, тому що це, загалом, не просто одна з кращих постановок Маріїнського театру, а й одна з головних удач російської оперної сцени останніх років десяти. Ознайомитися з афішами театрів і придбати квитки можна на сайтах Михайлівського театру , « Санкт-Петербург Опера »і Маріїнського театру .
Чому Петербург не Північна Венеція? Де подають самі італійські страви? У чому перевага Петербурга перед Італією? Все про Італію в Петербурзі - в нашому спецпроекті.
Copyleft © 2017 . www.vremya-sporta.od.ua