"Атлант" скасував фінал СКА - "Салават Юлаєв"

Фото: http://hockey Фото: http://hockey.sport-express.ru/reviews/11904/ У Континентальній хокейній лізі триває плей-офф Кубка Гагаріна. Черговим учасником півфіналів напередодні став Митіщинській «Атлант», який у вирішальному, сьомому матчі серії здолав пітерський СКА.

Кубок Гагаріна залишився без ще одного товстосума. Слідом за казанським «Ак Барсом» і московським «Динамо» з розіграшу трофея вибув пітерський СКА - мабуть, найбагатший клуб КХЛ. По бюджету з армійцями може зрівнятися хіба що «Салават Юлаєв». Саме пітерсько-уфимський фінал чекали в цьому році вболівальники і фахівці. Занадто багато сил і коштів витратили боси команди, щоб нарешті матеріалізувати свою мрію - виграти Кубок Гагаріна. Але якщо Уфа ще продовжує зберігати надію, то Пітер розлучився з нею до наступного сезону.

Звинувачувати в провалі (а нічим іншим для СКА виліт на стадії ¼-й назвати не можна) армійці можуть тільки самих себе. Доля серії проти підмосковного «Атланта» була повністю в їх руках. Після чотирьох матчів протистояння пітерці вели 3: 1. В історії КХЛ ще ніхто не відігрувався з такого рахунку. Мабуть, в той момент про щось таке і подумали хокеїсти СКА. І ось результат - три наступних потім поразки поспіль. Останнє, яке виявилося вирішальним, стало квінтесенцією всієї серії.

У домашньому поєдинку СКА мав всі шанси на перемогу - команда двічі вела в рахунку і повністю контролювала хід зустрічі. Однак гру пітерців зламала всього одна єдина помилка. Воротарська. Якуб Штепанек напевно тепер буде визнаний головним винуватцем невдачі СКА. Гра чеського кіпера в цьому плей-офф вийшла дуже суперечливою. Якуб чергував яскраві матчі, в яких не раз виручав своїх партнерів в майже безнадійних ситуаціях, з відверто провальними, де пропускав просто неймовірні шайби. На нещастя СКА, напередодні чех проводив якраз невдалий матч.

За рахунку 2: 1 на користь пітерців за чотири хвилини до кінця основного часу в простій ситуації голкіпер вирішив не притискати шайбу до льоду, а викинути її з зони. Далі головний хокейний інвентар здійснив подорож за маршрутом: ключка Штепанека - нога нападаючого «Атланта» Олександра Нестерова - сітка воріт СКА. 2: 2 - і долю зустрічі і всієї серії визначив овертайм. І в цій своєрідній рулетці удача посміхнулася хокеїстам «Атланта». На 70-й хвилині зустрічі захисник митіщінцев Дмитро Биков закинув, напевно, найважливішу шайбу в своєму житті, яка вивела його клуб в півфінал Кубка Гагаріна.

СКА - Атлант - 2: 3 (1: 1, 1: 0, 0: 1, 0: 1)

Голи: 1: 0 - 7 М.Рибін (Брилін), 1: 1 - 13 Іл. Горохів (Марек), 2: 1 - 31 М.Рибін (Брилін), 2: 2 - 56 А. Нестеров, 2: 3 - 70 Биков (Обшут)

Воротарі: Штепанек 19/22 - Барулин 33/35.

Рахунок в серії: 3-4