Полезные материалы

Суперкубок Іспанії. Барселона - Атлетіко 0: 0. Коли досягли стелі, зверху постукали ᐉ UA-Футбол

"Барселона" - "Атлетіко" 0: 0
"Барселона": Віктор Вальдес, Херард Піке, Сеск Фабрегас (Андрес Іньєста 73), Хаві, Алексіс Санчес (Педро 65), Ліонель Мессі, Неймар, Хав'єр Маскерано, Серхіо Бускетс, Хорді Альба, Даніель Алвес
"Атлетіко": Тібо Куртуа, Дієго Годін, Філіпе Луїс, Маріо Суарес, Коке (Лео Баптістан 89), Давид Вілья (Крістіан Родрігес 84), Арда Туран (Адріан Лопес 72), Габі, Дієго Коста, Хуанфран, Жоао Міранда
Попередження: Сеск Фабрегас 28, Серхіо Бускетс 30, Херард Піке 54 - Коке 26, Габі 81, Дієго Коста 85, Жоао Міранда 88, Дієго Годін 90 + 2
Вилучення: Філіпе Луїс 80, Арда Туран 90 + 1
Нереалізований пенальті: Ліонель Мессі 89

Перед вирішальним матчем за Суперкубок згадалася одна історія. Один мій добрий знайомий, за сумісництвом експерт по латиноамериканському футболу, півтора роки тому торкався теми самих антіфутбольних тренерів сучасності. Варіантів в коментарях назвали багато і самих різних, але сам автор вибрав двох відомих аргентинських фахівців: Херардо Мартіно і Дієго Сімеоне. Через невеликий проміжок часу доля звела цих метрів антифутболу в битві за Суперкубок Іспанії.

Крихітна перевага за підсумками першого матчу не мотивувало Мартіно йти в оборону. Перед Вальдесом вишикувалася лінія з двох латераль (Альба і Алвес) і пари центрбеків, регулярно підключаються до атак (Піке і Маскерано). У середній лінії вийшли Бускетс, Хаві і Сеск, а головний сюрприз для уболівальників Тата приготував в атаці. Мессі і Неймар, зірки №1 аргентинського і бразильського футболу, вперше вийшли разом у стартовому складі! Роль другого плану в атаці «Барси» дісталася Санчесу, Педро почав гру на лавці.

Симеона стартовим складом не здивував абсолютно - на поле вийшли просто найсильніші футболісти на кожній позиції. Перед Куртуа вишикувалася четвірка Луїс-Міранда-Годін-Хуанфран - справжній чотириголового монстр, другий рік руйнує найвишуканіші лінії нападу. Пару опорників склали Габі і Маріо Суарес (теж суворі хлопці), на флангах вийшли Коке і Арда Туран, ну а завершувати належало Дієго Кості і Давіду Вільї.

Пару опорників склали Габі і Маріо Суарес (теж суворі хлопці), на флангах вийшли Коке і Арда Туран, ну а завершувати належало Дієго Кості і Давіду Вільї

Зрозуміло, що така перевага в результаті не змусило «Барсу» тулитися до воріт. Уже в самому дебюті Бускетс розрізає передачею виводив Мессі на гольовий удар, але м'яч у підкаті вибив захисник. Далі головою пробив Неймар, кілька разів небезпечно навішував Дані Алвес ... Але все атаки грамотно руйнувалися оборонцями і воротарем «Атлетіко». Симеона вибудував просто-таки елітарну лінію оборони, а Куртуа завжди був чудовим голкіпером. Крім того, не можна не відзначити, що всі гравці «матрацників», включаючи нападників, відпрацьовували в обороні.

«Атлетіко», за старою звичкою, жаліл суперника контратаками. За десять хвилин до перерви гостям вдався чудово розіграний контрвипад, але підкачав завершальний удар - Коке пробив по суті в руки Вальдесу. А через кілька хвилин каталонському кіперу довелося попрацювати вже по-справжньому, коли по його воротам з декількох метрів пробивав Туран! Віктору вдався воістину видатний сейв, однозначно один з кращих за останні роки.

У перерві Симеона підібрав потрібні слова (швидше за все, просто наказав включити максимальні оберти), і «Барселоні» аж до виходу Педро довелося дуже несолодко. Вальдесу довелося парирувати складний удар від вчорашнього одноклубника Вільї; кілька разів небезпечні навіси робив Туран ... «Атлетіко» бився на смерть, але саме через такого настрою його сили швидко стали підходити до кінця. А тоді вже Мартіно почав використовувати довжину своєї лавки - спочатку безглуздо відіграв Санчеса змінив Педро, потім Сеск поступився місцем на полі Іньєсті. Зрозуміло, що з такими опонентами і енерговитратній грою (підсумковий відсоток володіння м'ячем - 26%) «матрацники» дуже скоро були змушені зосередитися на обороні.

І чим ближче був фінальний свисток, тим менше було можливостей у «Атлетіко» виграти трофей. Куртуа, звичайно, і не такі матчі з «сухарем» закінчував, але від забитого гола «матрацники» все віддалялися і віддалялися. Критичним це відстань, мабуть, стало після видалення Філіпе Луїса: бразильський захисник на секунду втратив голову і, переслідуючи Дані Алвеса на фланзі, став його штовхати. Дуже негарне поведінку (особливо якщо згадати, що Алвес і Луїс грають в одній збірній), справедлива червона. «Барселона» в більшості ще й пенальті заробила, але Мессі лише струсонув каркас. А «матрасникам» залишалося лише злитися і випускати жовч, що призвело до видалення Турана з лави.

Мартіно браво починає вояж в «Барселоні»: 7-0 в першому матчі, перемога в першому ж турнірі ... Але враження цей фахівець поки справляє неоднозначне. Під його керівництвом «Барселона» з особливою, винятковою команди стрімко перетворюється в «звичайний» гранд. За стилем гри каталонці поступово зливаються з «Ювентусом», «МЮ» і іншими топами - що, звичайно, не погано саме по собі, але робить «Барсу» більш вразливою. Дивує недовіру Мартіно до Іньєсті - мабуть, кращий півзахисник планети минулого сезону вже 2 матчі з чотирьох почав в запасі, отримуючи в своє розпорядження лише огризки часу. І це при тому, що віковий Хаві в новому сезоні зіграв 359 хвилин з 360 можливих ...

Симеона і його команду банду шалено шкода. Кожен з вийшли на поле «матрацників» виклався на всі сто, продемонстрував максимум своїх футбольних умінь - як минулого тижня, так і сьогодні. Вони не боялися «Барселону», вони перегравали її на багатьох відрізках матчу ... Але все це розбилося об таку нудну і невблаганну річ, як клас. Каталонці довго стримувалися двожильний гравцями «Атлетіко», але обидва рази все-таки дотискували втомленого суперника в кінці. Сьогодні це вилилося в зароблені пенальті і видалення, тиждень тому - просто в забитий гол.

«Барселона» перемагає «Атлетіко» в битві за Суперкубок четвертий раз з п'яти; «Матрацники» в останній раз вигравали цей трофей 28 років тому; Дієго Сімеоне програвав його каталонцям і як гравець, і як тренер. Все це, втім, не скасовує того факту, що «матрацники» під керівництвом Ель Чоло прогресують. Вони вже не відбиваються від «Барселони», а грають з нею; їх гра не заточена під одного гравця, а досить різноманітна; та й можливостей посилити гру по ходу матчу у тренера все більше і більше. Але все це вторинне на тлі правила життя самого Дієго Сімеоне: «Сьогодні ми грали добре, як ви все любите, але не виграли. А я завжди говорив, що вважаю за краще грати погано, але перемагати ».

Так, зустріч двох любителів антифутболу завершилася логічними 0: 0. Але дай бог, щоб кожна нульовку була такою насиченою, як ця битва на «Камп Ноу»! Вона включила в себе купу воротарських сейвів, водоспад карток, незабитий пенальті і вибіг на поле вболівальника (останнє відбулося в самому ендшпілі матчу). Відрадно, що в чемпіонаті і клубах з атакуючої філософією Тата і Чоло постаралися змінитися самі, а не стали зачісувати ввірені їм команди під свою гребінку.

Питання автору ви можете задати на конференції .

Питання автору ви можете задати на   конференції