Полезные материалы

Прикормка наживка на карпа

  1. Наживка і спосіб її подачі.
  2. Наживка, сезон, місце подачі і підгодовування.
  3. Оснащення на коропа і різновиди оснащення під дальній кидок.
  4. наживка, що прикриває і маскує жало гачка
  5. Снасть з вільним жалом - бойловой оснащення.
  6. Наживка, що прикриває і маскує жало гачка.
  7. То яку наживку використовувати?
  8. Подібне.
  9. Від противного.
  10. Принцип родзинки.
  11. Знахідка.
  12. Я боюся, але теж хочу їсти.

Невдала коропова рибалка є результатом багатьох факторів, в невдалої карпфішінг сесії винні зазвичай несприятливі збігу маси обставин, а ось в затриманні і при вдалому трофеї майже завжди хвалять супер наживку. Саме про те яка наживка на карпа була використана в тій чи іншій ситуації протікає безліч розмов на короповій риболовлі, і маса міфів і легенд оточують таїнство супер приманки, супер аттрактанта і супер наживки. Не будемо розвіювати міфи і міфи, а злегка торкнемося теми наживки на коропа з ухилом в бік карпфішінга і бойловой оснастки.

Не будемо розвіювати міфи і міфи, а злегка торкнемося теми наживки на коропа з ухилом в бік карпфішінга і бойловой оснастки

Короп наших водойм давно привчений до штучної підгодовування і з задоволенням харчується їжею, якої в дикій природі в водоймі бути не повинно:

  • кукурудза
  • горох ( приклад )
  • картопля
  • перловка
  • пшениця
  • хліб

У той же час Карпу припадає до смаку і різновид наживки, яка присутня в водоймах без допомоги і участі людини:

  • мотиль
  • опариш
  • черв'як
  • тигровий горішок
  • рогіз

не відмовляється короп і білий амур і від зовсім штучних наживок:

  • Бойл
  • піна
  • імітація з пластику
  • паста
  • мастирка

Це основне коло наживок і принад до використання в короповій риболовлі, існують і інші менш поширені і менш популярні приманки, але це поодинокі випадки і більше відносяться до короповій магії і є прерогативою вельми просунутих карпятников, нам же для успішної риболовлі достатньо вміти користуватися цими основними наживками .

Наживка і спосіб її подачі.

Спосіб подачі не менш важливий ніж власне тип, її колір і смак і запах. Короп або амур харчується певним звичним йому чином і, якщо наживка подається будь - яким неприйнятним або підозрілим для риби способом, короп може взагалі ігнорувати вашу снасть і що називається «топтатися по волосіні» але не клювати. Тут на допомогу може прийти вміння карпятники, знання снастей і особливий спосіб подачі в даній рибальської ситуації. Це добре видно у весняній риболовлі на амура. Коли білий амур харчується свіжими пагонами зелені, його нічим іншим спокусити не вийти, потрібно ловити на молоду зелень і подавати наживку з поверхні води і в місці де в даний момент і «пасеться» білий амур.

Як приклад успішної подачі слід розглядати і класичну ловлю на дальній кидок наприклад на zig-rig оснащення або на скоринку хліба, коли наживка подається з поверхні води. Ловля на зіг клунь - це яскравий приклад успішної риболовлі саме за рахунок правильної подачі - насадка в товщі води це майже завжди штучний бойл з пеноматериала, що не представляє ніякої харчової цінності для коропа.

Не слід забувати і класику подачі і традиційну бойловой оснащення і подачу зі дна. У цьому випадку існує два різновиди подачі - тоне і наживка нейтральної плавучості. Як особливий різновид можна розглядати і плаваючий бойл на відстані від дна водойми, але це більше ставитися до специфічних приманок і використовується рідко.

Наживка, сезон, місце подачі і підгодовування.

Сезонність харчування коропа і його гастрономічні пристрасті, вносять корективи в місце розташування наживки і до складу і необхідну кількість прикормки. Банальна залежність апетиту коропа від температури води у водоймі, зобов'язує карпятники до коректування складу, запаху і смаку підгодовування. Ні для кого з рибалок НЕ буде секретом взаємозв'язок - холодна вода - тварини запахи; тепла вода - Бойл з фруктовим запахом і солодким смаком. Так само класикою можна вважати: активна риба - багато прикормки, велика фракція; млява риба - мало підгодовування дрібна фракція. Місце подачі підгодовування необхідно скорегувати і з точки зору поведінки риби у водоймі:

  • короп активно харчується - наживка в зоні місця прикормки можна прямо над килимом підгодовування
  • короп активно гуляє але не годуватися - наживка в місце можливої рибної стежки або бровки
  • короп відпочиває або ховається від спеки - наживка по-ближче до місця відпочинку або до виходів з ям

Не варто забувати і про золоте правило карпятники: не варто застосовувати всі однакові наживки і використовувати їх в однакових умовах і все вудки гатити в одне місце, риба короп - непередбачувана в своїй поведінці.

Оснащення на коропа і різновиди оснащення під дальній кидок.

Оснащення під наживку залежить від передбачуваного способу короповій риболовлі; наприклад, матчева ловля, поплавочная вудка, лов фідера, дальній кидок і бойловой оснащення - це різні і не схожі один на одного способи риболовлі і особливості наживки на гачок, розмір гачка, плавучість оснащення, спосіб підсічки будуть істотно відрізнятися. Умовно можна розділити лише на дві великі групи:

  1. наживка, що прикриває і маскує жало гачка

  2. наживка з вільним жалом - бойловой оснащення

Наймолодшій з оснасток є бойловой снасть, і якби його не було настільки успішною, вона не завоювала б стільки шанувальників, а, між тим, бойловой оснащення є робочою снастю короп фішингу, а безвузлову вузол як основний вузол бойловой снасті, є класичним вузлом карпфішінга.

Снасть з вільним жалом - бойловой оснащення.

Так як бойловой снасть є моєю улюбленою оснащенням - я докладно розгляну безліч наживок стосовно бойловой оснащенні:

  • кукурудза
  • горох
  • бойл
  • тигровий горішок
  • штучна плаваюча піна
  • жива наживка

Ловля білої риби на наживку з вільним гачком обмежується бойловой оснащенням і застосовується лише в короповій риболовлі через особливості самоподсечку і особливостей харчування коропа і білого амура.

Бойловой оснащення і популярні наживки

Наживка, що прикриває і маскує жало гачка.

Подобається мені і матчева ловля, отже, розглянемо повідці і наживки стосовно матчевої ловлі коропа на

  • опариша
  • мотиля
  • хробака
  • мастирку
  • кукурудзу
  • перловку
  • зелений горошок

Починав я, як і багато рибалок, з поплавковою лову, відповідно, розглянемо і наживки стосовно махової вудки

  • скоринка хліба
  • кукурудза
  • мастирка
  • опариш
  • черв'як
  • перловка

Пропущу лише опис фідерної ловлі і її особливостей, так як не моє це і детальніше зупинюся на улюбленій короповій тематиці і карпфішінг підході до риболовлі.

То яку наживку використовувати?

Для вдалої риболовлі доведеться наживку підбирати під кожну рибальську сесію і під кожен вид снасті індивідуально. Короп - це риба зі своїми уподобаннями, своїм настроєм і як і Ми, люди, він може вередувати, не хотіти харчуватися, або шукати будь-якої делікатес чи льодяник в його понятті. Саме так необхідно і підходити до вибору наживки.

Подібне.

Бувалі рибалки часто користуються простим законом і вибирають наживку за принципом: «Чим годуємо - на то і ловимо! ». Чи працює цей спосіб? Звісно так! Але чомусь не завжди! Проаналізуємо причину і наслідок: якщо риба голодна і активно харчується в СВІМ - закон успішного лову дуже простий - підгодовування в місці лову повинна не закінчуватися і можна успішно ловити коропа на той же ніж ви і годуєте. Ліричний відступ: це зовсім не однозначно змушує вас одягати на гачок зерно пшениці якщо ви годуєте пшеницею! Можна наприклад ловити на гороховий бойл коли ви годуєте горохом - за смаком і запахом це одне і те ж. Іноді, правда, слід все-таки виконувати це правило буквально і ловити на зерно пшениці в разі занадто уважною і обережною риби. Але в основній масі випадків на рибалці це правило слід розуміти в більш широкому сенсі і досить дотримуватися відповідність між підгодовуванням і наживкою в сенсі запаху, кольору і смаку. Тобто гороховий бойл жовтого кольору має право бути наживкою при підгодовування горохом. При збігу запаху і смаку! Тобто якщо бойл солоненьке або солоденький і володіє запахом полуниці - значить і горох при варінні ми солимо і підсолоджують і додаємо атрактантів полуниці в воду при варінні.

Від противного.

Наступний вибір наживки відбувається за принципом від протилежного. Стосовно наприклад підгодовування пшеницею, цей спосіб передбачає вибір в якості наживки, наприклад, солодкої кукурудзи. (Для ефективності такого способу бажано в підгодовування в дуже маленькій пропорції все-таки солодку кукурудзу включити) В такому виборі, короп сприймає наживку як щось більш смачне по-порівнянні з основною їжею щось типу делікатесу або котлети до каші в перекладі на людські асоціації . Принцип такий же - додаємо 10-12% в підгодовування асоціації з наживкою наприклад солодку кукурудзу, а наживкою може служити і кукурудзяний бойл і парочка кукурудзяних зерен.

Принцип родзинки.

По-людськи можна описати як родзинку до торту. Тобто в основній масі корисною і смачною прикормки наживка дуже контрастно виділяється. Варіанти наприклад такі: в підгодовування використані слабкі нотки фруктового атрактантів та підсолоджувач, а погода злегка зіпсувалася - похолодало різко - наживку використовуємо тваринного смаку і запаху. Це принцип - використовувати потрібно із застосуванням розуму - при різкому потеплінні наприклад, робимо навпаки - підгодовування тваринного смаку і запаху, а наживка - солодкого фруктового смаку і аромату. Для правильної роботи цей принцип вимагає сильно аттрактівних властивостей бойл! Тобто бойл має дуже сильно привертати до себе увагу, іноді запахом, іноді смаком, а часом і кольором і контрастом.

Знахідка.

У місці, в якому спочатку ніколи не було їжі раптом з'явилася якась смакота - риба випадково знаходить вашу наживку. Це принцип одиночного бойла як зазвичай кажуть - просто закидаємо в море. Але це не означає що можна кинути снасть пальцем в небо і чекати результат! Такий підхід вимагає аналогічно грамотного вибору і підготовки. Наприклад, таку снасть слід класти на рибні стежки, бровки верхню чи нижню, при вході в коряжник - тобто в місця де риба може проходити або прогулюватися. Причому снасть слід виконати за всіма правилами - якщо глибокий мул - вжити заходів, щоб бойл не загубився і був і бачимо і привабливий. Якщо кам'яниста брівка з проточною водою-максимально замаскувати елементи снасті і т.д. Дуже часто таку снасть слід закидати з так званої «цукеркою» - порцією прикормки в ПВА сітці. При компонуванні такої снасті бажано в цукерці використовувати елементи різної фракції, щоб по-довше затримати увагу коропа в околицях наживки.

Я боюся, але теж хочу їсти.

Риба любить компанію, і чим молодші - тим більшу. Коли ви організовуєте свим, перші хто приходить до вас поїсти завжди дрібниця - молодь. Вони завжди голодні і щоб встигнути поки їх не прогнали - їм доводиться активно і швидко знаходити собі їжу і спробувати максимально набити шлунок поки не підійшла старша братія. Старше ж поголів'я більш обережно і часто перед тим як почати харчуватися у вас на підгодовування, вони триматися осторонь і спостерігають на скільки безпечно трапезувати на вашому столі. Але природа бере своє і спостерігаючи за трапезою молоді, велике і обережне поголів'я теж не проти б че небудь з'їсти і починає активно шукати їжу, але підходити відразу в свим - не в їхніх правилах. При організації СВІМу для таких товаришів слід в околицях-на відстані трьох-п'яти метрів від основного кормового плями розкидати поодинокі Бойл або пелети і в цих же межах ложить свою снасть з наживкою. Причому розраховувати потрібно саме на велике поголів'я щось є гачок і бойл відповідного розміру. А ось необхідності в сильних аттрактівних властивості такого розташування снасті немає. Можна обмежитися загальної смакової картиною і зразковим відповідністю запаху прикормки і наживки. Ефективним буде великий 18-20 бойл і до 20 штук одиночних прикормових в околицях снасті. Ці поодинокі Бойл можна покласти коброю навколо СВІМу.

То яку наживку використовувати?
То яку наживку використовувати?
Чи працює цей спосіб?