Полезные материалы

WikiZero - Українська асоціація футболу

  1. Перші віце-президенти [ правити | правити код ]
  2. Найважливіші органи і колективні члени [ правити | правити код ]
Wikipedia

open wikipedia design.

Українська асоціація футболу ( укр. Українська асоціація футболу) - всеукраїнська громадська спортивна організація, заснована 13 грудня 1991 року. Головна мета її діяльності - сприяння в розвитку і популяризації футболу на Україні. Асоціація займається організацією ігор чемпіонату України , Організовує ігри збірної країни, також займається розвитком дитячо-юнацького футболу. член УЄФА і ФІФА з 1992-го.

6 березня 1991 року в складі Федерації футболу СРСР завдяки зусиллям Віктора Максимовича Баннікова була створена і юридично оформлена Федерація футболу України. Вона повністю була підконтрольна і підпорядкована московському керівництву.

після проголошення незалежності України 24 серпня 1991 року виконком Федерації футболу УРСР прийняв рішення про проведення на початку грудня Пленуму, на якому була б визначена доля розвитку національного футболу.

На початку вересня було проведено спільне засідання керівництва федерації та футбольної громадськості. Було запропоновано створити внутрішні футбольні інституції, які б не підпорядковувалися московському керівництву.

У жовтні відбулася зустріч Віктора Баннікова з президентом УЄФА Леннартом Юханссоном , Який пообіцяв всебічну підтримку у вступі України в європейське футбольне співтовариство.

13 грудня в великому залі Міністерства у справах молоді, спорту і туризму Рада федерації одноголосно прийняв наступну заяву:

Першим президентом Всеукраїнської спортивної громадської організації «Федерація футболу України» був затверджений Віктор Максимович Банніков. У травні 2019 року «ФФУ» була перейменована в «Українську асоціацію футболу».

Перші віце-президенти [ правити | правити код ]

Віце-президенти [ правити | правити код ]

Найважливіші органи і колективні члени [ правити | правити код ]


This page is based on a Wikipedia article written by contributors ( read / edit ).
Text is available under the CC BY-SA 4.0 license; additional terms may apply.
Images, videos and audio are available under their respective licenses.