Полезные материалы

Спортивні амінокислоти для росту м'язів

  1. Значення амінокислот в спорті: основні моменти
  2. Амінокислоти, спортивне харчування
  3. Амінокислоти: бодібілдинг, пауерліфтинг, фітнес
  4. Шкода амінокислот: чи варто побоюватися?

Так що ж таке «спортивні» амінокислоти і для чого вони потрібні?

У складі нашого організму міститься 20 різних амінокислот, які умовно можна розділити на: замінні (надходять в організм з їжею або ж виробляються самим організмом) і незамінні (їх виробництво в організмі неможливо, такі амінокислоти обов'язково повинні надходити в організм ззовні). Серед всіх незамінних амінокислот окремо варто виділити амінокислоти BCAA .

Таблиця амінокислот:

Таблиця амінокислот:

Зрозуміло, організм спортсмена піддається серйозним випробуванням і навантажень, які в буквальному сенсі руйнують його. Тому важкі тренування повинні супроводжуватися адекватним відновленням і спортивні амінокислоти покликані його забезпечити. На жаль, звичайні продукти харчування навряд чи здатні забезпечити всіма необхідними речовинами навіть звичайної людини, що вже говорити про спортсменів.

Як відомо, білок відіграє основну роль в побудові і скорочення нашої мускулатури. А білок - це, в грубому наближенні, набір амінокислот. Варто звернути особливу увагу на те, що білок, що надходить в організм з їжею, не є будівельним матеріалом для м'язів. В організмі харчовий білок розщеплюється на амінокислоти, з яких наш організм сам формує необхідні йому білки. Тому спортивні амінокислоти - особливо цінні речовини для спортсмена, тому що це, практично, готовий, збалансований будівельний матеріал.

Значення амінокислот в спорті: основні моменти

Проаналізувавши все вищесказане, слід виділити основні корисні властивості амінокислот, що сприяють досягненню спортивних результатів. Отже, додаткове присутність в раціоні спортсмена амінокислотних добавок забезпечує:

  • Швидку доставку необхідного будівельного матеріалу до м'язів. В даному випадку, дані препарати вигідно відрізняються від протеїнових добавок, тому що засвоєння останніх вимагає певного часу, а амінокислоти в чистій формі надходять в кров уже протягом 14-16 хвилин після прийому. Таким чином, амінокислоти - оптимальний засіб для ліквідації «білкового вікна» безпосередньо після тренування;
  • Максимально повне задоволення організму в протеїні і, як наслідок, оптимальне протікання процесів життєдіяльності;
  • Прискорення відновних процесів в м'язових тканинах після інтенсивних тренувань і, як наслідок, активне зростання м'язової маси, збільшення сили та обсягів м'язів;
  • Нормальне вироблення гормонів в організмі і оптимізацію анаболічних процесів;
  • Підтримка позитивного азотного балансу в організмі спортсмена;
  • Оптимальне протікання енергетичних процесів в м'язах атлета, зміцнює імунітет і захисні функції організму;
  • Спалювання зайвого жиру в організмі, оптимальне протікання білкового обміну. Крім того, багато амінокислоти є потужними антиокислювачами;
  • Нормальне функціонування всіх органів і систем.

Амінокислоти, спортивне харчування

Таким чином, спортивні амінокислоти користуються сьогодні величезною популярністю у спортсменів будь-якого рівня. Виробники спортивного харчування пропонують окремі виділені амінокислоти в таблетках, капсулах, рідкі концентрати, а також всілякі амінокислотні комплекси, що представляють собою збалансований набір необхідних речовин.

Отримання амінокислот - досить складний високотехнологічний процес. Спортивні амінокислоти, зазвичай, виробляють за допомогою спеціальної обробки білків (гідроліз або ферментативна обробка - найбільш поширені способи).

Амінокислоти для спортсменів є найціннішим інструментом для набору м'язової маси і для швидкого, ефективного відновлення. Практично всі спортивні дієтологи сходяться на думці, що амінокислоти в якості додаткової харчової добавки в раціоні вкрай необхідні представникам будь-яких видів спорту. Загальні рекомендації застосування викладені в статті Як приймати амінокислоти .

Амінокислоти: бодібілдинг, пауерліфтинг, фітнес

Особливе значення відіграють амінокислоти в силових видах спорту, тому що тут пріоритет віддається саме якісній розробці, а також силі і обсягами м'язів. Побудова мускулатури неможливо без якісних матеріалів, тому представники цих видів спорту приділяють особливу увагу амінокислотним складом свого раціону.

Як було сказано вище, білок - будівельний матеріал для м'язів, а також основа їх скорочення. У свою чергу, амінокислоти - похідні білка в нашому організмі. Таким чином, зростання м'язової маси можливий лише при постійному підживленні організму цими речовинами. Дуже важливо розуміти, що зростання м'язів вимагає набагато більшої кількості амінокислот, ніж потрібно на підтримку нормального стану організму.

Шкода амінокислот: чи варто побоюватися?

Амінокислоти - найцінніший матеріал для нормальної життєдіяльності організму, а для спортсменів він просто незамінний. Саме тому харчові добавки на їх основі такої широко популярні сьогодні. Зрозуміло, як і будь-який препарат, амінокислоти мають побічні дії. Зокрема, перевищення рекомендованих виробником дозувань може привести до розладу шлунку, а також до тимчасових порушень функцій нирок. Однак досить дотримуватися загальних рекомендацій застосування, не перевищуючи рекомендовані дози і спортивні амінокислоти стануть універсальним інструментом для досягнення будь-яких спортивних результатів. Читайте також: Як вибрати амінокислоти .

© Атлет Маркет (www.AtletMarket.com.ua)

ua)

Матеріали даної статті охороняються законом про захист авторських прав. Копіювання без вказівки активного посилання на сайт www.AtletMarket.com.ua і повідомлення учасника ЗАБОРОНЕНО!

Так що ж таке «спортивні» амінокислоти і для чого вони потрібні?
Шкода амінокислот: чи варто побоюватися?