Полезные материалы

Apple Watch - фітнес-трекінг

Продовжуємо спостереження за Apple Watch і публікацію відгуків про різні частини функціональності годин. Оскільки, за задумом Apple, велика частина цих годин - це трекер активності, то настав час розповісти і про ці можливості. А там ось-ось я все-таки допишу пост про те, що мені в годиннику все-таки не подобається.
Взагалі спортсмен з мене так собі - сидяча робота за комп'ютером (хоча зараз вона розбавляється і стоячій роботою, після того, як я купив в IKEA стіл з регульованою висотою), ходити і бігати я не люблю, на велосипеді я якось накатався в дитинстві , тому віддам перевагу машину. Правда, розуміючи, що це неправильний підхід, я все-таки змушую себе періодично ходити пішки, а також намагаюся відвідувати спортзал хоча б два рази на тиждень. Колись - кілька років тому - я захоплювався трекера (у мене був і Fitbit, і Jawbone Up, який постійно ламався), але потім ця справа закинув. Це я все розповідаю до того, щоб ви розуміли, що трекінг активності мені в цілому особливо не потрібен. Але з появою Apple Watch я знову став більше звертати уваги на цю частину життя.

У Apple Watch є два основні режими трекінгу:
1. Власне, сам додаток Activity, де відбувається облік щоденної активності - витрачених калорій, занять (exercize), стояння (stand).
2. Додаток Workout для більш специфічних конкретних фізичних вправ на кшталт велосипеда, веслування, бігу або еліпсоїда
Перший працює у фоновому режимі весь час, поки ви носите годинник на протязі дня. Використовуючи акселлерометр, вимірювач пульсу і дані GPS з телефону, годинник намагаються визначити, скільки калорій ви витрачаєте, рухаючись протягом дня. Чорт його знає, наскільки точні саме ці вимірювання, але рухатися більше точно змушує. Excercise частина, наскільки я зрозумів, відловлює момент активного руху, і зараховує це як більш активну частину "активності" користувача. Правда, чомусь вона вважає в якості exercise за замовчуванням тільки швидку ходьбу або біг на доріжці - коли я займаюся в спортзалі, тягаючи всякі залізяки і блоки, то це в exercise не зараховується.
Продовжуємо спостереження за Apple Watch і публікацію відгуків про різні частини функціональності годин
Stand - начебто і гарна задумка, але реалізація поки що кульгає. В теорії годинник повинні просікати, коли користувач довго сидить, і кожну годину "сидіння" Пінг користувача для того, щоб він встав і пройшовся хоча б хвилину (хтось пожартував в твіттері, що це якраз дуже вдалий час сходити на кухню і з'їсти шоколадку). У моєму випадку, наприклад, годинник не розуміють, коли я і так стою за столом, і все одно просять "постояти", і це трохи дратує. Або, наприклад, коли годинник просять "постояти", навіть коли ти за кермом в машині - ага, зараз прям і встану. До речі, про за кермом ще одна тема з трекингом активності - є підозра, що лічильник калорій вважає їзду в машині активним процесом, сильно споживають калорії, тому коли я минулого тижня майже 6 годин провів у машині, виявилося, що норму за кількістю калорій я теж непогано так виконав.
У всього цього трекінгу активності є і прикольні моменти, включаючи Гейміфікація процесу. Зокрема, в процесі годинник можуть кожні 4 години повідомляти статус-репорт про прогрес за день, і підбадьорювати кумедними фразами.

При досягненні певних показників відкриваються "ачівкі", які можна потім переглянути за допомогою програми Activity на iPhone; там же можна переглянути і розбивку по днях прогресу активності. Ще годинник може показувати результати активності за день, а також на початку тижня видавати статус за минулий тиждень. В цілому, як мені здається, така штуковина повинна все-таки стимулювати більше рухатися, а це навіть може бути корисно.

Друга частина трекінгу - це окремий додаток Workout, яке, як я вже писав вище, дозволяє трекать активність при певних фізичних вправах. В процесі самого вправи додаток здатне показувати більш детальну інформацію про те, що відбувається - час, що залишився, відстань, калорії і тд. Я так розумію, в залежності від типу обраної активності годинник починає прислухатися більш активно до того чи іншого виду датчика для більш точних вимірювань. Я перевірив цю частину на велосипедному тренажері, який теж вміє рахувати витрачені на активність калорії: за годину кружляння педалей розбіжність по витраченим калоріях між тренажером і годинами склало 5 калорій при витрачених 300 калоріях, що дуже добре для наручного багатофункціонального гаджета. В іншому ж, можливо, коли я змушу себе робити щось більше - бігати або хоча б їздити на велосипеді, то ця функціональність точно стане в нагоді. Незрозуміло, правда, чому б не навчити годинник самим розпізнавати всі ці просунуті активності?

Ще одна корисна частина роботи годин як трекера - це виміри частоти ударів серця. На задній кришці годинника є спеціальні діоди - один зеленого кольору, другий працює в інфрачервоному діапазоні, і за допомогою методу фотоплетізмографія годинник вміють заміряти, з якою швидкістю працює у вас "моторчик". Ці дані використовуються для розрахунку калорій, які витрачаються під час якої-небудь активності організму, а також зберігаються "для історії". Кожен раз, коли відкриваєш Glances і знаходиш інформацію про частоту ударів, там починається новий вимір, а також повідомляється швидкість, з якою билося серце при попередньому вимірі - виміри проводяться кожні 10 хвилин. На iPhone є такий додаток - Health, яке Apple використовує як якийсь "хаб" для збору різноманітної інформації, що відноситься до здоров'я, і ​​інформація про частоту ударів вашого серця потрапляє туди. Її навіть можна вивести на дашборда з іншою інформацією, і в разі потреби переглядати. Добре видно, коли я був в спортзалі сьогодні:

Що засмучує - так це відсутність трекінгу сну. Мені свого часу дуже подобалася функція Jawbone UP, в якій цей трекер ніби як стежив за фазами сну і намагався розбудити в дуже вдалий для цього час (в розумних зазначених рамках, зрозуміло). Так ось, в Apple Watch цього немає. Ні "поки", або на це годинник не розраховані - не знаю, але мені б дуже хотілося, щоб така функціональність з'явилася. Можливо, хтось із сторонніх розробників зробить це (додатків для всіляких активностей вже досить для Apple Watch), або сама Apple в оновленні ПЗ додасть - все для цього є, за винятком роботи акумулятора "тижнями" - за ніч, якщо залишити годинник на руці, з'їдається близько 13-15% акумулятора. Але дуже хотілося б, щоб в годиннику була і трекер сну, і можливість прокидання в менш глибокої фазі сну, і приємний вібруючий будильник на зап'ясті. Поки що вночі годинник марні, тому у мене вони ночують на тумбочці.
Якщо резюмувати, то можна сказати, що як трекер фізичної активності Apple Watch в комбінації з iPhone своєї мети досягає: він збирає і доносить до користувача потрібну інформацію, стимулює до більшої активності і дозволяє легко і зручно цю інформацію переглядати. А крім цього, вміє ще багато чого іншого, чого "виділені" фітнес-трекери робити не вміють. Якщо ж екстраполювати це все на те, як Apple зазвичай розвиває свої продукти, то можна сміливо сказати, що "це тільки початок", і що далі буде тільки краще.

Незрозуміло, правда, чому б не навчити годинник самим розпізнавати всі ці просунуті активності?