Полезные материалы

Дієта при аутизмі - Центр лікування дітей д-р Левіт, Ізраїль

Дієтотерапія - лікувальне харчування або лікувальний метод, що полягає в терапії різних захворювань спеціальною дієтою.

За статистикою, в США 20% сімей, яких торкнулася проблема аутизму, звертаються до використання альтернативних засобів, і більше половини з них вдаються до допомоги спеціальних лікувальних дієт. Найбільшу популярність серед них отримала безглютеновая і безказеіновая (БГБК) дієта - модель харчування, повністю виключає наявність молочного білка (казеїну) та клейковини (глютену або білка злакових).

І хоча ефективність дієти все ще очікує грамотного наукового підтвердження, сьогодні можна впевнено заявити, що більш ніж 20-річна історія її застосування в якості альтернативного методу в лікуванні симптомів аутизму допомогла багатьом сім'ям.

На чіткий зв'язок між роботою мозку і травного тракту ще в минулому столітті не раз вказувалося в публікаціях багатьох науковців На чіткий зв'язок між роботою мозку і травного тракту ще в минулому столітті не раз вказувалося в публікаціях багатьох науковців.

У 1971 році дослідником М. Гудвином була відзначена аномальна реакція мозку на глютен. Десятиліттям пізніше іншими вченими було заявлено, що діти, які одержували збалансоване харчування, що не містить глютену і казеїну, демонстрували краще в порівнянні з їх однолітками когнітивне сприйняття, поведінку і більш розвинену мову.

На думку доктора А. Фасано, професора педіатрії Університету Меріленд, виникнення аутизму в 30% випадків приписується дисбіозу кишечника (нестачі потрібних бактерій в травному тракті), а в 20% - комбінації двох чинників: чутливості до глютену і патологічно підвищеної проникності стінок тонкого кишечника.

Таким чином, щонайменше в половині випадків, на думку експерта, ключем до усунення симптомів аутизму може бути відмова від їжі, що провокує прояв синдрому.

Встановлено, що серед дітей з аутичними симптомами чимала частка припадає на тих, хто має різного роду хронічні відхилення в роботі шлунково-кишкового тракту (від діареї до запорів).

В якості однієї з першопричин таких розладів розглядають білки, що містяться в молочній і глютеновой їжі. Для повноцінного розщеплення як глютену, так і казеїну потрібна участь особливого ферменту (DPPIV), виробленого організмом.

У окремої категорії людей, і особливо дітей, зазначений фермент не виробляється в потрібній мірі. Тому їх травний тракт відчуває певні труднощі при розщепленні проблемних білків на кінцеві амінокислоти. В результаті утворюються у величезній кількості проміжні продукти білкового розпаду - пептиди (гліадіноморфін і казеіноморфін) - потрапляють в кровотік через так звані діри в запаленої стінки тонкого кишечника.

За хімічною структурою глютеноморфін і казеіноморфін аналогічні опіатів або ендорфінів. Потрапивши з кров'ю в мозок, пептиди глютену і казеїну впливають на його клітини схоже на наркотичний. Відключення від навколишнього світу, агресія, несвідоме фізичне самовредітельство, надлишкова жестикуляція, неадекватна поведінка в суспільстві - ці та інші прояви аутизму дуже часто безпосередньо пов'язані з токсичним впливом глютену і казеїну на мозок дитини.

БГБК-дієта знаходить ефективне застосування не тільки в цілях усунення симптомів аутизму, але також і в лікуванні інших неврологічних і психічних розладів, алергічних станів і астми. Рецепти БГБК можна знайти в рубриці «Рецепти здоров'я».

джерело:

http://vitaportal.ru/psihiatriya/dieta-v-lechenii-rannego-detskogo-autizma.html