Полезные материалы

Куди сходити в Астані, крім EXPO?

  1. Де поснідати?
  2. Що відвідати?
  3. Де пообідати?
  4. Куди сходити на шопінг?
  5. Де повечеряти?

Два місяці літа вже пройшли, але у вас ще є шанс відвідати головна подія року в країні. Щоб ви не блукали по столиці в подиві, де поїсти, потанцювати і культурно просвітитися, ми зробили для вас найповніший Астанинський гід. Користуйтеся!

Де поснідати?

Ранок починається з кави! Для початку гарного дня просто необхідно добре підкріпитися і випити чашку підбадьорливого. Ось невеликий список місць, де ви зможете це зробити:

«Hot Spot Coffee» (вул. Кенесари 63) - локальна кав'ярня, розташована на правому березі. Здатна задобрити навіть самого прискіпливого хіпстера. Ароматний суп Том-Ям або фірмовий бургер, сніданки, які подають весь день, або особлива пропозиція від шефа - популярне крафтового пиво або ж авторський апельсиновий раф - в Hot Spot гастрономічна планка на високому рівні. Окремо можна відзначити постійні активності у вигляді квестів, акустичних вечорів і майстер-класів, які нікого не залишать байдужими.

«Міністерство кави» (вул. Кунаева 35) - авторський проект Камілі Ісламова. Кав'ярня знаходиться в 10 хвилинах від Будинку міністерств. Аеропресс, кемекс, австралійський лунго, пуровер, френч-прес - все це не назви інді-рок груп, а альтернативні способи заварки кави, які практикуються в даній кав'ярні. Співробітники цього закладу звуть себе «служителями народу», чия мета - забезпечити людям найкращий кавовий experience. Можемо вас запевнити, в цьому «Міністерстві» до своєї місії відносяться серйозніше, ніж у багатьох інших.

Можемо вас запевнити, в цьому «Міністерстві» до своєї місії відносяться серйозніше, ніж у багатьох інших

фото: Султан Куанишбаев

«Ferrum Cafe» (вул. Кошкарбаева 8, ЖК «Хайвей», блок Е1) - одне з небагатьох закладів в Казахстані, виконаних в стилі «стімпанк». Якщо це вам ні про що не говорить, то вам варто сходити в це концептуальне містечко просто заради нових вражень. У Ferrum-е ви можете перейнятися атмосферою книг Жюля Верна або відчути свою причетність до винаходів Тесли і Едісона. Адже стімпанк малює нам всесвіт, в якій естетика XIX століття дивним чином поєднується з фантастичними паровими і механічними пристосуваннями.

«Sunday» (вул. Кунаева 12/1) - розташована в зручній локації кав'ярня підійде для тих, хто втомився від утомливих піших прогулянок по бульвару Нуржол. Вікна до стелі з видом на центральну пішохідну зону столиці, добротні порції і наявність невеликої бібліотеки зможуть зробити перекус справжнім естетичним задоволенням.

«Crepe Café» (вул. Кунаева 12/1) - ще одна кав'ярня, розташована на бульварі Нуржол, відрізняється своїм концептуальним меню, побудованим на різних варіаціях «крепів» (для людей, що не переносять англіцизми - просто «млинчиків»). Ситні крепи для перекусу перед роботою або десерт-креп до кави і чаю. Для любителів японської кухні кав'ярня пропонує і креп-роли.

Для любителів японської кухні кав'ярня пропонує і креп-роли

«Rafe coffee» - столична мережа кав'ярень, яка розташувалася в шести точках міста. Затишний інтер'єр і великий вибір по позиціях меню дозволить не тільки випити кави, але також і смачно перекусити за відносно невеликі гроші. А якщо з якоїсь причини вам потрібно залишитися вдома, то доставка при кав'ярнях працює як на правий, так і на лівий берег.

«Books & Coffee» (вул. Кенесари 61/1) - для всіх, кому книга і чашка свіжозвареної кави здається кращим поєднанням вихідного дня, кав'ярня засновниці з США Марти Пік стане найоптимальнішим рішенням. Більше 5000 тисяч книг, з яких більшість складають англомовні видання, також знаходяться у вашому розпорядженні. Якщо ж з «інглішем» у вас поки не все в порядку - не біда. Кав'ярня пропонує курси англійської мови, вартість яких починається от 2000 тенге (6 $) за абонемент. Погодьтеся, вчити мову, попиваючи ароматний латте, набагато приємніше.

Що відвідати?

Якщо хороший сніданок надихнув вас на культурне просвітництво, то можете відвідати парочку музеїв і океанаріум, або ж прогулятися по парку, набережної і подивитися архітектурні пам'ятки, такі популярні серед жителів столиці.

Якщо хороший сніданок надихнув вас на культурне просвітництво, то можете відвідати парочку музеїв і океанаріум, або ж прогулятися по парку, набережної і подивитися архітектурні пам'ятки, такі популярні серед жителів столиці

фото: Султан Куанишбаев

Національний музей Казахстану (пр. Тәуелсіздік 54) - один з новітніх музеїв в Астані розділений на 7 залів, останній з яких присвячений сучасному мистецтву. Вартість вхідних квитків: стандартний - 500 тенге (1,5 $), пенсіонерам 300 тенге (0,9 $), студентам 300 тенге (0,9 $), школярам 200 тенге (0,6 $). Анонс заходів, що проходять на території музею, включає в себе: фотофестиваль «PHOTOfest.KZ», виставка Теракотової армії Імператора Цинь Шихуанді, а також «Мости Євразії - мости світу».

Фотофестиваль «PHOTOfest.KZ» - один з найбільших фотофестивалю, який буде проходити в Казахстані, організований Міністерством культури і спорту Республіки Казахстан в партнерстві з представниками з «Арт-центр» (Росія, Санкт-Петербург) і «PHOTOVISA» (Росія, Краснодар). На виствку будуть представлені понад 100 робіт ІЗВЕТСНОГО фотографів з Токіо, Франції, США та Росії.

Виставка Теракотової армії Імператора Цинь Шихуанді - тут представлять відвідувачам музею найбільшу терракотовую армію, що включає 8099 повнорозмірних статуй китайських воїнів і їх коней, включених до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Вхід платний - 1000 тенге (3 $).

Вхід платний - 1000 тенге (3 $)

«Мости Євразії - мости світу» - знаменита виставка таких відомих склодувів, як Піно Сігноретто, Карини Сесілії, а також креативного художника Світлани Коста і казахстанського дизайнера одягу, основоположника стилю «Нео-фольклор» Айдархана Калієва.

Has Sanat (ул.Кунаева 14, ВП 24 ЖК «НУРС-1») - картинна галерея, яка відкрилася в 2003 році, здатна притягнути до себе аудиторію самих різних смаків. Ви зможете вживу ознайомитись з творчістю Казаряна, Рахманова, Кістаубаева і багатьох інших.

Карта Казахстану «Атамекен» (Коргалжинское шосе, 2/1) - етно-меморіальний комплекс, відкритий в 2001 році, дозволяє відвідувачам за пару годин обійти всю країну. На площі в два гектари розгорнулася карта Казахстану, на якій розташовані макети двохсот різних пам'яток. Тут ви можете побачити в мініатюрі бавовняні і рисові поля Кизилкума, сивий Бурабай, стародавні храми, Піраміду Миру, вируючі річки Алатау, вугілля Караганди і нафту Каспію.

РЦ «Думан» (пр.Кабанбай батира 4) - місце, де знаходиться перший і єдиний в СНД океанаріум, в якому налічують понад 2000 різновидів морських мешканців - морські черепахи, актинії, морські зірки і рідкісні види риб. Ви зможете подивитися на те, як годують акул і, якщо ви не з боязкого десятка, зробити це самому. Все це представлено в трьох виставкових зонах з 20 акваріумами і 70-метровим тунелем з акрилового скла.

Тріумфальна арка «Мәңгілік Їв» (вул. Мангілік Їв 20) - столична пам'ятка для любителів архітектури. На вершині арки, заввишки 21,5 метра, є оглядовий майданчик, де можна милуватися красотами нової частини міста через панорамні біноклі, а також дізнатися багато нового про історію країни і столиці за допомогою мультимедійних установок. По дорозі наверх вам зустрінеться галерея сучасного мистецтва.

фото: Дулат Есназар
Набережна. Найбільш зручне місце прогулянок уздовж річки - проміжок правого берега від моста по вулиці Кабанбай батира (ТЦ Рамстор) до моста по вулиці Сариарка (готель Редіссон). Доїхати сюди з центру лівого берега на Uber-е можна приблизно за 500 тенге (1,5 $). Тут є лавочки, лотки з морозивом і мальовничий вид на Ішим. Можна сісти на річковий трамвай і дати ногам відпочити, насолоджуючись при цьому красою місцевої архітектури.
фото: Дулат Есназар   Набережна фото: Дархан Жагіпаров

Крім цього, кожної п'ятниці, суботи та неділі з набережної можна спостерігати лазерне музичне шоу, яке починається в 9 вечора і відбувається кожні півгодини до 10:30. Місце проведення знайти легко.

З набережної ви побачите величезну кругле будова, схоже на колесо огляду. Це - Фонтан-сонце, в якому встановлені численні кольорові прожектори, водяні насоси і навіть газові розпилювачі, які випускають струменя вогню. Посеред круглого фонтану створюється водна «стіна», на яку проектується зображення. Навколо всього цього з річки під музику ще й вистрілюють струменя води висотою 80 м. Загалом, варто побачити це на власні очі.

Загалом, варто побачити це на власні очі

фото: Руслан Карсамов
Центральний парк. Зовсім як у Нью-Йорку. Сюди можна потрапити прямо з набережної по пішохідному мосту. У парку ви знайдете атракціони для будь-якого віку, батути, мотузковий парк, тири та інші розваги. Для дітей влаштовують концерти та програми аніматорів. Для любителів спорту є Кроссфіт зона і велодоріжка. Поруч з парком розташований міський піщаний пляж. Центральний парк є найпопулярнішим місцем для сімейного відпочинку.

Де пообідати?

Настає час обіду, і ви вже порядком стомилися. Але не робіть помилку голодних, готових вирушити в будь-який придорожнє кафе. Краще довіритися нашому списку місць:

«Запраvka гастробарі» (вул. Сарайшик 11) - заклад створює атмосферу американської diner-закусочної у дороги, оповитою романтикою закордонних фільмів і серіалів. Меню включає справжню американську класику - бургери, крильця, панкейкі і інші радощі життя далекобійника з Кентукі. Якщо все це звучить заманливо, то прийти все одно можна за «атмосферної» фотографією в дусі забігайлівки біля «хайвею», немов ти один з героїв фільму «Кримінальне чтиво».

фото: Нурлан Байток

«Кафе цілинників» (вул. Кенесари 32). Абхазура, чакондрілі, аджапсандал. У кафе цілинників ви почуєте ще багато дивовижних слів, за якими ховаються смачні страви грузинської кухні. Чачі і вина тут теж в достатку. До того ж, це по-справжньому Астанінські заклад, адже інтер'єр тут присвячений епосі підняття цілини - часи, коли і зароджувалася майбутня столиця. Хлібна піч, яскраві агітплакати, зелень в горщиках - тут ніби зібрали найсвітліші і теплі спогади тих, хто колись приїхав будувати серед степу Цілиноград.

«Burger Street» (пр. Кабанбай батира 20) пропонує величезну кількість акцій і знижок на своє меню, так що поїсти можна ситно і недорого. За якість їжі теж можна не турбуватися - бургери тут крафтового, адже хіпстера в наш час по-іншому не заманиш. Аскетичний інтер'єр, доповнений вставками з неонових інсталяцій і графіті, створює ефектний образ «андеграунд» закусочної. Творці цього кафе гордо іменують свої бургери кращими в столиці. Правда це чи ні, варто перевірити особисто.

«Favorite Cafe» (вул. Абая 67) - за звання кращого бургера в місті може поборотися і цей заклад. У нещодавно оновленому меню з'явилося непогане різноманітність, є навіть бургер з вегетаріанської котлетою. А адже зазвичай в такі заклади вхід тільки для м'ясоїдів. В добавок, замість класичної картоплі фрі влітку можна попросити свіжозвареним кукурудзу. Десерти тут готують самі, до кожної позиції меню підходять з душею і фантазією, а для гарного оформлення інгредієнтів не шкодують. Гастрономічне свято можна закінчити фрікшейком - молочним коктейлем, в який якимось дивом примудряються вмістити кілька шарів різних солодощів, типу маршмеллоу, печива і цукерок.

«Kakao Dak» (вул. Байтурсинова 5) - всіх, хто зголоднів за корейської кухні, Kakao Dak привітно зустріне і нагодує за дуже демократичну суму: середній рахунок - 2000 тенге (6 $). Від інших закладів місце вигідно відрізняється тим, що пропонує автентичний меню, а не «казахську» версію корейських страв.

«Focaccia» (ул.Кунаева 35). Так, тут дуже мало місця, а інтер'єр зовсім не блищить шиком. Однак саме в цьому скромному кафе можна знайти одні з кращих піц в Астані. Адже готує їх Ріккардо, який чесно зізнається, що, приїхавши сюди з Неаполя, не знайшов, де можна поїсти «як в Італії». Він вирішив виправляти ситуацію своїми руками, за що його дружно дякують столичні жителі. На розширення і капітальний ремонт закладу бюджету поки не вистачає, адже він йде на найякісніші інгредієнти і закупівлю широкого асортименту імпортних сортів пива.

На розширення і капітальний ремонт закладу бюджету поки не вистачає, адже він йде на найякісніші інгредієнти і закупівлю широкого асортименту імпортних сортів пива

фото: Дулат Есназар

Куди сходити на шопінг?

Якщо після обіду спекотне Астанінські сонце змушує вас шукати місце сховатися, не треба витрачати дорогоцінний час в готелях. Краще відвідати ТРЦ, найулюбленіше розвага жителів столиці в вихідний день. Воно й не дивно - адже в торгових центрах можна не тільки купити модний одяг, а й поїсти, і навіть сходити на «пляж» в холодну пору. Ось деякі з найбільш популярних ТРЦ:

«Khan Shatyr» (пр. Туран 37) - Спроектований відомим архітектором Норманом Фостером торговий центр, гордо іменований ханом серед всіх наметів, буде радий всім гостям з 10 ранку і до 10 вечора. 199 магазинів від великих мас-маркет гігантів до люксових марок, а також фудкорт: це і кав'ярні, і ресторани, і фастфуд. Але вишенькою на торті є пляжний курорт, в якому ви зможете відчути теплий пісок навіть у зимовий час.


фото: Руслан Карсамов

«Mega SilkWay» (вул. Кабанбай батира 62) - Найбільший торговий центр, площа якого становить 140 тисяч квадратних метрів. За концепцію відповідали архітектори компанії Chapman Taylor. У торговому центрі ви зможете купити модні аксесуари від світових брендів, випити кави і перекусити, а також провести час в розважальних парках. Відмінною рисою споруди можна по праву назвати кінотеатр з 11 залами і самим великим екраном в Астані. Тільки знаходиться цей торговий центр неблизько, прямо біля Expo, тому пішки з центру лівого берега не дійти. З Uber поїздка обійдеться від 600 тенге (1,8 $).

«Керу» (вул. Достик 9) - будівля, яке розташоване, мабуть, в найзручнішою локації - на бульварі Нуржол. Воно несе в собі концепцію, яка відображає стоянки Великого Шовкового Шляху. Невеликий за площею, але улюблений серед столичних it-girl і місцевих «нуворишів», Керу найпопулярніше місце для покупок в бутиках відомих виробників або відомих казахстанських дизайнерів.

Де повечеряти?

Якщо після 10 вечора вам хочеться розваг, то можна сходити в один з обраний нами затишний ресторан або галасливий бар з живою музикою. Не забудьте, що автобуси вже не ходять, і набагато безпечніше використовувати Uber.

Не забудьте, що автобуси вже не ходять, і набагато безпечніше використовувати Uber

фото: Руслан Карсамов

«O'HARA Irish Pub & Brewery» (вул. Желтоксан 2/2) - заклад, виконане в стилі класичних ірландських пабів. Відповідно, тут дуже великий вибір пива, включаючи всіма улюблений Guinness. Є навіть сорти власної варіння, які нічим не поступаються відомим брендам. У вихідні місцева група грає кавери на популярні пісні, а танцпол забитий. На жаль, за живу музику і ірландську атмосферу доведеться розщедритися - середній чек становить близько 10000 тенге (30 $). Улюблений паб Астанінські іноземців.

«Corner '57» (вул. Ж. Нажімедінова 14) - днем це ресторан з недешевої (8000-10000 тенге (20-30 $) в середньому), але якісною кухнею. Вночі ж Corner'57 стає одним з найбільш просунутих барів Астани. Дизайн тут настільки модний, що місце можна сплутати з музеєм сучасного мистецтва. Діджей не ставить горезвісні «ЛаБут», агашек не влаштовує занадто дивний інтер'єр. Природно, це місце стало епіцентром столичної модної тусовки. І не дарма, адже тут дійсно можна послухати хорошу музику в цивільному обстановці.

І не дарма, адже тут дійсно можна послухати хорошу музику в цивільному обстановці

фото: Руслан Карсамов

«Restobar Terrace Martin» (пр. Момишули 2/5) - місце, де можна провести теплий літній вечір на свіжому повітрі. І при цьому не сильно розщедритися, адже середній чек тут - 3000 тенге (10 $). Щоб не замерзнути від столичних вітрів, варто вийти на танцпол, де грає жива музика. Цього літа на даній терасі вже провели кілька модних тусовок.

«The Shoreditch Burger & Wok» (пр. Кабанбай батира 7) - творці закладу (про які ми вже писали) надихалися модними ресторанами Лондона. Як і сучасна столиця Великобританії, Шордіч дивним чином поєднує в собі різні течії. В інтер'єрі є і класичне дерево, і цегляні стіни, вкриті графіті. В меню - бургери і wok.

В меню - бургери і wok

фото: Ільяс Ісатай

«В Дах» (вул. Жалайирі 2) - місце, звідки відкривається прекрасний вид на річку і сучасні будівлі лівобережжя. Звичайно, за таке місце розташування доведеться заплатити - середній рахунок становить 8000 тенге (24 $). Однак, сміємо запевнити, вечеря В Дах варто того. Адже тут ви дійсно зможете відчути себе вище іншого міста. Не тільки через інтер'єру, але і за рахунок атмосфери вишуканого буржуазного закладу.

«Hungry Rabbit» (вул. Сейфуллина 38) - якщо ви шукаєте, де провести вечір з веселою компанією, то Hungry Rabbit якраз для вас. Це розважальний комплекс, який включає в себе боулінг, літню терасу і ресторан з танцполом. Меню вас не здивує, але навіщо вам вишукування, коли ви прийшли вдосталь потанцювати і випити з друзями в затишній обстановці.

Фото: Руслан Карсамов

При підтримці the Steppe

Де поснідати?
Що відвідати?
Де пообідати?
Куди сходити на шопінг?
Де повечеряти?
Де поснідати?
Що відвідати?
Де пообідати?
Де повечеряти?