Полезные материалы

Як алкоголь впливає на м'язи: руйнування крок за кроком!

  1. Вплив алкоголю на м'язи: фізіологія.
  2. Зниження тестостерону і підвищення естрогену
  3. Освіта жиру
  4. Виснаження вітамінного й мінерального запасу
  5. зневоднення організму
  6. Синтез протеїнів в клітинах
  7. Як алкоголь впливає на м'язи
  8. Шкодимо по мінімуму

Давайте розберемося як алкоголь впливає на м'язи людини? М'язи одними з перших «страждають» від прийому спиртних напоїв - це знають і спортсмени, і просто люди, що займаються регулярними фізичними навантаженнями в спортклубах і фітнес-центрах. Алкоголь розслабляє м'язи навіть сильніше багатьох медичних препаратів, роблячи їх надзвичайно слабкими.

Вплив алкоголю на м'язи: фізіологія.

Порушення сну

Прийом високоградусних напоїв так чи інакше веде до розладу сну, а саме уві сні м'язи відновлюються належним чином.

Зниження тестостерону і підвищення естрогену

Саме завдяки нормальному змістом кількості чоловічого гормону тестостерону, прискорюється синтез білка і збільшується м'язова маса тіла. Алкоголь же сприяє конвертації тестостерону в естроген.

Освіта жиру

Після вживання спиртного посилюється апетит, людина починає активніше і більше є, і як результат - цілком логічне жирообразование. До того ж, самі по собі алкогольні напої - дуже калорійні (в їх 1 грамі міститься 7 і більше калорій). Паралельно відбувається порушення функції циклу Кребса, яка безпосередньо впливає на руйнування жирів в організмі людини.

Виснаження вітамінного й мінерального запасу

Вживаючи алкоголь, потрібно бути готовим до виникнення дефіциту вітамінів С, А, В, а також цинку, кальцію і фосфатів. Без них не тільки неможливо наростити м'язову масу і постійно підтримувати її в тонусі, а й просто бути здоровим.

зневоднення організму

Серйозне зневоднення здатний викликати в організмі алкоголь, і м'язи, 70% яких складаються з води, першими постраждають від нестачі рідини. Зростання м'язової тканини припиниться, і почнеться процес її руйнування.

Синтез протеїнів в клітинах

Спиртне уповільнює процес вироблення протеїну в клітинах (основного складового м'язів) на 20%. Після такого зниження ніякої зростання неможливий.

Як алкоголь впливає на м'язи

За ступенем сп'яніння:

  • Разове легке сп'яніння порівняно з пропуском одного тренування.
  • Разове сильне сп'яніння прирівнюють до пропуску двох тижнів повноцінних занять.
  • Систематичність в прийомі високоградусних напоїв призводить до 80% випадків до застою в м'язах і в 100% - до катастрофічного зниження м'язового зростання.

Шкодимо по мінімуму

Якщо вже все-таки без спиртного не обійшлося, то, спробуйте подбати про весь організм і м'язах, зокрема.

Правила прості:

  • Не просто закусуйте, а намагайтеся поєднувати алкоголь з білковими продуктами (рибою, м'ясом, сирами та ін.) Це знижує катаболический ефект спиртного в організмі.
  • Нарівні з прийомом міцних сумішей пийте якомога більше води (безпосередньо в подієвий день і після нього). Очищайте організм від токсинів.
  • Щоб не зводити до нуля результати від тренування, зустрічі з алкоголем призначайте по закінченні двох і більше днів після фізичних навантажень.
  • Два дні після тренування також під забороною. Не варто піддавати м'язи настільки сильного стресу без всякого ефекту їх зростання. До того ж, відчується неприємний біль у м'язах після алкоголю, а результат тренування все-одно буде нульовим.

Про негативне шкоду алкоголю на м'язи людини вже не сперечаються. Це доведено і спортивними медиками, і фізіологами, і вченими. Алкоголь руйнує м'язи, а хороша фізична форма неможлива без здорового способу життя. Нарівні з м'язами небезпеку наражаються серце, печінку, мозок і інші внутрішні органи людини. А це вже куди більш серйозні проблеми зі здоров'ям.

Стаття « Спорт і алкоголь - несумісні! »Буде корисною для тих людей, які впевнені що спирт є стимулятором фізичної активності і поширюють міф про те, що алкоголь це допінг. Якщо ви активно займаєтеся спортом, від вживання алкоголю краще зовсім відмовитися. У Статті « Алкоголь і бодібілдинг - крок в порожнечу! »Описані кілька основних факторів, які мають місце при поєднанні алкоголю і спорту.