Полезные материалы

Директор тренажерного залу «Атлант» Олексій Захаров: «Наші спортсмени

15 вересня тренажерний зал «Атлант» відсвяткує своє 30-річчя. За ці роки підготовлено 10 майстрів спорту міжнародного класу, один заслужений майстер спорту; зал переїжджав і навіть закривався - про все це, а також безпосередньо про прийдешнє святкування в інтерв'ю БНК розповідає директор «Атланта», керівник федерації бодібілдингу Республіки Комі Олексій Захаров. 15 вересня тренажерний зал «Атлант» відсвяткує своє 30-річчя

Фото Віктора Бобиря

- Тренажерний зал «Атлант» з'явився в 1988 році на базі товариства профспілок. Там, де зараз лижна база «Динамо». Було вирішено розвивати силові види спорту. Той же пауерліфтинг, важку атлетику. А спортсмени не можуть без місця для тренувань, інакше все це буде кустарно. Так, багато чемпіонів виросли і без спеціальних тренажерок, займаючись буквально в підвалі, але це, скоріше, виняток із правил, - розповідає Олексій Захаров.

- І як же склалося, що зал перекочував на Республіканський стадіон?

- Склався розпад Радянського Союзу. Профспілки зникли. І величезне спасибі Миколі Кишко, який разом з декількома помічниками обладнав нове приміщення для «Атланта» по Першотравневій 115. Все варили самі, готували тренажери, лави. Навіть зараз у нас можна в залі знайти такі саморобні експонати. Це свого роду раритет, пам'ять про нашу історію. А в 1995 вдалося перенести зал на Республіканський стадіон. Тут, звичайно, не обійшлося без урядової підтримки.

Тут, звичайно, не обійшлося без урядової підтримки

- Чим же вдалося звернути увагу уряду республіки?

- Тим, що у нас були ентузіасти. Був чудовий покоління спортсменів. Ви тільки подивіться - в 1990-і «Атлант» підготував 10 майстрів спорту міжнародного класу з пауерліфтингу, одного заслуженого майстра спорту і одного заслуженого тренера Росії. Стільки медалей давали, напевно, тільки лижні гонки.

- Але любов ця пройшла зі зміною влади.

- Так. Тому все, що робилося федерацією силових видів спорту, що включала в себе і бодібілдинг, і важку атлетику, і пауерліфтинг, так ось все було втрачено і перекреслено на початку 2000-х. Чистий людський фактор.

- І скільки років треба, щоб все відновити?

- Багато. У 2010 році я створив окрему федерацію бодібілдингу республіки, став розвивати цей вид спорту. І там ми немов повернулися в радянське минуле, коли не було буквально нічого для тренувань. Є залізо - Тягай його, роби максимум, що можеш. Ніяких тобі сучасних стійок, лавок. Це, звичайно, гартувало. Але вдалося знайти діалог з тодішнім керівництвом республіки і вже в 2013 році ми відкрили оновлений «Атлант».

- Що змінилося за ці п'ять років?

- Ми оновили інвентар, закупили нові тренажери, зробили ремонт, відкрили додатковий новий зал. Зараз у нас працює сім інструкторів і три адміністратори, які в будь-який момент проконсультують будь-якого клієнта. Зміни торкнулися і змагань з того ж бодібілдингу. Якщо раніше у нас було кілька дисциплін, то зараз і класичний бодібілдинг, і атлетичний, і пляжний, і фітнес-бікіні, бодіфітнес, фіт-модель. Причому, практично для будь-якого віку - виступають як юніори та дорослі, так і майстри.

Причому, практично для будь-якого віку - виступають як юніори та дорослі, так і майстри

- Які подальші плани?

- Звичайно, хочеться рости і розвиватися. Але такі проекти вимагають серйозних додаткових фінансових ресурсів. Поки що ми в «Атланті» готуємо спортсменів, просуваємо спорт і здоровий спосіб життя. Кількість займаються у нас збільшилася за п'ять років в шість-сім разів, ми підготували кілька майстрів і кандидатів у майстри спорту - це хороший показник, але є, до чого прагнути.

- Що очікується на святкуванні ювілею?

- До нас приїдуть наші спортсмени, які стали синонімом слова «перемога». Це і багаторазовий чемпіон світу з пауерліфтингу Віктор Фуражкін, і чемпіонка світу та Європи Катерина Карабань, і Ігор Хакимов, і Олексій Маляренко - люди, що прославили Республіку Комі в світовому спорті. На ювілей запрошено всіх, хто тренувався в «Атланті», хто залишив тут частинку себе.

- Це, напевно, величезний список.

- Безумовно, а ще це різні міста і країни. Той же Віктор Фуражкін живе зараз в США, а Катя Карабань в Іспанії. Адже її після перемоги на чемпіонаті світу буквально закидали листами шанувальники з усіх куточків земної кулі, звали вийти заміж. А наполегливіше всіх виявився один іспанець. Ось вона з'їздила до нього на батьківщину і в підсумку залишилася з ним жити. Каті ж належить і сама ідея назви клубу. Довгий час його просто не було, зате тренажери були всі з написом «Атлант». Ось вона і ввела в моду це слово. Тому, коли знову постало питання про назву, інші варіанти навіть не розглядалися.

- Що ж чекає учасників святкового заходу?

- Ми підготували спеціальну презентацію , Присвячену історії залу, запросили провідного з шоу-програмою. А гостем дня стане чемпіон Росії з бодібілдингу Сергій Зебальд, активний учасник силового шоу клубу «Петербург-Атлетик». Так що без скручування арматури в косичку точно не обійдеться.

І як же склалося, що зал перекочував на Республіканський стадіон?
Чим же вдалося звернути увагу уряду республіки?
І скільки років треба, щоб все відновити?
Що змінилося за ці п'ять років?
Які подальші плани?
Що очікується на святкуванні ювілею?
Що ж чекає учасників святкового заходу?