Полезные материалы

В Атирау з'явилася нова фінансова піраміда під виглядом мережевого маркетингу

В Атирау якась фірма обіцяє всім бажаючим 50 тисяч доларів на придбання квартири без іпотечної позики, комісій, застави та підтвердження доходів. Ось тільки умови отримання грошей нагадують діяльність фінансової піраміди під прикриттям мережевого маркетингу. В Атирау якась фірма обіцяє всім бажаючим 50 тисяч доларів на придбання квартири без іпотечної позики, комісій, застави та підтвердження доходів

Схема фінансової піраміди. Ілюстративне фото з сайту gasoilmoney.ru

Приваблива пропозиція отримати потрібну суму легко і швидко розмістила в соцмережах компанія Infinite Vip Group, пише « Ак Жайик ».

Кореспондент видання вирішила побувати на презентації фірми під виглядом бажаючого отримати гроші.

Офісом компанії виявився скромний невеликий кабінет зі стінами, вибіленими в білий колір, з дешевими стільцями і дошкою на стіні, що дивно для фірми, яка роздає направо і наліво немаленькі суми.

Активіст Infinite Vip Group, який виступав перед аудиторією, довідку з порталу електронного уряду про державну реєстрацію. У ній сказано, що ТОВ Infinite Vip Group зареєстровано 15 травня 2015 року в Алмати. Сфера діяльності, за словами виступаючого, - мережевий маркетинг.

Хлопець торкнувся теми того, як складно сьогодні купити квартиру або накопичити на неї.

«А ми пропонуємо реально працюючу програму, за якою кожен з вас зможе стати власником квартири або будинку. Не тільки в Атирау, але і в Астані, та хоч в Парижі! Також ви легко зможете отримати гроші на покупку нової машини без всяких кредитів і лизингов, без переплат », - заливався солов'єм молода людина.

Для вступу в програму придбання житла пропонується зробити початковий внесок у розмірі 180 доларів. З цієї суми 80 доларів йдуть на придбання продуктів компанії (китайські БАДи), а 100 - безпосередньо на участь у програмі.

Щоб отримати бажані 50 000 доларів, необхідно пройти три етапи. На першому потрібно проінформувати про проект і запросити в нього трьох осіб, які теж внесуть по 180 доларів. На другому етапі кожен з цих трьох повинен залучити ще по три людини. І так по ланцюжку.

За закриття кожного етапу учасник програми отримує грошову винагороду. Також йому падає винагороду, коли свої етапи проходять ті, хто підписаний під ним. Після проходження всіх трьох етапів учасник і отримує винагороду в сумі 50 тисяч доларів.

Скільки ж людина необхідно залучити в систему, щоб отримати заповітну суму? Молода людина, який презентував програму, всіляко уникав відповіді на це питання. Кореспондент нарахувала 60 учасників, кожен з них повинен вкласти по 180 доларів.

Для отримання восьми тисяч на придбання автомобіля потрібно вкласти трохи менше і етапів пройти не три, а чотири.

За словами активіста, сама компанія від цієї системи ніякої вигоди не отримує.

«Всі гроші учасників йдуть як їх же винагороди. Кожен отримує винагороду, хто виконує програму », - заявив хлопець.

І молода людина розповіла про тих, хто вже виконав цю програму. Таких в Казахстані на сьогодні, за його словами, 20 осіб. Наймолодшому 19 років, самому дорослому - 76. Сам він, за його словами, виконав всі етапи програми всього за пару місяців. Зробив подарунок у вигляді нового автомобіля своїй мамі, придбав недешевий смартфон останньої моделі і постійно літає бізнес-класом.

З охочими фірма укладає договір. Підписуючи його, учасник дає свою згоду на участь в програмах, покладає на себе відповідальність за сплату всіх необхідних податків, компанія має право змінювати на свій розсуд умови програми, а в разі виходу учасника з системи гроші йому не повертаються.

Все ця схема нагадує фінансову піраміду, діяльність яких території Казахстану заборонена і карна справа, проте засновники пірамід йдуть на всілякі хитрощі, наприклад, маскуються під компанію легального мережевого маркетингу. А бажаючих швидко і легко розбагатіти менше не стає. А тому рано чи пізно втрачають свої гроші сотні, тисячі людей.

Найпростіший спосіб убезпечити себе - не піддаватися на привабливі пропозиції і не вкладати свої гроші в сумнівні проекти.

П'ять головних ознак фінансової піраміди:

- необхідність вкладення відчутною суми грошових коштів;

- обіцянка високих відсотків і швидкого повернення вкладених грошей;

- щоб отримати виплати, учасникам необхідно залучати своїх знайомих, щоб вони теж вклали свої кошти;

- проект подається як «ноу-хау». У ньому фігурують занадто нестандартні схеми роботи, які викликають підозру;

- офіс проекту залишає бажати кращого для «надуспішного» і «динамічно розвивається».

П'ять ознак фінансової піраміди під виглядом мережевого маркетингу:

- немаленький вступний внесок, як правило, від 100 доларів;

- товар як такої або взагалі відсутня, або не має ринкової цінності поза цієї організації;

- немає документального підтвердження факту прийому грошей і інших належних документів (накладна, договір, чеки тощо);

- вам кажуть, що гроші ви будете отримувати в залежності від кількості залучених учасників, а не від товарообігу структури;

- акцент в роботі компанії робиться на швидкий заробіток, а товар потрібен тільки як прикриття в діяльності піраміди.

Читайте також:

Моторошні історії фінансових пірамід в Китаї >>

Блогеру Іллі Варламову загрожують відрізати голову за пост про "забороненому" Туркменістані >>

Алматинський чарівник перетворює міські будівлі >>

Для казахстанського парламенту мають намір закупити 7 тисяч літрів елітного алкоголю >>

"Боко Харам" розповсюдила відео з викраденими школярками >>

У Криму заборонили діяльність меджлісу кримських татар >>

Ердоган зустрів Назарбаєва по-королівськи (фото) >>

Скільки ж людина необхідно залучити в систему, щоб отримати заповітну суму?