Полезные материалы

Катастрофа в Монці: як втратити 1-е місце.

Три сходу російських екіпажів протягом одного дня - такий сумний урожай підніс у неділю знаменитий італійський автодром Монца.

Першому не пощастило пілоту програми SMP Racing Олександру Смоляру, який в цьому сезоні виступає в серії Formula Renault Eurocup за команду Tech 1 Racing. Хоча вікенд починався непогано. Перша кваліфікація, п'ята позиція на старті і четверте місце на фініші першої гонки. На другий день результат кваліфікації виявився нижче: Саша показав лише дев'ятий час. Бажаючи відіграти позиції на старті другої гонки, він ризикує і ... провокує аварію, в якій сам же і отримує пошкодження автомобіля. На його машині під номером 22 пошкоджена підвіска і заднє колесо. Після декількох спроб команди повернути машину на трасу було все ж прийнято рішення зійти з перегонів.

«Я хочу вибачитися перед тими пілотами, які не змогли закінчити гонку через мого занадто різкого руху на старті», - написав Саша в своєму блозі. Четверте місце - це поки найкращий результат Саші за два етапи, зараз він займає дев'яту позицію в загальному заліку з 16-ма балами. Другий російський пілот, який виступає в цій серії, Олександр Вартанян, поки не може похвалитися великими успіхами - в списку з 28 пілотів знаходиться на 17-му місці і не набрав поки жодного очка. Але попереду ще вісім етапів, і ситуація цілком може виправитися.

Кращий результат на даний момент належить Крістіану Лундгаарду (68 очок), з яким Олександр Смоляр бився за позиції в Formula 4 ще в минулому році.

Основний гонкою вікенду в Монці стала перша тригодинна гонка в категорії Ендуранс серії Blancpain GT Series.

Тут бере участь два екіпажі російської команди SMP Racing в категорії Pro - Віталій Петров, Денис Булатов і Майкл Медоуз ділять між собою Mercedes AMG GT3 № 35, а Михайло Альошин, Мігель Моліна і Давида Рігоні - Ferrari 488 GT3 № 72. Ще один росіянин - Ринат Саліхов - виступає в складі Rinaldi Racing в категорії Pro-Am на Ferrari 488 GT3 № 333, і Леонід Мащіцкій на Lamborghini Huracan GT3 № 77 - в категорії Am.


Віталій Петров, Майкл Мідоуз, Денис Булатов

Всього на старт було заявлено 54 машини, але стартувало 53, т. К. Один з екіпажів потрапив в аварію на кваліфікації та до старту не доїхав. В цьому році в серії представлено відразу 12 брендів: Aston Martin, Audi, Bentley, BMW, Ferrari, Jaguar, Lamborghini, Lexus, McLaren, Mercedes, Nissan і Porsche. Найбільше тут автомобілів Mercedes, потім Audi, Ferrari і Lamborghini. Вони найчастіше вигравали в минулі роки і показують кращу швидкість і витривалість. Цього року парк поповнився новим брендом: японці омологованим Lexus RC F GT3, а ось Jaguar доїжджає останній сезон: омологация на них закінчується.

Важливо і те, що в цій кузовний серії виступають багато іменитих пілотів, що прославилися в інших великих серіях, навіть у Формулі 1 (Джанкарло Фізікелла і Віталій Петров), Формулі 2, а також в DTM, WEC і інших - Ромейн Дюма, Марко Віттман, Олександр Сімс, Рафаелле Марчелло, Максим Мартан, Ніккі Катсбург і ін.

У спортивному регламенті нового сезону з'явилися зміни. Враховуються результатом кваліфікації стає сума кращих часів кожного з пілота, розділена на три. І Монца відразу ж порадувала: екіпаж № 72 Михайла Альошина вже в першій гонці завоював поул-позицію. SMP Racing № 35 стартували з 14-ї позиції, № 333 на гріді виявилися 28-ми, а № 77 - 45-ми.

Старт пройшов для Ferrari № 72 в кольорах російського прапора ідеально. Стартував Мігель Моліна, пілот з відмінним досвідом участі в DTM, так що йому не склало труднощів відбити всі атаки переслідувачів і створити хороший відрив. А ось за його спиною відбувалася жорстка позиційна боротьба, в результаті якої на другу позицію прорвався Лука Штольц, який виступає на Mercedes AMG GT3 № 4 за команду Black Falcon. Штольц досить довго намагався атакувати нашу Ferrari, але потім порушив правила рестарту після FCY і відправився на штрафний проїзд по пітлейну. Другий екіпаж SMP Racing, за кермом якого на старті був Майк Медоуз, спочатку втратив позицію, потім відіграв, але тримався в межах свого місця.


Мігель Моліна, Михайло Альошин і Давіде РІГОН

Багато машин і складна траса - це поєднання, яке завжди призводить до великої кількості контактів. І хоча нічого серйозного в Монці не відбулося, проте режим автоматичних жовтих прапорів (FCY) включався з певною періодичністю, і маршали регулярно вибігали на полотно збирати гострі уламки. Треба сказати, що тривав цей режим кожен раз зовсім недовго, іноді навіть менше кола, так що на рестарт треба було бути особливо уважним і не проспати той момент, коли жовтий змінюється зеленим.

Перша хвиля піт-стопів почалася в кінці першої години. Тоді за кермо № 72 сіл Михайло Альошин - і знову потрапив під пресинг суперників, а за кермо № 35 - Денис Булатов. З цього почалася перша смуга невезіння. Не дуже вдалий піт-стоп для № 35 відкинув їх назад, а потім в радіатор Мерседеса прилетів уламок від іншого автомобіля і вивів його з ладу. В результаті екіпаж сходить, а Віталій Петров навіть не встигає посидіти за кермом.

Що ж стосується Михайла Альошина, то буквально за кілька хвилин до кінця своєї зміни він поступається лідерством Максиміліану Буку (Mercedes № 43 команди Strakka Racing), і як тільки відкривається вікно піт-стопів, відразу пірнає на пітлейн. Можливо, якби відразу після цього знов не з'явився FCY, результат нашої Ferrari виявився б вище, але багато суперники скористалися цією можливість здійснити безкоштовний піт-стоп і заїхали для зміни пілотів. Так наш екіпаж після другої хвилі піт-стопів став лише шостим, а потім почалися проблеми з педаллю газу, і Ferrari № 72 втрачала позицію за позицією, поки нарешті не було прийнято рішення заїхати в бокси для ремонту, а потім і зовсім зійти.

А ось у Ferrari № 333 яскраво-зеленого кольору команди Rinaldi Racing все складалося з точністю до навпаки. На старті Рінат Саліхов втрачає відразу дуже багато позицій, відкатувавшись в кінець пелотона, але потім починає відіграватися. У підсумку команда фінішувала на 18-му місці в «абсолюті» і переможцями в категорії Pro-Am. Леонід Мащіцкій, Адріан Амштутц і Франсіско Гедез зайняли другу сходинку в класі Am.

Після того, як у лідирувала майже дві години Ferrari команди SMP Racing почалися технічні проблеми, пелотон серйозно перерозподілився всередині і топові позиції зайняли два Mercedes № 43 і № 4 (який після штрафу знову зміг піднятися до третього місця) і Jaguar команди Emil Frey Racing. Добре тримався і Aston martin № 62 з Максимом Мартаном за кермом. Дивно, але цей пілот, протягом п'яти років залишався заводським пілотом BMW, в цьому році раптом різко змінив бренд і став виступати за англійців.

Але сама інтрига таїлася поки в глибині пелотона. Audi № 1 команди Belgian Audi Club Team WRT, якою керував на третьому відрізку Дріс Вантхор, почала свій переможний підйом на початку третьої години з дев'ятого місця. Стартували вони в гонці третіми, але провалилися, потім провели не надто вдалі піт-стопи і в підсумку на перемогу вже не сподівалися. Але Вантхор вельми жваво обігнав багатьох суперників і влаштував красиве змагання з Максом Гетцем на Mercedes № 43. Перший обгін стався взагалі за межами траси, після чого Вантхор був змушений повернути позицію, потім Гетц вичавив в контакті Audi за межі траси і теж був покараний, в підсумку Вантхор завершує гонку на першому місці!

«Після старту моєї зміни я дуже швидко відіграв дві позиції, потім примудрився сісти на хвіст лідеру, що призвело до красивого бою. Траса в Монці не дуже підходить нашій машині, але у нас була хороша стратегія, і це допомогло нам завоювати для Audi першу перемогу в серії », - розповів після фінішу Дріс Вантхор.

Переглянути всю гонку можна в запису на каналі Youtube

Наступною гонкою в серії Blancpain GT Series стане спринтерський вікенд на трасі Brands Hatch 5-6 травня.
Джерело: drom.ru