Полезные материалы

"Челсі" і "аристократи". Історія одного обману

Євро-Футбол.Ру розвінчує міф про те, що "Челсі" - "аристократи".

Розбуди вболівальника англійського футболу о третій годині ночі і попроси розповісти, хто такі "каноніри", "червоні дияволи" або "шпори", ви отримаєте миттєвий відповідь: "Арсенал", "Манчестер Юнайтед", "Тоттенхем". Практично у кожного клубу є своє унікальне прізвисько, яке з'явилося вже дуже давно, і про який вболівальники не втомлюються складати легенди. Не пощастило лише російським шанувальникам "Челсі", які вже довгі роки намагаються вбити в голову іншим, що "аристократи" - це не про них.

"БЛАКИТНА КРОВ" І ПЛІД ФАНТАЗИИ

"Аристократи". Якби я заснував би клуб де-небудь в центрі Лондона, я б обов'язково придумав би подібне прізвисько. Погодьтеся, звучить приголомшливо. "Челсі", нехай і не знаходиться в самому серці Лондона, але розташовується в досить благородній районі. Земля під стадіоном "Стемфорд Брідж" належить династії Кадоганов - однієї з найвпливовіших і найбагатших на Туманному Альбіоні. У 1712 році сер Хенсен Слоун придбав маєток Челсі площею близько десяти акрів. Через двадцять п'ять років все його стан успадкували його дочки, одна з яких вийшла заміж за представника сім'ї Кадоганов. З тих пір аристократична родина побудувала цілий район Челсі, який зараз є однією з найбільш фешенебельних частин Лондона. Більш того, до 1982 року футбольний клуб "Челсі" перебував під шефством Кадоганов, поки Кен Бейтс не став власником команди.

Більш того, до 1982 року футбольний клуб Челсі перебував під шефством Кадоганов, поки Кен Бейтс не став власником команди

Граф Генрі Кадоган. фото chelsea.com.ua

Вже не знаю, чи дійсно російський журналіст, вперше назвав "Челсі" "аристократами", так глибоко копався в генеалогічному древі його власників, або просто він мав гарну фантазією. На жаль, ніхто з уболівальників не запам'ятав того героя, який зі сторінок преси або з екрана телевізора сповістив російському футбольному світу про те, що "Челсі" - "аристократи". Було б надзвичайно цікаво вислухати його аргументи або щиросердне зізнання. У будь-якому випадку, цій людині вдалося придумати прізвисько, яке запам'яталося відразу ж. А далі вже неважливо, правда це чи неправда. Як казав герой чудового фільму "Шахрайство": "Я бачив це по телевізору, значить так воно і є насправді".

Яких тільки легенд не було про те, чому "Челсі" - "аристократи": синій - колір аристократії, Челсі - так раніше називали аристократів, та чого вже там, сама Королева щосуботи сидить біля телевізора з синім шарфиком і вболіває за "аристократів" . І як же неохоче уболівальникам довелося відмовлятися від такого красивого прізвиська. Британські фани, які дізналися про те, що в Росії і на території СНД "Челсі" асоціюють з "аристократією" сильно здивувалися, але заперечувати особливо не стали. А що, гарна адже прізвисько? Один уболівальник навіть запропонував називати лондонців "Супермена", все одно ніхто не докопається до правди, а форма у "Челсі" до пари герою з коміксів.

"Пенсіонери" І "СИНИЕ"

"Сині" - саме так стоїть іменувати "Челсі". Причому, в оригіналі це не просто Blue, а Royal Blue - королівський синій колір. Може бути і це збентежило того журналіста, який зробив акцент на слові Royal, що в перекладі легко перетворюється в "аристократів". Цей колір так чи інакше присутнє на гербі і формі "Челсі" з 1905 року, коли в пабі "Сонце, що сходить" Гас Мірс і компаньйони задумали заснувати свою футбольну команду.

"Пенсіонери" - друге прізвисько клубу з Західного Лондона, яке з'явилося також ще на зорі його існування. Вся справа в тому, що на першій емблемі клубу красувався літній чоловік з медалями - це, ні багато ні мало, ветеран британської армії. Не якийсь конкретний, а збірний образ. Перші п'ятдесят років свого існування "Челсі" фактично виступав з емблемою Королівського госпіталю Челсі. Багато шанувальників лондонської команди з небажанням погоджуються іменуватися фанатами "пенсіонерів", але, як не крути, якби не ці літні люди, команда могла б загнутися ще до початку Другої світової війни.

Багато шанувальників лондонської команди з небажанням погоджуються іменуватися фанатами пенсіонерів, але, як не крути, якби не ці літні люди, команда могла б загнутися ще до початку Другої світової війни

Емблема "Челсі" з 1905 по 1952 рік

Повертаючись до "аристократам", буде по-блюзнірськи не сказати, що такі в Англійській Прем'єр-лізі все-таки є. Це "Редінг", і це їх абсолютно офіційне прізвисько. Так що, приїхавши до збірної Росії, Павло Погребняк може сміливо показувати хто тут "аристократ", а хто "холопи". Жарт.

Прямі текстові трансляції матчів "Челсі" проходять на сайті LiveResult.Ru

Максим Малюков

А що, гарна адже прізвисько?