Полезные материалы

"Нафтогаз" буде продавати паливо через свою мережу АЗС

Як повідомляє 'Комерсант-Україна' в публікації    Нафтогаз знайшов альтернативу   , НАК   Нафтогаз України   Займеться продажем альтернативних видів палива, яке буде поставлятися з побудованого лише рік тому невеликого НПЗ в Маріуполі і реалізовуватися через нову мережу брендованих АЗС Як повідомляє 'Комерсант-Україна' в публікації " Нафтогаз "знайшов альтернативу ", НАК" Нафтогаз України "Займеться продажем альтернативних видів палива, яке буде поставлятися з побудованого лише рік тому невеликого НПЗ в Маріуполі і реалізовуватися через нову мережу брендованих АЗС. Здійснення намічених планів може дозволити" Нафтогазу "отримати контроль над 11% оптового і 5% роздрібного ринків моторного палива і знову зробити компанію помітним гравцем на ринку, відзначають експерти.

У п'ятницю голова правління "Нафтогазу" Євген Бакулін і гендиректор ТОВ " Азовська нафтова компанія "Андрій Чередников підписали меморандум про співпрацю, повідомили в прес-службі холдингу. Згідно з домовленостями, НАК стане ексклюзивним покупцем всього обсягу вироблених компанією бензинів і дизельного палива.

Продукція "Азовської нафтової компанії" з'явилася на ринку нещодавно і продається під брендом Innovative. Це паливо випускається на побудованому в 2011 році новому НПЗ потужністю 500 тис. Т палива на рік в Маріуполі. За словами Андрія Чередникова, воно відповідає стандартам "Євро-4" і "Євро-5" і проводиться з газоконденсату і легкої казахської нафти з використанням значної кількості біоетанолу, метанолу та інших добавок. З цієї причини паливо визнано Держкомітетом з питань енергоефективності альтернативним.

Власники підприємства не розголошуються. За словами аналітика консалтингової компанії UPECO Олександра Сіренка, це група донецьких підприємців, які вирішили вкласти близько $ 30-35 млн у будівництво НПЗ в промисловому районі з добре розвиненою транспортною інфраструктурою. За інформацією гендиректора компанії Fuel Alternative Віталія Давія, обладнання для підприємства закупили у американської компанії Koch-Glitsch, а вироблене на заводі паливо сертифіковане в країнах Євросоюзу і українським інститутом МАСМА. В середньому вартість альтернативного палива, в тому числі і Innovative, на 1-1,5 грн нижче, ніж звичайних нафтопродуктів, відзначає пан Сіренко.

Радник голови правління "Нафтогазу" Фелікс Луньов каже, що "Нафтогаз" планує продавати це паливо під власним брендом, який буде представлений в найближчий місяць. Потім буде створено мережу брендованих АЗС "Нафтогазу". За його словами, до кінця року в неї увійдуть до 250 власних та джоберських (франчайзингових) заправок. Згодом мережа буде розширена до 300 АЗС. "У нас існує мережа партнерських нафтобаз, на яких є можливість зберігати альтернативне паливо в окремих резервуарах, не допускаючи його змішування з звичайним пальним", - говорить пан Луньов. В "Нафтогазі" планують продавати до 1,1 млн т палива (зараз - близько 600 тис. Т, що випускаються Шебелинським ГПЗ) щорічно. Це дозволить зайняти 5% роздрібного і 11% оптового ринків нафтопродуктів, відзначає аналітик UPECO Олександр Сіренко.

Директор по маркетингу компанії " БРСМ-Нафта "Олександр Мельничук зазначає, що альтернативне паливо починає користуватися попитом." У перший же місяць продажів ми продали більше альтернативного палива, ніж звичайного ", - говорить Мельничук Зараз 90% - це повторні покупки", - відзначає він. Віталій Давій пояснює, що нафтотрейдери досі побоювалися працювати з альтернативним паливом через проблеми з якістю. "Однак технології зробили крок вперед, і зараз завдяки новим якісним присадкам випускаються альтернативні нафтопродукти, які не поступаються за якістю традиційним, - зазначає він.- Це як горілка - є якісна, а є палена". Олександр Сіренко прогнозує, що в найближчі три роки частка альтернативних нафтопродуктів зросте з нинішніх 5% до 18-20% ринку.

Член комітету Верховної ради з питань ПЕК Олександр Гудима нагадує: в 2004 році, коли НАК керував нинішній міністр енергетики Юрій Бойко, а потім в 2006-2007 роках під керівництвом його нинішнього глави Євгена Бакуліна "Нафтогаз" вже створював власну мережу "Екойл". Однак пізніше нові керівники НАК Олексій Івченко і Олег Дубина відмовилися від розвитку цього напрямку. "Зараз в компанії вирішили відновити свій вплив на ринок, що в цілому логічно з урахуванням наявності власного газоконденсату, нафти і Шебелинського ГПЗ", - говорить пан Сіренко. "Це створить інструмент впливу на ринок, який дуже важливий Кабміну з урахуванням різкого коливання цін на нафтопродукти у зв'язку з монополізацією ринку з боку не піддаються контролю імпортерів", - говорить пан Гудима. Нагадаємо, за даними Міненерго, за п'ять місяців поточного року частка продукції українських НПЗ на ринку впала з 41% до 28%. Це сталося після зупинки Лисичанського НПЗ, який не витримав конкуренції з імпортерами нафтопродуктів через податкової політики країн Митного союзу, стимулюючої експорт готового палива.