Зміст статті:
Якщо ви хочете виглядати, як супергерой або антична скульптура, потрясаючи всіх видом своїх м'язів і атлетичною статурою, додайте в свій раціон гейнер - і результат не змусить себе довго чекати!
З гейнером ваші тренування стануть більш тривалими і ефективними, а м'язи стануть рости, як на дріжджах. Головне, правильно розрахувати дозування і не промахнутися з вибором виробника.
Гейнер - це особлива харчова добавка, яку використовують спортсмени для нарощування м'язової маси. Складається головним чином з вуглеводів (простих і складних), білків (їх в кілька разів менше, ніж вуглеводів) і ненасичених жирів.
Залежно від виробника і фірми, кількість і пропорції цих трьох складових можуть змінюватися, до того ж гейнер може містити вітаміни, мінерали та амінокислоти, які необхідні при інтенсивних і тривалих навантаженнях.
Для чого потрібен Гейнер? Гейнер забезпечує спортсмена додатковою енергією, дозволяючи тренуватися довше і інтенсивніше. Гейнери можуть бути у вигляді:
Крім того, їх можна купити в спеціалізованому магазині спортивного харчування або приготувати самостійно. Досвідчені фахівці з нарощування м'язів зазвичай роблять ставку на покупний продукт - це і зручно, і не треба розраховувати самостійно дозування і кількість калорій.
До складу гейнера можуть входити швидкі і повільні вуглеводи. Важливо розуміти і розрізняти їх дію: гейнери на основі швидких вуглеводів підходять в основному для тих, що худнуть і для швидкого вгамування голоду після енерговитратній тренування. Гейнери на основі повільних вуглеводів використовуються як окремий прийом їжі для безпосереднього нарощування м'язової маси.
Для людей, схильних до повноти, але вже досягли якихось помітних результатів у спортзалі, гейнер приймати категорично заборонено! М'язи не з'являться, а додатковий жир і зайву вагу - однозначно стануть вашими супутниками вже після кількох прийомів!
Більш детальну інформацію про користь і шкоду гейнера можна дізнатися зі статті «Гейнер для набору маси».
Якщо ви вирішили купувати готовий гейнер, перше, на що варто звернути увагу, - це його вартість. Це не означає, що найдорожчий гейнер, буде найкориснішим і якісним, але гарне спортивне харчування просто не може коштувати дешево!
Низька вартість гейнера говорить про погану якість білка, який також входить до складу гейнера і відповідає за будівництво і зростання мускулатури.
Наявність в складі вітамінів і необхідних мікроелементів також значно збільшить вартість гейнера. Але якщо ви вже приймаєте групу вітамінів, то переплачувати за них зайвий раз теж не варто (організм просто не може засвоїти дві добові норми замість однієї).
Тому оптимальним буде вибір гейнера середнього цінового сегмента. (Ціна гейнера може коливатися від 30 до 60 доларів).
Пити коктейль або жувати батончик - знову ж таки це питання вартості і елементарної зручності. (Батончик дешевше і зручніше, порошки в рази дорожче, і в кишеню їх не покладеш.) Але в порошках частіше використовують повільні вуглеводи, а в батончиках швидкі, відповідно, і дія у них різний.
Вік, вага, фізична підготовка, стан здоров'я і елементарне самопочуття - це індивідуально для кожної людини (не тільки для спортсмена). І те, що одна добавка підійшла вашому другу, що не робить її універсальною і для вас.
Уважно читайте склад і вибирайте гейнер, виходячи зі своїх особистих потреб і потреб!
До речі, якщо ви вирішили закупити спортивне харчування на місяць вперед - не забувайте, що гейнер - це в першу чергу добавка, а не основний раціон. Замінити повноцінне харчування одним гейнером неможливо (та й чи потрібно?).
Дати універсальну пораду з прийому гейнера не вийде з-за індивідуальностей спортсмена і цілей, які він переслідує. Але є кілька рекомендацій загального характеру, які слід врахувати перед прийомом гейнера:
Якщо ви займаєтеся якийсь час, але результатів так і не побачили, цілком можливо, що спочатку обраний вами гейнер не працює. Можна замінити його іншим за складом і виробнику.
Але не варто чергувати гейнери - так ви ніколи не зрозумієте, який гейнер краще і що насправді підходить саме вам. Оптимальним буде вести записи і постійно зважуватися, що є природною практикою професійних спортсменів.
Ми провели власне дослідження і склали свій рейтинг гейнери, виходячи зі співвідношення ціни і якості.
Вважається одним з найкращих гейнери, до того ж має в своєму складі повний вітамінний комплекс. Процентний вміст білків / жирів / вуглеводів: 34% -8% -45%.
Гейнер виробництва Ultimate Nutrition. Процентний вміст білків / жирів / вуглеводів: 42% -4% -53%. Кращий представник в категорії ціна / якість. Багато професійні спортсмени і новачки віддають перевагу саме цій добавці.
Гейнер виробництва компанії Optimum Nutrition (оптимум Нутришн). Процентний вміст білків / жирів / вуглеводів: 34% -4% -53%. Кількість жиру мінімально при максимумі вуглеводів. Дозволяє швидко набрати м'язову масу без неприємних наслідків.
Гейнер від компанії Dymatize (діматайз). Процентний вміст білків / жирів / вуглеводів: 37% -4% -51%. Містить в основному повільні вуглеводи, що допоможе вам у відновленні м'язів після тренування. До того ж, розчиняється без особливих проблем і має приємний смак.
Гейнер виробництва Universal Nutrition. Процентний вміст білків / жирів / вуглеводів: 32% -4% -56%. Чи стане відмінним варіантом для тих, що худнуть. До того ж, за рахунок харчових волокон, що входять до складу даної добавки, навантаження на травну систему буде мінімальною.
Гейнер від компанії Optimum Nutrition. Вважається в своєму роді важкою артилерією. Кількість вуглеводів просто зашкалює, а калорій налічується 1200. Збагачений вітамінами і мікроелементами, нарівні з максимальною кількістю креатину й глютамина.
Гейнер від компанії BSN. Процентний вміст білків / жирів / вуглеводів: 32% -11% - 52%. Даний гейнер відноситься до категорії преміум-класу, за рахунок входять до його складу складних вуглеводів з низьким глікемічним індексом. Крім того, він збагачений унікальним амінокислотним складом, здатним забезпечити азотний баланс протягом декількох годин.
Гейнер виробника PVL. Процентний вміст білків / жирів / вуглеводів: 16% -17% -67%. Є однією з найбільш популярних спортивних добавок, яка широко поширена і доступна для всіх бажаючих набрати м'язову масу. Може похвалитися повною протеїнової матрицею і широким спектром необхідних амінокислот.
Ігор:
Мій зріст 186, початковий вага 70 кг. Постійно доводилося вислуховувати жарти на свою адресу з приводу худорлявості. Спочатку пробував спеціальні вуглеводні дієти і відповідне харчування.
У підсумку виходило набрати кілька кілограмів, які, після пари інтенсивних тренувань, безслідно зникали. Тренер порадив спробувати гейнер. Відразу зробив ставку на Elite Mass Gainer від виробника Dymatize.
Процентний вміст білків / жирів / вуглеводів здалося найбільш оптимальним, брав після тренування. В принципі, залишився задоволений. За пару місяців набрав 8 кг. Хочу ще 7.
Зараз думаю спробувати перейти на більш дешевий аналог і додати енергетичні батончики перед тренуванням. Кажуть, ефект буде краще.
Сергій:
Спортом займаюся давно (з 9 років). В основному легкою атлетикою. А рік тому всерйоз захопився бодібілдінгом. Помітно не вистачало м'язової маси - прочитав про гейнери та вирішив спробувати коктейлі.
Відразу готував вдома, але виходило досить затратно по часу. Спробував готові добавки. Вибрав Up Your Mass від MHP, сподобався збалансованим кількістю вуглеводів і білків, а також наявністю вітамінного комплексу (окремо вітаміни не купую, т. К. Постійно забуваю їх пити).
Не буду говорити, що в захваті від цієї добавки, але і поганого нічого сказати не можу. Вага набрав (за 3 місяці 12 кг), м'язи помітно «округлилися». Мабуть, поки тимчасово припиню приймати. Те, що хотів, - отримав. Далі не бачу сенсу пити.
Володимир:
При зрості 182, важу всього 79. Як на мене - замало, тому 3 тижні тому почав приймати гейнер (батончики). Відразу і до, і після тренування. Вага почав прибувати, але, чомусь, що не м'язи стали рости, а боки і живіт.
Ніколи не помічав за собою схильність до повноти, про яку всі говорять. Але тепер, напевно, доведеться відмовитися від вуглеводних добавок і перейти на білкові коктейлі. Чув, від них більше користі для тих, у кого такий же обмін речовин, як у мене.
З представленого нижче відео ви дізнаєтеся про спортивні добавки, їх призначення і правильному прийомі. До того ж, в відео прозвучать відповіді на найбільш поширені запитання, що стосуються гейнера і протеїну (основ будь-якого харчування спортсменів). Консультує дієтолог і професійний тренер з фітнесу та бодібілдингу Сергій Сівець.
Наостанок хотілося б ще раз зробити акцент на тому, що гейнер - це класична спортивна харчова добавка, яка допоможе вам досягти бажаних результатів.
Але перед вживанням варто ретельно вивчити інструкцію по застосуванню. Не забувайте правильно харчуватися, і нехай ваші тренування проходять з максимальною ефективністю!
А ви вже пробували гейнер? Яких результатів вдалося досягти саме вам? Діліться з нами вашими успіхами і не забувайте залишати ваші коментарі!
Що таке гейнер?Copyleft © 2017 . www.vremya-sporta.od.ua