Полезные материалы

Українська компанія Kwambio веде переговори з NASA: хочуть створити 3D-атлас людського організму

  1. Як влаштований кампус
  2. Що отримують резиденти
  3. Як стати резидентом
  4. Що кажуть про програму резиденти кампусу

партнерський пост

Google for Startups - глобальна програма розвитку стартапів від Google. Корпорація побудувала 6 корпусів по всьому світу. У кожному з них протягом півроку 10 стартапів-резидентів можуть безкоштовно розвиватися при допомогою менторів Google. Найближчий до нас кампус знаходиться в Варшаві, але там до сих пір не було жодного українського проекту.

У 2017 році Ощадбанк запустив програму підтримки малого бізнесу «Будуй своє». Команда проекту з'їздила в варшавський кампус Google, щоб дізнатися, як він влаштований і поспілкуватися з резидентами. Розповідаємо, що вони дізналися.

Розповідаємо, що вони дізналися

Як влаштований кампус

Екскурсія по території кампусу для команди «Будуй своє» провів один з резидентів - співзасновник стартапу theConstruct Петро Юхнович. «На першому поверсі знаходиться відкритий простір, ви можете просто приїхати, зареєструватися і безкоштовно проводити тут хоч греблю гати часу, вибрати будь-яке місце і працювати. На другому і третьому поверхах - простір, призначене для резидентів ».

За словами координатора Google for Startups Гжегожа Писарчука, кампус у Варшаві відкрили з однією метою: зібрати однодумців, захоплених мечетей відкрити свою власну компанію. В основному там працюють зі стартапами з Центральної Європи.

«Ми прагнемо звести їх в одному місці, де вони можуть працювати, безкоштовно користуватися інтернетом, пити смачну каву і перетворювати свої ідеї в реальні компанії», - пояснює Писарчук.

Що отримують резиденти

У кампусі проходять регулярні менторські сесії між фахівцями Google і підприємцями, які розповідають, з якими труднощами вони стикаються і як планують їх подолати.

«Крім нашої освітньої програми ми знаємо, що кращий спосіб донести знання - це вступні зустрічі між наставником і підопічним, - говорить Гжегож Писарчук. - Ми збираємо заявки від підприємців і регулярно організовуємо навчальні зустрічі зі співробітниками Google 1-2 рази на місяць. Ми тут - будівельники мостів. Підключаємо фахівців з стартап-екосистеми і Google, щоб допомогти стартапам. Ми не беремо ніяких зборів ні за семінари, ні за організацію менторських сесій ».

Коли ви подаєте заявку на будь-яку з програм - обрана група наставників (всього їх 20) підганяє програму під вас. Вони запитують про ваших пріоритетах, проблемах, цілях на наступні 6 місяців і допомагають їх досягти.

«Я розповів, що хочу попрацювати над маркетинговою стратегією, щоб вивести свій продукт на нові ринки, і отримав від Google експерта, який виводить нові продукти, зокрема, в Нью-Йорку. Також мені допомагає профі з експорту. Тут приголомшливі експерти, ми часто спілкуємося з ними за кавою ».

Як з'ясувала команда «Будуй своє», тут у стартапів є доступ до унікальних даними, які обробляє Google.

Як стати резидентом

Гжегож Писарчук каже, що зараз в кампусі близько 70 000 зареєстрованих членів спільноти: «Це місце безкоштовне. Єдине, що потрібно зробити - зареєструватися на нашому сайті. Ви отримаєте карту доступу і станете частиною спільноти ».

Українські стартапи теж можуть подати заявку в варшавський кампус. Як поділилися з «Будуй своє» резиденти, в програмі можуть брати участь тільки компанії, у яких вже є перші клієнти, доходи і мінімальний досвід ведення бізнесу.

Що кажуть про програму резиденти кампусу

Що кажуть про програму резиденти кампусу

Коли ми приєдналися до програми, у нас було 60 користувачів. Зараз - близько 1000. Ми плануємо набрати ще пару тисяч в наступні кілька місяців. Також ми отримали багато важливих контактів. Влітку минулого року у нас була можливість спілкуватися з більш ніж 10 експертами з філій Google в США.

Влітку минулого року у нас була можливість спілкуватися з більш ніж 10 експертами з філій Google в США

Під час програми ми дізналися, як управляти командою і долати труднощі. З мрійників ми стали людьми, які знають, що роблять.

Найближчий набір на резиденцію в Google Campus Warsaw відкриється 22 жовтня і триватиме до 19 листопада. Подати заявку на участь можна за засланні .

Подати заявку на участь можна за   засланні

ПОДЕЛИТЕСЬ в соцмережах