Полезные материалы

Конопля - найкращі ліки, вважають чеські пенсіонери

Сумне повідомлення: Жінка, засуджена за лікування коноплею, повісилася, фото: Nymburský DENÍK   «Наш типовий клієнт - це 60-річна жінка, хвора на рак», - розповідає Душан Дворжак, засновник руху «Конопля як ліки» Сумне повідомлення: "Жінка, засуджена за лікування коноплею, повісилася", фото: Nymburský DENÍK «Наш типовий клієнт - це 60-річна жінка, хвора на рак», - розповідає Душан Дворжак, засновник руху «Конопля як ліки». Пан Дворжак займається дослідженням лікувальних властивостей конопель, роздає насіння всім стражденним і навіть отримав нагороду від чеського уряду за освіту громадськості в цій сфері. Довелося йому і постраждати за «праве» справа: поліція звинуватила його в вирощуванні конопель, знищила весь його урожай, але в результаті справа була закрита. Душан Дворжак виступає проти свавілля держави, що забороняє хворим і людям похилого віку вирощувати допомагають їм рослини для власних потреб. На щастя, каже він, і самі чеські похилого віку стають все сміливіше. Багато з них активно користуються Інтернетом, шукають цікаву для них інформацію про вирощування і переробки конопель, а також однодумців, з якими потім обмінюються рецептами мазей і страв з марихуани.

Ян Рашка, творець сайту для активних пенсіонерів, був здивований цікавістю своїх читачів до лікування коноплею.

«Коли ми опублікували кілька статей про лікувальну силу конопель, нас дуже здивував підвищений інтерес з боку літніх людей. Вони писали нам, що вирощують коноплю будинку і готують з неї різні мазі. Саме тому ми стали більше писати на цю тему і відкрили рубрику «Конопляна консультація» - на питання читачів в ній відповідає глава мережі «Конопельні аптеки».

Ілюстративне фото: Томаш Адамец, Чеське радіо   - Від яких хвороб шукають порятунку люди, які вирощують канабіс в домашніх умовах Ілюстративне фото: Томаш Адамец, Чеське радіо - Від яких хвороб шукають порятунку люди, які вирощують канабіс в домашніх умовах?

«Це, наприклад, розсіяний склероз, шкірні захворювання, хвороба Паркінсона».

Тисячам чеських пенсіонерів розіслав насіння конопель Роберт Веверка, ініціатор проекту «Насіння пенсіонерам», що стартував 5 років тому. «У наше об'єднання« Легалізація »стало звертатися все більше пенсіонерів і хворих людей. Вони говорили, що потребують лікувальної марихуани, але не знають, де її взяти і як їй лікуватися. Ми дізналися, що для багатьох людей конопля - це остання надія на одужання, коли традиційна медицина вже безсила їм допомогти. Нам було ясно, що розсилати цим людям марихуану ми не можемо - це було б злочином. Але ми вирішили допомогти їм розводити коноплю самостійно. Це сама розумна альтернатива покупці конопель на чорному ринку, де вона продається втридорога і незрозумілої якості. Коли ми починали цей проект, в Чехії не існувало можливості легального придбання марихуани ».

- Чи не бояться люди похилого віку, що їх притягнуть до відповідальності за розведення марихуани? До вас вони звертаються з такими питаннями?

Ілюстративне фото: Філіп Яндоурек, Чеське радіо   Так звісно Ілюстративне фото: Філіп Яндоурек, Чеське радіо "Так звісно. Але для багатьох пенсіонерів і хворих людей набагато важливіше їх здоров'я, ніж можливе покарання за коноплю, і вони свідомо роблять вибір на користь свого здоров'я. Вони готові боротися за своє право вирощувати рослину, яке може полегшити їхні страждання. Ми пропонуємо нашим клієнтам юридичну допомогу на той випадок, якщо вона їм буде потрібно, але поки ніхто до нас з таким проханням не звертався. Але ми чули, що поліція залякує людей похилого віку, забирає у них вирощений урожай і робить навіювання, щоб більше вони таким не займалися. І, ймовірно, потім ці старі люди бояться знову вирощувати марихуану »,

- розповідає Роберт Веверка. Він каже, що більша частина насіння конопель надсилається до Чехії з-за кордону.

«На декількох іноземних сайтах ми розмістили оголошення з проханням надсилати нам насіння. Наприклад, багато насіння нам надсилають з Голландії, де до конопель відносяться набагато терпиміше і багато людей розводять її будинку для своїх потреб, а також зі Швейцарії. І самі чехи, які отримали від нас насіння, потім діляться ними з іншими потребуючими. Головна наша проблема - ми часто не можемо забезпечити людей саме тим сортом конопель, який їм потрібен. Сортів марихуани сила-силенна, і пацієнти добре розбираються в тому, який сорт їм потрібен відповідно до їх діагнозом. В аптеки планують завезти 4 сорти конопель з Голландії, і це смішно: адже сортів насправді сотні, і для кожної хвороби потрібно підбирати свій сорт. За кордоном вже проводяться дослідження на цей рахунок, але нам до цього ще далеко ».

Ілюстративне фото: Бржетіслав Туречек, Чеське радіо   Роберт Веверка вважає, що його об'єднання «Легалізація» фактично взяло на себе функції держави Ілюстративне фото: Бржетіслав Туречек, Чеське радіо Роберт Веверка вважає, що його об'єднання «Легалізація» фактично взяло на себе функції держави.

«Замість того, щоб допомагати людям за допомогою конопель, наша держава вирішила заробляти на цьому гроші, оббирати пацієнтів і пенсіонерів, які і так ледве-ледве зводять кінці з кінцями. Лікувальні препарати з конопель в аптеках будуть коштувати дорожче, ніж на чорному ринку ».

Наш співрозмовник впевнений, що конопля - це не просто корисна рослина.

«Я думаю, що наша цивілізація досягла свого рівня розвитку, в тому числі, і завдяки коноплі. Марихуана протягом тисячоліть була універсальною промисловою культурою, з якої проводилося безліч продуктів. І лише 70-80 років тому вона з економічних і політичних причин потрапила в категорію нелегальних рослин. Я з цим категорично не згоден і вважаю, що використання будь-якого рослини для власних потреб ніякий уряд не має права обмежувати. Уряду вдалося перетворити коноплю в демонічне рослина в очах багатьох чехів, але при цьому явно обмежуються права і свободи громадян »,

- укладає Роберт Веверка, ініціатор проекту «Насіння пенсіонерам».

Чехію, коли мова заходить про ставлення до легких наркотиків, часто називають другою Голландією. Вживання марихуани і зберігання малої кількості цього наркотика, за чеськими законами, вже не карається. Тепер за повну легалізацію марихуани виступає не тільки чеська молодь, а й літні люди.

Чи не бояться люди похилого віку, що їх притягнуть до відповідальності за розведення марихуани?
До вас вони звертаються з такими питаннями?