Полезные материалы

енергія ци

Найважливіше поняття в китайській культурі. Без нього неможливо пояснити, що таке ушу, цигун, акупунктура, акупрессура або су-джок. Згідно з уявленнями давніх китайців, енергія ци пронизує все суще, від космосу до мікроорганізмів. Навіть у каменів, вогню, води, дерев є власна ци.

У слова «ци» багато синонімів: атмосфера, повітря, ефір, газ, дух, життєва сила. Іноді зустрічаються навіть такі значення, як «вдача» і «темперамент». У різних східних країнах ци називають по-різному: в Японії - ки, в Індії - прана .

© Gettyimages / Fotobank.ru

Найважливіше поняття в китайській культурі

Енергія рухається по спеціальних каналах - меридіанах цзин, кожен з яких відповідає певному органу людини. Якщо ци раптом стає недостатньо, орган захворює, і, щоб його вилікувати, потрібно відновити його енергетичний баланс. Рівень ци визначається за допомогою, а вже потім, із застосуванням акупунктури або практики цигун , Наводиться в норму.

Непідготовлена ​​публіка часто використовує вираз «містична енергія ци». Насправді це ніяка не містика, а навпаки, чиста фізіологія. Відчути ци може кожен, опинившись в екстраординарної ситуації або стані стресу. Людину несподівано кидає то в жар то в холод, у нього леденеют руки, пересихає горло. Різкий гормональний сплеск і є прояв ци.

Енергія ци не реєструється сучасними приладами. У 1977 році члени об'єднаної комісії Шанхайського інституту традиційної медицини і Шанхайського атомного центру спеціальним сенсором, що вимірює енергетичні потоки випромінювання, вловили нібито походить від майстра ци. Китайський професор Хай Лінь, керівний експериментом, висловив припущення, що за характеристиками вона схожа на інфрачервоні промені, електромагнітні хвилі, статичну електрику, магнетизм і потік субатомних частинок. Західними вченими це дослідження, зі зрозумілих причин, всерйоз сприйнято не було.