Полезные материалы

Безвізовий наречений: чи готові білоруски вийти заміж за іноземця і як це зробити в синьооку

У 2015 році відкрили безвізовий в'їзд на територію Біловезькій пущі, в 2016 - дозволили без візи в'їжджати на Серпневий канал. На початку року 2017 ввели закон про безвізовий п'ятиденному режимі для громадян 80 країн. За ідеєю тепер познайомитися з іноземцем в Білорусі простіше простого, головне - мову вивчити. Тому ми вирішили поцікавитися у молодих белорусок, чи готові вони зв'язати свою долю не з співвітчизником. А заодно з'ясували, як полягають шлюби з іноземцями в нашій країні.

За даними Белстата, 7,4% від усіх шлюбів, зареєстрованих в Білорусі в 2015 році, - були укладені між білорусами і іноземцями. 60% з них - з росіянами. Решта 40% в основному складають вихідці з Німеччини, Італії та Ізраїлю.

Не хочуть наші дівчата з європейцями сім'ю створювати? Відповідає 21-річна Дарина:

У 2015 році відкрили безвізовий в'їзд на територію Біловезькій пущі, в 2016 - дозволили без візи в'їжджати на Серпневий канал

«Я часто їжджу по роботі за кордон, тому замислювалася про питання шлюбу з іноземцем не раз, і завжди собі відповідала: немає. Скільки спілкувалася з іноземцями - ні на одного очей не занепав, немає у них тих рис характеру, які виховуються в наших чоловіках. Плюс, різниця в менталитетах і культурах, а міняти людини не бачу сенсу ».

Звичайно, не всі білоруски поділяють її точку зору, наприклад, 23-річна Катерина:

«Заради посвідки на проживання в Европке або США - беззастережно б вийшла заміж за іноземця, щоб виїхати і забути про РБ назавжди. По любові? Можна і по любові. До речі, наскільки я знаю, більшість іноземців не одружуються раніше 28-30 років - а це ще один плюс шлюбу з інтуристом, адже найчастіше в такому віці люди роблять усвідомлений вибір ».

Більш лояльною позиції дотримується 26-річна Катя:

«Шлюб з іноземцем - так собі« ласощі ». Мені він бачиться в першу чергу як щоденна робота по зведенню до одного знаменника різних бекграундом і світоглядів. Тут на своїй мові з білорусом іноді не домовишся, а з іноземцем ще складніше, думаю. Чи не розглядаю, звичайно, шлюби за розрахунком і «виїхати аби виїхати». Але все ж якщо в першу чергу думати про почуття і відносини, то яка різниця, де народилася людина, якщо вас разом пре ».

В общем-то, такий же точки зору і 22-річна Анастасія:

«Так, я б вийшла заміж за іноземця: яка різниця, якої національності людина, якщо він твій по духу? Тільки тут є ще момент: багато закордонних хлопці вірять в стереотип, що всі баби білоруські - красиві, тому відвозять дівчат до себе в якості сувеніра. Я ж привабливим придатком до чоловіка бути не хочу ».

Думки різні: якщо чоловік-іноземець - не ваша мрія, далі можна не читати.

Як вийти заміж за іноземця в Білорусі

Оформити законний шлюб з громадянином іншої держави можна тільки в мінському Будинку одружень, який розташований за адресою Комуністична, 8. Церемонія нічим не відрізняється від традиційної в Білорусі, проводиться на білоруському або російською мовами.

«В останні 15 років кожен четвертий шлюб, який реєструється в Будинку одружень, - шлюб з іноземним громадянином», - розповідає завідуюча, Надія Реутська.

Головна проблема полягає в зборі документів. При подачі заяви білорус зобов'язаний мати при собі тільки паспорт і довідку про те, що на даний момент він не перебуває в шлюбі. Іноземець ж зобов'язаний пред'явити: паспорт, довідку про сімейний стан з місця постійного проживання і документ, що підтверджує дозвіл на тимчасове перебування в РБ.

Всі документи іноземця повинні бути в обов'язковому порядку переведені на російську або білоруську мову і завірені у нотаріуса.

Рита, яка уклала шлюб з французом в Мінську:

«Збір документів дуже клопітка справа, але здійсненне. Велику проблему викликають переклади: вони повинні бути не дослівно, а правдивими, відповідають Конституції РБ. Мій чоловік не був одружений до мене, але перебував у Франції у відносинах, які там підтверджуються папером, вона називається «пакс». У підсумку перекладач написав, що мій тоді ще наречений жив «цивільним шлюбом» - тобто тим самим зареєстрованим шлюбом. Довелося переробляти ».

При подачі заяви також потрібно мати при собі суму, необхідну для сплати державного мита за реєстрацію шлюбу - 23 рубля. Плюс, 65 рублів, якщо ви хочете оформити шлюб в урочистій обстановці.

В общем-то, на цьому все. Зібравши всі нами перераховане, можна йти в ЗАГС.

Зібравши всі нами перераховане, можна йти в ЗАГС

Рита: «Найскладнішим виявилося незрозуміле опір співробітників Будинку одруження прийняти у нас документи. Поведінка працівників було, щонайменше, дивним: документи не підходили, або підходили, але все одно з ними було «щось не так». На питання, чому вони не можуть надати нам тлумачний список необхідних папірців, нам не відповідали, а відправляли до дошки з інформацією в коридор. Виникла ідея, що ЗАГС сподівався на «подарунок» з нашого боку, для полегшення процесу. Тільки коли мама моя, що має величезний досвід контактів з нашої бюрократією, прийшла особисто до цього закладу та поспілкувалася з його співробітниками (без будь-яких презентів!), Справа пішла. За підсумком ми зробили висновок, що негласна позиція РАГСу - всіляко не сприяти укладенню шлюбів з іноземцями. Сподіваюся, у інших белорусок з цим буде простіше ».

Важливо: штамп про реєстрацію шлюбу ставиться тільки в білоруський паспорт, іноземцям же видають довідку про одруження російською та білоруською мовами. Для офіційної реєстрації союзу, цей документ потрібно легалізувати в країні, де прописаний іноземець.

І ще момент: в деяких країнах, наприклад в Ізраїлі, Ірані, Іраку, деяких провінціях Канади і штатах США, єдина форма шлюбу - релігійна. Тому довідку з білоруського РАГСу там не приймуть. Так що доведеться проходити релігійну процедуру.

Так що доведеться проходити релігійну процедуру

наостанок

Якщо ви дійсно вирішили укласти шлюб з іноземцем, наш вам порада: ретельно вивчіть всі юридичні питання. Особливо варто з'ясувати, чи є у Білорусі договір про правову допомогу з державою, де проживає майбутній чоловік. Це важливо тому, що в разі розлучення вам буде, куди звернутися за потрібними для розірвання шлюбу документами та іншої допомогою. Адже є певний ряд країн, наприклад, мусульманських, де діють абсолютно інші закони і, якщо народжується дитина, він залишається з татом після розлучення в будь-якому випадку.

PS Незважаючи на те, що в нашому опитуванні брали участь тільки дівчата, матеріал не є сексісткім: просто за статистикою Белстата білоруські нареченої частіше укладають шлюби з іноземцями, ніж юнаки.

Відпочинок в Білорусі на Holiday.by

Не хочуть наші дівчата з європейцями сім'ю створювати?
По любові?