Полезные материалы

Примусове лікування від алкоголізму можуть дозволити

  1. Дозвіл на лікування запитають у сім'ї?
  2. Депутати підтримають обмеження реклами шкідливих продуктів

Фото: РИА Новости / Григорій Сисоєв

За даними Міністерства охорони здоров'я, тривалість життя росіян за дев'ять місяців поточного року збільшилася до 72,6 року. Цей показник в країні щорічно зростає, однак від рівня держав Європейського союзу Росія все одно відстає досить сильно: там середня тривалість життя становить 83 роки. Сприяти формуванню активного довголіття в Росії допоможе ряд заходів, в тому числі примусове лікування від алкоголізму, розповіли депутати і експерти в прес-центрі «Парламентської газети».

Дозвіл на лікування запитають у сім'ї?

Збільшення тривалості життя росіян давно стало загальнонаціональною ідеєю, вважає директор Інституту політичних досліджень Сергій Марков . «Ця тема об'єднала всі політичні партії і експертів. До того ж активне довголіття перспективно для держави з економічної точки зору: сфера медико-біологічних технологій зростає не меншу темпами, ніж цифрова галузь », - зазначив політолог.

На його думку, незабаром нас чекає революція, пов'язана з так званої епохою довгого життя. Згідно з науковими даними, людина може жити до 115 років, і сучасні медичні технології цілком можуть цьому сприяти. «Чим довше будуть жити люди, тим сильніше будуть змінюватися і державні інститути - та ж пенсійна система», - додав Марков.

Втім, Європа вступить в епоху «довгого життя» раніше, ніж Росія: в ЄС середня тривалість життя становить 83 роки, причому коефіцієнт щорічно зростає на чотири місяці. У Монако, до речі, показник і зовсім виріс до 90 років. Ми ж відстаємо на 10 років.

У Росії середня тривалість життя жінок становить 76,7, чоловіків - 65,9 року. Крім того, щорічно в країні вмирає 300 тисяч осіб працездатного віку. При цьому до 70 відсотків вбивств і 60 відсотків самогубств у нас відбуваються в стані сп'яніння. Змінити статистику може допомогти введення примусових заходів медичного характеру від алкоголізму, вважає член Комітету Держдуми з охорони здоров'я Олексій Курінний.

Депутат нагадав, що в Держдумі розроблено документ, який дозволяє суду відправляти на обов'язковий огляд осіб, які вчинили адміністративне злочин в стані алкогольного сп'яніння, і приймати рішення про примусове лікування, якщо людині поставлять діагноз «алкоголізм».

«Уряд надіслав негативний відгук на документ - примусове лікування від алкоголізму суперечить Європейській конвенції про захист прав людини і основних свобод», - розповів Курінний.

Однак в нижній палаті не збираються відмовлятися від ініціативи. Проект закону про лікування осіб, які вчинили адміністративне правопорушення в стані алкогольного сп'яніння, буде доопрацьовано, підкреслив депутат.

«Ми від цієї ідеї не відмовляємося і будемо намагатися її просувати - поки у нас тільки жорстка позиція Уряду. Ми будемо допрацьовувати законопроект, щоб внести його до Держдуми », - зазначив парламентарій.

Його позицію поділяє і член Комітету Держдуми з охорони здоров'я Микола Герасименко . «Примусове лікування від алкоголізму необхідно - країна страждає від надмірного вживання спиртного. Експерти фіксують зменшення продажів алкоголю в магазинах, проте особливої ​​популярності зараз придбали самогоноваріння, різні аптечні настоянки, сурогати », - розповів Герасименко. При цьому сама людина, що страждає від алкоголізму, наданий сам собі - держава прийняла позицію невтручання в цю проблему. «У нас до цих пір немає витверезників, які могли б скоротити число« п'яних »смертей. Немає і консолідованої позиції щодо примусового лікування алкоголіків. Але я підтримую цю ідею, щоправда, з умовою, що згода на лікування треба питати у сім'ї », - заявив парламентарій.

Депутати підтримають обмеження реклами шкідливих продуктів

У Раді з громадського здоров'я та проблем демографії готують аналіз за такими чинниками, що впливають на старіння організму людини. «Зараз ми виділили 12 ключових процесів, які призводять до старіння, - розповіла голова правління організації Дарина Халтуріна. - Це запалення, фіброз органів, проблеми з метаболізмом глюкози (як радикальне прояв - діабет), зменшення здатності переробляти білки, гормональні зміни, погіршення роботи мітохондрій ». Причому серед причин, що прискорюють ці процеси, - алкоголь, куріння і неправильне харчування. За словами експерта, лідерами антирейтингу продуктів є газована вода, перероблене м'ясо (ковбаса, консерви) і продукти з трансжирами.

Газовану воду, фастфуд, чіпси, шоколадні батончики і ковбасу до шкідливих продуктів відносить і МОЗ: в стратегії формування здорового способу життя (ЗСЖ) до 2025 року відомство запропонувало законодавчо обмежити час показу телевізійної реклами шкідливих для здоров'я продуктів. «Проблема обмеження реклами таких продуктів дійсно стоїть на порядку, - вважає депутат Микола Герасименко. - На з'їзді «Єдиної Росії» ми обговоримо питання здорового харчування і, зокрема, запропонуємо Уряду підтримати стратегію МОЗ, який виступив з пропозицією заборонити рекламу нездорових продуктів ».

Втім, Герасименко пропонує піти ще далі - ввести акцизи на продукти, які не сприяють забезпеченню здорового харчування. «Справа в тому, що Росія сьогодні піднялася на п'яте місце в світі за кількістю громадян, які страждають від ожиріння», - говорить парламентарій. Він переконаний, що сьогодні потрібно уважніше ставитися до пропаганди здорового способу життя, який формується через ЗМІ. «Тому дуже важливо засобам масової інформації розуміти справжні речі. Коли весь час по телевізору йде реклама ковбаси, пепсі-коли, фастфуда, всіх жирних і шкідливих продуктів, то у людей формується тяга », - сказав він. У цьому контексті депутати будуть активно підтримувати положення стратегії МОЗ про обмеження реклами нездорових продуктів, запевнив Микола Герасименко.

Дозвіл на лікування запитають у сім'ї?
Дозвіл на лікування запитають у сім'ї?