Полезные материалы

Мільярдер Авдєєв розповів, як буде рятувати "Торпедо". велике інтерв'ю

Московське "Торпедо" змінило власника - ним став мільярдер Роман Авдєєв . Клуб уже повернувся на стадіон на Східній вулиці, наступний крок нового керівництва - ліквідувати величезну заборгованість, а потім - вивести команду в ФНЛ. Авдєєв, а також голова ради директорів "Торпедо" Павло поселень і президент клубу Олена Еленцева побували в гостях "СЕ", розповівши про те, що чекає чорно-білих в майбутньому.

Роман АВДЄЄВ (зліва), Павло поселень і Олена ЕЛЕНЦЕВА в редакції "СЕ". Фото Федір Успенський, "СЕ"

- Роман Іванович, ви до нас приїхали без водія.

Авдєєв: - Так. Вважаю, вже досить заробив грошей, щоб робити те, що хочу (посміхається). Отримую задоволення від водіння.

- А раніше вас возили?

- Спершу - так. У мене просто прав не було. У дитинстві, в юності, в армії машина здавалася для мене шиком, розкішшю. У нашій родині ні в кого автомобіля не було. Тому думав: навіщо мені права, якщо не збираюся водити? Потім все змінилося. Бізнес, ще якісь справи. Тепер сам сідаю за кермо.

- Невже не напружують пробки?

- Проблем з ними немає. Я живу за містом. Встаю о 5 ранку. О 5.20 виїжджаю - в 6 вже в Москві. Спочатку йду або в спортзал, або йогою займаюся.

- У скільки ж лягайте?

- Якщо в пів на дванадцяту НЕ лягаю, то стає вже якось не по собі. Ось, наприклад, вчора ввечері дивилися футбол ( "Торпедо" - "Зоркий" - 1: 0. - Прим. "СЕ"), потім обговорювали гру, заговорилися. Відчуваю, що спати дуже хочеться. Дивлюся на годинник - пів на дванадцяту. Поїхав додому, дістався і відразу заснув мертвецьким сном.

- Років п'ять тому в мережі з'явилося фото, де ви в метро їдете.

- Так, на метро часто їжджу. Адже це дуже зручно. У Москві кудись доїхати на метро часом набагато швидше, ніж на машині.

- Особиста охорона у вас є?

- Ні. Я не робив у житті нічого такого, щоб мати охоронців.

- Який йогою займаєтеся? Силовий?

- Починав з Аштанга йоги. У свій час навіть займався сім днів на тиждень. Але потім набридло. А зараз більше роблю вправ на розтяжку.

- На голову встаєте?

- Так. Встаю. Це легко. А ось на руках стояти так і не навчився.

- У футбол не граєте?

- Ні, професійно в нього ніколи не грав. Але ось з дітьми, звичайно, м'яч ганяємо (Авдєєв виховує 23 дітей. - Прим. "СЕ"). Взимку ми з ними граємо в хокей, а влітку - в футбол. Беруть участь і хлопці, і дівчата. Для кожної категорії у нас свої правила.

- Наприклад?

- У маленьких, п'ятирічних, якщо вони м'яч отримали, то відбирати його не можна, поки пас не віддали. А ще забороняється штовхати дівчат.

- На матчі "Торпедо" з дітей кого-небудь водили?

- Так, їздили. Вони відібрали у мене шарф (сміється). Швидко перейнялися до всього цього.

- У вас перший запис у трудовій книжці - "охоронець". Як так вийшло?

- Так це так і є. Хоча формально перший запис - це служба в лавах збройних сил. А чому я повинен соромитися свого життя?

- Який у вас був перший заробіток і на що ви його витратили?

- Мені завжди дуже хотілося мати свої гроші. І перший мій заробіток - ми з троюрідним братом ходили в лісі і збирали пляшки. Ми жили в комуналці, а сім'я брата жила в квартирі, ось там ми на балконі їх і складували.

- І що ви купили на нього?

- Я доглядав за першою дружиною і купив їй подарунок.

- А що за подарунок?

- Вже не пам'ятаю. Зате пам'ятаю, що мені здавалося та сума великий. І все-таки головне в тій історії - це те, що я зміг це зробити сам.

Роман АВДЄЄВ. Фото Федір Успенський, "СЕ"

РІЧНИЙ БЮДЖЕТ "ТОРПЕДО" СКЛАДЕ 120 - 150 МІЛЬЙОНІВ РУБЛІВ

- Розкажіть, як стали власником такого багатостраждального клубу.

- Мені здається, зовсім неправильно називати "Торпедо" багатостраждальним клубом. А історія дуже проста. Ми купили девелоперський проект. Коли я побував на стадіоні "Торпедо" вперше, то відчув певну, досить незвичайну ауру. Запитав, де базується клуб "Торпедо", де грає. Виявилося, що в іншому місці. Я вирішив, що так бути не повинно. Це по-людськи неправильно. Порахував, що таку відому, титуловану команду потрібно повернути на її стадіон.

- Для будь-якого бізнесмена важливо мати зиск. Але ж "Торпедо" - це чистий збиток ... Ні на чому тут можна заробити - ні на трансферах, ні на мерчендайзинге, ні на телеправа. У скільки вам обходиться цей проект?

- Не можна все міряти грошима. Важливі ще й емоції. Якщо ми починаємо все переводити в площину прибутку, перетворюватися в калькуляторів ... Не то це все ... Чи шкодить бізнесу.

Що стосується безпосередньо вашого питання, то титульним спонсором "Торпедо" є компанія "Інград". Борги, які є у клубу, будуть закриті. Зараз ми формуємо бюджет на майбутній сезон. Це і гроші компанії, і мої особисті гроші.

- Так скільки ви особисто витратите на команду?

- Тут така ситуація. Коли ми купували клуб, він нам дістався з боргами. Так що, за великим рахунком, вартість "Торпедо" - мінусова.

Фінансування клубу на даний момент надходить від титульного спонсора. Я ж свої особисті гроші вкладу після того, коли точно з'ясується, яким буде бюджет на наступний рік і покриває спонсорський контракт його.

- Ви не назвали жодної цифри.

- Добре, давайте розповім з цифрами. Бюджет на наступний рік повинен бути адекватним. Від 120 до 150 мільйонів рублів. Це достатня сума для вирішення завдання - виходу в дивізіон. Основні гроші будуть виділені титульним спонсором - компанією "Інград", контрольний пакет якої знаходиться у мене.

20 відсотків акцій ФК "Торпедо" я вирішив передати моєму давньому партнерові, в тому числі по компанії "Інград", Сергію Миколайовичу Сударикова.

Відчуваю особисті зобов'язання закрити борги клубу. Він просто не може існувати в такій ситуації. В іншому випадку, "Торпедо" просто закриється.

- Тобто 150 мільйонів рублів ви готові дати зі своєї кишені?

- Ці гроші будуть виділені спонсорами. Я ж покрою ті кошти, яких не вистачатиме.

- Яка сума боргу?

- Близько мільярда рублів.

- Це ж величезні гроші.

- Згоден. Величезні. Борги тягнуться ще з РФПЛ.

Еленцева: - Фактично з 2014 року.

Авдєєв: - Не закриваючи ці борги, клуб не може далі існувати. Терміни їх погашення називати зараз не буду. Але все заборгованості ми погасимо. Іншого варіанту просто немає. Ми провели аудит. Тепер нам зрозуміло, звідки взялися всі борги. Я б не хотів говорити, що все, що було до мене - помилково. Склалося так, як склалося. Я ж ухвалював рішення придбати "Торпедо" ні з закритими очима. І зараз не можу говорити, що мені продали кота в мішку. Є тільки одна деталь, яка, втім, викликає у мене посмішку.

- Поясніть будь ласка.

- Пане Тукманов (колишній президент "Торпедо". - Прим. "СЕ") переклав торпедовскій знак, емблему на аффілійовану з собою фірму. Людині доручили охороняти емблему, яка належить клубу, уболівальникам, а він її просто забрав ... Ми зараз займаємося поверненням цього знака. І обов'язково його повернемо. У цьому не сумніваюся.

- А навіщо Тукманов так вчинив? У чому логіка? Він хоче грошей?

- Не знаю, він з нами на контакт не виходить.

Поселення: - Та навіть якби і вийшов, про що тут можна сперечатися? Уявіть, що у вас є дача. Ви найняли сторожа, уклали з ним угоду, платите гроші. А він в якийсь момент взяв і віддав вашу бензопилу сусідові. І ось ви приходите і питаєте: а де моя бензопила? А він відповідає: знаєш, я її віддав, якщо хочеш її повернути, поговори зі мною, і я, може бути, дам тобі її на час або продам ... Те ж саме і зі знаком "Торпедо". Анекдотична ситуація! Ми зробимо все юридичні дії для того, щоб повернути власність клубу.

- Через суд?

- Так. Звичайно.

- Ви провели аудит. Який борг - найдивніший?

Авдєєв: - Таких немає.

- Але чи немає, припустимо, витраченого мільйона на чорну ікру для команди або менеджменту? Або шалені гроші агентам?

Поселення: - Все борги мають під собою юридично зобов'язуючі документи. Не можна сказати, що якийсь борг неправильно оформлений або не пройшов відповідну бухгалтерію. Таких випадків ми не побачили.

Роман АВДЄЄВ (зліва), Павло поселень і Олена ЕЛЕНЦЕВА. Фото Федір Успенський, "СЕ"

"ТОРПЕДО" ДЛЯ НАС НЕ ІГРАШКА

- Чи не плануєте продавати уболівальникам акції?

Авдєєв: - Чи не плануємо. Коли приймав рішення про покупку клубу, взяв відповідальність на себе. І ні з ким її ділити не буду. Це, на мій погляд, нечесно, непорядно. Але з уболівальниками будемо знаходитися в тісному зв'язку. Наша перша зустріч з ними мені дуже сподобалася, хороший вийшла розмова. До нас керівництво клубу шість років з уболівальниками не зустрічалося. Ми це будемо робити мінімум два рази на рік. Треба слухати один одного.

- А самі в дитинстві за кого вболівали?

- У мене батько був активним вболівальником "Спартака". А я в юнацькі роки вибрав ЦСКА. Швидше це було на зло батькові (посміхається). Хоча не можу назвати себе якимось затятим фанатом.

- Перед тим, як вирішили купити "Торпедо", радилися з відомими нашими футбольними людьми - наприклад, з Галицьким або Гінером щодо того, чи варто взагалі вплутуватися в цю справу?

- Я прийняв рішення купити "Торпедо", коли ми побував на території спорткомплексу. Я тоді приїхав дивитися девелоперські проекти. А коли побачив пам'ятник Стрельцову, алеї, самі трибуни, мені стала цікава доля клубу. Дуже здивувався, дізнавшись, що клуб грає не на "Торпедо".

- Тобто ні у кого ради не питали? Або нікого не знаєте з власників клубів прем'єр-ліги?

- Ну подзвонив би я їм, а що питати щось?

- Треба вам в це вплутуватися чи ні?

- Що значить - "треба"?

- Наприклад, поцікавитися, чи не буде цей проект гіперубиточним.

Авдєєв: - Ми не розглядали цей проект як можливість отримання прибутку. Це точно. У той же час ми, звичайно, думаємо про ефективність менеджменту. Ось так питання стоїть. Плюс у нас є зобов'язання по реконструкції стадіону.

- Чия модель розвитку російського футбольного клубу вам особисто близька?

- Ми, безумовно, вивчали досвід колег. У нашого клубу є своя філософія, свої традиції. "Торпедо" - московський клуб. У нас буде своя модель.

- Розкажіть.

Поселення: - Передчасно говорити про те, що скоро ми представимо стратегію в довгостроковій перспективі. Вона ще не сформульована і не прийнята. Зараз ми говоримо про відчуття і підходах. По-перше, немає одного-єдиного клубу, на який ми б точно хотіли бути схожі, з якого хотіли б робити кальку. Розуміємо, що сильну селекційну політику завжди проводив ЦСКА. Кращу академію і стадіон побудував, припустимо, Галицький. З уболівальниками найкраще взагалі працюють за кордоном. У кожного є свої сильні і слабкі сторони. Нам же хочеться бачити максимально московську команду. Причому серед всіх інших представників столиці. І не вважаємо за потрібне йти по шляху запрошення великої кількості легіонерів. Нам би хотілося зберегти історичні традиції. "Торпедо" - це московський клуб, клуб робочих, чий стадіон розташований недалеко від Кремля.

- Дивно чути, що ви придумуєте свій шлях. Здається, все вже давно винайдено ...

Авдєєв: - Зрозумійте, футбол - це як мистецтво або театр. Погодьтеся, буде дивно відкрити театр і повністю копіювати репертуар Великого. На мій погляд, всі клуби повинні мати своє обличчя, свою родзинку. Тим більше "Торпедо" - з такою-то багатою історією. Ми не прийшли створювати клуб з нуля, у нас в планах - розвиток тих традицій, що були напрацьовані роками.

- Хочете, щоб в перспективі "Торпедо" став російським топ-клубом, як "Спартак" або "Зеніт"?

- Ми не хочемо говорити гаслами.

- Хіба у вас немає бажання стати чемпіоном Росії?

- На наступний сезон у нас стоїть завдання вийти з ПФЛ в дивізіон, і ми повинні її вирішити. Завдання команди - перемагати і поетапно розвиватися, а робити якісь безвідповідальні заяви - не в нашому дусі.

- Чи немає ідеї піти по шляху "Арарату", який запрошував зірок? Правда, потім команда розпалася ...

Авдєєв: - Саме так, що ми не хочемо так. Нас історія "Арарату" не приваблює. Якщо і запрошувати когось, то це повинно відбуватися органічно і адекватно.

Поселення: - Ви частково самі відповіли на своє запитання. Запросити-то можна, але чи зіграє зірка з командою? У будь-якому випадку в підборі гравців ми буде дорівнювати на думку професіоналів, в тому числі головного тренера. Ми поставили завдання, про яку сказав Роман Іванович, і тренерський штаб повинен її вирішити. Але ми не хочемо, щоб це питання вирішувалося "будь-який" ціною. Ми за баланс - щоб в команді були і молоді, і досвідчені гравці, і хороший тренерський штаб, який, на наш погляд, у нас для виконання поставлених цілей є. І, до речі, вболівальники, з якими ми регулярно спілкуємося, підтримують наші прагнення. Важлива тема, про яку хотілося б сказати - це питання цінностей. І у нас з основним кістяком уболівальників вони схожі - вони категорично не хочуть такої стратегії, яка, припустимо, була у "Арарату". Якщо витрачати багато грошей, можна дозволити багато. Але ми не бачимо в цьому сенсу. При цьому діяти, звичайно, потрібно ефективно. Але на помірному фінансовому рівні.

- Думаємо, що у Романа Івановича гроші не закінчаться ніколи. Дивимося в інтернет, а там - №56 у списку "Форбс" зі статками 1,7 мільярда доларів. Це, звичайно, не як у Федуна або Галицького, але теж величезні гроші. Тобто з таким фінансовим ресурсом можна досить швидко потрапити в прем'єр-лігу.

Авдєєв: - Ви знаєте, що для того, щоб потрапити в прем'єр-лігу, треба спочатку виявитися в ФНЛ. Таке завдання перед командою стоїть. Я розглядаю "Торпедо" - як марафонський забіг, а не як спринтерський. У марафонському забігу дуже важливі гроші, філософія та органічне зростання. "Торпедо" для мене - не іграшка.

- Запрошення зірок - це теж органічне зростання, завдяки їм відбувається зростання команди.

- У нас є плани на селекцію, і ми, безумовно, плануємо запрошувати нових гравців в команду для вирішення поставлених завдань.

- 150 мільйонів рублів - це колосальні гроші для ПФЛ. З таким бюджетом вирішити задачу по виходу в дивізіон може вирішити будь-яке з нас.

- Дуже добре! Ми готові розглянути вашу кандидатуру (сміється).

- Яка найвища зарплата в команді "Торпедо"?

Еленцева: - Це комерційна таємниця.

Поселення: - Але у нас ще повинна бути система преміювання, тому що якщо не буде мотивації - результату не буде ніколи.

Олена ЕЛЕНЦЕВА. Фото Федір Успенський, "СЕ"

ВАРТІСТЬ РЕКОНСТРУКЦІЇ СПОРТКОМПЛЕКСУ НА СХІДНОЇ СКЛАДЕ 6-8 МІЛЬЯРДІВ РУБЛЕЙ

- У чому фішка "Торпедо"?

Авдєєв: - В красивій грі.

- Тобто вам близька філософія Галицького?

- Футбол повинен бути цікавим, а команда повинна грати видовищно. Але все це загальні слова. А що стосується тактики - це питання до тренерського штабу. Якби ми з Павлом Олександровичем це визначали, то ви здогадуєтеся, чим би все скінчилося.

Поселення: - Мені дуже приємно дивитися, як б'ються команди в Англії. Глобально - це наш шлях. Не важливо, де грає команда, головне, щоб була пристрасть і самовіддача. Щоб команда була міський - щоб за неї грали футболісти, які живуть з її вболівальниками на одній вулиці. У нас є сформована база уболівальників. Є можливості для правильного і ефективного фінансування. І, що дуже важливо, є свій стадіон, який буде реконструйовано.

Ми залучили цілу групу емісарів, в тому числі КБ "Стрілка", вони їздять по Європі, вивчають арени і складають детальні звіти. Це робиться для того, щоб наш стадіон був максимально ефективний - і з точки зору звуку, світла, продажу пива, якщо ми зможемо його продавати, і так далі. Ми вже думаємо над тим, як арена буде функціонувати в проміжках між матчами, які ми можемо там організувати секції. На те, щоб сформувати остаточну концепцію реконструкції і вибрати архітектора, ми даємо собі ще півроку.

- У вас є розуміння, як повинен виглядати стадіон?

- Круглий або квадратний? (Посміхається.) Круглим він точно не буде, тому що є обмеження, пов'язані з територією. Ви знаєте, що там великий перепад висот - тому одна трибуна є підпірною стінкою для схилу. Тому арена буде овальної або, швидше за все, прямокутної.

- Ви заберете бігові доріжки?

- Так. При цьому ми не плануємо зносити трибуни, а за воротами будуть дві повноцінні трибуни.

Крім того, в нашому технічному завданні передбачено музей "Торпедо". Він буде "зашитий" в стадіон.

- Якою буде місткість нової арени?

- 15 тисяч місць.

- Стадіон буде з дахом або без?

- Над трибунами будуть козирки, а поле залишиться відкритим.

- Яка вартість реконструкції?

- Вся спортивна інфраструктура, включаючи роздягальні, тренувальні поля, два фізкультурно-оздоровчі комплекси, школи боксу і боротьби, а також маленький манеж, за нашими оцінками, буде коштувати 6 - 8 мільярдів рублів.

- А саме стадіон скільки буде коштувати?

Авдєєв: - Буде кошторис - тоді і поговоримо, а поки це передчасний розмову. Ми не хочемо розмірковувати про те, що гроші ніколи не закінчаться і так далі - це не наші методи і не в дусі традицій "Торпедо".

- Вирішили питання з назвою арени?

Еленцева: - Стадіон всегда назівався "Торпедо". Потім додають в прізвище Едуарда Стрельцова. У 2008 году, на жаль, слово "Торпедо" зникло з назви. І в цьом году ми подали документи для того, щоб повернути Арені історічну Назву, процес Пішов. Можу сказати, що ніяких моментів, які могли б це пригальмувати, немає. Тобто у нас вже є попереднє узгодження на реєстрацію фірмового найменування - "Спортивний комплекс" Торпедо "імені Едуарда Стрельцова".

- Поки буде вестися реконструкція, де команда буде грати?

Поселення: - Хороше запитання, але поки ми на нього ми не можемо відповісти. Активна реконструкція у нас почнеться в кінці 2019 го - початку 2020 року. Тому зараз поки вивчаємо це питання. Але точно це буде недалеко.

- "Лужники"?

- Ми припускаємо, що це найзручніше місце. Але ми його не контрактували, тому така заява зробити не можемо.

- Чому вирішили будувати стадіон без даху?

- Є певні складності з перепадом висоти, вони інженерні. І ще складний грунт, тому що поруч річка. Там дійсно дуже складна геологія. До того ж є дві категорії уболівальників - ті, кому подобається дах, і ті, кому не подобається. Мені, наприклад, подобаються відкриті стадіони. Всі ми грали в футбол на вулиці, в цьому немає нічого страшного. Головне - хорошої якості стадіон і хороший газон. А газон у нас навіть зараз вважається одним з кращих.

Еленцева: - Раніше вже піднімалося це питання, і практично всі торпедовскіе вболівальники категорично проти критої арени.

Роман АВДЄЄВ (ліворуч) і Павло поселень. Фото Федір Успенський, "СЕ"

КОМАНДА-ЛІФТ - ЦЕ НЕ ШЛЯХ "ТОРПЕДО"

- Що ви думаєте, коли чуєте про суми гонорарів російських футболістів прем'єр-ліги?

Авдєєв: - Чесно скажу, мене це питання хвилює не так сильно. Я нічого не відчуваю, тому що цим не цікавлюся.

- Тобто вас не цікавить, що російський футбол міститься на державні гроші, і футболісти отримують величезні гонорари?

- Щиро вам кажу, що ніколи про це не думав. Це питання мене не хвилює.

- Якщо "Торпедо" вийде в прем'єр-лігу, то середньому гравцеві доведеться платити мільйон євро на рік. У жах від цього не приходите?

- Це об'єктивна реальність, яка тут склалася. І в ній ми будемо жити.

- Вам грошей буде не шкода?

Поселення: - Шкода буде платити такі гроші гравцеві нижче середнього. Важливо, щоб в "Торпедо" не було таких. Ми розуміємо, про що ви говорите. Але життя мінливе.

- До вас, Роман Іванович, приходить футболіст ...

Авдєєв: - (Перебиває.) До мене? (Посміхається.)

- До вас, тому що у голови ради директорів напевно будуть фінансові обмеження.

- Я не припускаю, що він прийде до мене, тому що всім повинні займатися професіонали. У тренера команди, у голови ради директорів, у президента будуть необхідні повноваження. Якщо я буду керувати питаннями, пов'язаними з гравцями, то це точно погано скінчиться. Може, мені потім ще й на полі треба буде вийти? (Сміється.) Всім повинні займатися професіонали. Я себе вважаю фахівцем з менеджменту - тобто я розумію, як зібрати команду професіоналів, вибудувати інфраструктуру.

- У Галицького в кабінеті висить телевізор, на якому він регулярно дивиться тренування команди. Ви так будете робити?

- Я припускаю, що мені це буде цікаво. Зараз, коли не присутній на стадіоні, дивлюся трансляції. До того ж я на зв'язку з тренером. Ми розмовляли. Але наша розмова носив загальнолюдський характер. Я не давали жодних порад і давати їх не планую, бо я не професіонал у футболі.

- Що сказали Коливанову ?

- Був валідольний матч з "Араратом" , Він закінчився з рахунком 1: 1, але ми могли виграти. Ми дивилися цю зустріч з дружиною, і я захотів підтримати тренера. Не став дзвонити йому безпосередньо, тому через Лену (Еленцеву) попросив нас зв'язати. Сказав йому, що вони молодці, що дивитися було цікаво, ще б один забили ... (Посміхається.) Він відповів, що повинні були перемагати, не реалізували моменти. Тобто я собі не уявляю, що мені потрібно буде радити тренеру, кого вигнати, а кого поставити на якийсь фланг. Всім повинні займатися професіонали. Але якщо буде потрібно, і якщо це допоможе, то готовий поговорити з ким завгодно.

- Яке враження у вас залишає друга ліга?

- Я отримую емоції - радію, засмучуюсь. Мені це подобається. Нещодавно дивився "Баварія" - "Реал". Так, це інший рівень, але емоцій у мене більше від "Торпедо". Тобто від матчу з "Араратом" я отримав більше задоволення, ніж від гри "Реала".

- Є щось, що не подобається в російській футболі?

- Я не відчуваю в собі компетенції, щоб коментувати це питання. Можу сказати, що вважаю себе ефективним менеджером, і що зможу вирішити цю менеджерську завдання.

- Чи є у вас мрія, пов'язана з "Торпедо"?

- Гарне питання...

- Коли підходите до гори, то мрієте її підкорити. Ви мрієте виграти Лігу чемпіонів?

- Коли піднімаюся на гору, то змагаюся сам з собою. А футбол - це командна гра. І якщо "Торпедо" виграє Лігу чемпіонів - це буде круто. І ключове слово тут - команда. Я хочу побудувати таку команду, яка може це зробити.

- Ви амбітна людина. Чи ви не розраховуєте коли-небудь перемогти в чемпіонаті Росії?

- Якщо "Торпедо" його виграє - це буде здорово. Але я ніколи не дозволяю шапкозакидальних заяв, хоча розумію, що розвиток команди - це перемоги. І ви краще за мене знаєте - щоб виграти чемпіонат, потрібно пройти дуже непростий шлях.

- Коли ви вийдете в РФПЛ, не будете командою-ліфтом?

- Команда-ліфт - це точно не наша історія.

- Якщо в найближчі 3-4 роки "Торпедо" не проб'ється в прем'єр-лігу, ви відмовитеся від цього проекту?

- Ні.

- Тобто будете з клубом до кінця?

- Так. Ми взяли девелоперський проект, повинні побудувати інфраструктуру. Але ми ж не будемо будувати її в повітря, правильно? Команда під назвою "Торпедо" повинна грати на цьому стадіоні. І, безумовно, вона повинна перемагати, в цьому є суть спорту, але ми не хочемо обманювати - ні уболівальників, ні себе, тобто будемо поступово ставити перед клубом високі завдання. Я розумію, що вам потрібен заголовок - щоб я сказав: "Через п'ять років" Торпедо "виграє Лігу чемпіонів".

- Клас! Ми згодні!

- Але ось так я точно не скажу. Але можу зазначити, що в футболі зіткнувся з хорошим і світлим. І від того, що відбувається, отримую задоволення.

- Ви можете сказати, скільки коштує квиток на матч "Торпедо"?

- Ні не можу.

- Вам це не цікаво?

- Я раніше футболом не цікавився, тому поки не знаю. Це питання краще адресувати Олені.

- Олена Василівна, в футболі трохи жінок серед топ-менеджменту. Найвідоміший в Росії досвід - пані Смородська - негативний. Вивчили її шлях, щоб уникнути помилок?

Авдєєв: - Це якийсь сексистський питання. Зараз це не в тренді (сміється). Я не поділяю вашу думку. У цьому призначенні я брав безпосередню участь. Лена - талановитий менеджер, і ми бачили, як вона керувала всією інфраструктурою стадіону. Ми повністю їй довіряємо. Але чому ж постійно виникають ці сексистські замашки? (Посміхається.)

- Одна з найпопулярніших кричалок фанатів "Локомотива" - нічого особистого, Олена Василівна! - це "Звільняйте бабу з клубу". Тобто з історії з призначенням Смородське нічого доброго не вийшло. Звідси і питання.

Поселення: - Ми розуміли, коли приймали рішення. Допускали, що будуть ці порівняння. Але що ми бачили? Ми бачили клуб з тим менеджментом і стадіон - що і в якому стані знаходиться. Підкупило, що Олена Василівна знає абсолютно всіх гравців і тренерський штаб. До того ж до неї дуже добре ставилися вболівальники, які приходили на стадіон. Тобто її авторитет був очевидний. Це те, що вона сама про себе сказати не зможе (сміється). Можу сказати так: Олена Василівна була безальтернативним кандидатом, інших ми навіть не розглядали.

Еленцева: - Мені б хотілося, щоб мене оцінювали не за гендерною ознакою, а з точки зору ефективного або неефективного управління. Це велика різниця. Якщо говорити про пані Смородське, то давайте говорити не тільки про неї, а й про тих успішних жінок, які працюють в європейському футболі, причому вони не тільки управлінці, але і акціонери. Мені б хотілося бути рівним не на негативні приклади, а на позитивні.

Авдєєв: - Скільки було неефективних управлінців серед чоловіків?

- Більше, в сотні разів.

- Тоді про що говорити? (Сміється.)

Павло поселень. Фото Федір Успенський, "СЕ"

НІ ПРИЧИН НЕ ДОВІРЯТИ Коливанової

- Роман Іванович, ви азартна людина?

Авдєєв: А що у вашому розумінні азарт?

- Футбол - це азарт! Хочу виграти трофей!

Авдєєв: Це самодур називається.

- Що таке азарт у вашому розумінні?

Авдєєв: Вважаю себе азартною людиною. Ми з Павлом Олександровичем брали участь в Swimrun. Я там мало не потонув (посміхається). Гідрокостюм купив не ту розміру. Я тоді не розумів, що відбувається, що я просто дихати не можу! Потім посміялися - я фінішував третім з кінця. Коли розстебнув, легше стало. Зараз купив нормальний, і ми разом знову візьмемо участь в такій грі 9 ію н я в Англії.

- Олена Василівна, хто ваш улюблений гравець "Торпедо" всіх часів?

Еленцева: зліт назву Едуарда Стрельцова . Ексклюзив від уболівальників "Торпедо", який був мною почутий: Віктор Шустиков - це совість, Іванов - це розум, Воронін - це краса, Стрільців - це душа "Торпедо". Серце - це вболівальники.

Я ж дивилася не тільки останні ігри, але і старі матчі.

- Які?

Еленцева: Товариський матч ФРН - СРСР (1: 2), 1956 рік. У нас є записи, які належать уболівальникам. Їх не публікують в інтернеті. Вони показували мені гри з флешки.

- Для вас принципово важливо, щоб Сергій Шустиков грав в "Торпедо"?

Еленцева: Для мене особисто - так. Ми всі можемо оцінювати якості футболістів як професіоналів футболу, а можемо оцінювати їх ще й за людськими якостями, як людей, які намагаються розвинути себе і згуртувати колектив. Сергій Шустиков не дарма капітан. Коли команда була на зборах - він єдиний, хто бігав додаткові кроси практично кожен день вранці. Крім усього іншого, це династія. З його дідом я знайома добре. Він ніколи не свариться і не лається. Якщо програють, каже: "Ех, могли б і краще!"

- Після закінчення сезону очікуються зміни в складі і штабі?

Еленцева: Ми підхопили клуб в середині сезону і фактично це питання пропрацювали. У нас діє контракт з головним тренером до кінця наступного сезону. Причин не довіряти йому немає.

Авдєєв: Ми вважаємо, що він повинен впоратися.

Еленцева: Тому головний тренер продовжує працювати.

Поселення: По гравцям можливі зміни.

- Станцію МЦК "Автозаводська" плануєте перейменувати в "Торпедо"?

Поселення: - Зараз це питання знаходиться в стадії опрацювання. Але ми розуміємо, що для цього потрібно. Готуємо документи, щоб ініціювати цей процес - вони знаходяться на фінальній стадії. Будемо спілкуватися з містом. Поки ж не можемо стверджувати, що у нас все вийде. Може бути, буде запропонований інший варіант. І часто важливі питання вирішуються шляхом голосування - наприклад, на сайті "Активний громадянин". Ми вважаємо, що перейменування станції - це правильно і справедливо по відношенню до такого легендарного клубу, як "Торпедо".

- Пам'ятник Стрельцову є. А чи буде пам'ятник Вороніну?

Поселення: Це питання поки не обговорювали. Ось музей буде 100 відсотків, і там буде відмінна експозиція. Пам'ятати свою історію - це правильно.

Авдєєв: Будь-яка добровільна традиція - це благо. Будь-яка традиція, яка нав'язується, - абсолютне зло.

А раніше вас возили?
Тому думав: навіщо мені права, якщо не збираюся водити?
Невже не напружують пробки?
У скільки ж лягайте?
Особиста охорона у вас є?
Який йогою займаєтеся?
Силовий?
На голову встаєте?
У футбол не граєте?
Наприклад?