Полезные материалы

Спорт в США. Як потрапити в NCAA спортсмену з Росії? Відповіді на запитання батьків, ч.1

У даній статті ми дамо свою точку зору на питання, яким задаються багато батьків, які хочуть відправити своїх дітей вчитися і займатися спортом в США:

«Звідки спортсмену краще вступати до університету в Америці, після закінчення школи в Росії / своїй країні або краще хоча б на 1-2 роки поїхати в школу в Америці і вступати до університету після закінчення американської школи?» «Звідки спортсмену краще вступати до університету в Америці, після закінчення школи в Росії / своїй країні або краще хоча б на 1-2 роки поїхати в школу в Америці і вступати до університету після закінчення американської школи Центровий збірної Росії - Саша Каун в складі Kansas University (зліва) і Florida Air Academy (праворуч, шкільна команда в США) Ми докладемо максимум зусиль детально розглянути це питання і дати на нього свою точку зору.

(Стаття буде з 2-ох частин, тому що інформації достатньо багато).

Вам цікаво, щоб ваша дитина, який займається тим чи іншим видом спорту, вступив до університету в Америці, де він зможе займатися своїм видом спорту на найвищому рівні, повноцінно поєднуючи спорт з отриманням якісного образованіяК жаль, в Росії неможливо поєднувати спорт і навчання ( принаймні на рівні вищого навчального закладу), адже у нас або ти вчишся, або займаєшся спортом, то і інше поєднати неможливо. Та й рівень спорту, як і рівень освіти в нашій країні в останні роки залишає бажати кращого. Візьміть будь-які списки Топ 100 найкращих університетів світу - як мінімум 70% списку будуть американські університети, з російських вузів дай бог можна побачити МГУ, Бауманку або Вежу (і то в кінці рейтингів). Вам цікаво, щоб ваша дитина, який займається тим чи іншим видом спорту, вступив до університету в Америці, де він зможе займатися своїм видом спорту на найвищому рівні, повноцінно поєднуючи спорт з отриманням якісного образованіяК жаль, в Росії неможливо поєднувати спорт і навчання ( принаймні на рівні вищого навчального закладу), адже у нас або ти вчишся, або займаєшся спортом, то і інше поєднати неможливо

Ні для кого не секрет, що американське університетську освіту вважається одним з найпрестижніших в світі і звичайні студенти платять в середньому $ 40.000-60.000 на рік за навчання в американських вузах.

Багатьом батькам спортсменів відомо - що університети в США можу надавати спортивні стипендії, тобто надавати часткове або повне фінансування спортсменів на час їх навчання у вузі, натомість того, що спортсмен представлятиме команду університету з того чи іншого виду спорту. Багатьом батькам спортсменів відомо - що університети в США можу надавати спортивні стипендії, тобто  надавати часткове або повне фінансування спортсменів на час їх навчання у вузі, натомість того, що спортсмен представлятиме команду університету з того чи іншого виду спорту

Тому батьки багатьох спортсменів і мріють, щоб їхні діти поступили в університети в США, адже це можливість безкоштовно (або з великим обсягом фінансування) отримати висококласну освіту, повноцінно поєднуючи навчання зі спортом.

Звідки ж спортсмену краще намагатися вступити до університету в Америці, безпосередньо з Росії / своєї країни після закінчення школи або спочатку поїхати відучитися якийсь час в школу в Америці і вступати до вузу вже після закінчення американської школи?

Ми вважаємо, що набагато доцільніше для спортсмена спочатку відучитися як мінімум 1 рік в школі в Америці, а далі вже вступати до університету. Пояснимо чому і наведемо аргументи на підтримку своєї точки зору: - Рівень спорту в школах і в вузах в Америці.

Найпопулярніші студентські види спорту в США (баскетбол, хокей, теніс, волейбол, футбол) знаходяться на дуже високому рівні і в командах виступають майбутні професіонали. Відповідно, щоб отримати повну стипендію в коледж чи університет в США - спортсмен повинен виступати на дійсно високому рівні.

Якщо розглядати баскетбол, то європейцю будь-якого рівня перших порах буде дуже важко грати на студентському рівні, тому що баскетбол на студентському рівні в США набагато швидший і контактний ніж де-небудь в Європі. Крім цього, в Росії / Україні баскетбол на дитячому рівні абсолютно не контактний і дуже повільний (навіть у порівнянні, скажімо, з дитячими чемпіонатами в Сербії або Італії, не кажучи вже про Америку), тому гравцям з наших країн адаптуватися ще складніше.

Відео юнацької Євроліги (до 18 років), Stella Azzurra (Італія) - Cedevita (Хорватія) Спортсменів з-за кордону, що не виступають на шкільному рівні в США, тренера університетів зможуть оцінити тільки по їх відео. Тренер несе набагато більше ризиків, коли бере людини з-за кордону по відео, ніж гравця, якого він зможе побачити в живу на американських шкільних змаганнях.

У школах в США рівень спорту трохи нижче в порівнянні зі студентським рівнем і відповідно іноземцям буде простіше буде адаптуватися в спортивному плані. Також і вимоги до спортсмена для отримання спортивної стипендії в школу буде нижче, ніж до спортсмена вступнику в універсітет.Іностранний спортсмен, який буде виступати на шкільному рівні в США має можливість вживу засвітитися на очах у університетських тренерів. Крім цього спортсмен буде розвиватися в набагато більш конкурентною спортивному середовищі ніж в своїй країні, з тренерами високого рівня, що дозволить йому на час закінчення школи підійти більш підготовленим в спортивному плані до вступу в університет.

Приклад баскетболіста з Росії, який спочатку провів 2 роки на шкільному рівні в США і після вступив до престижного університету - Марк Тихоненко. Приклад баскетболіста з Росії, який спочатку провів 2 роки на шкільному рівні в США і після вступив до престижного університету - Марк Тихоненко

Марк Тихоненко (1998 р.н., 206см), син Олімпійського Чемпіона в складі збірної СРСР - Валерія Тихоненко, проводить 2ий рік на шкільному рівні в США в школі Hamilton Heights в штаті Теннессі. На початку поточного навчального року Марк прийняв пропозицію на повну спортивну стипендію від університету Arkansas State University і з наступного року виступатиме в 1ом дивізіоні NCAA. Марк Тихоненко (1998 р Дуже важливою відмінністю навчання в американській школі є те, що в Америці школу закінчують зазвичай в 18-19 років. Це відбувається через те, що діти йдуть до першого класу пізніше, а також в їх школах навчаються дванадцять років. З цієї причини тим, хто закінчує російську школу у віці 16-17 років, доцільніше буде вступити в старші класи американської школи на один або два роки.

Спортсменам з Росії, відразу після закінчення школи в 16-17 років буде дуже важко адаптуватися до рівня підготовки американських атлетів в коледжі / університеті, які сильніше і старше. Через це буде непросто отримати достатню ігровий час, а також фінансову підтримку (стипендію) від навчального закладу. У школі ж буде більше ігрової практики, значить, висока ймовірність того, що спортсмена помітять тренера з хороших коледжів / універсітетов.Во другій частині статті, ми висвітлимо інші нюанси і аргументи, на користь вступу до школи в Америці, для підготовки до вступу в університет ліги NCAA ._____________________________________________________________________________________

Автор: Ськрягина Олександр Якщо у вас залишилися які-небудь питання по спорту і навчанні в США або вас цікавить можливість надходження в школи, коледжі або університети США ви можете зв'язатися зі мною наступними способами:

Мій блог, де ви зможете дізнатися більш детальну інформацію про спорт в США і Європі, а також про гравців з Росії, України, Білорусі та інших країн СНД, які виступають за кордоном: vk.com/public77518496

Зв'язатися особисто зі мною можна Вконтакте або по email: ВК: vk.com/alexskryagin Facebook: https://www.facebook.com/skryagin.sasha

Email: [email protected]