Полезные материалы

Спортивне харчування RAY

Минулого літа компанія RAY представила лінійку спортивного харчування RAY , Яка складається з 7 продуктів:

, Яка складається з 7 продуктів:

- ізотоніки RAY (витривалість)
- ізотоніки RAY + L-carnitine (витривалість + жиросжигание)
- енергетичний напій RAY + L-glutamine (відновлення)
- протеїн RAY F85 (гейнер + відновлення)
- BCAA 2-1-1
- Колаген + Хондроитин + Глюкозамін + Са (для суглобів)
- рідкий L-carnitine RAY (жиросжигание)

Практично всі хлопці з нашого колективу, хто займається тим чи іншим видом спорту (легка атлетика, трейл, лижні гонки та ін.) Використовують те, чи інше спортивне харчування RAY на тренуваннях і змаганнях. Давайте розберемо більш детально кожен тип спортпіта, а так само як його приймати і для чого він взагалі нам потрібен.

Ізотоніки RAY, або по-іншому ізотонічні напої, а так само енергетичні напої призначені для допомоги організму при відновленні під час, а так само після тривалих навантажень. У їх складі, крім вуглеводного комплексу, життєво необхідного для організму, міститься невелика кількість солей і цукрів, в концентрації, подібної з їх концентрацією в організмі людини. Під час тренувального процесу організм втрачає рідину, а також розчинені в ній солі (калій, магній, натрій). Ізотонічні напої, які приймаються безпосередньо під час тренувань, допомагають відновити сольовий баланс в організмі, компенсувати енергетичні витрати (збільшити витривалість), а так само поповнити запаси глікогену.

Заповнення енергії відбувається завдяки вмісту простих (швидких) вуглеводів, які входять до складу ізотоніки RAY. Такі вуглеводи мають дуже високу швидкість засвоєння з шлунково-кишкового тракту, тому вони викликають швидке підвищення енергетичного запасу організму.

Для приготування ізотоніки RAY виходите з таких пропорцій:

На кожні 10г сухого продукту використовуйте 100мл води. 1 мірна ложка дорівнює ~ 20г сухого продукту.

Вживати не більше 150 мл за 1 прийом.
Кращий варіант прийому під час змагань:
100 мл за 30 хв до старту
100 мл за 5 хв до старту
100-150 мл далі через кожні 30 хв під час тренування або змагання.

Щоб визначити скільки рідини вам потрібно вживати під час тренування, скористайтеся наступним методом:

  • Зважте безпосередньо до тренування без одягу
  • Чи не вживаючи рідин, проведіть тренування (не більше 60 хвилин)
  • Зважте безпосередньо після тренування стерши піт і без одягу
  • Порахуйте різницю у вазі

Втрата у вазі і буде тим обсягом ізотоніки, який необхідний вам. Не забувайте коригувати цей обсяг в залежності від тривалості тренування, погодних умов та інших факторів.

Енергетичний напій RAY, в свою чергу приймається безпосередньо до, і після тренувального процесу. Такий напій є комплексом що складається з білка, вітамінів, простих швидко засвоюваних вуглеводів, незамінних і замінних амінокислот та електролітів беруть участь в процесі м'язових скорочень. Білок входить до складу енергетичного напою сприяє підвищенню швидкості відновлення м'язових волокон, пошкоджених під час виконання навантажень. Вуглеводи (глюкоза, мальтодекстрин) мають властивість швидко засвоюватися і поповнювати енергетичні запаси організму, готуючи його до майбутнього тренування.

Для приготування енергетичного напою RAY виходите з таких пропорцій:

На кожні 10г сухого продукту використовуйте ~ 80мл води. 1 мірна ложка дорівнює ~ 15г сухого продукту.

Порція повинна містити 30-60г сухого продукту. Не забувайте коригувати цей обсяг в залежності від тривалості та інтенсивності тренувального процесу, часу відновлення (відпочинку) між тренуваннями, загального стану організму та інших факторів. Напій варто приймати за 60-120 хв до тренування і протягом 30 хвилин після закінчення.

Для поліпшення спалювання жирів і збільшення працездатності рекомендуємо вам використовувати L - Carnitine RAY. Л-карнітин є незамінну (тобто організм її вміє синтезувати сам) кислоту, яку вироблено в печінці, з амінокислот лізину і метіоніну. Ця амінокислота сприяє спалюванню жирів. Важливо розуміти, що сам по собі Л-карнітин не є жиросжигателем, він лише виступає в якості «кур'єра», тобто доставляє жирову тканину в мітохондрії м'язів, де вона перетворюється в енергію. Простіше кажучи - якщо ви переслідуєте мету скинути зайві кілограми шляхом аеробних навантажень (біг, ходьба, тренажери) то Л-карнітин допоможе вам досягти результату.

При прийомі L-carnitin'а RAY пам'ятайте наступне:

- Щоденна потреба в л-карнитине для фізично активних людей 2 - 3 грама (в залежності від навантажень). Для звичайної людини 0.2-0.5 г (з їжею людина отримує 0.1-0.4 м)

- Приймайте за 1.5-2 години від 5 мл (1.5г) до 10 мл (3г) рідкого Л-карнітину RAY, в залежності від інтенсивності ваших тренувань. Можна змішати з соком або водою.

- Чи не збільшуйте дозування вище 10мл (загрожує нетравленням жкт). У 95% в цьому немає необхідності. Решта 5% припадають на тих, хто готується до тривалих змагань (марафон і т.п.)

- Л-карнітин варто приймати курсами по 1 - 1.5 меяцев, після чого слід зробити перерву приблизно на місяць і знову повторити курс при необхідності.

Крім L-карнітину існує ще дуже корисна амінокислота, а точніше комплекс з 3х амінокислот BCAA. У цей комплекс входять лейцин, ізолейцин і валін. Це, так звані, незамінні амінокислоти, тобто наш організм не вміє самостійно їх відтворювати. Вони надходять в наш організм з їжі, і для людей, які особливо не займаються фізичними вправами, цього вистачає. Для фізично активної людини цієї кількості не завжди достатньо.

BСАА вдають із себе розщеплений білок (а як відомо м'язи складаються з білка). Поняття «розщеплений» означає, що нашому організму потрібна мінімальна кількість енергії і для того щоб засвоїти цю амінокислоту, відповідно вона набагато швидше надійде в м'язову тканину ніж інші білки. ВСАА характерні тим, що вони самотнього добре можуть бути використані організмом, як у вигляді джерела енергії, так і в якості будівельного матеріалу для відновлення м'язів. Недолік цих амінокислот призводить до «м'язовому голодування» і відповідно втрати м'язової сили і витривалості.

Варто відзначити, що ВСАА міститься в протеїнових сумішах в досить хороших кількостях, і при заняттях пауерліфтингом або бодібілдінгом (або тим видом спорту, де потрібна хвора м'язова маса) кількість BCAA, яке надходить разом з білковими коктейлями, цілком достатньо. Однак для людей, які займаються анаеробними навантаженнями, особливо бігом, ВСАА варто приймати як окрему добавку Вся справа в тому що бігуни не споживають таку кількість протеїнових коктейлів як наприклад бодібілдери, але потреба в ВСАА у них однакова.

Приймати ВСАА можна до 4 разів на день (до і після тренування) по 1 порції (7 грам - 1 мірна ложка). Так само добре себе показує при прийомі під час тривалих бігових тренувань (від 40 хвилин і вище). Просто додайте в свій ізотоніки 1 мірну ложку ВСАА.

Після тренувань дуже важливо повністю відновиться. І відновлюватися повинні не тільки м'язи, а так само зв'язки і суглоби. Саме для цього існує Collagen RAY. Основу цього продукту становить: Хондроітин і Глюкозамін. Саме ці два життєво важливих компонента беруть участь в біосинтезі сполучної тканини, сприяючи запобіганню процесів руйнування хряща і стимулюючи регенерацію тканини, а так само служать: для збільшення ефективності прийому колагену. Хондроітин відповідає за міцність і еластичність суглобів і зв'язок, а так само притягує воду до суглобів, яка виступає в якості мастила і запобігає запальним процесам. Глюкозамін так само є основним компонентом хрящової тканини. Він служить важливим амортизаційним та ударопоглинаючою матеріалом для суглобів. Колаген вдає із себе білок, який формує наше тіло і забезпечує міцність тканин, фактично він утримує або пов'язує клітини разом. Найбільше колагену міститься в сполучних тканинах, які здійснюють механічну функцію: кістки, хрящ і зв'язки.

Якщо фізично активна людина недоотримує ці компоненти разом з їжею, то процес відновлення після тренувань затягується, і спортивні результати ростуть повільніше. Для збільшення ефективності прийому колагену, його варто приймати разом з хондроїтин сульфатом і глюкозамін сульфатом (ці речовини як раз йдуть в «банку» з Collagen RAY). Хондроітин відповідає за міцність і еластичність суглобів і зв'язок, а так само притягує воду до суглобів, яка виступає в якості мастила і запобігає запальним процесам. Глюкозамін так само є основним компонентом хрящової тканини. Він служить важливим амортизаційним та ударопоглинаючою матеріалом для суглобів.

Застосовувати Collagen RAY рекомендуємо 2-3 рази в день (в залежності від інтенсивності тренувального процесу) під час прийому їжі. 1 порція - 5 грам (1 мірна ложка).

Для відновлення, зміцнення і нарощування м'язової тканини, звичайно ж, використовуємо Whey Protein RAY. Основний компонент, це білки, в т.ч. і BCAA. Однак варто зауважити, що в основному метою даної «суміші» є набір м'язової маси. Якщо ви ставите саме таку перед собою мету, то ваша добова норма білка повинна складати 2 * вашу масу тіла. Частина білка надходить разом з їжею, решту ви можете отримувати з Whey Protein RAY. Якщо ваше завдання не набір м'язової маси, а підтримку м'язів в тонусі і прискорення процесу відновлення (для бігунів наприклад), то рекомендуємо вам змішувати Whey Protein RAY разом з Енергетичним напоєм RAY (по 1 мірній ложці кожного продукту). Таку суміш приймайте після тренувального процесу. У дні відпочинку просто приймайте Whey Protein RAY (1 раз в день по 2 мірні ложки) якщо відчуваєте болю в м'язах.