Полезные материалы

«Відгул» для шлунка

  1. Матеріали по темі

Після свят потрібно влаштувати організму розвантажувальний день

Після свят потрібно влаштувати організму розвантажувальний день

У «блокадному Ленінграді»

Розвантажувальний день - це найчастіше міні-монодиета, прийом їжі в невеликих кількостях. Береться улюблений вами продукт, ділиться на 5-6 частин і вживається кожні 3 години протягом дня. Плюс - потрібно багато пити, 1,5-2 літри. Можна робити відвари: кукурудзяні рильця, фенхель, м'ята. Або пити зелений чай. Кава захоплюватися не варто: це напій, який тонізує, збуджує, стимулює, він не впливає позитивно на підшлункову залозу і шлунок.

Розвантажувальні дні через свою короткочасність не викликають порушення в забезпеченні організму основними або незамінними харчовими речовинами. Вони дають відпочити вашої підшлунковій залозі, шлунку, які під час свят працювали понаднормово. А також сприяють зниженню ваги - грам на 200, а то і більше. Але ефект буде тільки в тому випадку, якщо такі «відгули» стануть регулярними.

- Краще сидіти на розвантажувальному дні раз на тиждень, не частіше, - рекомендує Аліна Божко, лікар-дієтолог Благовіщенській клініки «Доктор Ци». - Можна визначити один постійний день, коли вам зручніше - сидячи вдома або на роботі. Бажано влаштовувати розвантажувальні дні і після переїдання. Наприклад, в п'ятницю у вас були хрестини-іменини, значить, в суботу відпочиваєте від переїдання.

Чому не варто старатися і розвантажуватися по 2-3 рази на тиждень або влаштовувати монодієту 4-5 днів поспіль? Справа в тому, що організм не любить жорсткого ставлення до себе, він не злопам'ятний, але запам'ятовує і потім вимагатимуть з вас все, що недоотримав. Люди, що сидять на жорстких дієтах і стрімко худнуть за тиждень на три кг, потім за п'ять днів набирають по п'ять кг. Клітини пам'ятають, що вони були в «блокадному Ленінграді», і коли людина навіть незначно починає розширювати меню, все калорії відкладаються в боки.

Овочі фрукти

Один з найпопулярніших варіантів для «відгулу» - яблучний день. Він особливо рекомендується при ожирінні, подагрі, хворобах печінки, нирок, серця, гіпертонії. Але протипоказаний при загостренні гастритів, панкреатитів, колітів - може викликати больовий синдром. В цьому випадку яблука можна запекти в духовці і їсти пектинові пюре, без шкірки.

- Якщо людина не любить яблука, не потрібно катувати себе яблучним днем, - зауважує Аліна Миколаївна. - Виберіть той продукт, який будете їсти з задоволенням. Інакше цей день видасться борошном. Візьміть апельсини, мандарини, диню, кавун, груші. Можна зробити фруктове асорті - півтора кілограма різних фруктів, крім бананів і винограду.

Також корисний овочевий день. «Монотонний» - тільки на огірках або кабачках або у вигляді салатів. Наріжте помідорів, огірків, капусти, кабачків, гарбуза, будь-якої зелені, додайте краплю рослинного масла, збризніть соком лимона і розділіть на 5-6 прийомів.

Каші-м'ясо-молоко

Люди тижнями сидять на гречці або їдять несолоний рис - кажуть, розвантажувальні дні на кашах дуже ефективні.

- А я прибрала їх з практики, - говорить дієтолог Аліна Божко. - Помітила, що ефект гірше. Фрукти, овочі покращують перистальтику - а нам якраз і потрібно швидше все виводити з організму. А рис, наприклад, призводить до запорів, уповільнює обмінні процеси. Гречку можна рекомендувати як розвантажувальний продукт, але не частіше одного разу на місяць.

М'ясні дні дуже люблять чоловіки. Можна використовувати в якості білкового розвантажувального дня не тільки нежирні сорти м'яса, а й рибу. Відваріть 500 г продукту і розділіть на 6 прийомів. Однак є протипоказання: не рекомендується особам із захворюваннями нирок, так як їм потрібно жорстко контролювати білок.

Любителям молочних продуктів можна посидіти на кефірі, ряжанка, молоці - до 2 літрів, сирі - 300-400 г плюс літр кефіру протягом дня. Тільки стежте, щоб жирність обраного продукту був маленькою - в ідеалі 1,5%.

Чай-вода

Просидіти на чаї або воді - складно. Такі розвантажувальні дні називають голодними.

- Але якщо ви напередодні переїли, можна дати організму відпочинок і цілий день пити тільки рідина - до 3 літрів. Головне - не зірватися на вечерю, - радить лікар. - Можна зварити компот з фруктів без цукру або заварити трави. Любителі можуть «сидіти» на молокочай: це зелений чай, розведений молоком.

Міф про шоколад

Серед тих, що худнуть зі стажем популярний розвантажувальний день на гіркому шоколаді. Мовляв, не тільки здоров'ю допоможе, але і 200 грамів задоволення отримаєш, не відходячи від каси.

- Шоколадну дієту я відношу до розряду гламурних. Якщо в овочевий розвантажувальний день ви отримаєте мікроелементи, вітаміни, клітковину, великий обсяг поживних речовин, то з шоколадом в організм надійдуть тільки какао і цукор. Якщо ми їмо салати, овочі, м'ясо, рибу, сир - то рівень цукру в крові приблизно однаково рівний протягом дня. Цей факт провокує розщеплення жирів. А після кожного прийняття порції шоколаду відбуваються «скачки» цукру. Потім він падає, після чергової плитки - піднімається ... Такі хвилі погані для організму. Якщо людина взагалі зловживає солодким, то цілком можливий розвиток цукрового діабету другого типу, - пояснює лікар.

Правила розвантаження

Вибираємо найбільш підходящий для вас продукт і вживаємо його протягом дня невеликими порціями через кожні 2 години (5-6 разів на день). Крім цього, п'ємо багато рідини - близько 2 літрів.

Розвантажувальні дні краще проводити постійно - один раз в тиждень. Можна чергувати продукти.

Якщо протягом розвантажувального дня ви відчуваєте страшний голод (найчастіше це відбувається на фруктах, кефірі, овочах), можна прийняти трохи білкової їжі: з'їсти шматочок відварного м'яска, адигейського сиру, яйце всмятку. Не потрібно мучитися від голоду.

Середня калорійність меню на день - від 1000 до 1300 ккал. Однак потрібно враховувати супутні захворювання і фізичне навантаження. Якщо ми дамо шахтарю 1000 калорій в день - він помре в шахті, а хірург впаде від запаморочення на операції.

ДУМКА

Аліна Божко, лікар-дієтолог Благовіщенській клініки «Доктор Ци»

Нам гламур не потрібен!

Не потрібно кидатися на гламурні дієти. Це актриси можуть терміново худнути на 12 кг за тиждень - бо їм режисер сказав терміново знизити вагу, інакше нової ролі не бачити. Це їхня робота, заробіток. А звичайним людям бажано знижувати вагу планомірно, повільно. Тільки тоді він буде стабільний. Організм не любить різко худнути і товстіти. Після таких «гармошок» важко. З досвіду зауважу: людям, які пережили у собі купу дієт, дуже складно прийти в норму. Жирова тканина дуже розумна: пам'ятає всі свої муки і пручається.


Матеріали по темі

Лікар-дієтолог Олексій Ковальков: як не можна худнути і звідки беруться зайві кілограми 22.05.2019, 7:00 Байкер і лікар-кардіолог Олег Шульга: «Я схуд на 6 розмірів, але пройшов через повну жесть!» 30.01.2019, 12:15 Вчені знайшли новий спосіб схуднення за допомогою заморозки «голодного» нерва 25.03.2018, 15:50 «Досить є!»: Амурський вчителька змусила худнути все село 15.01.2018, 8:06 Чи є життя після 150: історія жінки, яку зайву вагу довів до інвалідності і спроб суїциду 29.06.2017, 7:55 Плюс 6 і мінус 19: підсумки спортивного проекту «Товстий і тонкий» 22.06.2017, 10:55 Амурські хірурги впроваджують новий метод лікування ожиріння 15.06.2017, 13:15 Спецпроект АП «Товстий і тонкий»: що не люблять робити журналісти в спортзалі 03.03.2017, 7:35 Спецпроект АП «Товстий і тонкий»: з чого складається журналіст АП 24.02.2017, 8:21 Спортивний проект АП «Товстий і тонкий»: як ми прийняли штангу на груди 29.12.2016, 8:13 Проект «Товстий і тонкий»: здрастуй, каша, Новий рік 22.12.2016, 8:10

показати ще

Чому не варто старатися і розвантажуватися по 2-3 рази на тиждень або влаштовувати монодієту 4-5 днів поспіль?