Полезные материалы

«З'їсти» людини недовго »: чому звільнився головний архітектор Човнів?

  1. «НА ДВЕРІ ТАБЛИЧКА СО СТАРОЇ ПРІЗВИЩЕМ висів ... ТАК НЕ БУВАЄ»
  2. ШКОЛА МАЙБУТНЬОГО, НАБЕРЕЖНАЯ І ГЕНПЛАН

15.11.2018

32-річний висуванець Магдеева протримався всього півроку. Колеги кажуть, що він занадто «чистий і ціла» для такої роботи

«Пішов на більш творчу роботу», - пояснює своє рішення написати заяву про звільнення тепер вже колишній головний архітектор Човнів Василь Набиуллин. «Буває, що не виходить», - з жалем проводжає його мер Наіль Магдєєв. Тим часом колеги припускають, що справжні причини звільнення молодого таланту, який ще в юності розробив проект реконструкції казанського ЦУМу, в тому, що він так і не зміг вийти з-під контролю колишнього головного архітектора АлМАС Идрисова.


«НА ДВЕРІ ТАБЛИЧКА СО СТАРОЇ ПРІЗВИЩЕМ висів ... ТАК НЕ БУВАЄ»

Відставка головного архітектора Набережних Човнів була несподіваною і швидкоплинною. Молодий і перспективний Василь Набиуллин повернувся назад з крісла головного архітектора в МУП «Служба містобудівного розвитку» (СГР) всього через півроку після призначення. «БІЗНЕС Online» вдалося додзвонитися до самого Набіулліна. Він лише коротко повідомив, що заяву про звільнення за власним бажанням написав ще 8 листопада. «Я пішов у СГР на більш творчу роботу», - пояснив тепер уже колишній головний архітектор. Директор Мупа Ленар Сальманом підтвердив «БІЗНЕС Online», що вони із задоволенням взяли свого ж колишнього співробітника на посаду керівника відділу архітектури. «Ми покладаємо на нього надії, він досвіду набрався, та й завжди був непоганим архітектором, у нього і авторські роботи є. Так що ми раді, що він до нас повернувся », - зазначив Сальманом.

Нагадаємо, що народився Набиуллин в 1986 році в Челнах. Закінчив Казанський державний архітектурно-будівельний університет в 2009 році за спеціальністю «реставрація та реконструкція архітектурної спадщини», потім недовго попрацював в компанії «Ефор-констракшн» і в «ЕГК-Проекті» у братів Ахмадіевих і вже з 2011 року закріпився в Челнінского СГР. «Досить молодий, 32 роки, все попереду, але вже є певний досвід. Хоча вже й не молодий - 32 роки. Ми в цьому віці вже містами, районами управляли. Завдання для архітектора завжди непроста. Алмас Ахтямовіч (Алмас Идрисов, колишній головний архітектор Човнів - прим. ред. ) Попросився на відпочинок. Легшу роботу ми йому підберемо, він людина творча. А вам бажаємо успіхів, витримки, терпіння, роботи багато »- так говорив мер Наіль Магдєєв, представляючи півроку тому Набіулліна.

Однак сьогодні з приводу відставки Набіулліна мер міста висловився дуже скупо. «Прийшов - пішов. Це справа кожної людини піти-прийти. Бажання будь-якого шукати собі роботу до душі. Буває, що не виходить. У нас різні в житті ситуації бувають », - сказав градоначальник у відповідь кореспондента« БІЗНЕС Online »в ході ранкового об'їзду будівництв.

Відзначимо, що місто залишилося без головного архітектора якраз напередодні вкрай відповідального проекту - розробки нового генплану. Про виділення на це 23 млн рублів з республіканського бюджету на днях повідомляв Магдєєв. Можливо, для цієї роботи вирішили підшукати більш досвідченого фахівця. Поки ж виконувати обов'язки пішов Набіулліна залишився його безпосередній шеф - начальник управління архітектури, містобудівного та житлового розвитку виконкому міста Ильмир Ісхаков. Цікаво, що кадрові рокіровки ніяк не позначилися на діяльності колишнього головного архітектора Човнів Идрисова, який працює радником керівника виконкому.

Цікаво, що кадрові рокіровки ніяк не позначилися на діяльності колишнього головного архітектора Човнів АлМАС Идрисова, який працює радником керівника виконкому Фото: Олег Спиридонов Цікаво, що кадрові рокіровки ніяк не позначилися на діяльності колишнього головного архітектора Човнів АлМАС Идрисова, який працює радником керівника виконкому Фото: Олег Спиридонов

Колеги з архітектурно-будівельного цеху, які дізналися про відставку зі ЗМІ, губляться в здогадах - що могло послужити істинним мотивом догляду. Одне з припущень озвучив гендиректор Камського інженерного центру «Синергія» Ильдус Камалов, двічі зустрічався з Набіулліна. «Спочатку у мене було невдоволення, а потім дивлюся - у хлопця допитливий розум, він вміє чути і слухати. Мені єдине, що не сподобалося, - приходжу в архітектуру, на дверях кабінету головного архітектора табличка зі старою прізвищем висить і сидить Идрисов. А новий начальник мене прийняв десь у другорядній кімнаті. Так не буває. Мені здається, просто це крісло колишній головний архітектор віджав. "З'їсти" людину недовго, тим більше незагартованого. Адже він ще чистий незіпсований хлопець, не борець. Ще не знає ці адміністративні маніпуляції, махінації. Чи не чиновник, одним словом. Може, і радник (Идрисов - прим. Ред.) Не особливо намагався його якось підтримати », - уклав Камалов.

За словами іншого співрозмовника, який побажав залишитися неназваним, в місті взагалі не завадило б оголосити конкурс на посаду головного архітектора, скоротивши при цьому з десяток чиновників, щоб сформувати хороший оклад головному архітекторові тисяч хоча б в 100. «А то ми за своїм рівнем наздоганяємо Олексіївська . Немає головного архітектора, тому одні проблеми - 14-й і 37-й комплекси населення обговорює (об'єкти точкової забудови, за якими недавно проводилися скандальні публічні слухання, - прим. Ред.). Це чому? Тому що в місті немає архітектора, який би заздалегідь організовував конкурсне проектування великих комплексів, районів », - пояснив співрозмовник.

Камалов же вважає, що на цю посаду мало хто може претендувати з наявних в місті фахівців. Творчі люди в чиновницьке крісло не сядуть, впевнений наш співрозмовник. Та й в цілому в місті зараз архітектором бути не модно. «Їх вижили, - зауважив з великим сумом Камалов. - Тут гроші роблять чужі. Місцеві архітектори сновигають по районам, роблячи проекти приватних котеджів і маленьких магазинчиків. Тому що в місті їх не визнають. Я б негайно зібрав усіх архітекторів на круглий стіл, обговорив би проблеми. І в першу чергу сконцентрувався б на складанні завдання для проектування генплану. Тому що добре скориговане завдання - це половина успіху. Тоді можна було б виправити щось в місті. А місто не в тому напрямку розвивається. Стагнація зараз ».

Василь Набиуллин: «Я пішов у СГР на більш творчу роботу» Фото:   nabchelny Василь Набиуллин: «Я пішов у СГР на більш творчу роботу» Фото: nabchelny.ru

ШКОЛА МАЙБУТНЬОГО, НАБЕРЕЖНАЯ І ГЕНПЛАН

Підводячи підсумок діяльності Набіулліна, відзначимо, що, незважаючи на молодість і не дуже відповідальну посаду в МУПе, оцінити підходи екс-головного архітектора челнінцев могли вже давно. Зокрема, нинішнє стримане колірне рішення для будівлі Міського палацу творчості дітей та молоді Набиуллин запропонував ще будучи школярем 10-го класу. На третьому курсі КГАСУ він виконав проект реконструкції казанського ЦУМу, також прийнятого в роботу. У 19 років спроектував агрохімічну лабораторію, на відкриття якої приїжджав особисто Мінтімер Шаймієв, в кінці 2010-х брав участь у реконструкції Комсомольського ринку в Челнах.

Вельми показово і його власне опис концепції, запропонованої їм для реновації архітектури муніципальних середніх шкіл. У 2010 році Набиуллин представив на відкритому регіональному конкурсі архітектурних ескізів в Калінінграді роботу «Школа майбутнього», за яку він отримав кришталеву статуетку. «Проектовану школу пропонувалося зробити з окремих модулів, пов'язаних через центровий вузол - головний вестибюль. Причому пропонувалося поступово вводити в експлуатацію частини будівлі. Набиуллин тоді вважав, що подібний проект добре вписався б в Набережних Челнах. Одночасно він відзначав брак архітектурних домінант в Автоград і «чогось оригінального».

За словами Камалова, Набиуллин, будучи на посаді головного архітектора, висловив інтерес до проектів реконструкції набережної Ками, з пропозиціями щодо якої інженер і приходив в управління архітектури. «Ми навіть домовилися, щоб я взяв участь в розробці техзавдання на генплан. Причому він виявив бажання оголосити конкурс, в якому міг би взяти участь будь-який бажаючий - щоб було не менше трьох абсолютно різних ескізних варіантів », - пригадав Камалов.

Про Набіулліна також відомо, що він спадкоємець архітектурної династії - за тим же професійного шляху свого часу пішли його мати і старша сестра. «Це унікальна професія, яка поєднує в собі точний розрахунок і творчість», - пояснював особисту любов до архітектури Набиуллин. Досить імовірно, що на посаду його і рекомендував саме Идрисов, який в серпні минулого року згадував Набіулліна в числі своїх довірених помічників. Сам же Идрисов на тему відходу свого вихованця говорити з газетою відмовився, заявивши, що готовий говорити з журналістами лише про архітектуру. «У мої функції не входить говорити про людей. Треба говорити про місто », - ввічливо відмовився від розмови радник.

Це чому?