МЮ-Атлетик. Як це було

Пару «Манчестер Юнайтел» - «Атлетик» називали найбільш цікавою на стадії 1/8 фіналу, однак у неї був абсолютний фаворит. «Червоні дияволи», як і їхні сусіди з «Манчестер Сіті», в поточному розіграші Ліги Європи бачаться головними претендентами на перемогу, а тому до них прикута особлива увага. Незважаючи на свій статус гранда, від манкуніанців чекають видовища і тієї гри, яка дасть привід думати, що Сер Алекс Фергюсон і його підопічні дійсно гранично мотивовані на завоювання трофея і не розглядають турнір, як спосіб знайти розраду вильоту з Ліги чемпіонів. Як не крути, а амбіції «Манчестер Юнайтед» на євроарені вже довгий час пов'язані тільки з найпрестижнішим клубним турніром планети, тоді як Ліга Європи навіть командами статусом нижче не завжди сприймається всерйоз. Гра у відповідь «червоних дияволів» з амстердамським «Аяксом» породила деякі питання щодо цього, а тому гра з «левами» отримувала додатковий антураж.

Гра у відповідь «червоних дияволів» з амстердамським «Аяксом» породила деякі питання щодо цього, а тому гра з «левами» отримувала додатковий антураж

З місця в кар'єр почалася гра. Розіграли м'яч баски і майже відразу ж провели непогану атаку. Не минуло й двох хвилин, як по правому флангу втік гравець «Атлетика», після чого послідувала подача в штрафну, але партнер на лівому краї володінь Де Хеа не зміг толком пробити по воротах у боротьбі з захисником. «Манчестер Юнайтед» під радісний гул трибун моментально відгукнувся на пропозицію пограти у відкритий футбол. Руні зауважив на дузі штрафний Ернандеса, а той вже знайшов пасом на лівому куті воротарського Гіггза, але Сан Хосе кинувся в підкат і не дав валлійця вистрілити. Зустріч проходила в ці миті без центру поля. Льоренте на кшталт поскупився перед чужій штрафній, коли прийняв м'яч, але сам пробив з правої в падінні форвард. Сфера небезпечно просвистіла повз правої штанги. Цікава справа, але по перших хвилинах здалося, що з позиції сили зібралися грати підопічні Б'єлси. У всякому разі, саме вони атакували більше і частіше, та й удари по воротах слідували в кожному випаді. Правда, перший же стандарт біля правого кута поля у виконанні манчестерців був вельми гострий. Янга там зачепили за футболочку акуратно і пішов на подачу Гіггз, але хороший навіс з лівого від Райана був ліквідований Іраісоса. Гірка надійно кулаками вибив «круглого» подалі.

Відмінний темп команди підтримували всю першу десятихвилинку. Льоренте протягнув сферу з центру до чужого штрафного, але був зупинений Евансом. У створеному контратаці Руні знайшов пасом на лівому краї Пака, який сам бити не став під пресингом захисника, а відкинув назад. Уйен пальнув з лівого кута штрафного - набагато вище. Після цього 2-хвилинну паузу взяли обидві команди. Хаві Мартінес вирішив загострити ситуацію і випиляв передачу метрів на 50 на 11-метрову, куди встиг прибігти Муніаїн, але паростки не вистачило Ікера, щоб повноцінно пробити. Баск всього лише носком штовхнув «круглого» в руки Де Хеа. Однак у «МЮ» до цього часу такі передачі не проходили. Пожвавити ситуацію в першій третині тайму вирішили гостьові вболівальники, які досить голосно і без опору фанів «МЮ» проспівали якусь кричалку. А от гра поступово стала заспокоюватися і все більше м'яч гостював в центральній зоні. Трохи пізніше оборона гостей допустила першу помилку, але їй не зміг скористатися Ернандес. Де Маркоса і Мартінес чомусь пропустили м'яч на мексиканця, але той метрів з 15 зліва від центру занадто ніжно спрямував снаряд в руки Іраісоса. Спірний момент виник на 19-й хвилині. В результаті швидкої атаки «Атлетика» низом м'яч адресувався на 11-метрову на Льоренте, де його смикнув за майку Смоллінг. Падіння форварда залишається непоміченим Майєром, але німецький арбітр показав, що першим порушував правила сам Фернандо, тому треба віддати м'яч манкуніанцям. Дуже і дуже спірне рішення. Якщо рефері бачив, що Льоренте хапав гравця, то чому не свистів відразу? Але гості оборотів не зменшували. Закид на межі офсайду на правий край штрафного виявився точним. М'яч був відкинутий назад, де поборовся Де Маркос і залишив снаряд для Муніаїн. Ікер пробивав метрів з 13, але слабо для Де Хеа. Вже на 22-й хвилині в наступній атаці манкуніанців спрацювало відоме футбольне правило: не забиваєш ти - забивають тобі. Руні отримав вкидання з ауту, залишив м'яч для Гіггза, який разом з Ернандесом обігрався в «стіночку» перед штрафним Іраісоса. Райан підібрав відскок від захисника і далі направив м'яч на Чічаріто, який прийняв сферу, прибрав під ліву, пішов в центр і з 11 метрів пробив низом. Кіпер відбив, але точно на ногу налетів Руні, який з 7 метрів відправив сферу у порожні ворота - 1: 0.

До честі «Атлетика», треба сказати, що команда не продемонструвала ніякої приреченості і продовжила гнути свою лінію. На 26-й хвилині іспанці заробили кутовий з правого флангу. Пробити по воротам не вийшло, але атака басків продовжилася. Льоренте спиною до воріт отримав пас і відкинув під лінію штрафного на Іраола, який метрів з 14 ризикнув пробити з правої праворуч від центру. М'яч знайшов ногу захисника і пішов ще на один кутовий. Добре так натиснув на ворота Де Хеа з 25-ї по 30-у хвилини гості. Не сказати, щоб крутився як білка в колесі голкіпер «МЮ», але напруга постійно присутнє, ось тільки манкуніанці з одного створеного моменту зробили гол, а баскам з їх десятка напівмоментів ніяк не вдавалося організувати по-справжньому гольовий атаки. На 33-й хвилині Сусаета мав таку шикарну можливість, що вона ще буде снитися Маркелов, якщо його команда не пройде «МЮ». Акуратний закид від Еррери по центру на ривок Маркелов. Той досить легко відірвався від Еванса, але побоявся відпустити м'яч і перекидав який вийшов з воріт Де Хеа, не ввійшовши в штрафну. Стадіон затамував подих, але «круглий» гучно стукнув по газону за лівої штангою. «Атлетик» грав красивіше в першому таймі, краще, небезпечніша. Не минуло й трьох хвилин, як Ітурраспе низом віддав передачу на правий край штрафного, де Іраола бив у ближню «шістку» з правого кута воротарського, але склався Де Хеа і перевів на кутовий. Так, у всьому в першому таймі переграв своїх запеклих опонентів. І за кількістю кутових, і по володінню м'ячем, але м'яч в ворота Де Хеа вперто не йшов, а якщо йшов, то Давид виручав. У господарів був зовсім непомітний Ешлі Янг, плюс ще до 40-ї хвилини Фергюсон, незадоволений тим, що твориться в обороні його команди, відправив розминатися Фердинанда. За 4 хвилини до кінця першого тайму двома розмашистими атаками обмінялися команди. Але якщо подача Іраола з правого флангу на лівий край штрафного вийшла безадресної, то такий же крос у виконанні Руні після сольного проходу по правому фланзі припав до рук Іраола. У кінцівці тайму раз по раз на правому краї атаки став проявлятися Руні. Шикарний переклад на Уейна, який в дотик прокинув собі м'яч повз захисника і прострілив на лінію воротарського. Хаві Мартінес там все одно випередив Ернандеса, який до того ж і заліз в офсайд. І все-таки справедливість восторжествувала! Краще грав «Атлетик» зміг відновити рівновагу в рахунку ще до перерви. Пас з лівого флангу пішов на Льоренте, який з дуги штрафного бити не став, а віддав на Сусаету. Маркель подумав і не пробив з правого кута штрафного, а покотив на Іраола. Андоні точно і тонко накинув снаряд у центр штрафного, де увірвався Льоренте вколотив головою «круглого» як молотком з 9 метрів повз Де Хеа - 1: 1. Одна додана хвилина нічого не принесла обом командам, які після свистка практично непомітного Майера, якому випав найскладніший тайм, потягнулися в роздягальні.

Одна додана хвилина нічого не принесла обом командам, які після свистка практично непомітного Майера, якому випав найскладніший тайм, потягнулися в роздягальні

Другий тайм почався так само, як і закінчувався перший. Баски провели ряд атак, після одне з яких Ікер Муніаін через штрафний щільно пальнув у дальній кут - Де Хеа в стрибку парирував! Мало? Додайте ще! Муніаїн протягнув м'яч до чужих володінь по центру і відпасував на лівий край Льоренте, Фернандо тут же потужно пробив - в сітку із зовнішнього боку! Проходить хвилина, форвард знову з м'ячем біля чужих воріт, слід удар і черговий сейв іспанського голкіпера манчестерської команди з під поперечини! «Червоні дияволи» в ці хвилини і не думали про якийсь контргру, нагадаємо про себе лише неточним пострілом Вейна Руні зі штрафного.

З такою грою басків було цікаво, наскільки ж їх вистачить. Резерву у Марсело Б'єлси не викликав особливого оптимізму, а тому багато, якщо не все, для «Атлетика» залежало від тих, хто вже був на полі. А ті продовжували дивувати «Манчестер»: Муніаїн почав соло, прийнявши м'яч у самій бічної лінії, прибрав Янга, трохи змістив з лівого краю в центр, зіграв в стінку з Еррера і вивалився на Де Хеа під гострим кутом - товариш Ікера по молодіжній збірній знову врятував «Юнайтед»! А далі був шедевральний гол хлопців з Більбао! Позиційна атака «Атлетика», м'яч отримує Льоренте і геніальним черпачком закидає плямистого Оскару: Де Маркос в дотик з лівої відправляє в дальній кут - Де Хеа не при справах - 1: 2! Чи був офсайд? Був, тільки і пенальті на Льоренте був, та й забили гості абсолютно заслужено.

Фергюсон кинув у гру Нані, а «Юнайтед» не залишалося нічого іншого, як іти вперед, намагаючись врятувати матч. Вперше за довгий час перевага по контролю над м'ячем перейшло до манкуніанцям, але створити щось вартісне ніяк не вдавалося. А ось «Атлетик» ще й примудрявся відповідати контратаками: знову все почав Муніаїн, розігнавши випад і віддавши направо свіжому Токеро: Гаїска зарядив, що є сил - Де Хеа потягнув на кутовий! И це не все! Довгий винос на Токеро, форвард скидає на Оскара, а той з правого краю стріляє в дальній - воротар парирує, але м'яч відлітає в поле, де Рафаел п'є каву і курить сигару, а Муніаїн летить на сьомій передачі і вганяє сферу в сітку - 1: 3! Хоч якось скрасити поразку «Юнайтед» дозволив пенальті: круглий влучив у руку Оскару на лінії штрафного, Майер вказав на точку і Руні не схибив - 2: 3!

«Атлетик» б'є «Манчестер», причому команда Фергюсона, по такій грі, ще повинна бути задоволена таким результатом.

Якщо рефері бачив, що Льоренте хапав гравця, то чому не свистів відразу?