Спорт в 2018 році: головні перемоги України

Абраменко, Романчук, Світоліна і багато боксу.

Саме без цих подій та особистостей неможливо уявити цей спортивний рік. Про перемоги українських спортсменів у 2018 році далі в огляді.

Перший український чемпіон у фрістайлі

Хороший тон для виступів українських спортсменів в 2018 році поставив Олександр Абраменко. Ще на початку року, на Олімпійських іграх в Пхенчхані, спортсмен завоював «золото» в фрістайлі. Вдалим фінальним стрибком Олександр залишив позаду представників Китаю та Росії. Перемога на Олімпійських іграх дозволила спортсмену увічнити своє ім'я, адже Олександр став першим олімпійським чемпіоном у фрістайлі в історії України.

Еліна Світоліна: найкраща серед кращих

2018 рік тенісистка Еліна Світоліна запам'ятає надовго. Адже невдачі у виступах на турнірах серії Grand Slam змінилися на заслужений успіх. Найголовнішим досягненням Еліни в цьому році стала перемога в Підсумковому турнірі в Сінгапурі, де грали 8 кращих тенісисток сезону. Світоліна у фіналі змогла перемогла фаворитку змагання Слоан Стівенс.

рекорди Усика

Максимальні завдання вдалося виконати українському боксеру Олександру Усику. Адже він виграв Світову організацію боксерську суперсерію і отримав Кубок Мохаммеда Алі. У фінальній зустрічі турніру Усик переміг росіянина Мурата Гассіева. Об'єднавши пояси за версіями WBC, WBO, IBF, WBA і пояс журналу TheRing, Усик встановив кілька рекордів: став першим абсолютним чемпіоном в історії України і найшвидшим абсолютним чемпіоном у своїй ваговій категорії.

пояси Ломаченко

Не відставав від Олександра і його колега Василь Ломаченко. Йому вдалося ефектно дебютувати в легкій вазі проти Хорхе Лінареса і відібрати у нього пояс WBA і TheRing. У грудні Василь додав до своєї колекції ще один пояс за версією WBO, перемігши Хосе Педрасу.

Олександр Гвоздик: ще один чемпіон

Олександр Гвоздик не став порушувати переможну серію українських боксерів і на початку грудня став чемпіоном світу в напівважкій вазі за версією WBC, нокаутувавши Аддісона Стівенсона.

Перемога і благородний вчинок Прищепи

Цю спортсменку Берлін (місце де проходив чемпіонат Європи) запам'ятав точно, адже Наталя Прищепа вдруге стала чемпіонкою Європи в бігу на 800 метрів. Спортсменка змогла показати себе не тільки на дистанції, але і після її завершення. Наталя підтримала бельгійку Рене Ейкенс, яка впала перед самим фінішем. Вона допомогла їй встати і перетнути фінішну лінію.

Український плавець світового рівня

Цього року українцеві нарешті вдалося підкорити водні види спорту. Михайло Романчук заявив про себе як про плавці світового рівня. На чемпіонаті Європи він поповнив свою скарбничку двома золотими медалями в запливах вільним стилем на 400 м і 800 м, а також «сріблом» на 1500 м. Закінчити рік спортсмену вдалося перемогою на чемпіонаті світу на короткій воді, який проходив в Ханчжоу.

Краща синхроністка року

Найвдалішим в кар'єрі виявився 2018 рік для синхроністки Єлизавети Яхно. На чемпіонаті Європи в Глазго вона завоювала золоту, п'ять срібних і бронзову медалі. За ці та інші успіхи Міжнародна федерація плавання визнала українку кращої синхроністки цього року.

Унікальний контракт українського голкіпера

Сенсаційним переходом в футбольний клуб «Реал» Мадрид воротар луганської «Зорі» Андрій Лунін шокував футбольну громадськість. Контракт розрахований на 6 сезонів. Дебют гравця відбувся в другому таймі матчу в рамках Міжнародного кубка чемпіонів проти «Манчестер Юнайтед». Зараз Лунін грає в оренді за «Леганес», але вже взимку може повернутися в «Реал».

історична перемога

14 вересня 2018 року назавжди увійде в історію вітчизняного баскетболу. Адже це день, коли українська збірна обіграла сильну команду Європи - Іспанії, в рамках сьомого туру кваліфікації до чемпіонату світу з баскетболу 2019.

Перший етап успішно подолано

Після невдалого відбору на чемпіонат світу, мало хто вірив в те, що збірна зможе домогтися успіху в Лізі націй. Тим більше, нас чекали гідні суперники: словаки і чехи. І перша ж гра з чехами довела, що підопічні Андрія Шевченка не збираються віддавати своє просто так. В результаті, вже після третьої гри українська збірна забронювала собі вихід в елітний етапу змагань з першого місця в групі.