Полезные материалы

Як Ольга Глацкіх отримала посаду

Ольга Глацкіх в 27 років стала главою департаменту молодіжної політики

Поки половина країни обурена висловлюванням глави свердловського департаменту молодіжної політики Ольги Глацкіх про те, що держава нічого не повинно дітям і взагалі не просило батьків їх народжувати, інша половина справедливо запитує, за які заслуги 29-річна спортсменка взагалі отримала таку посаду. Ми спробували розібратися в цьому.

В інтернет потрапив аудіозапис, на якій, імовірно, Ольга Глацкіх на підведенні підсумків року сама розповідає колегам про те, як потрапила в політику. Вона досить відверто говорить, що губернатор запропонував їй посаду глави департаменту молодіжної політики, хоча вона нічого не розуміла в цьому. Ось розшифровка її мови:

«Я програла вибори. Я бухала будинку, нікуди не ходила. Мені дзвонить приймальня губернатора і каже: "Вас губернатор чекає через дві години, ви зможете приїхати?" Звичайно, так, я не могла сказати ні. Я приїжджаю в джинсах, сорочці. Це було 24 вересня. Він каже: "Слухай, ну Льоня (Леонід Рапопорт. - Прим. Ред.) Щось не займається молодіжною політикою. Я хочу розділити. Створити орган. Ольга В'ячеславівна, ви готові очолити?" У мене варіанти два: сказати або так, або ні. Якщо немає - то йти [далеко]. Я кажу так". Мені 27 років. Що таке 27 років і орган виконавчої влади? Я навіть гадки не маю, що таке бюджет. Я взагалі нічого не розумію! І він мені каже: "Ну там же бюджет, там же гроші". Я кажу: "Так, я в курсі". Я погоджуюся на цю історію. У мене немає команди, я живу в цій області два місяці, я взагалі нікого тут не знаю. Але у мене не було інших альтернатив, як погодитися.

Я виходжу 24 вересня, мене дві машини чекають біля резиденції, все мене вітають. А з чим мене вітати? Мені дали орган виконавчої влади, а я не знаю, що з ним робити! Я взагалі не розумію! Це було весело. <...> У нас не було нікого, ніяких бухгалтерів, ми розраховували щось ... Що ми вважали, я не знаю, це взагалі нікуди не годиться! Але ми щось робили ».

Ми поставили запитання Євгену Куйвашеву про те, чому Ольгу Глацкіх призначили на цю посаду. Відповідь була лаконічною.

- Як її взяли на цю посаду, якщо у неї не було подібного досвіду роботи?

- Був.

- Який?

- Подивіться в інтернеті.

Окей, дивимося. У 2004 році Ольга Глацкіх стала олімпійською чемпіонкою в групових вправах з художньої гімнастики. Потім закінчила МГУ і Фінансову академію при уряді РФ. З 2011 до 2013 року Глацкіх виконувала обов'язки помічника керівника Федеральної служби з нагляду в сфері транспорту (Ространснадзор) Міністерства транспорту Російської Федерації.

З 2015 по 2016 рік працювала в консалтинговій групі «Полілог». У 2016 році була президентом загальноросійської фізкультурно-спортивної громадської організації сприяння розвитку художньої гімнастики і карате «Русь». Потім її призначили радником губернатора з молодіжної політики, а через рік Глацкіх стала директором департаменту. Це весь її невеликий послужний список.

За рік до призначення, якраз під час роботи менеджером в консалтинговій групі, вона говорила в інтерв'ю «Обласний газеті» , Що їй не подобаються варіанти влаштування на роботу без досвіду.

«Можна, звичайно, попросити хорошого знайомого, щоб подзвонив керівнику і сказав:" Є така прикольна дівчина - олімпійська чемпіонка. У неї дві освіти, але вона, по суті, ніде не працювала. Візьми її на керівника ". Може, такі варіанти "прокочують" ... Але це не мій випадок. Я влаштувалася за співбесідою. Розумію, що у мене немає досвіду. Так, я менеджер. І мене це не бентежить. Краще так: я зроблю якісь помилки зараз, будучи менеджером, але чогось навчуся, ніж наробив дурниць потім, на керівних посадах! »

У тому ж інтерв'ю Ольга зізналася, що їй завжди була цікава політика, і припустила, що це в батька. Батько Ольги Глацкіх працював мером закритого міста Лісового, заступником міністра МУГІСО. Зараз В'ячеслав Глацкіх займається бізнесом. За даними «Контур.Фокус» він є засновником п'яти компаній. Найвідоміша - «Промстройгаз», яка займається будівництвом і утриманням доріг. У 2017 році її виручка склала 894,9 мільйона рублів, а чистий прибуток - скромні 3,8 мільйона рублів. У 2018 році вона виграла конкурс на капітальний ремонт дороги в Нижньотуринському міському окрузі за 279 мільйонів рублів. При цьому ціна на конкурсі знизилася лише на 0,5%.

Також В'ячеслав Глацкіх є співвласником компанії «Бім-Сервіс», яка займається орендою і лізингом будівельних машин. Виручка структури - 206 мільйонів, а чистий прибуток - 4 мільйони рублів. При цьому і Ольга Глацкіх є співвласником компанії, але, ставши чиновником, передала свою частку в 16% в довірче управління. Ще одна цікава структура - ТОВ «Великий Кучаж» - мова про мисливське угіддя в Слободо-Туринському районі.

Ольга - заслужений майстер спорту з художньої гімнастики

Ми попросили фахівців припустити, як дівчина без досвіду роботи в політиці могла отримати таку посаду. Політолог Олександр Пирогов зазначив, що зазвичай на керівні посади намагаються підбирати знайомих людей.

- Скрізь у всіх сферах існує дуже серйозний кадровий голод. І лава запасних дуже коротка. І звідси призначення тих, з ким знаком, навчався. Так відбувається як на федеральному, так і на місцевому рівні, - каже Пирогов. - Довіра - ключовий принцип призначень. Є департаменти в сфері будівництва, житлово-комунального господарства - це ресурсні. Молодіжна політика - явно поступається іншим департаментам, але все одно бюджет в півмільярда рублів у нього є.

На його думку, Глацкіх порушила одну з головних догм - соціальну.

- Соціальна орієнтованість держави на кшталт релігійної догми. Всі травневі укази спрямовані на те, що людина в центрі уваги. І коли чиновник вголос говорить крамольні речі, то, звичайно, цю людину піддають анафемі.

Політолог Олександр Бєлоусов зазначає, що посада глави департаменту може бути проміжною.

- Я думаю, що йде досить серйозна боротьба. Це хороша кар'єрна сходинка для тих, хто займається молодіжною політикою. Це посаду на виріст. Плюс до того у нас висока молодіжна активність, а тому держава намагається направити її в позитивне русло.

Він визнав, що не знайомий з тим, яким чином Глацкіх зайняла посаду директора департаменту, але вважає, що її не варто звільняти, так як вона визнала свою помилку.

- Олімпійський чемпіон - людина працездатний, вміє досягати поставлених цілей, а значить, може бути прикладом. Папа ж не міг їй купити олімпійську медаль, а значить, вона вміє сама досягати завдань, - сказав він. - Я вважаю, що зараз унікальний випадок, коли в якійсь формі чиновник робить помилку, а потім її визнає. Тільки через це вона гідна того, щоб її залишили.

Зараз Ольга Глацкіх відсторонена від посади на час проведення службової перевірки. Але, за неофіційними даними, через кілька днів її звільнять.

Текст: Олена ХАЗІНУРОВА, Сергій ПАНИН
Фото: УрГЕУ; Olympic Russia / twitter.com
Відео: Категорія Смислов: Політика Сенсації / youtube.com

Мені дзвонить приймальня губернатора і каже: "Вас губернатор чекає через дві години, ви зможете приїхати?
Ольга В'ячеславівна, ви готові очолити?
Що таке 27 років і орган виконавчої влади?
А з чим мене вітати?
Як її взяли на цю посаду, якщо у неї не було подібного досвіду роботи?
Який?