Полезные материалы

Огляд на Хабаровськ: що було у СКА в ФНЛ - і що стало в РФПЛ

Скоро в Хабаровську побудують новий термінал аеропорту за 4 млрд. Рублів. Поки це скромний будинок, як в Махачкалі. З трапа відкривається вид на будівництво, гору піску і жінку регулювальника. Вона пищить щось схоже на «телефон прибираємо». Мабуть, соромно. Що буде далі?

На площі мене зустрічає співробітник прес-служби. Він на Форді з лівим кермом, але каже, що так навіть зручніше. Трохи пізніше зустрічаюся з людиною з клубу. Він теж на леворульной машині. Думав, тут все їздять на праворуких японках. Євген везе мене на набережну Амура.

Ідеш по набережній, оглядають і думаєш - як же багато дітей. Це місце перетворилося на центр тяжіння для місцевої молоді, молодих мам і тат зі своїми діточками. Великий парк з повним набором розваг на березі річки - що може бути краще?

Скоро в Хабаровську побудують новий термінал аеропорту за 4 млрд

Фото: «Чемпіонат»

Цукрова вата, атракціони, вид на Амур і лавки-гойдалки - разом з оригінальним оформленням і яскравим підсвічуванням, створюють затишну атмосферу. Туди хочеться приходити і приводити сім'ю. Це те саме, що робить Галицький у себе в Краснодарі.

Тільки у Галицького немає Колеса огляду. Збираємося в кабіну, повільно повземо вгору. Висотний Хабаровськ сусідить з клаптиком зелені під ногами. У ньому вміщується стадіон ім. Леніна. В іншій стороні - на лівому березі річки розкинувся широкий бетонний пляж, на правому - Китай.

Міст з купюри прихований серпанком, хоча його обриси вгадуються. Пам'ятник Муравйову-Амурському вдивляється кудись на китайську сторону. На горизонті скупчення багатоповерхівок. Мабуть, щось підозрює.

З самого верху добре видно стадіон. Він органічно вписаний в пейзаж, хоч і схильний до вітрам і опадам. Скоро там повинні повіться навіси над трибунами. Щоб дістатися від Колеса огляду до арени потрібно пройти по «Алеї СКА», де висять прапори з портретами гравців команди.

Щоб дістатися від Колеса огляду до арени потрібно пройти по «Алеї СКА», де висять прапори з портретами гравців команди

Фото: «Чемпіонат»

Іду, чую знайомий мотив. Хлопець на віолончелі грає Metallica: «Nothing else matters». Люди реагують. Діти зацікавлені, дорослі кидають монетки.

Багато що змінилося з моменту, коли сюди приїжджав Діма Єгоров. Побудували відкритий басейн, закінчили оглядовий майданчик на Амур, де з 23 квітня працює пішохідний фонтан.

За рік круто змінилася начинка стадіону (подтрібунка, кімната для тактичних зайнятий, їдальня, тренажерний зал та інші приміщення), та й на самій арені - порядок. Скоро замінять крісла на центральній трибуні на сучасні. Хіба що відмовилися від радянських шлягерів. Генеральний директор СКА розповідає, що гравцям така музика заважала налаштуватися. Хлопці попросили змінити платівку. Ефект, не до кінця вивчений.

Якби не двометрові огорожі по периметру, було б взагалі чудово. Але це вимоги МВС. На жаль, решітки заважають розгледіти красу місцевої групи підтримки. Дівчата стараються.

Коли приїжджали фанати «Зеніта», то забралися на паркан, тоді як вболівальники «Спартака» не вилазили з сектора. Це пов'язано з тим, що зібралися в основному місцеві фанати, плюс із сусідньої Сибіру, ​​але не москвичі. А місцеві просто більш дисципліновані.

Трибуни виглядають чисто і охайно. Під час матчу розносять солодку вату і пиріжки по 50 рублів. Правда клубний шарф або прапор коштує тисячу. Хворіють тут від душі. Іноді разом з конем Савраска і на гроші. Відео : «Суперечка на 200» вас розвеселить.

Матч з «Динамо» на який я приїжджав, СКА в результаті програв, показавши, можливо, кращу гру в сезоні. Поки футбол в Хабаровську слабкий, людей на нього ходить мало. Але зусилля місцевого керівництва до того, щоб похід на стадіон міг скласти конкуренцію кінотеатру - помітні.
Головна мета реконструкції набережної, території навколо стадіону і самої арени - залучити людей, щоб вони не їхали звідси. Команді потрібна підтримка, через рік вона збирається повернутися в Прем'єр-лігу. Керівництво ставить перед собою дуже амбітні цілі.

«Як би ми не надували щоки, у нас великий відтік населення, - говорить заступник голови уряду Хабаровського краю і голова опікунської ради СКА Аркадій Мкртичев. - Багато людей покидає Далекий Схід і Хабаровськ - їде в Москву, Петербург, Краснодар. Для того, щоб процес пішов у зворотному напрямку, треба в окремому куточку створити європейського рівня структуру для відпочинку. Сподіваюся, це допоможе людям зробити свій вибір на користь нашого міста ».

Сподіваюся, це допоможе людям зробити свій вибір на користь нашого міста »

Фото: «Чемпіонат»

«Ми увірвалися в Прем'єр-лігу, але люди до неї не готові, - продовжує розповідати Мкртичев. - Вони звикли все життя грати в ФНЛ. До вимог, які пред'являє РФПЛ ми поки не дотягуємо. Але не так далеко ми відстали. Якщо напружитися, обов'язково, як раніше говорили, «наздоженемо і переженемо Америку». У складі СКА людина 6 хабаровчан, 3-4 виходять в основі. Навіть для «Краснодара» - це велике досягнення.

Фото: «Чемпіонат»

Приклад Галицького стає орієнтиром для регіональних еліт. Його шалена пристрасть до футболу і бажання зробити життя людей кращим, надихає інших на звершення. Ну або як мінімум змушує їх відповідати рівню. Так, поки навколофутбольна інфраструктура в Хабаровську слабка, і територія навколо стадіону не доведена до розуму. Але прогрес очевидний - порівняйте торішні відео Єгорова з тим, що є зараз. Шансів потрапити на футбол із задоволенням у хабаровчан стало більше. Це факт.

Фото: «Чемпіонат»

Тиждень тому набережну Амура оцінив Сергій Галицький . Його «Краснодар» в передостанньому турі обіграв СКА (1: 0). Стадіон ім. Леніна заповнився трохи менше, ніж на половину 6 520 з 15 200, це 43% - «Чемпіонат». Подивитися на Федора Смолова - хороша ідея. Та й СКА міг піднести сюрприз, реалізуй Канунніков пенальті на 90 + 3 хвилині.

Фото: «Чемпіонат»

«Краснодар» подобається багатьом. У тому числі і на Далекому Сході.
«Дійсно, цей клуб для нас орієнтир, - підтверджує Мкртичев. - Галицький витратив на стадіон величезні гроші - в цьому ми навряд чи порівняти. Але що стосується прилеглої території - ми запросто згодом підтягнемося до рівня «Краснодара».
Може бути тоді, коли / якщо це трапиться - влада і бізнес візьмуть і побудують в Хабаровську комфортний стадіон для людей. На місці старого, наприклад.

Що буде далі?
Великий парк з повним набором розваг на березі річки - що може бути краще?