Полезные материалы

Що буде з Зенітом? Трансферні плани Зеніту.

  1. Головін в «Зеніті»? Ми можемо назвати ще 200 прізвищ
  2. Взаємодіємо з агентами, якщо вони адекватні
  3. Через два роки - чотири своїх футболіста
  4. Агресивна селекція - не для «Зеніту» -2
  5. «Не можна вбивати конкуренцію в місті»
  6. Для структури клубу локальні успіхи нічого не значать

У грудні 2011-го сейв В'ячеслава Малафєєва в Порту вивів «Зеніт» в плей-офф Ліги чемпіонів, турніру, куди в останні роки клуб з Петербурга чомусь заглядати перестав. Мабуть, без власних вихованців дійсно ніяк. У листопаді 2018 го виповниться рік, як Малафєєв займає пост заступника спортивного директора. Достатній термін для того, щоб вміти відповісти навіть на найскладніші питання «Спорту День за Днем».

Головін в «Зеніті»? Ми можемо назвати ще 200 прізвищ

- Влітку ви перепідписали контракт з Юрієм Жирковим, який через серйозну травму досі не провів жодного матчу в цьому сезоні. Чи вважаєте зараз укладення угоди з віковим і травматичним гравцем помилкою?
- Коли ми обговорювали з ним контракт, він був одним з кращих гравців збірної, яка успішно виглядала проти найсильніших команд. Ні у кого не було сумнівів, що це кваліфікований футболіст, що він може принести користь. Якщо говорити про травматичності, то у нас і Маммана отримав важку травму, і Кокорін. Такі речі неможливо передбачити, і тут ми не могли нічого зробити. Угода була перепідписаний всього на рік. Ми повністю передбачили всі ризики, і контракт їх враховує.

- Чи зможе Юрій відновитися до початку зимових зборів?
- У мене є розуміння, як йде його відновлення, але давати точні прогнози передчасно.

- Сергій Семак недавно сказав , Що влітку зірвалися трансфери двох гравців. Виходить, з урахуванням Клаудіо Маркізіо, «Зеніт» дійсно хотів посилитися трьома новими футболістами?
- Ви ж розумієте, як вибудовується трансферна робота. Формується список гравців, які цікаві, і починається робота з пошуку взаєморозуміння і компромісів. Особисті контракти, сума трансферу і так далі. Не буду конкретизувати, яких гравців ми хотіли підписати, скільки їх було і якої якості. Що вдалося - ми і зробили. Працюємо на результат. Хотілося трохи більше, трохи краще. Але це футбольне життя. Не завжди вдається знайти точки дотику. 95 або навіть 99 відсотків роботи спортивного департаменту ніхто не бачить. Адже все обговорюють тільки кінцевий результат, слабо уявляючи, як ведеться робота по кожному з гравців. Складно запланувати цей процес і правильно пройти шлях до кінця. Коли виходить - всі задоволені. Якщо одна зі сторін незадоволена, угода досягнута бути не може.

- За нашою інформацією, цього літа ви могли придбати Олександра Головіна. Це дійсно так?
- Я можу назвати ще близько 200 футболістів, яких «Зеніт» хотів би бачити в якості гравців нашої команди. Ви і самі прекрасно знаєте список кращих в країні. Не потрібно бути спортивним директором, скаутом, щоб відкрити склади національної та молодіжної збірної. Плюс-мінус це кращі, хто є зараз. Порівняйте з росіянами в нашій команді і зможете викреслити коло кандидатів, які потенційно цікаві «Зеніту». Тут все дуже логічно.

Є, звичайно, такі моменти, коли неможливо домовитися. Або, коли дуже складно домовитися. У кожної зі сторін є свої бажання. У цій роботі багато нюансів. Плюс російські гравці коштують дуже дорого. Є сенс звернути сили в академію і розвиток своїх гравців.


- Взимку «Зеніт» має можливість витратити серйозну суму на посилення, враховуючи рамки фінансового фейр-плей?
- Посилення не залежить від того, скільки у тебе грошей. Воно залежить від необхідності взяти гравців на ті чи інші позиції. А вже далі вимальовуються фінансові можливості з того чи іншого трансферу. Треба відштовхуватися немає від того, скільки у нас грошей, а від позицій, які нам необхідно посилити. І тоді говорити про гроші і все інше.

Взаємодіємо з агентами, якщо вони адекватні

- Чи вірно вважати, що зараз в спортивному департаменті працюєте ви, Олександр Макаров, Хав'єр Рібальта ?
- У нас є ще аналітик, три скаута - Микита Колесніков, Сергій Ломакін, Сергій Гордєєв. Є скаути, які відповідають за філії. Навколо «Зеніту» досить активно діють агенти, які завжди готові запропонувати тих чи інших гравців. Але якщо ми самі приводимо гравця в академію, я не хотів би бачити поруч з ним агента. Ми їх привели, знайшли, розвиваємо і готові їм допомагати самі. Тоді агента немає. Агенти як стерв'ятники кружляють над молодими гравцями, коли необхідно підписувати новий контракт. Хочеться запитати: «А ви-то хто? Що ви зробили для гравця до цього? »Інша справа, коли агент привів гравця і посилив головну команду.

- Але визначили список тих, з ким можна мати справу?
- Ми взаємодіємо з агентами, якщо вони допомагають. «Зеніт» готовий мотивувати агента, але тільки коли його гравець чогось домагається в першій команді. Є неписані правила роботи з агентами. Їх порушувати не можна. І якщо у нас з системи відводять гравця, необгрунтовано, моя категорична думка - ми з цим агентом працювати ніколи не будемо. Агенти це знають і сваритися, як правило, не хочуть.

- Таких прикладів було багато за той час поки ви працює?
- Агенти прекрасно знають ці приклади, так як багато спілкуються один з одним. Конкретизувати мені не хотілося б.

- Чи з'явиться в «Зеніті» селекційний відділ, які будуть відповідати за пошук гравців для головної команди?
- За першу команду у нас відповідає спортивний директор, у якого є величезний досвід роботи в скаутингу.

Через два роки - чотири своїх футболіста

- Наскільки головний тренер пильно стежить за тим, що робить під головною командою, маючи на увазі «Зеніт» -2?
- У нас зараз є основна мета - перемога в чемпіонаті. Якщо у головного тренера залишається час і думки на щось інше, він це робить. Але за великим рахунком завдання спортивного департаменту - подати йому готову страву у вигляді готового для головної команди гравця.

- Ви вже підходили до нього з якимось «стравою»?
- Ми спілкуємося постійно. Якщо необхідно, я набираю його номер. Якщо я йому потрібен, то він набирає. У початковій стадії це було більш активно, тому що була робота на трансфером ринку. Зараз він більше сконцентрований на поточних цілях.

Зараз він більше сконцентрований на поточних цілях

- Після 9-го туру «Зеніт» -2 з обопільної згоди розірвав контракт з Олександром Горшковим, ви запросили Владислава Радимова. Результати поки не покращилися .
- У Владислава Радимова великий футбольний досвід. Він добре знає зенітівську піраміду, ще й перевів подих після тренерської роботи: за цей час назбиравши теоретичних знань, вивчив роботу академії зсередини. Він був координатором в селекційному відділі, ми весь цей час з ним щільно взаємодіяли. Ми працюємо над проектом «Зеніт» -2 в довгу. Основне завдання Влада зробити з молодих справжніх футболістів, які зможуть претендувати на місце в першій команді. У труднощах загартовуються характери. Потрібно виправляти турнірну ситуацію. Ми віримо в тренерський талант Радимова і цілком підтримуємо його.

- Але не можна ж сказати, що провал «Зеніту» -2 несподіваний, враховуючи вік і недосвідченість практично всіх гравців команди?
- Перш ніж говорити з цього приводу, давайте з'ясуємо, які завдання стоять перед «Зенітом», в рамках яких ми працюємо з «Зенітом» -м, «Зенітом» -2 і академією. По суті, вся ця система - наш резерв, який ми повинні готувати для основної команди. Мета номер один, про яку багато хто вже знає, через два роки мати в заявочному листі як мінімум чотирьох доморощених футболістів. Можна, звичайно, і менше, але тоді заявочний лист буде зменшуватися. Чи не буде двох - значить, заявка буде з 23 чоловік. Чи не буде чотирьох - значить 21. Мета вибудувана виходячи з цього. Очевидно, що в останні роки існує тенденція: молодим хлопцям не вдається досягти рівня першої команди. Однак, в «Зеніті» -2 є молоді гравці, які вже з'являлися в основі. Це Скробот, Капленко, Плетньов, Ґойл, Каккоев. Дуже непоганий Леон Мусаєв. Я впевнений: яке б місце не зайняв «Зеніт» -2, молоді гравці ще про себе заявлять на найвищому рівні.

- Однак, для них основною проблемою справедливо називають високу конкуренцію в першій команді.
- Чим вища конкуренція, тим сильніше команда. Ми розуміємо, що у основної команди серйозні вимоги до гравців по частині спортивної складової. Це і фізичні кондиції, ментальність, мотивація, якісь антропометричні параметри, які будуть дозволяти боротися не тільки в чемпіонаті Росії, але і на міжнародному рівні. Всі ці компоненти представляють цілісність гравця. Останнім часом у нас з'являються хороші, навчені футболісти, що грають по всій Росії. Їх мало не 70 чоловік, які пройшли нашу школу. Але якщо ми розберемо кожного з них, то в кращому випадку є один або два гравці з більш-менш яскраво вираженими якостями, за рахунок яких вони зараз могли б претендувати на місце в основному складі «Зеніту». Чи не означає, що грали б, але були б в обоймі і конкурували з іншими. Тобто, робота йде, але відповідати рівню «Зеніту» і завданням їм непросто.

З цього можна зробити висновок - шлях від академії до «Зеніту» -2 недостатній, щоб потрапити в головну команду. За великим рахунком вже в 20-22 роки можна зрозуміти, що буде з гравцем далі. Чи зможе «Зеніт» на нього розраховувати або його простіше відпустити. І тут вже можна дивитися далі.

Агресивна селекція - не для «Зеніту» -2

Агресивна селекція - не для «Зеніту» -2

- Якщо говорити в цілому про зенітовской молоді, то впадає в очі важливий нюанс: ні в одній команді немає однозначного лідера з яскравими індивідуальними даними, який міг би хоч завтра увірватися в головну команду. Відчуття, що гравці в тому ж «Зеніті» -2 потрібні для виконання тактичних дій. І все.
- При цьому, думаю, виконують свою завдання вони непогано. Якщо брати цю конкурентне середовище. Не забувайте, «Зеніт» -2 складається з молодих футболістів, якщо винести за дужки Дмитра Богаева і Дениса Терентьєва. В основному там грають хлопці 20-22 років. Їм важко обігравати футболістів, які на 5-6-8 років старше. Так, поки, у нас в «Зеніті» -2 немає яскраво вираженого гравця, який може бути лідером на футбольному полі. Але це даність.

- А шукати і вирощувати ви маєте намір всередині клубної системи?
- Ми не проводимо і не будемо проводити агресивну селекції для «Зеніту» -2. Я не бачу в цьому сенсу. Це перекриє дорогу тим гравцям, які є зараз і яким треба грати. Плюс це будуть необґрунтовані витрати, які, швидше за все, не принесуть ніякої користі. Ми повинні відштовхуватися від того, що маємо. Так, я припускав, що після того, як ми не станемо повертати Зуйкова, Ісаєва, віддамо Панюкова, Лісового, відмовимося від Карпова, Зуєва, результат погіршиться. Якби ці хлопці були в команді, навряд чи ми перебували б у нижній частині таблиці. І мали б більшу кількість очок. Але що б це дало з точки зору перспективи розвитку системи? Ми розуміємо їх потенціал. Кому-то ми дали дорогу, з ким-то вже марно працювати, для інших це стеля, і вони себе не реалізували в оренді. Тобто в першій команді вони не потрібні, а для «Зеніту» -2 буде закрита позиція молодого гравця. Хай вже краще грає він і конкурує. Ми хочемо, щоб гравці якомога раніше потрапляли в «Зеніт» -м, «Зеніт» -2, деякі, можливо, в основну команду. Це важливо для розуміння їх потенціалу. Але все одно ми повинні використовувати клуби-партнери, через яких могли б проганяти футболістів в плані ігрової практики. Наприклад, на Лісового і Панюкова в головній команді зараз ми розраховувати не можемо, але вони непогано можуть проявити себе в оренді і повернутися.

- Виходить навіть тих, хто в «Зеніті» -2 зараз, вже підпирають гравці «молодіжки».
- У нас є ряд футболістів, з якими вже треба визначатися в «Зеніті» -2. Кого-то відпустимо, з кимось не продовжимо контракти, кого-то віддамо в оренду. Дамо можливість їм розвиватися, якщо зрозуміємо, що в «Зеніті» -2 вони досягли певного рівня, але в основну команду їм ніяк не пройти. Головне, щоб вони могли грати. Адже якщо футболіст не грає, він не розвивається.

Кроки, які зараз приймають, продумані. Якщо подивимося зараз гри «Зеніту» -2, в меншій «Зеніту» -м то, звичайно, хочеться, щоб гравці підходили більш функціонально готовими, міцно стоять на ногах, а не хлопчиками, яких можна легко відсунути. І в цьому аспекті потрібно відштовхуватися від матеріалу, який є. Наприклад, перспективний футболіст Ілля Скробот. Він високий, здорово грає обома ногами на позиції центрального захисника. Є можливість його розвивати. Таких гравців треба знаходити в академії, далі ними займатися. Спрямованість не повинна бути вузькоспеціалізованою. Якщо гравець добре б'є, віддає передачі не означає, що він зможе вирости у великого футболіста. Звичайно, може повторити шлях Аршавіна, але такі народжуються раз в багато-багато років. Саме такий комплекції. Плюс з характером лідера.

«Не можна вбивати конкуренцію в місті»

«Не можна вбивати конкуренцію в місті»

- Нинішній склад «Зеніту» -2 і молодіжки - даність, яку вже не змінити. А якщо дивитися на перспективу - хто прийде на ці місця через 2-3 роки?
- Ті, хто може прийти в «Зеніт» -2 через 2 роки - гравці 2002 року, які зараз є в академії. Вони в принципі досягли безумовно результату, вигравши чемпіонат Росії. Там є кілька потенційно сильних гравців, але два роки - мінімальний термін. У 2020-му вони, швидше за все, будуть грати в «Зеніті» -м. У 18 років показати себе в ФНЛ досить складно, але я хотів би, щоб так було. Тому що якщо в 18-19 наші гравці будуть грати в першій лізі, а «Зеніт» -2 буде знаходитися в середині або вгорі, значить ми зможемо зробити висновок, що там є гравці. Значить у них хороша тренувальна середовище, і хороша конкурентне середовище, в якому вони розвиваються. Звичайно, добре утримувати «Зеніт» -2 в першій лізі в якості майданчика для їх розвитку. Але не хотілося б це робити штучним чином.

- Якщо відмовлятися від селекції, значить, основний потік футболістів буде йти від академії.
- Саме так. Все повинно йти від академії. У 16-17 років ми ще можемо шукати. Пізніше сенсу немає, якийсь час вони повинні побути в нашій системі. Звідти якісні гравці приходять в «Зеніт» -м, який постійно повинен бути в трійці молодіжної першості. Це вже характеризує рівень гравців і конкуренцію з іншими командами. Нам потрібно чотири своїх вихованця в заявці. І це залишиться, якщо нічого не зміниться.

- А по регіонах планується пошук? Адже там теж багато «природних багатств».
- Якщо ми починаємо шукати, скажімо, по місту - це палиця з двома кінцями. Ми можемо зібрати кращих з усього міста. Без проблем. Але тоді з ким ми будемо грати? Іноді не варто взяти і забрати всіх собі. Ти стикаєшся з дилемою. Якщо гравець перспективний і дуже талановитий, ми за ним будемо стежити, контролювати, можливо, залучати академії. Але забирати всіх, хто сподобався і, хто трохи сильніше тих, хто є, немає сенсу. Також немає сенсу привозити гравців зі всієї Росії. Суперталановитих так, можна. Можна ризикнути привести гравців 14-17 років і поселити в інтернаті, де вони проходили б якийсь цикл підготовки. Дивитися за їх розвитком. Це велика робота. Скоро з'явиться посаду шеф-скаут академії, функції якого будуть спрямовані на пошук талантів по всій Росії. Зараз ми вибираємо цю кандидатуру і, сподіваюся, ми незабаром приступимо до активної роботи, щоб вирішувати наявні завдання.

- Ви говорили, що спільно з Хав'єром Рібальта запропонуйте концепцію розвитку академії керівництву.
- Стратегія у нас є. Вона закладається наперед. Звичайно, кожна людина мислить по-своєму, але кінцеву мету все більш-менш розуміють. Вона зрозуміло: щоб «Зеніт» вигравав чемпіонат Росії, стабільно грав у Лізі чемпіонів з командами, з якими ми могли боротися, незважаючи на часом різний рівень.

- Яка увага спортивний директор приділяє академії?
- Хав'єр відповідає за весь скаутинг. У тому числі молодіжний. Він спортивний директор. Якщо, припустимо, мені, тренеру «Зеніту» -2 або «Зеніту» -м сподобався якийсь гравець, то при підписанні контракту неможливо обійтися без узгодження спортивного директора. Він несе відповідальність за придбання, підписання гравців і перепідписання контрактів. Всіх їх він повинен знати, оглядати і приймати рішення.

- Рібальта встигає?
- Так як зараз у «Зеніту» -2 і «Зеніту» -м немає скаутингу як такого, адже ми не купуємо гравців ззовні, то з ним потрібно узгоджувати тільки перепідписання гравців. А всі гравці природним шляхом переходять з академії в «Зеніт» -м і «Зеніт» -2. І тут уже важлива взаємодія тренерів, спортивного департаменту, інших служб, в тому числі медичних, юридичних. Так ми розвиваємо гравців, допомагаємо їм в різних ситуаціях.

- Чи справедливо порівнювати результати «Зеніту» -2 з результатами «Спартака» -2 і «Чертаново», які борються нагорі таблиці?
- Це стосується в першу чергу комплектування команди. Ми можемо накупити штучно гравців і бути в середині таблиці. Всі будуть хвалити нас за результати. Але це нічого не дасть. Ми зараз маємо те, що маємо. Об'єктивну картину, яку повинні прийняти. Щоб її змінити, потрібно почати працювати не локально з «Зенітом» -2 і «Зенітом» -м, а почати з академії.

Для структури клубу локальні успіхи нічого не значать

- До речі, а методологія навчання в академії з вашим приходом змінюється?
- Я не можу сильно впливати на навчальну складову академії. Для цього є головний тренер академії, інші фахівці. Як такої єдиної системи підготовки, шаблона не існує. І це правильно. У чому була, можливо, попередня проблема? Було все дуже чітко, прагматично. Через це пропали якісь індивідуальні особливості. Згадаймо останній сильний зенітовского покоління. У кожного була родзинка. Її було сточити, не змусили прибрати. Футболісти показували свої сильні сторони. У мене теж були свої плюси і мінуси, але я грав за рахунок другого. А коли починав працювати над недоліками, це позначалося на перевагах. Тому завдання тренера побачити сильні сторони і їх розвивати. Давати їм можливість їх реалізовувати. Якщо гравець добре обігрує не потрібно йому кричати - що ти робиш, віддай пас. Нехай він розвиває цю якість, може, навіть незалежно від результату. Зараз у гравців «Зеніта» -2 немає індивідуально сильних якостей. Це питання не тільки до тренерів академії, це в тому числі і частина скаутингу. Треба це знайти, побачити, виявити. Можна, звичайно, розвинути деякі якості, але це не лідерство. Це або є, або немає.


- З молодих гравців багато виділяють Микиту Колдунова. Він запам'ятався і по грі з «молодіжкою» «Барселони».
- За форматом він схожий на Ігоря Денисова. Ми думали про те, щоб залучати його до «Зеніту» -2, але там є Мусаєв, Капленко, які на даний момент сильніший, ніж він. Але у Колдунова є якості, які він повинен розвивати. Все в його руках. Ми з ним спілкуємося, розуміємо, в чому йому треба додавати. Зараз на першому місці повинні стояти не гроші, а інші речі. Професіонал повинен вмирати на полі: не заради грошей, а просто тому що граєш не лише за себе, за батьків, а за клуб, систему. Все це складові мотивації, а її потрібно витримувати на всьому шляху. Для структури твої успіхи в «Зеніті» -2 нічого не значать. Як і успіхи в молодіжці і академії. У розвиток цих гравців вкладається велика кількість грошей, але ми хочемо бачити гравців в основному «Зеніті». Коли хтось із академії буде там, тоді так, є сенс говорити. Потрібно дивитися на головну команду, тому що, якщо не буде результату там, все що нижче абсолютно марно.

- Як марно згадувати «Зеніт» -2 початку століття, коли це був дубль «Зеніта».
- Знову ж таки занадто велика різниця між нинішнім «Зенітом» -2 і основною командою. Її не було, скажімо, 10 років тому, коли «Зеніт» -2 був дублем. Зараз без певного етапу в прем'єр-лізі або гри за кордоном в основний склад не потрапити.

У багатьох топ-клубів на контрактах величезна кількість футболістів, які грають в різних командах. Там цілі відділи, які стежать за гравцями, які в оренді. Але він чітко контролює всі процеси і коли потрібно когось повернути, домовляються моментально. Це складний процес, для Росії особливо. На жаль, на даному етапі ми не можемо виростити стільки футболістів. Їх у всій Росії немає. Подивіться на результати молодіжної збірної, юнацької. Вони всі грають з перепадами. Так, є деякі талановиті хлопці - в ЦСКА, а їм це необхідно, «Спартаку», куди прийшли гравці «Спартака» -2. Це, до речі, показова складова, що попередня робота була пророблена вірно.

- А якщо «Зеніт» -2 вилетить в ПФЛ, цей шлях до головної команди ще більше збільшиться?
- Ми до кінця боротимемося за те, щоб залишитися в ФНЛ. Якщо станеться те, про що ви сказали, впевнений через рік своїми силами команда повернеться назад. І це буде природний процес. Не вважаю, що виліт стане критичним. Зараз тренерський штаб робить максимум з того, що можливо. Все-таки після зміни тренера у нас пішла низка нічиїх, у нас була перемога і поразки, за які не соромно.

- За нашою інформацією, в «Зеніті» -2 крім озвучених проблем існуємо нерівномірна контрактна система, коли один гравець може отримувати мало не в 5 разів більше іншого.
- Зараз у нас вибудовується система однакового ставлення до всіх гравців при підписанні контракту. У нас немає дисбалансу у фінансовій частині, якщо брати молодіжну команду. У «Зеніті» -2 дисбаланс присутній, тому що деякі гравці були підписані іншими співробітниками на різних фінансових умовах, які на той момент, можливо, були актуальними.

Футболісти, які підписують свої перші контракти з «Зенітом» -м, будь то вихованці академії або ті, хто залучені в структуру з інших шкіл, мають мінімальну заробітну плату. Щоб ми змогли визначити, наскільки вони перспективні, і запропонувати вже інший контракт з можливістю його розвитку.

У «Зеніті» -2 відмінності в зарплатах можливі тому, що гравці, які ще вчора вступали за «молодіжку», зараз залучаються до ігор «Зеніта» -2. А контракт у них ще рік або два. Ми повинні чітко розуміти їх перспективу.

Зараз ми підходимо до того, що дисбалансу у нас не повинно бути в принципі. Якщо гравець трохи краще і трохи перспективніше, зарплата у нього повинна бути трохи більше. Головне, щоб це не шкодило мотивації.

Головне, щоб це не шкодило мотивації

- І останнє запитання: як повинна працювати академія клубу, який представляє регіон і цілу культуру, в плані освіти і виховання, щоб уникати ситуації, яка залишила «Зеніт» без сильного нападника на певний термін?
- Тут не зовсім доречне порівняння. Є російський досвід і закордонний. За кордоном все досить просто: академія там досить близько стикається з головною командою. Тренуються мало не разом, все це контролюється, є школа тощо. Якщо дитина погано вчиться в школі, тренер позбавляє його тренувань та ігор.

Адже найістотніше покарання для будь-якого гравця - позбавити його футболу. Це засіб впливу.

Що стосується загальноосвітньої і загальнокультурної складової - тут багато залежить від батьків, друзів, кола твого спілкування, вчителів, партнерів по команді. Все це формує тебе як особистість. Чи робили люди помилки в дитинстві? Так купу помилок. Ми все робили проступки. Але у мене був старший брат, який являв собою приклад, як робити не треба. Були батьки, тренери, які мене опікали. Це і Савін, і Приходько, пізніше вже Бірюков.

Ніхто не застрахований від того, щоб зробити помилку. І завдання «Зеніту» вирощувати не тільки футболістів, але культурних і освічених людей. Бажано, з лідерськими якостями. Який би ти не був добрим, культурним, чуйним, але важливо при цьому вміти грати в футбол. Колосальна робота - знайти цього гравця і дати йому розвиватися.

Фото: РИА «Новости»; ФК «Зеніт», Чемпионат.com

Оцініть матеріал:

Головін в «Зеніті»?
Головін в «Зеніті»?
Чи вважаєте зараз укладення угоди з віковим і травматичним гравцем помилкою?
Чи зможе Юрій відновитися до початку зимових зборів?
Виходить, з урахуванням Клаудіо Маркізіо, «Зеніт» дійсно хотів посилитися трьома новими футболістами?
Це дійсно так?
Взимку «Зеніт» має можливість витратити серйозну суму на посилення, враховуючи рамки фінансового фейр-плей?
Хочеться запитати: «А ви-то хто?
Що ви зробили для гравця до цього?
Але визначили список тих, з ким можна мати справу?