Полезные материалы

Названо топ-20 покупок київського Динамо - новини футболу

  1. 1. Дьємерсі Мбокані (з "Андерлехта" - за 11 мільйонів євро)
  2. 2. Дерліс Гонсалес (з "Базеля" - за 9.4 мільйонів євро)
  3. 3. Джермейн Ленс (з "ПСВ Ейндховен" - за 9 мільйонів євро)
  4. 4. Раффаель (з "Герти" - за 9 мільйонів євро)
  5. 5. Александар Драгович (з "Базеля" - за 9 мільйонів євро)
  6. 6. Браун Ідейє (з "Сошо" - за 9 мільйонів євро)
  7. 7. Юнес Беланда (з "Монпельє" - за 8.5 мільйонів євро)
  8. 8. Андре (з "Сантоса" - за 8.1 мільйона євро)
  9. 9. Олександр Алієв (з "Локомотива" - за 8 мільйонів євро)
  10. 10. Марко Рубен (з "Вільярреала" - за 8 мільйонів євро)
  11. 11. Велозу (з "Дженоа" - за 7.5 мільйонів євро)
  12. 12. Ніко Кранчар (з "Тоттенхема" - за 7 мільйонів євро)
  13. 13. Бенуа Тремулінас (з "Бордо" - за 6.5 мільйонів євро)
  14. 14. Огнен Вукоєвич (з "Динамо Загреб" - за 6 мільйонів євро)
  15. 15. Ісмаель Бангура (з "Ле Мана" - за 6 мільйонів євро)
  16. 16. Віторіно Антунеш (з "Малаги" - за 6 мільйонів євро)
  17. 17. Єрко Леко (з "Динамо Загреб" - за 5.5 мільйонів євро)
  18. 18. Гільєрме (з "Крузейро" - за 5 мільйонів євро)
  19. 19. Домагой Віда (з "Динамо Загреб" - за 5 мільйонів євро)
  20. 20. Роман Єременко (з "Удінезе" - за 5 мільйонів євро)

Ігор Суркіс останнім часом робить заяви про те, що має намір розвивати "Динамо", а не розпродавати команду. На тлі таких слів видання Террикон згадало 20 найдорожчих покупок в історії "Динамо". Дані взяті з ресурсу Transfermarkt.com, параметром для побудови рейтингу вибрана трансферна вартість угоди. За всім гравцям також наводиться їх ринкова ціна на момент покупки.

1. Дьємерсі Мбокані (з "Андерлехта" - за 11 мільйонів євро)

Влітку 2013 року, коли "Динамо" купило Мбокані у "Андерлехта", його ринкова вартість досягла свого максимуму на той момент - 10 мільйонів євро. За рік в "Динамо" вона підросла ще на мільйон. Тепер, після двох англійських оренд (в "Норвіч" і "Халл Сіті") вона впала до 7 мільйонів. Саме стільки Мбокані коштував на трансферному ринку 8 років тому, коли цей настирливий конголезець тільки починав притиратися в бельгійському чемпіонаті.

2. Дерліс Гонсалес (з "Базеля" - за 9.4 мільйонів євро)

Трансферна історія Дерліса неймовірно бурхливою. За 3 роки (з липня 2012 по липень 2015) він так чи інакше торкнувся 5 клубам, двічі вирушаючи в рідній Парагвай по орендних угод. В "Динамо" він, нарешті, знайшов тиху гавань, де затримався на два роки. Перехід до Києва збільшив його ринкову вартість до небачених 9 мільйонів євро. Зараз вона менше (7.5 мільйонів), але все одно вище, ніж коли б то не було до приходу в "Динамо".

3. Джермейн Ленс (з "ПСВ Ейндховен" - за 9 мільйонів євро)

В особі Ленса "Динамо" отримало вже сформовану зірку, гравця збірної Голландії з ринковою вартістю в 9 мільйонів. За час перебування в київському клубі він став коштувати дорожче - 12 мільйонів на піку в червні 2015. Свою роль зіграли і динамівські успіхи, і (напевно, більшою мірою) його зросла міжнародна репутація. Покинувши "Динамо", Ленс в цьому сенсі нічого не втратив - зараз в "Фенербахче" оцінюється в ті ж 12 мільйонів.

4. Раффаель (з "Герти" - за 9 мільйонів євро)

Як і в багатьох інших випадках, на момент покупки "Динамо" гравець досягав максимальної ринкової вартості. У "Герті" вона у Раффаеля була 7.5 мільйонів. Влітку 2012 підскочила до 9 мільйонів. Правда, за рік, проведений в Києві, звалилася до 6 мільйонів. Вся подальша кар'єра бразильця пов'язана з "Боруссією", де влітку 2014 він оцінювався вже в 10 мільйонів, а в подальшому стабільно - в 8 мільйонів.

5. Александар Драгович (з "Базеля" - за 9 мільйонів євро)

Коли "Базель" у 2011 році купував Драгович у Аустрії ", той оцінювався на ринку в 3 мільйони євро. За два роки в Швейцарії захисник подорожчав до 7 мільйонів і був не без вигоди для" Базеля "проданий в" Динамо ". Там він провів наступні 3 роки і плавно виріс до 15 мільйонів. Минулого літа "Динамо" віддало його в "Байєр" за 18 мільйонів. Загалом, здається, всі залишилися задоволені.

6. Браун Ідейє (з "Сошо" - за 9 мільйонів євро)

Один з найбільш пам'ятних "легіонерів", куплених "Динамо" в цьому столітті. "Сошо" продав його киянам, коли Браун реально коштував від 6 до 7 мільйонів, за різними оцінками. В українському футболі нігерійський форвард знав різні дні, в результаті його ціна спочатку досягла піку в 11 мільйонів євро (серпень 2012), а потім впала до 7 мільйонів (січень 2014 року). Стільки ж Браун коштував і влітку того року, на момент продажу "Вест Бромвіч" за 5.42 мільйона. Цей трансфер знову злегка "поддул" ринкову вартість футболіста, але в подальшому вона стабілізувалася на рівні 6 мільйонів. Зараз він грає в Китаї і коштує приблизно стільки ж.

7. Юнес Беланда (з "Монпельє" - за 8.5 мільйонів євро)

На момент покупки (липень 2013) атакуючий півзахисник "Монпельє" видавався дуже перспективним гравцем. І цінувався він на ринку відповідно - в 14 мільйонів євро. Те, що "Динамо" змогло його купити всього за 9 мільйонів, можна розцінювати як велику удачу і грамотну операцію. Але за 3 роки, проведені в біло-блакитних кольорах, Юнес Беланда подешевшав мало не вдвічі - до 7.5 мільйонів. Він як і раніше належить "Динамо", а після року, проведеного в оренді в благополучній "Ніцці", варто вже 9 мільйонів.

8. Андре (з "Сантоса" - за 8.1 мільйона євро)

Якщо орієнтуватися на позначену ринкову ціну в 4 мільйони євро, то за бразильського центрфорварда "Динамо" в серпні 2010 переплатило майже вдвічі. Тим більше, що в Києві він затримався всього на рік. Потім його віддавали в оренду ( "Бордо", "Атлетіко Мінейро"). В останній клуб його і продали остаточно в липні 2012. На той час на ринку Андре коштував всього 2.5 мільйона. Зараз він - гравець "Ресифе", а його вартість - та ж, яка і була на момент переходу в "Динамо" - 4 мільйони євро.

9. Олександр Алієв (з "Локомотива" - за 8 мільйонів євро)

Один із прикладів глибокодумно трансферу. З "Динамо" Алієв пішов в "Локомотив" за 8 мільйонів євро в січні 2010. А через рік повернувся рівно за ту ж суму. В чому різниця? У тому, що ринкова вартість футболіста за цей час зросла з 7 до 10 мільйонів. Тобто, операцію можна вважати "плюсовій". Дорожче, ніж в березні 2011, Алієв у своїй кар'єрі не був. Потім його ціна стабільно йшла по низхідній. У підсумку, коли він йшов як вільний агент в "Анжи" (січень 2014 року), то коштував всього 1.5 мільйона.

10. Марко Рубен (з "Вільярреала" - за 8 мільйонів євро)

Центрфорвард "Вільярреала" був куплений в серпні 2012, коли коштував 6 мільйонів євро. Тоді це здавалося вигідною інвестицією. Але в "Динамо" Рубен так і не заграв. Пішла нескінченна ланцюг оренд ( "Евіан", "Тигрес", "Росаріо"). До січня 2015 Рубен подешевшав до 1.4 мільйона. Через рік "Динамо" продало злощасного гравця в "Росаріо" за 2.9 мільйона євро. Вартість його на ринку підтяглася до 3.6 мільйонам - тобто приблизно до того рівня, який був у нього на момент переходу в київський клуб.

11. Велозу (з "Дженоа" - за 7.5 мільйонів євро)

Одна з найбільш резонансних покупок, здійснених "Динамо". У липні 2012 Велозу мав солідний міжнародний авторитет, добре виглядав в складі збірної Португалії, коштував на ринку 8 мільйонів євро. Загалом, покупка була вдала і солідна. На відміну від багатьох інших, Велозу в "Динамо" затримався надовго і ні в які оренди не віддавався. Відігравши свою, минулого літа пішов в ту ж "Дженоа" як вільний агент. Ринкова вартість його за цей час трохи впала - до 6 мільйонів. Нормальна вікова "усушка".

12. Ніко Кранчар (з "Тоттенхема" - за 7 мільйонів євро)

Угода, укладена приблизно в той же час, що і придбання Велозу. Того літа у "Динамо" взагалі було дуже пристойне поповнення - здавалося, трансферна політика киян набуває нової якості. Але з Кранчаром не вийшло так, як з Велозу. Спроби приживити його до динамівського організму не вийшли. Через рік його орендував "Куїнз Парк Рейнджрс", ще через рік - ще раз. У березні минулого року як вільний агент Кранчар пішов в "Нью-Йорк Космос". За час перебування в "Динамо" і в оренді його ринкова вартість впала з 7.5 до 1.5 мільйонів.

13. Бенуа Тремулінас (з "Бордо" - за 6.5 мільйонів євро)

Влітку 2013 лівий захисник "Бордо" оцінювався на ринку в 9.5 мільйонів євро. З його придбанням "Динамо" явно здійснило вигідну угоду. Були моменти, коли здавалося, що він нормально вписується в командну гру. Але все закінчилося тим, що через рік його віддали в оренду "Сент-Етьєнну". Надії на його подальше використання в команді не мали, і в Серпень 2014 продали "Севільї" за 2.5 мільйона. Зараз він - вільний агент по ціні 3.5 мільйона.

14. Огнен Вукоєвич (з "Динамо Загреб" - за 6 мільйонів євро)

Протилежний приклад - гравець, прекрасно прижився в Києві і провів тут більш-менш повноцінні 5 років. Йдучи з Загреба, коштував 5 мільйонів євро. У 2013, коли "Динамо" віддавало його в оренду "Спартаку" - вже 8.5 мільйонів. Остаточно пішов в липні 2015 року, вигодонабувачем стала "Аустрія", якій Вукоєвич дістався як вільний агент. Ринкова вартість опорного півзахисника до того моменту впала до 2.5 мільйонів.

15. Ісмаель Бангура (з "Ле Мана" - за 6 мільйонів євро)

"Ле Ман" був першим європейським клубом, в якому проявився цей енергійний гвінеєць. Провівши там пару сезонів, придбав ринкову вартість 4.5 мільйона. "Динамо" в 2007 купило його трохи дорожче, але отримало те, що хотіло - форварда, націленого на ворота суперника. За 2 київських сезону Бангура забив 37 голів і був вигідно проданий в "Ренн" за 11 мільйонів євро. Подальша трансферна кар'єра гвінейця виявилася безрадісною. Його вартість за рік обвалилася до 2 мільйонів і там застигла на роки.

16. Віторіно Антунеш (з "Малаги" - за 6 мільйонів євро)

Один із прикладів, коли перехід в "Динамо" збігається з різким зростанням ринкової ціни футболіста. В "Малазі" лівий захисник Антунеш коштував 3 мільйони євро, в "Динамо" почав з 5.5 і доріс до 6 мільйонів. Продовжує залишатися гравцем київської команди. Якщо вірити Transfermarkt, зараз стоїть 4.5 мільйона євро.

17. Єрко Леко (з "Динамо Загреб" - за 5.5 мільйонів євро)

Ще один загребский герой, що став своїм в Києві - хоча грав не так часто, як хотілося б йому і не такі вже й нечисленним шанувальникам його таланту. Куплений в 2003 році, його реальна вартість тоді трудновичісліма, а ось коли він влітку 2006 по вільному трансферу йшов в "Монако", то коштував вже 5 мільйонів євро. Завершив кар'єру тільки в минулому році, останнім його клубом став загребский "Локомотива".

18. Гільєрме (з "Крузейро" - за 5 мільйонів євро)

У лютому 2009 "Динамо" купило Гільєрме майже задарма - його реальна вартість тоді оцінювалася в 8 мільйонів євро. У Києві у нього не склалося, потім його віддавали в оренду ЦСКА, а через два роки повернули в теплий бразильський клімат, продавши "Атлетіко Мінейро" за 6 мільйонів. Таким чином, "відбили" витрати, та ще й невелике задоволення зверху отримали. До того моменту Гільєрме коштував вже 4.8 мільйона. Зараз - всього 2.25 мільйона. Він належить "Корінтіансу", а грає з оренди в "Атлетіко Паранаенсе".

19. Домагой Віда (з "Динамо Загреб" - за 5 мільйонів євро)

З бразильцями у киян вдалих (в спортивному плані) угод було не так вже й багато. А ось з хорватами - майже все. І більшість - з одноклубниками із Загреба. Ось ще приклад. Центральний захисник Віда в січні 2013 вже був гравцем збірної Хорватії, але коштував всього 4 мільйони євро. Купивши його, "Динамо" отримало стовпа оборони на довгі роки, і всі спроби турків і інших купити його поки ні до чого не приводять. За ці роки ринкова вартість Види зросла до 9 мільйонів євро.

20. Роман Єременко (з "Удінезе" - за 5 мільйонів євро)

Фінн з не самою фінської в світі прізвищем дістався "Динамо" в серпні 2008 і став дуже корисним придбанням. Спочатку він був узятий в оренду, через рік його купили на постійній основі. "Динамо" в кар'єрі Єременко так і залишилося командою, де він провів найбільшу кількість матчів (127). У серпні 2011 його продали казанському "Рубіну" за 13 мільйонів євро. По грошах, це була дуже хороша угода. У Росії Єременко продовжив успішну кар'єру - спочатку в "Рубіні", потім в ЦСКА.

Нагадаємо, що Сергій Ребров покинув "Динамо" після матчу 32-го туру чемпіонату України з футболу проти "Чорноморця".

Пізніше стало відомо, що "біло-синіх" очолить Олександр Хацкевич.

Не пропусти блискавку! Підписуйся на нас в Telegram

В чому різниця?