Полезные материалы

За несплату аліментів тепер садять до в'язниці

Тисячі українських жінок ламають голову над тим, як змусити колишніх чоловіків платити аліменти. Багато хто вважає, що в суді нічого не доб'єшся, проте газета « Нова », Побувавши в Ірпінському виправному центрі № 132, переконалася в зворотному - тут 30 злісних неплатників відбувають покарання і потихеньку виплачують подружжю борги. Журналісти дізналися, як це - сидіти за гратами, коли тебе туди запроторили рідна дружина.

«Мало хто з чоловіків знає, що існує покарання за злісну несплату аліментів, - розповідає заступник начальника колонії В'ячеслав Дубец. - А вже про те, що за це можна сісти в тюрму, і зовсім не уявляють. І лише опинившись перед воротами колонії, розуміють, наскільки все серйозно ».

Дмитра Головченко в виправному центрі називають Пікассо - він тут вважається місцевим художником і малює в основному море, хоча бачив його тільки раз. «Мені воно навіть сниться. Ось звільнюся і поїду до моря! »- мріє Дмитро. А сидіти йому залишилося десять днів.

У колонію «Пікассо» потрапив «завдяки» другій дружині, з якою після розлучення продовжував жити під одним дахом. За словами Дмитра, Аліна не працювала, і він продовжував утримувати її і сина Костю. Тому новина про те, що колишня дружина вирішила зажадати у нього через суд на аліменти велику суму за всі чотири роки, що вони були в розлученні, для чоловіка прозвучала як грім серед ясного неба.

- Набігла сума в 3, 5 тисяч гривень, - каже Дмитро. - У мене таких грошей не було, і вона мене посадила. Тут, в колонії, я працював і частина боргу погасив, але всю суму повернути так і не зміг. Доведеться, як звільнюся, віддати їй свою половину будинку в рахунок боргу, який є, і того, який ще накопичиться. Не хочу, щоб вона знову мене сюди запроторили.

Про життя нашого собесдніка можна знімати серіал. Справа в тому, що друга дружина припадала йому кумою і була найкращою подругою першої дружини, від якої у Дмитра дві дочки, вже дорослі: однієї - 17, інший - 22. Зараз чоловік дуже шкодує, що пішов з першої сім'ї.

- Моя перша дружина відвідувала мене тут, ми довго розмовляли, - розповідає художник. - Я дуже хотів би з нею помиритися, але не знаю, чи вибачить вона мене ...

На свободу - з чистою совістю

Ірпінський виправний центр вважається закладом мінімального рівня небезпеки з полегшеними умовами тримання. Тому втекти звідси не складає труднощів - достатньо перестрибнути через паркан. Втім, таке тут трапляється рідко. У нинішньому році втік тільки один ув'язнений.

- Коли сюди приходять із зони, ми говоримо їм: тут ти можеш швидше вийти на волю, - розповідає В'ячеслав Дубец. - Будеш добре працювати, дотримуватися умови утримання - опинишся на свободу швидше, завдяки умовно-дострокового звільнення.

Взагалі адміністрації складно доводиться - через те, що контингент різний. Адже тут зеки з багатою тюремної біографією, хоч і виправилися, сидять разом зі звичайними аліментник. Начальник колонії Олександр Сергійович Соляник вважає, що останнім часом в місцях позбавлення волі почалася демократизація.

- Ми один раз в тиждень влаштовуємо загальні збори, - розповідає Олександр Сергійович. - Будь-який із засуджених може задати нам хвилююче його питання. Наприклад, мене запитують, чому не нарахували на особистий рахунок гроші за два дні роботи. Я перевіряю, і якщо людина дійсно працював, питання з грошима вирішується. Це стало можливим не тому, що ми такі добрі, а тому, що почала змінюватися система.

PS Хто знає, до чого може привести демократія в тюрмах - начальству, як то кажуть, видніше ... Але радує, що на недбайливих татусів все-таки знаходиться управа. Може бути, дізнавшись про перспективу потрапити за ґрати, хтось із них вирішить, що куди приємніше буде згадати про своє чадо і хоч якось взяти участь в його долі, не обмежуючись власне процесом зачаття.

Читайте по темі:

Неплатників аліментів не пускатимуть за кордон

П'ять фатальних помилок, які ведуть до розлучення

Як жінки святкують розлучення

Розлучення по-українськи: як розбиваються сім'ї

Українок навчать правильно розлучатися

Українок навчать правильно розлучатися

Не пропусти блискавку! Підписуйся на нас в Telegram