Полезные материалы

Любителям арахісу. Як правильно його вживати. Обговорення на LiveInternet

На сьогодні арахіс - найсильніший алерген

На сьогодні арахіс - найсильніший алерген.

90% арахісу потрапляє з Китаю, де весь він генномодифікованих.

Про це в ексклюзивному інтерв'ю Інтернет-агентству "Istochnik.info" розповіла член Асоціації дієтологів України Тетяна Фіалкова. Тому часті випадки так званого отруєння арахісом насправді не випадкові.

«Все горіхи мають термін придатності і з часом стають непридатні, і втрачають продажні властивості. Арахіс скільки б не лежав, абсолютно не змінюється, він, як новенький, свіженький і не піддається ушкодженню, скажімо, від жучків, мошок і так далі, його комахи не їдять. Це пов'язано з тим, що для того, щоб зберегти його властивості, в нього імплантують гени петунії. Генномодифікованої арахіс є скрізь. В основному його везуть з Китаю, По-друге, його обробляють, крім цього, хімічними засобами і він досить токсичний. Ці речовини хімічні, а не органічні, тому на ці компоненти виробляються алергічні прояви », - розповіла експерт.

Алергія, за словами дієтолога, проявляється не на білок арахісу, а на його хімічні компоненти або навіть на генномодифікованої момент. Адже поєднання арахісу і петунії дуже вже не природне.

Слід звернути увагу на те, що арахіс - це не горіх, а бобова. На цей факт Т. Фіалкова рекомендує звернути особливу увагу.

«Горіхи - це, скажімо, консерви, де є всі корисні речовини у великій концентрації: жири, білки, навіть є трохи вуглеводів. Там дуже сильна концентрація корисних речовин і багато горіхів їсти не можна. А ось арахіс ми часто клацаємо, як насіння, а це не горіх - це бобова. Всі бобові містять особливий фермент, який пригнічує і блокує в організмі роботу ферментів, які переробляють і переварюють білки в іншій їжі. Вони називаються інгібітори ферментів, це речовини які пригнічують перетравлення білків в організмі », - підкреслила дієтолог.

До вживання все бобові потрібно дуже добре розварювати. Якщо цього не робити, то за словами дієтолога, буде сильне газоутворення, тому що сам продукт важкий, і він складно перетравлюється. По-друге, інгібітори ферментів не руйнуються при недостатній термічній обробці.

«Арахіс - це теж бобові, але ми його їмо в сирому вигляді. Зазвичай ще поєднуємо з чимось. Виходить, що той продукт, з яким ми їмо арахіс або який був незадовго до нього або після нього, не перетравлюється, цей продукт бродить, а якщо цей продукт білковий, наприклад, тваринний білок, то арахіс повністю гальмує процес травлення. І часто на тлі арахісу буває отруєння. Кажуть, «отруївся арахісом», - насправді, чи не арахіс провокатор, може, він навіть і не містить токсинів, а саме через компонента «інгібітора ферментів» білкова їжа просто гниє, бродить і утворює інтоксикацію, тому виробляє отруєння », - пояснила експерт.

Т.Фіалкова рекомендує арахіс не їсти взагалі або максимальна його доза в день повинна становити не більше 25-30 грам і тільки з великими проміжками між іншою їжею.

«Я рекомендую його взагалі не їсти, якщо їсти, то замочувати на ніч і вранці він уже абсолютно інший. Він набирає воду і починаються процеси ферментації в арахісі, він готується до проростання. Тоді ферментів інгібіторів практично немає і тоді в ньому починають перетворюватися корисні речовини », - підсумувала дієтолог.

Якщо дорослим арахіс не рекомендується, то дітям тим більше. За словами експерта, дитячі солодощі, які роблять на основі подрібненого арахісу упереміш з сухофруктами - сильно збільшують шанси дитини потрапити в лікарню. Такі «корисні» солодощі - одна з причин загострення запалень підшлункової залози.