Нападника «Едмонтона» Тейлора Холла привітали з хет-триком кинутим на лід жіночим бюстгальтером. Блог «Епіцентр» зібрав разом речі, які летять на хокейні майданчики ..
Неприємно, але традиції є традиції / Фото: Fotobank / Getty Images / Bruce Bennett
Почнемо з простого. Кидання кепок на лід - давня традиція, перебралася в НХЛ з інших видів спорту років 50 назад. З середини минулого століття хокейні вболівальники почали вітати авторів хет-трику не тільки бурхливими оплесками, криками і вереском, але і киданням на майданчик кепок. До збірки правил ліги навіть довелося внести новий пункт, за яким через зупинку гри, викликані шапкометаніем, господарі арени не караються двохвилинним штрафом. У Північній Америці більше всіх кепок за кар'єру зібрав Уейн Гретцкі (50 хет-триків), російським хокеїстам разом з легкими головними уборами іноді кидають і шапки-вушанки.
На більшість арен КХЛ з їстівним не пропускають, тому нічим оригінальніше апельсина або бог знає як прихованої від охорони пластикової пляшки в хокеїстів з трибуни не кинути. Гравцям з НХЛ пощастило менше. У грудні 2010-го в хокеїстів «Торонто» двічі жбурнули кремові вафлі.
ВІДЕО
«Гравці каталися так погано, ніби нічого не їли на сніданок. Я вирішив їм допомогти. Я без розуму від «Торонто», але не можна ж мовчати, коли команда грає потворно. Я плачу по 200 баксів за квиток, приходжу сюди з дружиною, а потім відбуваються такі речі », - пояснював свій вчинок порушник, який отримав прізвисько Waffle Man (або людина-вафля). Його, в результаті, ніяк не покарали, в гравці «Мейпл Ліфс», трохи побурчав, вважали за краще відбутися жартами. «Я не в захваті, звичайно, так як вафля мало не потрапила в мене. Але якщо він хотів розпалити в нас вогонь і розбуркати, так кинув би біфштекс або шматок м'яса. Чого ж пошкодував грошей? »- зазначив Колбі Армстронг. Гумор інтернет-користувачів також прекрасний.
Про користь м'яса Армстронг говорив не випадково. Перед початком плей-офф-2006 одна з радіостанцій Едмонтона порадила вболівальникам «Ойлерс» кидати на церемонії відкриття домашніх матчів шматки яловичини, виробленої в провінції Альберта. Ефект перевершив всі очікування. Так, для декількох фанатів справа закінчилася арештом і чималими штрафами, але команда дійшла до фіналу Кубка Стенлі, сенсаційно обігравши всіх фаворитів. Непросте збіг.
Від лавки з відбивними перейдемо до рибного відділу, і тут теж є чим поживитися. Поява сома на льоду арени «Предаторс» стало такою ж доброю традицією, як біганина Олександра Радулова з Росії в США і назад. Ця риба - одна з головних причин, заради якої туристи ходять в ресторани Нешвілла, і фанати вирішили пригостити їй суперників їх улюблених «хижаків», попіаритися рідне місто. «Прибирати їх з майданчика досить огидно. Вони великі, важкі, пахнуть і залишають слід на льоду. Але, якщо це йде на користь команді, я можу потерпіти », - розповідала одна з чирлідерш команди на початку 2000-х. Вперше соми полетіли на лід в жовтні 2002-го на матчі з «Детройтом», а в останніх розіграшах плей-офф величезний вусань і дівчина, яка його забирала, прикрасили досить нудні серії «Предаторс» з «Ванкувером» і «Фінікс».
Фанати «Ванкувера» в боргу не залишилися. Їх відповідь сому - лосось .
Цікаво, що сказали б красуні на ковзанах, якби їм довелося тягнути в руках не сома, а леопардову акулу довжиною в метр. Зубастий хижак опинився на льоду в матчі плей-офф між «Детройтом» і «Сан-Хосе» в 2010-му, причому в його пащі знаходився маленький восьминіг (символ «Ред Вінгс»). «Мені хотілося підколоти уболівальників« Детройта », які кидають на лід восьминогів. Моя місія була виконана. Пронести її через охорону було нескладно. Я прив'язав акулу до ноги одного скотчем, а коли світло на арені згасло і почалася передматчева церемонія, ми засунули її під сидіння », - розповідав творець другій частині блокбастера« Акула проти восьминога », який побажав залишитися невідомим. Служба охорони на відміну від журналіста його так і не знайшла, хоча, може, просто не захотіла. «Шаркс» адже виграли ту серію.
Добралися і до восьминогів - найбільш частолетающіх тварин в НХЛ. У квітні 1952-му брати Піт і Джеррі Кузімано притягли морське створення на стару арену «Детройта», вважаючи, що кожне щупальце міні-кракена має символізувати перемогу їх хокейної команди. На біду всіх восьминогів планети «Ред Вінгс» в тому розіграші плей-офф стали першими, а від традицій, що приносять успіх, відмовлятися не прийнято. Незважаючи на періодично скарги керівництва НХЛ і хлопців з Green Peace. У 1996-му робочим «Джо Луїс Арена» довелося прибирати з майданчика гігантського восьминога вагою в 17 кілограм. Влуч такої в футболіста прем'єр-ліги, боюся, потрібна була б допомога не очного лікаря, а логопеда.
Ще одна витівка від фанатів «Шаркс», яку, втім, ніяк не назвеш вдалою. Під час матчу з «Анахайм Дакс» комусь спало на думку покинути на лід мертвого птаха, заздалегідь принесену на арену. Це, мабуть, залишимо без коментарів.
На противагу цьому мила і пухнаста ініціатива шанувальників «Портленда» (АХЛ), які влаштували мішкопад в 2006-му. За неофіційними підрахунками, на майданчику виявилося майже 14,5 тисячі плюшевих ведмедів. Нічний кошмар Іллі Бризгалова.
Ще одна добре відома історія, яку, проте, приємно згадувати. Перед першим матчем регулярного чемпіонату НХЛ-1995/96 капітан «Пантерс» Скотт Мелланбі побачив в роздягальні своєї команди живу щура. Клацання у нападника був відмінний, і тварина довго не страждало, ставши згодом символом «Флориди». Злегка шокований Мелланбі забив в тій грі 2 голи, історія потрапила в пресу, а інша справа техніки американських маркетологів. Варто було одному фанату кинути пластикову щура на лід в наступному матчі, як за ним потягнулися інші. Коштувала та іграшка всього нічого - 5 доларів, а скільки радості, скільки радості! «Флорида» в тому сезоні зіграла у фіналі Кубка Стенлі, а її капітана ще довго дошкуляли питаннями про вбитого гризунів.
Після того сезону НХЛ заборонила кидати щури на матчах «Флориди», аргументувавши це паузами і затягуванням часу, але минулої осені пластикові тварини повернулися на арену «Пантерс». Команда вперше за багато років вийшла в плей-офф, вела в серії з «Девілс», але після скарги з боку гравців «Нью-Джерсі» на кидання щурів знову було накладено вето.
Коли блогер з Торонто з ніком Чеммі почав інтернет-кампанію з девізом «Кинь гадюку на лід», за хокеїстів «Ред Вінгс» і «Койотс» стало тривожно, але на ділі мова, звичайно ж, йшла про гумових змій, які повинні були стати відповіддю на детройтовскіх восьминогів. Керівництво "Фінікса" попередило уболівальників про відповідальність, пригрозивши штрафами і видворенням за межі арени, але і це не зупинило всіх. 14 квітня 2010-го після гола Кіта Йендла як мінімум одна змійка до майданчика долетіла.
Новачок «Ванкувера» Джефф Коуен, забивши кілька голів після трейда з «Кінгс», став улюбленцем не тільки чоловічої частини вболівальників, а й жіночої. У березні 2007-го після його другої шайби у ворота «Лайтнінг» на лід полетів бюстгальтер, який надихнув нападника на ще один подвиг в наступній грі. «Безумовно, НХЛ не вистачає подібних речей, ви згодні?» - пожартував він після матчу. Бюстгальтер з автографами хокеїстів «Кенакс» був проданий на благодійному аукціоні, а Джефф отримав прізвисько Коуен Брабаріан (bra по-англійськи і є бюстгальтер).
Минулої ночі Тейлору Холу треба було забити тричі, щоб отримати такий подарунок. Що почнуть кидати на лід вболівальниці, коли їх «Едмонтон» добереться до зони плей-офф?
PS
Навряд чи захисник шведського «Лександ» Ян Хуокко міг уявити, що втрачений телефон може принести йому стільки проблем. На карті пам'яті мобільного було не зовсім пристойне відео, відразу зробила хокеїста і його подругу зірками Youtube. Реакція фанатів не змусила себе довго чекати. У серпні 2010-го матч між «Лександ» і АІКом довелося навіть призупинити.
Copyleft © 2017 . www.vremya-sporta.od.ua