Полезные материалы

Андрій Воронков: "Газзаєв прямо сказав, що не бачить мене в стартовому складі" Динамо "

  1. Відпустка, друзі і хокей
  2. «Славія», Пунтус і перша ліга
  3. Воротар, легіонер і «космонавт»
  4. Україна, гроші і війна
  5. Штанге, собаки і м'ясо
  6. Олімпіада, Бразилія і «Театр мрії»
  7. Белькевич, Хацкевич і збірна
  8. Розквіт, розчарування і преміальні
  9. Новий рік, сім'я і щастя

Через рік після вильоту «Славія» красиво повернулася у вищу лігу. По ходу сезону ряди Мозирської дружини поповнив форвард Андрій Воронков, який вніс вагомий внесок в успіх полешуков. Яскрава гра зголоднілого по футболу джокера не залишилася без уваги.

Відпустка, друзі і хокей

- Андрій, як проводиш відпустку?

- Дуже активно. Нещодавно у мене народилася дочка, тому вільного часу практично немає. Маленька дитина, так що не до відпочинку. Маса домашніх турбот. Поїхати кудись далеко поки не виходить. Правда, сподіваюся викроїти пару днів для візиту до Києва, трохи погуляти. А 24 грудня з двоюрідним братом і другом запланували відвідати хокейний матч «Динамо» - СКА на «Мінськ-Арені». У цьому сезоні динамівці показують хороший рівень, цікаво побачити їх гру не по телевізору, а наживо.

У травні побував на чемпіонаті світу з хокею на поєдинку збірних Білорусі та Росії. Бойова гра. Отримав велике задоволення від видовища. Шкода, наші поступилися з рахунком 1: 2. А в цілому Білорусь виступила гідно, показавши, напевно, кращий результат за останні роки. Мені взагалі подобаються ігрові види спорту. У міру можливостей стежу за виступом білорусів.

- Чи вдається взагалі не думати про футбол?

- Ні. Постійно дивлюся футбольні трансляції по телебаченню. Закордонні чемпіонати, єврокубки. Аналізую. Футбол - це моє життя. Не розумію, як можна повністю відключитися від улюбленої гри.

Після закінчення сезону пару тижнів відпочив, ніяких фізичних навантажень. А зараз потихеньку підтримую форму: пробіжки, тренажерний зал, басейн.

- Ти прийшов в «Славію» як вільний агент у вересні, після закриття літнього трансферного вікна. До останнього шукав кращий варіант?

- Ще в кінці весни була непогана можливість працевлаштуватися за кордоном. Але у мене очікувалося поповнення в родині, сумнівався: їхати - не їхати. До того ж остаточно не відновився після травми. Вирішили з дружиною: дочекаємося народження дитини, а там подивимося. У підсумку залишився в Мозирі. Сім'я - ключовий фактор при виборі на користь «Славії». Хотів бути поруч з дружиною і маленькою донькою. Коли вона підросте, і якщо будуть хороші пропозиції, поїдемо всі разом. Але наперед не загадую. Як то кажуть, треба жити тут і зараз.

- Куди запрошували навесні?

- Південна Корея, Україна, Росія. Перший дивізіон. У мене був тривалий простій, тому скрізь спочатку пропонували приїхати на перегляд. Відразу на контракт не кликали. Немає сенсу повертатися до цього - переходи не відбулися.

- Раніше ти ж міг опинитися в другій бундеслізі?

- влітку 2013 року запрошували знову ж на перегляд у «Франкфурт». Спасибі, в збірній допомогли швидко зробити візу. Але поки її оформляли, час все-таки пішло, і вакантне місце проглядається гравця зайняли. У німців така система: на перегляді одночасно можуть перебувати обмежене число футболістів, а не як у нас, коли гравці приїжджають пачками. Там кожне з трьох-чотирьох місць розписано під конкретну людину.

Чекати не став і відправився в «Слован» з Лібереця - бронзовий призер чемпіонату Чехії і учасник плей-офф Ліги Європи. Тренувався з чехами майже два тижні, сподобався тренеру і пройшов медогляд. Однак з різних причин підписання контракту затягувалося. В результаті не зрослося, і я повернувся додому.

Був ще варіант з клубом «Богеміанс» з Праги, але не зійшлися у фінансових умовах.

«Славія», Пунтус і перша ліга

- Твій перший матч за «Славію» ознаменувався виїзною перемогою над «Вітебськом» з великим рахунком 3: 0 і красивим голом після виходу на заміну. Де-небудь ще настільки яскраво дебютував?

- Почну з того, що в середині липня попросив головного тренера «Славії» Юрія Йосиповича Пунтуса тренуватися з мозирянамі для підтримки форми, але відвідував заняття нерегулярно. На те була вагома причина. У дружини незабаром підійшов термін, і довелося вирішувати питання з пологовим будинком, розбиратися з іншими побутовими справами. Було б неправильно з мого боку укласти контракт і постійно відпрошуватися у тренера. У серпні зіграв за «Славію» в спарингу зі Світлогірське «Хіміком» (3: 0 - прим. Offside.by), поступово влився в колектив і в вересні, коли вже міг повністю віддаватися футболу, оформив угоду до кінця року.

Звичайно, було приємно забити в першому офіційному матчі за мозирян. Гра з «Вітебськом» нам вдалася, хоча перший тайм складався непросто. Вийшов на заміну відразу після перерви, забив гол, але куди важливіше, що команда здобула впевнену вікторію над одним з конкурентів за вихід до вищої ліги.

Не пригадаю, щоб забивав в дебютних матчах. По-моєму, за «Оболонь» відзначився в другій грі, за «Кривбас» - у третій.

- Ти настільки гармонійно влився в «Славію», немов грав тут все життя.

- Вдома і стіни допомагають. Успішно адаптувався завдяки тому, що більше місяця тренувався разом з командою. До того ж в Мозирі підібрався дуже дружний колектив.

- Пунтус відрядив тебе, номінального центрфорварда, вглиб поля. Як відчував себе в ролі плеймейкера?

- Дуже добре. У молодіжній збірній частенько грав цієї позиції, а в «Немане» взагалі був опорним півзахисником. Ніяких проблем. У центрі нападу діяв виключно в Україні.

- План по голам виконав?

- Перш за все хотів допомогти «Славії» вийти у вищу лігу. Другий дивізіон - не настільки рейтинговий турнір, щоб надавати велике значення забитим тут м'ячам. Розумів, що голи від мене не підуть, але конкретну мету не ставив - скільки заб'ю, стільки заб'ю. Правда, граючи в півзахисті нелегко вражати чужі ворота - у форварда завжди більше моментів.

- Найскладніше для тебе з одинадцяти матчів за «Славію»?

- Мабуть, гра з «Вітебськом». На кону стояло багато. По-перше, клуби розташовувалися поруч за очками, по-друге, сильний суперник, а по-третє, важлива перемога, після якої ми зрозуміли, що свого не упустимо.

- «Граніт» - перший, «Славія» - друга. Справедливо?

- Дуже хотіли посісти перше місце. Оформили вихід у вищу лігу достроково, за три тури до фінішу, але Юрій Йосипович налаштовував виключно на перемогу в турнірі. Команда старалася, але щось не вийшло. Важко виділити одну причину того, що фактично самі віддали перше місце «Граніту». На мій погляд, багато хлопців провели сезон на позамежних зусиллях і в кінцівці втомилися, в тому числі психологічно. На жаль, удача відвернулася від нас. У цьому сенсі є певне розчарування підсумком чемпіонату.

- Чому мозиряне відверто змастили фініш?

- Виконали стратегічне завдання, і, здається, кожен в підсвідомості трохи розслабився. Хоча тренерський штаб мотивував: мовляв, треба потерпіти. Однак по ходу сезону віддали занадто багато сил і в останніх турах втратили концентрацію.

- Чого не вистачило для завоювання малих золотих медалей?

- Глибини складу.

- Як оцінюєш свою гру після тривалої паузи?

- За десятибальною шкалою - на «сім». Повні оберти не включав, десь у підсвідомості берег себе після травми.

- Ти тільки набрав хорошу форму, а сезон завершився. Чи не прикро?

- Всьому свій час. Закінчився чемпіонат - і добре. Головне, що «Славія» повернулася в еліту.

- Рівень першої ліги?

- Слабкий. При цьому в кожній команді вистачає молодих перспективних хлопців. У тому числі в «Славії». Але всім, звичайно, треба додавати в ігровому мисленні, швидше приймати рішення на футбольному полі.

- Ти вихованець Мозирської СДЮШОР. Що для тебе означає гра в рідному місті?

- Дуже приємно виступати за «Славію». Рано виїхав з Білорусі. До від'їзду відіграв лише сезон-2005 в дублі мозирян. Так склалися обставини, що багато поїздив по Україні, часто бував в оренді, і тепер захотілося трохи побути вдома. До того ж народилася дочка. Радий, що допоміг Мозиря повернутися у вищу лігу.

- Чому вибрав незвичний для нападника номер «3»?

- Особливого вибору не мав. У першій лізі немає фіксованих номерів. Останні півроку в «Динамо-2» багато забивав під фартовою «трійкою», тому взяв її і в «Славії».

- Улюблені цифри?

- 3, 8 і 12. Восьмого числа я народився, а «3» і «12» просто подобаються.

Воротар, легіонер і «космонавт»

- Розкажи про перші кроки у футболі.

- У нас був футбольний двір. З друзями ганяли м'яч з ранку до ночі. У п'ять з половиною років батько привів мене в секцію. Ще не ходив в школу, а на футбол вже записався. Перше тренування проходила в спортзалі. Всі хлопці старше мене. Поставили в ворота, так що свій шлях у футболі почав в якості воротаря. Минуло пару занять, і зрозумів, що це амплуа мені не цікаво: перебуваєш далеко від гри. Відправився в атаку, де можна вдосталь побігати і забивати голи.

Мої дитячі тренери - Леонід Давидович Нейтман, В'ячеслав Федорович Шевчик і Сергій Миколайович Ковалевич. Щиро вдячний їм - кожен вніс певну лепту в моє футбольне становлення.

- Як тебе помітили скаути київського «Динамо»?

- Добре проявив себе в юнацькій збірній Білорусі, яку очолював Павло Петрович Родненок. На новорічному турнірі в мінському манежі став кращим бомбардиром. Селекціонеру сподобалася моя гра, тому незабаром я опинився в столиці України. У січні 2006 року результативно провів в Києві турнір пам'яті Макарова, і мені запропонували контракт, який підписав відразу після закінчення середньої школи.

- У 17 років не було боязно їхати в прославлений клуб?

- «Славія» якраз вилетіла з вищої ліги, і клуб фактично розвалився. Всю зиму просидів в СДЮШОР, рівень якої давно переріс. З білоруськими командами не поспішав укладати угод - це означало б застрягти тут надовго. Відчував, що необхідно розвиватися. Спочатку було трошки страшнувато їхати в «Динамо». Але страх швидко зник - хотів тренуватися і грати в хороших умовах.

- Як сприйняли батьки твоє рішення покинути рідний дім?

- Із розумінням. Адже такий шанс не кожному надається. Звичайно, мама дуже хвилювалася, але довелося змиритися.

- Як облаштувався в Києві?

- Півроку жив на тренувальній базі київського «Динамо» в Кончі-Заспі в одному номері з іншим мозиряніном Дмитром Горобцем , Який приїхав раніше і здорово допоміг на перших порах. Потім клуб зняв службову квартиру. В принципі, адаптація пройшла гладко, благо мовний бар'єр був відсутній. Колектив прийняв відмінно, а ставлення тренерів було взагалі ідеальним. Мені все подобалося.

Спочатку приїжджав в Мозир раз на місяць. Бувало, відпускали і на п'ять днів - розуміли, що в юному віці дуже тягне додому і потрібна моральна підтримка батьків. Коли придбав машину, гостював вдома двічі на місяць, тому особливої ​​туги не відчував.

- Чим запам'ятався динамівський період?

- Кілька років виступав в «Динамо-2», який котирується вище дубля. Шліфував майстерність. Свій єдиний матч за основний склад киян привів в 2007 році на Суперкубок України з донецьким «Шахтарем». Гра завершилася з рахунком 2: 2, а по пенальті ми перемогли 4: 2. Вийшов на заміну в кінці другого тайму. Нічого створити не встиг, не вистачило часу - одинадцятиметрові пробивалися відразу після закінчення 90 хвилин. Гірники виставили найсильніших, а ми - ні. Головний тренер «Динамо» Анатолій Дем'яненко присутній на лавці, але безпосередньо тією грою керували Юрій Калитвинцев і Геннадій Литовченко . Матч проходив в Одесі, було близько тридцяти тисяч глядачів. Вперше грав при повних трибунах і відразу виграв дуже цінний трофей. Емоції були просто божевільні.

- Хто з екс-партнерів по «Динамо-2» зараз на увазі?

- Ярмоленко виступає за «Динамо», Зозуля і Бойко - в «Дніпрі», Морозюк - в донецькому «Металурзі», Олійник - в голландському «Вітесс». Все захищають кольори національної збірної України.

- «Оболонь», «Кривбас», «Карпати», запорізький «Металург». Часті оренди не напружували?

- Спочатку було цікаво. У «Динамо-2» досяг стелі, був потрібний перехід на новий рівень: або чекати шансу в першій команді, або йти в іншу для стабільної ігрової практики. В першу оренду з «Динамо-2» в київську «Оболонь» вирушили вчотирьох: Бойко, Морозюк, Фартушняк і я. Грали досить вдало, після осінньої частини сезону-2009/10 команда розташовувалася на восьмому місці. Тренував клуб, до речі, Юрій Максимов, який взимку 2010-го несподівано прийняв рішення перебратися в «Кривбас», куди забрав і мене.

- Цікаво, як відбувався процес передачі в оренду. Звісно ж картина: ти в кабінеті Ігоря Суркіса, де президент «Динамо» говорить: «Андрюха, давай-ка ще на півроку до Кривого Рогу, а повернешся - і ти точно в основі ...»

- В оренди мене дійсно відправляв президент клубу. В «Оболоні» показав високий рівень, але цього було ще недостатньо, щоб отримати шанс проявити себе в «Динамо». Далі вирушив в «Кривбас», що сприйняв абсолютно нормально. У чемпіонаті-2009/10 забив десять м'ячів і увійшов до списку кращих бомбардирів чемпіонату України.

У чемпіонаті-2009/10 забив десять м'ячів і увійшов до списку кращих бомбардирів чемпіонату України

Влітку прибув на передсезонний збір «Динамо», яке очолював Валерій Газзаєв . У нього були дуже жорсткі тренування: божевільні бігові вправи, пристойна силова робота, бар'єри ... Відчував себе космонавтом. Після занять ледве-ледве доповзав до ліжка. Газзаєв прямо сказав, що не бачить мене в стартовому складі, тим більше моїми конкурентами в нападі були Шевченко, Мілевський і Зозуля. Максимум світила лава запасних, що, зрозуміло, мене не влаштовувало. Варіантів затриматися в «Динамо» не залишилося.

Продовжив виступи за «Кривбас», а незабаром перебрався в львівські «Карпати». Часті оренди порядком набридли: важко психологічно кожні півроку збирати речі і переїжджати на нове місце. Хотіло опинитися в якійсь команді на постійній основі.

- Як воно, бути легіонером?

- Нелегко. Постійно необхідно доводити, що не просто хороший футболіст, а сильніше місцевих. Якщо рівень однаковий, грати однозначно буде українець. На кожному тренуванні треба орати. Трохи даси слабину - і тебе тут же з'їдять.

Україна, гроші і війна

- Володимир Маковський говорив, що в Полтаві його надурили і досі винні гроші. Подібні ситуації - норма у наших південних сусідів?

- В Україні у футболістів постійно виникають проблеми з фінансами. Раз у раз зустрічаєш в інтерв'ю скарги: десь комусь не заплатили, обдурили. Але зі мною всюди обходились солідно. За винятком «Карпат», де зіткнувся з недобросовісними керівниками. Виступаючи за львівську клуб, отримав травму голеностопа. Зарплату мені довго не виплачували, заборгували пристойну суму. За білоруським мірками - просто величезну. Виникла напружена ситуація, тому попросив Ігоря Суркіса розірвати річну оренду в односторонньому порядку. «Карпати» погодилися, але зажадали відмовитися від чесно зароблених грошей. Наближалася Олімпіада, і щоб потрапити в заявку, мені конче потрібна була ігрова практика, якої не мав у Львові. Вимушено погодився з умовою «Карпат» і відмовився від фінансових претензій до них. Звичайно, міг би пред'явити позов і через суд врешті-решт вибити свої гроші, але так я точно залишився б поза олімпійської збірної. Таким чином, поїздка на Олімпіаду обійшлася мені в кругленьку суму. Але ні про що не шкодую. Прийняв правильне рішення. Всіх грошей не заробиш, а Ігри можуть бути раз в житті, і то не у всіх. Шкода тільки, в Великобританії зіграв зовсім небагато.

- Що принесло Україні проведення EURO-2012?

- Чемпіонат Європи, який українці організували спільно з поляками, дав сильний поштовх розвитку футболу. Побудували відмінні стадіони і налагодили інфраструктуру.

- П'ять років поспіль в українському футболі панує «Шахтар». Чому «Динамо» не може зрушити його з трону?

- Заважає нестабільність складу, постійно приходять нові футболісти. Але зараз ситуація змінюється. Дивлюся практично всі матчі киян - око радіє. Півсезону динамівці провели на найвищому рівні: лідирують в чемпіонаті, з першого місця в групі вийшли в плей-офф Ліги Європи. Безумовно, в цьому велика заслуга головного тренера Сергія Реброва. Якщо «Динамо» продовжить в тому ж дусі, то доб'ється позитивного результату.

- Чим менталітет українців відрізняється від нашого?

- Є відмінності в культурі та спілкуванні. На мій погляд, українці більш розкуті.

- Чи є у тебе друзі серед українців? Їхнє ставлення до війни в своїй країні?

- Листуюся з українськими друзями в інтернеті. Бачимося нечасто, але коли буваю в Києві, мене завжди тепло зустрічають. Не встигаю дізнатися, як їхні справи, а всі вже навперебій запитують: «Що там у вас кажуть про нас?». Тобто українцям вельми цікава наша думка про ситуацію в їх державі. Звичайно, людям неймовірно важко. Все, що відбувається дуже погано ...

Штанге, собаки і м'ясо

- Якою була перша думка, коли дізнався, що Бернд Штанге викликав тебе, 18-річного хлопчину, в національну збірну?

- Пам'ятаю, збірався в юнацький, и тут Раптена дзвінок від адміністратора национальной командіровку. Спочатку думав, что це жарт. Все-таки грав тоді в «Динамо-2» і навіть не міг уявити, що в такому юному віці отримаю виклик до головної команди.

- Жовтень 2007-го. Гомель. Твій перший матч за національну збірну ...

- Грали з Люксембургом. Погана погода, сильний дощ і бруд. В кінці пропустили цей кошмарний гол і поступилися з рахунком 0: 1. Преса відразу накинулася на Штанге, звинувативши в поразці тренера. І мене заодно. Писали багато негативного після цієї гри. Я був ще психологічно не стійкий і сприймав все близько до серця, тому послав журналістів куди подалі і довго не давав інтерв'ю.

- Багато хто називає Штанге чи не найкращим тренером для збірної.

- При ньому в команді була відмінна атмосфера, всі підтримували один одного. Німець вмів знайти підхід до кожного футболіста. Спасибі йому за наданий шанс дебютувати в збірній. Чесно кажучи, не знаю, чим йому сподобався. Можливо вдалою грою за юнацьку команду. Плюс добре зарекомендував себе на тренуваннях, відчував великий емоційний підйом і буквально літав по полю. За красиві очі місце в збірній не довіряють.

Штанге був хорошим мотиватором і організатором. Запам'яталися його незвичайні установки. Він часто повторював: «Суперник - м'ясо, ми - собаки!». Мовляв, ми повинні кидатися на суперника, як голодні собаки на шматок м'яса. Взагалі, він завжди налаштовував на позитив і був майстром образних порівнянь, які часто викликали посмішку.

- Чому не вийшло в національній збірній у Георгія Кондратьєва, адже в «молодіжці» результат був?

- Важко сказати, не перебуваючи всередині колективу. Матч з Україною був рівним, тільки в кінцівці пропустили два м'ячі, а в поєдинку зі Словаччиною перевагою володів суперник. На жаль, обидві зустрічі білоруси програли. Однак я не маю права зараз обговорювати тренера.

- Після гучного висловлювання про те, що білоруських футболістів толком не навчить грати навіть кращий тренер в світі, змінив думку про Кондратьєва?

- Негативно ставлюся до цих слів. Так не можна казати. Без жодних перебільшень в збірній дуже хороші гравці. Просто потрібно все грамотно організувати і морально підготувати хлопців до матчів.

Олімпіада, Бразилія і «Театр мрії»

- Поговоримо про Олімпіаду. Перед матчем з Бразилією лідер нашої збірної Брессан в готелі фотографувався з Неймаром. У тебе є фото із зіркою?

- Ні, забув фотоапарат. Жарт. А якщо серйозно, то, по-перше, не вважаю Брессан лідером олімпійської збірної (справжні лідери залишилися в Мінську). А по-друге, хоча ми жили в одному готелі і проводили вільний час разом (грали в настільний теніс, більярд), не виникало бажання робити знімки з бразильцями. Ні в якій мірі нікого не засуджую: просто комусь подобається фотографуватися, а мені - ні.

- Чи не вважаєш, що подібні речі свідчать про те, що білоруси заздалегідь програли супернику ментально?

- Ні. Це особиста справа кожного - сфотографуватися на пам'ять. Це абсолютно не впливає на гру. У футболі все вирішується тільки на поле.

- Проти «пентакампеонів» ти вийшов на заміну на 69-й хвилині за рахунку 1: 2 не на нашу користь. Могли врятуватися?

- Гра йшла під контролем суперника, у нас не було шансів. У першому таймі ще билися на рівних, а потім сили вичерпалися. Навіть уві сні не міг уявити, що зіграю з великої Бразилією. Чітко розумів, проти кого і де граю. Незважаючи на поразку, протистояти технічним бразильцям було приємно.

- Марсело, Тіаго Сілва, Халк, Оскар, Неймар - хто з латиноамериканців більше всіх вразив?

- Класно грали Тіаго Сілва і Оскар. Головна зірка бразильців Неймар на той час був уже Розпіарені. Бачив багато матчів з його участю, і, напевно тому його гра не викликала такого бурхливого захоплення. Хоча він був у повному порядку.

- Зустріч з Бразилією проходила в Манчестері на знаменитому «Олд Траффорд». Це дійсно «Театр мрії»?

- Є якась особлива аура у цього стадіону. Дуже вразили повні трибуни. Майже сімдесят тисяч - просто супер! Незабутня атмосфера.

- У вирішальній грі в групі білоруси поступилася Єгипту з рахунком 1: 3. Закономірно?

- Нам просто не вистачило сил. Напередодні дуже багато відняв поєдинок з Бразилією. На мій погляд, слід було проводити велику ротацію складу. Упевнений, Єгипет був нам цілком по зубах.

- Чим запам'яталися Ігри крім футболу?

- Приголомшливої ​​атмосферою свята. Олімпіада - грандіозна подія в моєму житті. У дитинстві дивився Ігри по ТБ і навіть не мріяв потрапити на них. Пам'ятаю, все не міг зрозуміти, як здійснюється відбір для футбольних збірних. Виявилося, він багатоступінчастий. Ми грали в різних містах: Ковентрі, Манчестер і Глазго. Постійно переїжджали, тому на екскурсії просто не залишилося часу.

Белькевич, Хацкевич і збірна

- Білоруська «молодіжка» тричі пробивалася на EURO, перемагала Італію та Чехію, на рівних боролася з Іспанією. Чому не можемо конкурувати на дорослому рівні?

- Наша молодь тягнулася в клубах за тими, хто майстровиті і досвідченіше, рано дорослішала і досягла хорошого міжнародного рівня. Потім прийшов час підніматися на наступну сходинку. Але тобі не дають на неї забратися. Часом заважають завищені клубами трансферні ціни на гравців, травми, ще щось, а найчастіше у нас цієї сходинки просто немає. Ось і виходить, що футболісти топчуться на місці, не прогресують, і мотивація поступово зникає.

- У київському «Динамо» перетинався з Олександр Хацкевич ?

- Звичайно, постійно віталися. Кілька місяців перебував у нього в дублі. У Хацкевича дуже різнобічні тренування: постійно «включаєш голову», маса вправ на швидкість мислення. Відмінна школа для молоді. Користуючись нагодою, вітаю Олександра Миколайовича з призначенням на пост головного тренера збірної Білорусі і бажаю йому удачі. Результати обов'язково прийдуть - гірше вже нікуди.

- Є думка, що Хацкевича замало досвіду.

- Це повна маячня. Людина довго працював в настільки солідної організації, як київське «Динамо». Очолював «Динамо-2» в першій лізі України, а це не першість лазні. Що ще потрібно? До того ж в Києві просто не тримають поганих тренерів. Знаю, що у Хацкевича є підтримка футболістів збірної, тому проблем не виникне.

- Розраховуєш повернутися в збірну?

- Так. Забивав в юнацькій, молодіжної та олімпійської збірних. Мрію про голах за національну команду. Готовий виконати дуже багато роботи, щоб знову піднятися на цей рівень.

- Доля звела тебе в «Динамо» з Валентином Белькевичем . Як сприйняв його трагічну смерть?

- Жахливо, коли люди йдуть в такому молодому віці ... Вдалося провести разом пару матчів в дублі, коли Валентин Миколайович закінчував кар'єру гравця. Кілька місяців тренувався під його керівництвом в «Динамо-2». Белькевич був хорошою людиною і елегантним футболістом зі своєю неповторною манерою. На жаль, провів з ним на полі мало часу, щоб відчути всі його велич.

Розквіт, розчарування і преміальні

- У 25 років ти побачив чимало: п'ять українських і два білоруських клубу, збірні різного віку, молодіжний EURO і Олімпіада. Деяким з лихвою вистачило б на всю кар'єру.

- Дійсно, подій вистачало, побував у багатьох колотнечах. «Славія» - не остання зупинка. Перебуваю в розквіті сил. Моя мета - потрапити в сильний закордонний чемпіонат і стабільно грати в збірній.

- Робив помилки при виборі клубу?

- Великого вибору ніколи не мав. Розумів, що все оренди тимчасові і треба проявляти себе якнайкраще. Єдине розчарування - виступ за «Карпати» ... Але і цей перехід відбувся за бажанням керівництва «Динамо».

- У 2012 році перед Олімпіадою ти півроку провів в «Немане». А чи міг вже тоді виявитися в «Славії»?

- Горів бажанням грати вдома, але щось не склалося, і для мене не знайшлося місця. Хоча фінансових сверхтребованій коли висував, і готовий був грати майже безкоштовно, але ... Трансферне вікно закривалося - треба було приймати рішення, і я перейшов в «Німан».

- Нинішнє повернення до Білорусі - крок назад?

- У плані футболу - так. Але в даний момент для мене пріоритетом є сім'я. Сподіваюся, рух вперед не змусить себе чекати. Не скажу, що задоволений, як розвивається кар'єра.

- Що радить агент?

- Як такого агента у мене немає. Кілька людей в Україні, яким довіряю, допомагають у пошуках клубу, але поки їх не задіюю.

- Значить, залишаєшся в «Славії» на майбутній сезон?

- Швідше за все так. Зі стовідсотковою впевненістю можна стверджувати лише в момент, коли поставлені підписи в контракті. Нинішня угода з клубом закінчується 31 грудня, але є домовленість з Юрієм ПУНТУС про продовження співпраці до літа. А там подивимось.

А там подивимось

- Преміальні виплатили?

- Не будемо про фінанси, але невеликі проблеми існують. На зарплату в «Славії» особливо не пошикуєш.

- Скільки команд повинно бути у вищій лізі?

- Як на мене, оптимальний варіант - чотирнадцять. Думаю, що 26 турів цілком нормально. В крайньому випадку, можна добрати матчів за рахунок Кубка. Справа футболістів - грати, а за якою формулою - нехай визначають керівники. Але і невпинні шарахання теж недоречні.

- Ідеальний форвард?

- Дуже подобається Златан Ібрагімович . Швед витворяє просто нереальні речі на поле. Справжній приклад центрального нападника.

Новий рік, сім'я і щастя

- Що відчув молодий тато, коли вперше побачив доньку?

- Емоції не передати словами. Неймовірне відчуття. У кого є діти, мене зрозуміють. Це щастя.

- З появою дитини напевно додалося клопоту. Як справляєтеся з ними?

- В принципі великих проблем не виникло. Дружина - велика розумниця. Основне навантаження на її плечах, а я намагаюся по максимуму допомагати в побутових питаннях. Весь вільний від ігор і тренувань час присвячую родині. Висипаюся чи? Так, у мене денна зміна, у дружини - нічна (посміхається). Та й світогляд змінився: зараз в першу чергу думаю про доньку - все для неї. Став більш відповідальним.

- Вибір імені, як глава сім'ї, ти, зрозуміло, залишив за собою?

- Ще під час вагітності дружини на прогулянці якось завели розмову на цю тему. Розглядали кілька варіантів. Вибрали ім'я Вікторія.

- Найбільш пам'ятний подарунок на Новий рік?

- Навіть не згадаю. Взагалі, не надаю великого значення подарункам. Головне для мене, щоб сім'я була поруч, і всі були здорові.

- Улюблені свята?

- Новий рік, який відзначає весь світ, і день народження.

- У новорічну ніч прийнято загадувати бажання. Що загадаєш цього разу?

- У мене практично завжди однакове бажання: щоб всі були живі, здорові і щасливі.

- Твої побажання шанувальникам «Славії».

- Нехай в наступному році у всіх все буде добре. І ще - терпіння. У команди може не все виходити на поле, але їй завжди потрібна підтримка вболівальників, що дозволяє знайти внутрішні резерви. Півсезону дивився футбол з трибуни «Юності», і переконався на власні очі, як люди переживали за нас. Це приємно. Засмучує лише безліч порожніх місць, а були ж часи, коли народ ломився на стадіон. Обов'язково приходьте на футбол!

Чи вдається взагалі не думати про футбол?
До останнього шукав кращий варіант?
Куди запрошували навесні?
Раніше ти ж міг опинитися в другій бундеслізі?
Де-небудь ще настільки яскраво дебютував?
Як відчував себе в ролі плеймейкера?
План по голам виконав?
Найскладніше для тебе з одинадцяти матчів за «Славію»?
Справедливо?
Чому мозиряне відверто змастили фініш?