Полезные материалы

Дитячий омбудсмен Павло Астахов провів інспекцію в Свердловській області

Уповноважений з прав дитини відвідав дитбудинок і зустрівся з багатодітною сім'єю.

Уповноважений при президенті РФ з прав дитини Павло Астахов, який прибув в Єкатеринбург напередодні ввечері, провів насичений день, відвідавши Малоістокскій дитячий будинок для вихованців з відхиленнями у розвитку та клініку «Бонум», в якій проходила реабілітацію після операції вихованка дитбудинку Ангеліна Бикова, яку не відпустили на лікування в Америку . Крім того, Астахов побував у громадській організації «Лелеченя» і зустрівся з родиною Ленівцевих і представниками Батьківського комітету.

Після візиту до сім'ї Ленівцевих, в якій виховується п'ятеро дітей , Дитячий омбудсмен сказав, що заяву про відсутність допомоги родині було занадто гучним. Нагадаємо, перевірка, проведена Мінсоцполітики регіону за дорученням губернатора, не виявила порушень в обсягах і терміни виплати належних прийомній сім'ї субсидій. «Але без уваги такі випадки залишати не варто, тому що на їх прикладі інші можуть побачити, на що вони можуть претендувати, а на що не можуть», - додав Астахов.

Він зазначив, що поваги заслуговують і співробітники регіональної громадської організації «Лелеченя», яка протягом 10 років веде профілактику сирітства та відмов від дітей в пологових будинках, сприяє влаштуванню дітей в сім'ї, веде школу прийомних батьків. Фахівці організації допомогли знайти нову сім'ю більше 270 дітлахам, вдалося запобігти сотню відмов від дітей.

Тут Уповноважений з прав дитини зустрівся з багатодітною сім'єю, в якій виховується 11 дітей, з них семеро - прийомні, в тому числі, дитина-інвалід. Прийомна мама дітлахів Любов Кулагіна звернулася до омбудсмена з проханням допомогти у вирішенні житлового питання: будинок, де проживає сім'я, підлягає знесенню, а нові приміщення, які пропонують замість наявного, жінку не влаштовують - метраж для такої великої родини занадто малий.

«Є кілька звернень, на які я б попросив вас звернути увагу особисто. За прийомній сім'ї Кулагин. Лукавство муніципальної влади в таких випадках полягає в тому, що вони говорять: ми вас виселяємо не для того, щоб поліпшити житлові умови, а щоб врятувати від обвалених стелі, і дають, природно, житло, в яке «запхати» 11 дітей дуже складно » , - сказав омбудсмен і попросив главу регіону втрутитися в ситуацію.

Там же Астахов зустрівся з представниками організації «Батьківський комітет», які розповіли йому про розслідування загибелі школяра, на якого впали ворота на спортивному стадіоні і 15-річної дівчини, яка покінчила життя самогубством.

«Павло Олексійович пообіцяв взяти розслідування цих справ на особистий контроль, він звернувся з цих питань в слідчий комітет. Також обговорили ми проблему книг для дітей з сумнівним змістом і забороненого контенту в інтернеті. Роскомнадзор відзвітував, що керівництво соцмереж закрило всі небезпечні для дітей групи, проте тільки мої колеги недавно знайшли близько 30 таких груп », - розповів президент Уральського батьківського комітету Євген жабрію.

За підсумками зустрічей і наради з губернатором Свердловської області Євгеном Куйвашева було прийнято рішення створити раду з питань материнства і дитинства, а також відродити інститут «товариських судів», покликаний працювати з неблагополучними сім'ями.

За словами Павла Астахова, сьогодні переважна більшість сиріт в нашій країні мають батьків і майже всі - близьких родичів. При цьому держава і суспільство «налаштовані» на те, щоб визначити сиріт в дитячих будинків, замість того, щоб спробувати вирішити проблему в конкретних сім'ях.