Полезные материалы

Читинський пілот Куліш підписав звернення Путіну про розгром легкої і надлегкої авіації

  1. Чітінец Леонід Куліш підписав масове звернення пілотів легкої і надлегкої авіації до президента Росії...

Чітінец Леонід Куліш підписав масове звернення пілотів легкої і надлегкої авіації до президента Росії Володимира Путіна з проханням втрутитися в ситуацію розгрому в галузі, повідомив кореспонденту ІА «Чіта.Ру» 15 березня сам пілот.

У зверненні йдеться про те, що розвиток малої авіації виявилося для Мінтрансу РФ і Росавіації вторинним по відношенню до статистики безпеки. Під цим приводом, на думку авторів звернення, збільшується число заборон і обмежень з боку регулятора. Пілоти називають існуючі вимоги не пов'язаними із забезпеченням безпеки і не враховують людські та фінансові ресурси любителів.

«Замість інвестування в безпеку польотів, пілоти щорічно витрачають тільки на дозвільну документацію суми, співмірні з річним бюджетом обслуговування своїх повітряних суден і місяці часу.
До контролю і нагляду за малої авіацією підключаються все нові відомства, аж до МВС, ФСБ і Генеральної прокуратури, які знаходять нові недоліки в організації льотної діяльності легкої і надлегкої авіації Росії », - наголошується в зверненні.

Автори листа повідомляють, що число перевірок Генпрокуратури щодо пілотів зросла, і за ними слідують фактична відсутність злетів і масовий відхід пілотів від польотів. Через сформованих обмежень багато пілотів йдуть «в тінь», власники посадкових майданчиків припиняють свою діяльність, не маючи можливості сплатити високий транспортний податок.

«В країні неможливо зареєструвати право власності на повітряне судно дистанційно. Документи приймають у Москві і тільки особисто. На всю країну діють лише чотири авіаційних навчальних центру авіації загального призначення, з яких лише два навчають пілотів на надлегкі повітряні судна. У решти відкликані ліцензії. Півтора року в країні немає підготовки на дельталёти і пілотів вільних аеростатів. За 20 років не випущено жодного методичного посібника для пілотів-любителів з безпеки », - пишуть автори.

Вони підкреслюють, що легка і надлегких авіація є важливим гравцем в економіці. За їхніми оцінками, в сільському господарстві оборот авіаційно-хімічних робіт оцінюється до 10,5 мільярда рублів, в області розваг і авіаційного туризму - близько 1-1,5 мільярда рублів, оборот ринку картографування, аерофотозйомки, авиапатрулирования лісів, магістралей, трубопроводів оцінюється в 500-900 мільйонів рублів, а ринку підготовки пілотів, авіаперсоналу - в 0,5-1 мільярда. Пілоти нагадали, що втрата ланцюжка авіамодельний гурток - планерний клуб - аероклуб - льотне училище або авіаційне училище, вже привела до браку 1,3 тисячі пілотів Повітряно-космічних сил Росії.

Під зверненням підписалися 709 осіб. З повним текстом листа і вимогами пілотів можна ознайомитися за ссилкеhttps: //docs.google.com/document/d/10XUP4S_VlyG3H2310tkE8JCmGIMDtw4D-vHjPqzH_6Y/edit.

У червні 2016 року слідство порушило кримінальну справу щодо Леоніда Кулеша за небезпечну перевезення пасажирів на надлегких повітряних суднах. Пілот написав на своїй сторінці в соцмережах, що оперативники провели слідчий експеримент, скориставшись його послугами. За його результатами і було порушено кримінальну справу. Небезпечна перевезення пасажирів карається штрафом до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк до 2 років. В даний час справа розглядається в суді.

2017-03-16 17:54, 16 березня 2017