Полезные материалы

Боїнг 744 авіакомпанії Росія: схема салону

  1. Про виробника
  2. Історія модифікації
  3. Технічні характеристики
  4. Схема салону: кращі і гірші місця
  5. Верхня палуба: місця
  6. Нижня палуба: місця
  7. Розваги на борту

Лайнер Boeing 744 (747-400) являє собою одну з найбільш популярних модифікацій відомого у всьому світі лайнера. Переваги, якими володіє літак Боїнг 747-400, очевидні навіть для не фахівця: на ньому встановлено принципово нові двигуни, є додаткові паливні баки, а також найсучасніше обладнання. Як правило, дана різновид літака Боїнг використовується для далекомагістральних авіаліній. Це оптимальний літак, на якому можна з комфортом відправитися в інший кінець світу. Лайнер Boeing 744 (747-400) являє собою одну з найбільш популярних модифікацій відомого у всьому світі лайнера

Boeing 747-400 - літак, який підкорив весь світ

У число експлуантатов Boeing 747 400 входить авіакомпанія Росія і ряд інших провідних світових перевізників. Популярний в Росії Аерофлот в даний час в своєму парку не має літаків подібної модифікації, але у нього є інші модифікації: 777 і 737.

Про виробника

The Boeing Company - це велика американська авіабудівна корпорація, цілком заслужено вважає однією з найбільших в світі. Штаб-квартира компанії розташована в місті Чикаго, а всі основні виробничі потужності - в Сіетлі. На сьогоднішній день Boeing входить в число найбільш великих роботодавців не тільки в своєму секторі ринку, але і в масштабах всієї країни. До складу Боїнга входять два виробничих підрозділи: одне спеціалізується на виробництві цивільної авіації, а інше - на продукції космічної техніки, а також товар військового призначення. Крім цього, до складу корпорації входять великі підрозділи, які спеціалізуються на вирішенні питань фінансування проектів, розробці, придбанні і впровадженні інноваційних технологій і процесів, а також інфраструктурної підтримки.

Крім цього, до складу корпорації входять великі підрозділи, які спеціалізуються на вирішенні питань фінансування проектів, розробці, придбанні і впровадженні інноваційних технологій і процесів, а також інфраструктурної підтримки

У корпорації Боїнг конкурентів трохи

Історія модифікації

Боїнг 744-400 був розроблений в 1989 році. По суті, він не сильно відрізняється від попередньої моделі. У ньому була кілька вдосконалена кабіна пілота, додані на крилах вертикальні законцовки, піддані доопрацюванні двигуни, підвищена комфортабельність всередині пасажирського салону і додані додаткові паливні баки.

У порівнянні з Боїнгом 747-300, дана модифікація вийшла на 25% більш економічною. Крім того, істотно підвищилася дальність польоту авіалайнера. З моменту введення в експлуатацію і аж до 2005 року Боїнг 744 займав лідируючі позиції за показником пасажиромісткістю. Максимально він може перевозити до 594 пасажирів.

Якщо говорити про модифікацію в цілому, «чотирьохсот» модифікація включає не менше 6 000 000 деталей, виробництво яких здійснюється в 33 країнах. Модель експлуатується по теперішній час, в тому числі і на території РФ.

Технічні характеристики

В даний час Boeing 747 продовжує залишатися найбільш тривалим літальним апаратом у всьому світі. Довжина корпусу даної моделі становить 70,6 метрів. При цьому висота судна досягає дев'ятнадцяти з половиною метрів. Площа його крила - 511 кв. метрів. Вага літака (порожнього) становить 180,80 тонн. Модель обладнана чотирма двоконтурними двигунами на турбореактивних тязі.

Злітна швидкість в літаку Боїнг 747 400 - 270 км / год. Саме при досягненні даного показника літальний апарат відривається від злітної смуги. Максимальна висота, на якій може летіти цей лайнер, досягає 13,75 км.

З метою поліпшення аеродинамічних і швидкісних характеристик Боїнга інженерами в чотирьохсотий моделі була покращена конструкція фюзеляжу. Дальність польоту авіалайнера досягає 13,45 тисяч км.

Схема салону: кращі і гірші місця

Схему салону Боїнг 744 розглянемо в лайнерах авіакомпанії Росія. Компонування місць в літаку є двухклассовой. Дана модель літака має дві палуби: нижню і верхню.

Дана модель літака має дві палуби: нижню і верхню

На плані видно, які місця на борту вважаються найбільш і найменш комфортними

Верхня палуба: місця

Планування верхньої палуби авіалайнера виглядає приблизно наступним чином: з першого по четвертий ряди. Це відмінний сучасний бізнес-клас, який має всі необхідні зручності: широкі і м'які крісла, монітори з діагоналлю 15,4 дюйма. Особливо приємно радує пасажирів місце між рядами - даний показник становить понад півтора метра.

В рядах економічного класу окрему увагу слід приділити рядах 5-9 верхньої палуби. 5 ряд є одночасно першим рядом економ-класу. Він знаходиться безпосередньо за перегородкою, що розділяє класи. Тут теж достатнє місце для ніг - відстань між рядами становить 86 сантиметрів. Ці крісла вважаються місцями підвищеної комфортності.

Що стосується останнього ряду верхньої палуби (9 ряд), його можна вважати найбільш незручним - він знаходиться безпосередньо поряд з туалетом і сходами, що ведуть на нижню палубу. Подібне розташування через стабільно великого скупчення людей може викликати серйозний дискомфорт у пасажирів. Тому місця в останньому ряду можна з усіма підставами вважати найбільш незручними у всьому літаку.

Нижня палуба: місця

Говорячи про розташування місць на нижній палубі лайнера, відразу слід застерегти, що всі крісла, розташовані в цій частині літака, відносяться до економ-класу. Відстань між сидіннями становить 78 сантиметрів, а монітори на спинках попереду стоять крісел мають діагональ 8,9 дюймів.

Відстань між сидіннями становить 78 сантиметрів, а монітори на спинках попереду стоять крісел мають діагональ 8,9 дюймів

Літати в економ-класі цього трансконтинентального лайнера цілком комфортно

Місця з літерами А, В, Н, К в 21, 22 і 23 ряду мають компоновку по два сидіння в ряду. Їх можна назвати місцями підвищеного комфорту. Два крісла поруч - це завжди зручніше, ніж три, розташовані аналогічним чином. При покупці авіаквитків, слід мати на увазі, що планування салону Боїнга 744 має таку особливість.

Варто звернути увагу і на місця А, В, С в ряду № 40. Тут є досить значне місце для розміщення ніг.

Говорячи про найгірші місця на нижній палубі, слід зазначити розташування крісел в ряду № 29. Вони знаходяться дуже близько до евакуаційних виходів. При цьому у сидінь A, L, D, E спинка не відкидаються зовсім, а у інших - має в цьому плані серйозні обмеження.

Чи не занадто спокійними для перельоту виявляться місця D в рядах з 30 по 32. Вони знаходяться в безпосередній близькості до туалету, а кількість бажаючих відвідати санвузол під час тривалого перельоту протягом усього часу, проведеного в повітрі, залишається на стабільно високому рівні. Так що «задоволення» сидіння в цьому ряду буде більш ніж достатньо - це і неприємний запах, і гучний звук зливу, і натовпи людей, які очікують своєї черги.

Місця в рядах з 40 по 42 розташовані поруч зі сходами на верхню палубу, що теж може викликати ряд незручностей.

Що стосується крісел в 53 і 64 рядах, їх можна було б порахувати цілком комфортними, якби не особлива близькість до бортовим буфетам і туалетів.

Уважно вивчивши план літака тієї авіакомпанії, якій ви плануєте здійснити переліт, ви зможете наочно побачити, де сидіти буде зручно, а де не дуже. Втім, навіть в тому випадку, якщо ви зумієте придбати квитки на місця, які вважаються максимально комфортними, ніколи не варто забувати про людський фактор - його, на жаль, ніхто не відміняв. І неприємне сусідство цілком може зіпсувати переліт, незалежно від зайнятого місця.

Розваги на борту

Оскільки Boeing 744 (747-400) експлуатується для далекомагістральних перельотах, практично всі авіакомпанії пропонують пасажирам певний пакет розваг на борту. Їх набір може істотно варіюватися. Але деякі загальні тенденції не можна не відзначити.

Як правило, пасажирам, крім газет і журналів, пропонуються інтерактивні розваги на різних мовах, доступні з розташованого на спинці переднього крісла монітора. Система розваг включає в себе художні, документальні фільми, телепрограми, серіали, концерти, новини і т.д.

До послуг пасажирів також різножанрові музичні добірки, ігри, аудіокниги та навіть мовні курси. Велика частина позначених розваг є безкоштовною. Але все залежить від конкретної авіакомпанії і її політики.

Що стосується бездротового Інтернету на борту, найчастіше дана опція пропонується пасажирам за додаткову плату (за умови, що вона пропонується взагалі). З кожним роком інтернет «лунає» на все більшому кількість бортів. Цілком ймовірно, вже через кілька років, дана послуга виявиться невід'ємною частиною будь-якого міжконтинентального перельоту.

Розваги на борту знайдуться на будь-який вік і смак

Боїнги вважаються найбільш затребуваними літаками в усьому світі. Вони знаходяться в експлуатації у більшості найбільших авіакомпаній. Що стосується модифікації 747 400, вона здійснює повітряні перевезення по самим різним напрямком. Недарма цей літак за багатьма критеріями займає провідні позиції в світових рейтингах.

Відео